İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Koltuk Yükseklik Ayar Dişlisi

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

soyadaşım benim mondimin sanruf dişlisi sıyrılmış hiç demiyorsun getir halledlim diye olmuyor böyle azcık ilgilen yahu. :hahahoho::p:D .koltuguın dişlisinide sökeyimde bayramdan sonra ikisinide hallettirelim ustamıza. :rofl: yada sana bayram ziyereti yapalım kabul edersen vereyim dişlileri hem ziyaret hem ticaret yada ustamızın elini öpmeye ben gideyim.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
soyadaşım benim mondimin sanruf dişlisi sıyrılmış hiç demiyorsun getir halledlim diye olmuyor böyle azcık ilgilen yahu. :hahahoho::p:D .koltuguın dişlisinide sökeyimde bayramdan sonra ikisinide hallettirelim ustamıza. :rofl: yada sana bayram ziyereti yapalım kabul edersen vereyim dişlileri hem ziyaret hem ticaret yada ustamızın elini öpmeye ben gideyim.

Abi, bayramda yokum ama her zaman beklerim memnuniyetle...Dişli işi kolay, sökelim gidelim Mustafa beyin yanına...

Yorum bağlantısı
Abi, bayramda yokum ama her zaman beklerim memnuniyetle...Dişli işi kolay, sökelim gidelim Mustafa beyin yanına...

:p

Yorum bağlantısı
Biraz zaman geçmiş ama bu numaradan arayıp sizin tavsiyeniz üzerine geldiğimizi söylesek yardımcı olurlar mı, aynı sıkıntı benim araçtada var?

Bu konuda yardımcı olamayabilirler Abdullah Bey. Serkan Bey'in verdiği adreslerden daha güncel. Benim verdiğim numaradaki kendi ustam(arkadaşım). Mesajın yazıldığı tarihte ostimde araştırarak bana yaptırdığım yeri bulmuşlardı. Eski bir dükkan, yaşlı bir ustaydı. Aradan da zaman geçtiği için sonuç alamayabilirsiniz. Ancak diğer başka sıkıntınız olursa benim adımı verdiğinizde pek tabi yardımcı olurlar.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Misafir
(düzenlendi)
Bu konuda yardımcı olamayabilirler Abdullah Bey. Serkan Bey'in verdiği adreslerden daha güncel. Benim verdiğim numaradaki kendi ustam(arkadaşım). Mesajın yazıldığı tarihte ostimde araştırarak bana yaptırdığım yeri bulmuşlardı. Eski bir dükkan, yaşlı bir ustaydı. Aradan da zaman geçtiği için sonuç alamayabilirsiniz. Ancak diğer başka sıkıntınız olursa benim adımı verdiğinizde pek tabi yardımcı olurlar.

Saygılarımla.

Bugün yine ihtiyaç doğrultusunda ustaya gittim. Kartını aldım. Türkiye'nin her yerinden arıyorlar, çok soran var diyor. Talep fazla olunca fiyatlar biraz artmış gibi. İkisine 150.-TL diyor. Araca ihtiyacım olmasa fiyat araştırması yapacaktım ancak vakit olmayınca 100.-Tl verdim. Teslim ederken 50.-TL daha istedi. Fiyatı özellikle yazıyorum ki, ihtiyacı olanlar buna göre araştırsın.

Mustafa YALÇIN

Ustanın telefonu : 0312 354 27 91

Cep : 0535 608 67 15

Adres : Ahi evran cad. no:26 Vergi dairesi karşısı. Y. Ostim/Ankara

Dükkan çok viran ama içerde epey bir iş yapılıyor.

Saygılarımla.

tarihinde Evren ?skent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Bugün itibari ile;

Mk3 yani 2001-2006 arası Mondeo koltuk dişlisi için yukardaki adresi ve ustayı tercih etmeyin. MK2'nin sarı dişlisini güzel yaptığı için MK3 için de aynı ustayı tercih ettim ama Mk3 konusunda hiç başarılı olamadı. Bugün Serkan TOKER Bey'in önerdiği Saygınlar makinede plastik dişli yaptırarak hızlı ve çok güzel sonuç aldım. Serkan Bey'le de tanışmış olduk bu vesileyle. İlginiz için teşekkürler Serkan Bey.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ben teşekkür ederim Evren bey...Hızlı ve güzel sonuç almanıza sevindim....Güle güle kullanın, bende tanıştığımıza çok memnun oldum... :lol2:

Yorum bağlantısı
Misafir
Doğru yolu bulmuşsun... :bambam:

Buldum buldum Mehmet Bey. 1 hafta önce telefondan internete bağlanıp adresi görmeyi akıl etseydim, cüzdanım da doğru yolu bulacaktı :s ama neyse, vardır Allah'ın bir bildiği.

