İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Koltuk Yükseklik Ayar Dişlisi

Misafir

Recommended Posts

Buğra Han

bana da bir tane dili lazım serkan bey size nasıl ulaşabilirm acaba 97 model mondeo ghia koltuk dişlisi

Yorum bağlantısı
Burçin Kabasakal
Sağ olasın Serkan Bey, paket elime ulaşır ulaşmaz haber vereceğim. Sabırsızılığım için de kusura bakmayın. :f1: :f1:

paket yukarıdaki iletiyi yazdıktan 3 dakika sonra elime geçti. Allah'a şükür olsun. Serkan Bey, aramana gerek kalmadı.

Size ne desem bilmiyorum ki; tekrar sağ ol! :wub:

Yorum bağlantısı
Fatih Karaot

Bana da bu dişliden lazım,nasıl yaparız acaba...Tornacının numarasanı verseniz hem sizi de zahmete sokmamış oluruz...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
bana da bir tane dili lazım serkan bey size nasıl ulaşabilirm acaba 97 model mondeo ghia koltuk dişlisi

Adresinizi gönderin bizde dişliyi gönderelim... :)

Bana da bu dişliden lazım,nasıl yaparız acaba...Tornacının numarasanı verseniz hem sizi de zahmete sokmamış oluruz...

Ankara'dasınız profilden anladığım kadarı ile, isterseniz adresini vereyim gidip alın, nasıl isterseniz....Erciyes işyerleri sitesinde...İstanbul yolunda...

Yorum bağlantısı
Ali Güneri
(düzenlendi)

Allah'ın selamı üzerine olsun serkan kardeş o dişliden 1 tane de ben alsam. orçun ural kardeşin mondeosunu ben aldım. bakımlarını yapmaya çalışıyorum.
eger ankaradan bir adres bile olsa aldırabilirim. yoksa ben kayserideyim.
adresim. 
allaha emanet olunuz. ilginize şimdeden tşk. ederim.

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Allah'ın selamı üzerine olsun serkan kardeş o dişliden 1 tane de ben alsam. orçun ural kardeşin mondeosunu ben aldım. bakımlarını yapmaya çalışıyorum.
eger ankaradan bir adres bile olsa aldırabilirim. yoksa ben kayserideyim.
adresim. 
allaha emanet olunuz. ilginize şimdeden tşk. ederim.

Aras kargo ile dişliler yola çıktı, sorun olursa yazın lütfen....Hayırlı olsun...
Yorum bağlantısı
Ali Güneri

Dişliyi aldım. Teşekkür ederim. Ücreti Garanti Bankasında ki hesabınıza eft yaptım. Allah'a emanet olunuz.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan

Serkan Bey'e ilgisinden dolayı teşekkürler.Dişliyi biraz önce taktırdım.Biraz önce derken 2 saat uğraştırdı.Orjinali sıcak enjeksiyonla mil üzerine takıldığı için milde iyi bir torna ustasının maharetini göstermesi gerekti.Şimdilik oldu bakalım ne kadar gidecek.Kırılırsa metal yaptırmak daha mantıklı geldi bana.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Dişliyi aldım. Teşekkür ederim. Ücreti Garanti Bankasında ki hesabınıza eft yaptım. Allah'a emanet olunuz.

Teşekkür ederim, sağolun... :)

Serkan Bey'e ilgisinden dolayı teşekkürler.Dişliyi biraz önce taktırdım.Biraz önce derken 2 saat uğraştırdı.Orjinali sıcak enjeksiyonla mil üzerine takıldığı için milde iyi bir torna ustasının maharetini göstermesi gerekti.Şimdilik oldu bakalım ne kadar gidecek.Kırılırsa metal yaptırmak daha mantıklı geldi bana.

Metal dişliden daha sağlamdır, endişelenmeyin...Bir daha ihtiyacınız olmayacaktır inşallah... :)

Tornacı ne kadar aldı yerine takmaya ve delik açarak kama taktı mı mil üzerine ?

Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan

20 TL verdik.Evet tam ben yapmasını isteyecektim ki usta delip kamayı takmış bile.

Yorum bağlantısı
Buğra Han

serkan beye ben de teşekkür ederim koltuk dişlisini özel servise bıraktım servi tornacıya gidip dişliyi taktırmış koltuk şu anda çok güzel çalışıyor ayrıca metal yaptıran arkadaşlar bana bayağı imrendi çünktü metal dişli bayağı gürültülü çalışıyor. serkan beye dişli için teşekkür ederim servis 15 Tl, tornacıda 15 TL aldı toplam dişli 15 TL+5 ytl kargo toplamda 50 liraya geldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Metale gerek yok.. Bu metalden daha güzel çalışıyor... Orjinalide metal değil zaten..

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Buradaki tornacı 50 liramı almıştı ama çalışıyor meret.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Burçin Kabasakal

değerli üyeler. Serkan Bey'e ilgisinden dolayı tekrar teşekkür ed,yorum.

Fakat benim sorun çözülemedi!

1- mili yerinden çıkarttık. (serviste)

2- tornacıya gittik. Tornacı sağ olsun, 1-1,5 saat uğraştı. Bu olmaz dedi.

3- Denemeye devaam ettik. BUNU ÇATLATMADAN NASIL MİLE GEÇİRİRİZ DEDİK!

4- Vee; dişliyi çatlattık!

Başka bir tornacıya mil ve dişli parçaları gitti 120 liraya yapabileceği cevabı alındı

yukarıda bahsi geçen "KAMA" bildiğimiz kama mıdır? nasıl bir şeydir, nereye, ne için takılacak?

