İçeriğe Yönlendir

LPG taktıranlar

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Fikret Uluçay

Teşekkür ederim.Arabanın bugün kaporasını verdim,yarın sabah inşallah noterde işi bitirip,aracı teslim alıcam.Yarın resimlerini koyabilirim.

Yorum bağlantısı
Malik Altındiş

inşallah hayırlısıyla işlemler tamamlanır.iyi günlerde kullanmanız dileğiyle...

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

iyi günlerde kullanın güzel bir araç almışsınız km ve fiyat bence cok uygun

Yorum bağlantısı
Guest Ak?n Atakan

Focusunuz hayırlı olsun..Tartariniden neden vazgeçtiniz, memnun değil miydiniz?

Yorum bağlantısı
Bayram Bekman

hayırlı olsun! ıyı gunlerde kullanınız! ınsallah bır dahakı sefer evınızı de albılırsınız..

Yorum bağlantısı
Fikret Uluçay

Bugün arabayı teslim aldım.Noterde küçük bir işlem kaldı ,sabah tüm alım işlemlerim bitecek.Lpg kiti ile ilgili olarak İzmirdeki arkadaşlarım,servis ağı ve montaj açısından Zavoliyi önermekteler.Sattığım arabamda arıza ışığı konusunda hiç sıkıntım olmamıştı.Bu modellerde sıkıntı oluyormudur bilemiyorum.Saygılar.

Yorum bağlantısı
Fikret Uluçay

Yakın bir arkadaşım aracı oldu ve Milano adlı kiti taktırmaya karar verdik.Şu an itibarı ile 1.300,00 ytl karşılığında sistem takılıyor.Her montaj yapan firma gibi,onlarda işin en iyisiyiz diyorlar..Tabii montajdan sonra göreceğiz bunları.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Güzel kasa bu Focus I ler. Jantlar da bence yeterince yakışıyor.

Yorum bağlantısı
Fikret Uluçay

Dün akşam lpg takılmış aracımı teslim aldım.İlk izlenimde farkettiğim;benzinden lpg'ye geçiş yaptıktan sonra,enjektörler daha sessiz çalışıyor.Rampa çıkmadım şu an için.Normal yolda çekiş gayet güzel.Motor ikaz ışığı yanmadı.İlerleyen günlerde bakalım sorun çıkaracakmı...!

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
benim gözümde focus1 ler hiç eskimiyor güzel araba güle güle kullanın

aynen

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Aka
(düzenlendi)

Selam, ben Landi Renzo marka LPG tavsiye ederim. Benim aracım Focus, aracımda Landi Renzo marka LPG var. Ben şu an için LPGden memnunum.

tarihinde Arzu G tarafından düzenlendi
Mesajlar?n?z? l
Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

hayırlı olsun güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Fikret Uluçay

İyiakşamlar.Bir ay kadar önce,2005 f1 collection almıştım.Yakın bir arkadaşımın tavsiyesi ile,tam 10 gün önce Milano marka kit taktırdık.Bugün öğlen saatlerine kadar herşey normaldi.Yolda seyir halinde iken birden arıza ışığı yandı.O anda gözüm hemen lpg anahtarına gitti.Gazın bitmiş olup benzine geçtiğini anladım.Halbuki daha bir adet yeşil ışık yanıyordu.Daha yeni montaj olduğu için,fazla üzerinde durmadım.Bir ayar ile hallolur dedim.Ancak gazden benzine geçince,sesli olarak herhangi bir uyarı vermedi.Montaj yapan arkadaşın yanına gidip durumu izah ettim.Bilgisayara bağlayıp,arıza ışığını söndürdüler.Zengin fakir karşımla ilgiliymiş.Fakat bu kitte sesli herhangi bir uyarı yokmuş.Yani arıza ışığının yanmasından çok,bu ikaz sesinin olmaması canımı çok sıktı. Halbuki benim eski Focusum'da bu sorunları hiç yaşamamıştım.Şu anda ilk çalıştırmamda benzinden gaza geçtiğimi,ancak kafamı eğip,ışıkları kontrol ederek anlayabiliyorum.Buda çok sinirimi bozdu .Gaz bittiğinde de aynı şekilde tabiki...Tabi beni bu konularda beni uyarmadıkları içinde arkadaşımla tartıştık.Acaba hopörlör gibi bir şey takılabilirmi ?Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz memnun olurum