Serkan Bey'den torpilli olunca işimiz de çabucak halloldu. Şimdi sessiz, gürültüsüz, orjinalı gibi çalışan dişlilerle çok daha huzurluyum. Bozulsa da korkum olmaz artık.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Buldum buldum Mehmet Bey. 1 hafta önce telefondan internete bağlanıp adresi görmeyi akıl etseydim, cüzdanım da doğru yolu bulacaktı :D ama neyse, vardır Allah'ın bir bildiği.

Serkan Bey'den torpilli olunca işimiz de çabucak halloldu. Şimdi sessiz, gürültüsüz, orjinalı gibi çalışan dişlilerle çok daha huzurluyum. Bozulsa da korkum olmaz artık.

Saygılarımla.

Benimde yolcu koltuğunun ön indirme kaldırma dişlisi bozuk motor çalışıyor ancak hareket yok. Yazın ankaraya geldiğimde belki ara tatilde Evren bey sizinle görüşüp hallettirelim inşallah.( Gerçi benim için önemli değil ama aracın çalışmayan yeri olmasın amaç bu )

Yorum bağlantısı
Ali Okay

bugün benim aracın koltuğun arka kısmı yukarı kaldırmamaya başladı. bundan önce aracın garantisinden iki sefer koltuğu yaptırmama rağmen yine bozuldu. tabii garanti bittiği için şimdi servis dışında yaptırmak gerekli.

serkan bey saygınlar makineye gitsek kedileri koltuğu söküp tamiratı yapıyorlar mı yoksa başka bir yeremi koltuğu söktürüp dişliyi saygınlara götürmek gerekli.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Koltuğu sökmezler, siz bir döşemeciye koltuğu söktürün..Dişlileri götürün yenileyip sizse geri versinler..Evren beyde bu şekilde yaptırdı..

Yorum bağlantısı
Misafir
Koltuğu sökmezler, siz bir döşemeciye koltuğu söktürün..Dişlileri götürün yenileyip sizse geri versinler..Evren beyde bu şekilde yaptırdı..

Ali Bey, Serkan Bey'in de belirttiği üzere, döşemeciye koltuğu söktürdükten sonra dişlisi bozuk olan motoru komple alın ve Saygınlar Makina'ya götürün. Eski dişli sökülüp, yeni dişli monte edilmiş halde size teslim ediyorlar. Daha sonra motoru döşemeciye götürüp, koltuğu tekrar monte ettirin. Bu arada ısıtma sorunu, koltukta oynama vs. gibi sorunlar varsa da döşemeci siz dişliyi yaptırana kadar bu sorunları halleder.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ali Okay

Serkan bey Evren bey ilgilendiğiniz için teşekkür ederim .

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali ihsan Ergin

Benim de dişli bozuk sanırım, düğmeye basınca elektrikli motorun sesi geliyor, ama koltuğun konumu değişmiyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Kürşat Ulusoy
Bugün itibari ile;

Mk3 yani 2001-2006 arası Mondeo koltuk dişlisi için yukardaki adresi ve ustayı tercih etmeyin. MK2'nin sarı dişlisini güzel yaptığı için MK3 için de aynı ustayı tercih ettim ama Mk3 konusunda hiç başarılı olamadı. Bugün Serkan TOKER Bey'in önerdiği Saygınlar makinede plastik dişli yaptırarak hızlı ve çok güzel sonuç aldım. Serkan Bey'le de tanışmış olduk bu vesileyle. İlginiz için teşekkürler Serkan Bey.

Saygılarımla.

Arkadaşlar mrb. saygınlar makinanın internet sitesi çalışmıyor. adres telefon yazabilecek arkadaşlar varsa rica ediyorum lütfen bir yardımcı olur musunuz ? Hoşçakalın

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

İstanbul yolunda makromarketi geçince Acity avm den önce Erciyes işyerleri sitesi var, Liva pastanesinin yanında giriyoruz, 3 kesen sokağı geçtikten sonra sağda sarı levhası ile saygınlar makineyi görüyoruz..Önüne park edip yukarı çıkıyoruz...Mustafa bey size yardımcı oluyor...Liva ile aynı caddede ama karşı sırada yani..

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Burçin Kabasakal
Şu forumda üyelere nereden baksan 15-20 tane dişli gönderdim...

Yoğunluk sebebiyle biraz uzak kaldım. Ama sizi izlemediğimi, unuttuğumu sanmayın, heh heh he :police:

Bana iki tane gönderdiniz :moil: Birini tornacı halletti, diğerini bendeniz fırında kızarttım. Mehmet Ağabey, baktı ki akıllanmayacağım, milin nasıl ve nereye geçirileceğini resim ve altyazıyla anlattı. :bambam2:

Yahu, burada olmak güzel şey.