NOT: Gölcüğe gelemediğim için üzgünüm. Ama gönlüm sizlerle...

Saygılar, Burçin KABASAKAL

Yorum bağlantısı
Burçin Kabasakal
Tornacın beceriksizmiş.. Yapamam diye başlamış ve yapamamış...

Ağabey, tekrar teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Burçin Hocam,

Dişli milin üstüne sıkıca geçirilecek... Dişli mile geçtikten sonra zorladığı zaman boşlamasın ve boşa dönmesin diye tam ortasından bir delik delinip, perçin ile sabitlenecek..

41354083.jpg

Yorum bağlantısı
Burçin Kabasakal
Burçin Kabasakal, Kemalettin Karatum, Uğur Demir, adreslerinizi tornacıya gönderdim.Bugün veya yarın birer adet dişli kargo ile size ulaştırılacak....Hesap no'yu birazdan buraya yazarım...

Oluruz tabiki, adresinizi yazın sizede göndereyim bir adet dişli...

Hesap numarasını buldum arkadaşlar,

15'şer lira gönderirseniz sevinirim...

Serkan Toker, Garanti bankası Ankara Bilkent Şubesi H.no:393-6684492

Güle güle kullanın inşallah işinize yarar istediğiniz gibi olur.Görüşmek üzere.

Serkan Bey, benim dişliyi tornacıda çatlattık. Bir tane daha lazım :good1:

yardımcı olursan çok sevinirim. Az önce Mehmet ağabey'le konuştuk. Üzülme dedi, göz yaşlarımı sildi sağ olsun. :) Nasıl yapılması gerektiğini anlattı. İnşallah, dişli tekrar gelince tornacıya da ben anlatabilirim. cevabınızı bekliyorum.

Saygılar...

Burçin Hocam,

Dişli milin üstüne sıkıca geçirilecek... Dişli mile geçtikten sonra zorladığı zaman boşlamasın ve boşa dönmesin diye tam ortasından bir delik delinip, perçin ile sabitlenecek..

41354083.jpg

Ağabey, müteessir oldum, teşekkür ederim.

demek ki, milin üstündeki yivlere göre iç kısım oyulmayacak. Milini en geniş çapı kadar dişlinin uzantıları genişletilecek. Doğru anlamış mıyım?

Bu arada Serkan Bey'e ileti gönderdim. İnşallah bu sıkışık zamanında cevap verir. Yoruyorum sizleri. Hakkınızı hel

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
demek ki, milin üstündeki yivlere göre iç kısım oyulmayacak. Milini en geniş çapı kadar dişlinin uzantıları genişletilecek. Doğru anlamış mıyım?

Milin üstündeki yivi hatırladım şimdi..

Biz dişlinin içine diş falan açmadık, önce çok sağlam bir yağıştırıcı sürdük, tornacı çalışan metal aksamlardaki vidalara sürüyormuş bu yapıştırıcıyı ve iyi ısıtıp eritmeden de kesinlikle bırakmıyormuş..

yapıştırıcı sürdükten sonra, dişliyi çevire çevire sıkıca olacak şekilde milin üstüne geçirdik.. bu halde iken tam merkez noktasından karşıya geçecek şekilde bir delik deldik ve perçinledik..

Yorum bağlantısı
Burçin Kabasakal
(düzenlendi)
Milin üstündeki yivi hatırladım şimdi..

Biz dişlinin içine diş falan açmadık, önce çok sağlam bir yağıştırıcı sürdük, tornacı çalışan metal aksamlardaki vidalara sürüyormuş bu yapıştırıcıyı ve iyi ısıtıp eritmeden de kesinlikle bırakmıyormuş..

yapıştırıcı sürdükten sonra, dişliyi çevire çevire sıkıca olacak şekilde milin üstüne geçirdik.. bu halde iken tam merkez noktasından karşıya geçecek şekilde bir delik deldik ve perçinledik..

Eyvallah ağabey, şimdi daha iyi anladım. :flowers:

yapıştırıcı da muhtemelen epoksi türüdür. Ama zor kısım şu ki, dişlinin uzantıları mile girince k

tarihinde Bur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burçin Kabasakal
O zaman mili inceltin...

Yada

Forumda resimli çalışma olması lazım.. yeni hatırladım ama aramadım bi bakın isterseniz..

Ağabey, verdiğin bağlantıyı inceledim. Oldukça net ve anlaşılır resimler. İnsanlar, zaten %15 konuşarak, %75 de görerek anlaşıp anlayabilirmiş :D

Teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Burçin Kabasakal
Metal dişliyi kaça yaptırmışlar ?

Serkan Beeey;

İmdaaat!!! :p

Gönderdiğin dişliyi tornacı çatlattı!!! :elveda:

Ah ulan ahh! O dişliyi o mile ben bile geçirirdim. Biliyorum, Gölcük telaşı var şimdi. İşler hafifleyince o dişliden diyorum, bir zahmet iki tane daha gönderir misin??? :D

Telefon açarsan pek sevinirim. Çünkü şu an aile evindeyim ve buraya kargo her gün geliyor. (Görev yaptığım yere haftada bir geliyor.)

0-505-415 82 69

0-536-679 89 39

brcnkbskl@gmail.com

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Burçin Kabasakal

Serkan Bey azizim;

Dişli az önce elime ulaştı. Bu arada Filiz Hanım'ın selamı var. İlgine müteşekkirim, parayı en kısa zamanda yatırıyorum. Bu arada yeni bir tornacı buldum, çok para istedi (30-40 TL'ye olur dedi :vampir: ) Ankara'ya (Filiz Hanım'a) gönderme ihtimalim var, ya da sizin tavsiyenizi bekleyebilirim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...