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

arkadaşım bendede milano marka tüp var dediğin doğru sesli uyarısı yok bende pek memnun sayılmam sended rölanti sorunu varmı

Yorum bağlantısı
Fikret Uluçay

Rolanti sorunum yok.Sadece uyarı ışığı ve ikaz vermeme sorunum var.Bir önceki aracımda rolanti sorunum vardı.Karter hava hortumunu 40 ytl karşılığında değiştirince,rolanti sorunum kalmamıştı.Milanonun artılarını ve eksilerini bana yazabilirmisiniz.

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

bilemiyorum artısı varmı 98 mondeo var bende şehir içi 13-14 /100 km de yakıyor şehirler arsıda 9-10/100 km yapıyor sana özellikle tavsiyem ayar istediğin boyutlara geldiyse kesinlikle bir daha arıza yapana kadar elletme ayar yapmaya kalktıkça daha kötü oluyor mesala ben ilk takıldığında şehir içi en fazla 12/100 km yakıyordu takan usta sana 10 a düşüreceğim diyerek ayar yapma sürüvenini başlattı sonuç 14 lt/100 km rölanti sorunu,( boştayken 1300-1500 rpmde takılı kalıyor bazende 600 rpm e düşüyor) ikinci vitesde 2500 rpm den sonra hızlanma,ustayı az daha dövüyordum sanayinin ortasında birde utanmadan senin benzinde sorunun var deyip üstünden bütün sorumluluğu atmaya çalışması. lütfen ayar yapacam diyene ayarlatma memnunsan

Yorum bağlantısı
Fikret Uluçay

Çok yakmasından yana veya herhangi bir sorundan şikayetim yok.Performans olarak gayet iyi.Tek sorunum,gaz bitip benzine geçince arıza ışığı yanması.Ve tabi ikaz sesi gelmemesi.Şu andan sonra korkum ise,her gaz bittiğinde arıza ışığım tekrar yanarmı.Böyle olursa her yeni gaz alışta,ışığı söndüreceğim gibi gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Aydın Bengü

Sesli uyarı(her gaza geçişte veya depo bittiğinde) benim bildiğim kadarıyla bir bedini de birde bir italyan markası daha heralde tartariniydi.

yani ecu ile alakası yok.

bence kafaya takma sesi ayarı tamsa bin gitsin.

+ anladığım kadarıyla sende de anahtarı gizlemeye çalışmışlar. aşağılara koymuşlar.

halbuki yasa dışı birşey değil niye saklamaya çalışıyoruzki anahtarı,dolum ağzını vs.

bilakis araca ekstra özellik katıyoruz.

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

arkadaşlar sizin araçlar şehir içinde lpg de ne kadar yakıyor örnek verebilecek olan varmı

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Benzinden gaza geçişte benimkide ses vermiyor (BRC seq24).Gazdan benzine geçerken uyarı olmaması iyi değil ama...

Yorum bağlantısı
Fikret Uluçay

Daha önce Tartarini kullandım.Beni hiç üzmemişti.İlk çalıştırmadan sonra,gaza geçinceye kadar beklerdim.Tık sesi geldikten sonra,anlardım ki gaza geçti,yoluma devam ederdim.Hem gazla kaç km yaptığımı böyle daha güzel hesap ediyordum.Şu anda böyle olunca,elimde olmayarak büyük hayal kırıklığına uğradım.Şu anda km yi bir kenara yazıp,10.000 km sonra bakıma bakıma gitmem gerektiğini düşününce,gerçekten sinirim bozuluyor.Çünkü lpg servis zamanınıda,sesli olarak bana ikaz edemiyecek.

Yorum bağlantısı
Aydın Bengü

benimki şu durumların hepsinde ses veriyor;

1.ilk çalışma sonrası benzinden gaza geçerken

2.elle gazdan benzine geçirdiğimde

3.depoda gaz bitip otomatik benzine geçerken

ş.içi 9-10 lt lpg

ş.dışı 6.5 lt lpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...