Yorum bağlantısı
Ender Çelik

Selam arkadaşlar forumda yeniyim Mersin'de ikamet ediyorum, herkese kazasız belasız günler diledikten sonra Serkan beye mesajımı ileteyim.

Bende de 98 mondeo var, başıma gelenleri sonra anlatırım.

Ama önce malum koltuk dişlisi için milini göndersem benim için dişlisini taktırıp geri gönderiri misiniz. Ayrıca bugün itibarıyla son fiyat nedir acaba söyler misiniz? Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selam arkadaşlar forumda yeniyim Mersin'de ikamet ediyorum, herkese kazasız belasız günler diledikten sonra Serkan beye mesajımı ileteyim.

Bende de 98 mondeo var, başıma gelenleri sonra anlatırım.

Ama önce malum koltuk dişlisi için milini göndersem benim için dişlisini taktırıp geri gönderiri misiniz. Ayrıca bugün itibarıyla son fiyat nedir acaba söyler misiniz? Saygılarımla...

Serkan dişliyi mile taktıramaz diye tahmin ediyorum...

Tornacı lazım buna..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Tornacının adresi var yukarıda bir yerlerde...Doğrudan oraya gönderin, belki mile sabitleyip geri gönderirler...

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ender Çelik

''Serkan dişliyi mile taktıramaz diye tahmin ediyorum...

Tornacı lazım buna.. ''

İlginiz için teşekkürler Mehmet Bey. Mersin'in Gülnar ilçesindeyim kargo bile haftada bir geliyor buraya, tornacının bir ihtimal Serkan beye işyeri itibarıyle yakın olabileceğini düşünerekten yazmıştım.

''Tornacının adresi var yukarıda bir yerlerde...Doğrudan oraya gönderin, belki mile sabitleyip geri gönderirler...''

Serkan Bey adresi aldım yarın telefonla görüşüp göndermeyi düşünüyorum. Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
''Serkan dişliyi mile taktıramaz diye tahmin ediyorum...

Tornacı lazım buna.. ''

İlginiz için teşekkürler Mehmet Bey. Mersin'in Gülnar ilçesindeyim kargo bile haftada bir geliyor buraya, tornacının bir ihtimal Serkan beye işyeri itibarıyle yakın olabileceğini düşünerekten yazmıştım.

''Tornacının adresi var yukarıda bir yerlerde...Doğrudan oraya gönderin, belki mile sabitleyip geri gönderirler...''

Serkan Bey adresi aldım yarın telefonla görüşüp göndermeyi düşünüyorum. Teşekkür ederim.

Ender bey, siz Mustafa beye dişliyi mil ile göndermesini söyleyin...Biraz fiyatı artar ama uğraşmazsınız, kendisinde milin numunesi olması lazım...Dişli ile mili sadece motorun içindeki yerine takarsınız daha kolay olur...

Yorum bağlantısı
Ender Çelik
Ender bey, siz Mustafa beye dişliyi mil ile göndermesini söyleyin...Biraz fiyatı artar ama uğraşmazsınız, kendisinde milin numunesi olması lazım...Dişli ile mili sadece motorun içindeki yerine takarsınız daha kolay olur...

Geçen gün gönderdim Serkan Bey. Motor, mil, dişli hepsini gönderdim. Nerdeyse koltuğuda gönderecektim :D Bugün kargo teslim edildi mesajı geldi. Bakalım hayırlısı. Arabayı aldığımdan buyana (10 aydır) koltuk en düşük seviyede duruyor, iki kere uzun yola gittim, çok fena bel ağrısı yaptı, hayırlısıyla dişli yapılıp gelince kurtuluruz inşallah.

İlginize tekrar teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ercan Aytaç

Öncelikle herkese selam;

Önceden 1998 mondeom vardı.şimdi ise 2004 MK3 mondeo yeni kasa aracımın aynı şekilde kronik olan koltuk dişlisi arızası vardı.Döşemeciye koltuğu söktürdüm iki adet motorun dişlisi kırık çıktı. Ankaradan Başkent Freze isimli firma ile irtibata geçtim. Dişli fiyatını 50-lira olarak söyledir.Dişliler geldi ama torna işi için fahiş fiyat istediler. Firma sahibi Alaattin Bey istersem söktüğüm milleri onlara gönrebileceğimi ve kendilerinini dişliyi mile alışıtırabileceklerini ve bu iş için extra bir para talep etmeyeceklerini söylediler. Bende dişli ve motorları gönderdim. Üç gün sonra pirinç dişliler takılmış halde elime ulaştı. Firma sahibi ve çocukları konuya çok ilgililer.

Firma telefon numarası : 0 312 395 49 12

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...