İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Koltuk Yükseklik Ayar Dişlisi

Misafir

Recommended Posts

Burçin Kabasakal

Ücreti (15 TL) ve hesap numarası aynı değil mi?

Serkan Toker, Garanti bankası Ankara Bilkent Şubesi H.no:393-6..... :vampir:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Serkan Bey azizim;

Dişli az önce elime ulaştı. Bu arada Filiz Hanım'ın selamı var. İlgine müteşekkirim, parayı en kısa zamanda yatırıyorum. Bu arada yeni bir tornacı buldum, çok para istedi (30-40 TL'ye olur dedi :) ) Ankara'ya (Filiz Hanım'a) gönderme ihtimalim var, ya da sizin tavsiyenizi bekleyebilirim.

Abi nasıl istersen öyle olsun, yeni dişliyi kırma sakın... :good1: Filiz hanım, bizim buradan mı, parayı hemen getirsinmi diyor benim için ? :lol2:

Ücreti (15 TL) ve hesap numarası aynı değil mi?

Serkan Toker, Garanti bankası Ankara Bilkent Şubesi H.no:393-6..... :)

Aynen burada yazdığı gibi...

Yorum bağlantısı
Burçin Kabasakal
Abi nasıl istersen öyle olsun, yeni dişliyi kırma sakın... :lol2: Filiz hanım, bizim buradan mı, parayı hemen getirsinmi diyor benim için ? :)

Aynen burada yazdığı gibi...

Yok bu sefer karar verdim ya kendim takacağım, ya da sana göndereceğim... :) Filiz Hanım, Saygın Makina'da... Para kölen olsun azizim... Açık çek kabul mü :good1:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serkan Toker

Arkadaşlar, MkIII Modeo'nun koltuk motoru dişlisinin kalıbı hazırmış. Biraz farklı bir dişli, isteyen ihtiyacı olan varsa buraya yazabilir. Erdoğan abi iki tane istedi, sabah yola çıkıyorlar.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Karaot
Adresinizi gönderin bizde dişliyi gönderelim... :blink:

Ankara'dasınız profilden anladığım kadarı ile, isterseniz adresini vereyim gidip alın, nasıl isterseniz....Erciyes işyerleri sitesinde...İstanbul yolunda...

Adresi ve tel'i verebilirseniz sevinirim.

Arkadaşlar, MkIII Modeo'nun koltuk motoru dişlisinin kalıbı hazırmış. Biraz farklı bir dişli, isteyen ihtiyacı olan varsa buraya yazabilir. Erdoğan abi iki tane istedi, sabah yola çıkıyorlar.

98 mondeo için,Adresi ve tel'i verebilirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Ali Açan
Aracı aldığımdan beri arızalı olan elektrikli yükseklik mekanizması uzun süreden beri tamir edilmeyi bekliyordu. Bugün ustamın yoğun ilgisi sayesinde sorun halloldu. Bu konuda sıkıntısı olanlar için Ankarada oldukça sağlam bir metodla problemi giderebilirler.

Öncelikle arızanın dişli sıyırmasından kaynaklandığını motoru sökünce anladık. Yanlız dişlinin plastik olması çıkma alınacak parçanın da ilerleyen zamanda aynı akibeti paylaşacağının göstergesiydi. Konuya hakim bir başka ustanın yardımı ile Ostim de plastik dişliyi metalden yapan atölye olduğunu öğrendik. Gerçekten de ince işçilikle hazırlanmış parçayı aldık. Yanlız bu parçalar siparişle üretiliyormuş, benim ki biraz şans oldu, yoksa 2-3 gün beklemek gerekiyor yapılması için. Şu anda koltuk problemsiz çalışıyor, hem de metal dişli plastiğe göre daha sağlam oldu. Problem yaşayan arkadaşlara istedikleri zaman adresi verebilirm.

Saygılarımla.

Ostim adresini verebilirmisin lütfen...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Vedat Şanlı

öncelikle selamlar gecen hafta ne zamndır istediğim mondeoyu aldım98 ghia yalnız bunun koltugu arızalı ve benim canımı sıkıyor formu baştan sona kadar okudum. serkan bey eger banada yardımcı olursanız bu sorunu çözmemde sevinirim.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
öncelikle selamlar gecen hafta ne zamndır istediğim mondeoyu aldım98 ghia yalnız bunun koltugu arızalı ve benim canımı sıkıyor formu baştan sona kadar okudum. serkan bey eger banada yardımcı olursanız bu sorunu çözmemde sevinirim.

Yardımcı oluruz elbette, ancak yaşadığınız şehiri bilmemiz lazım..Adresinizi gönderin, dişliyi gönderelim.. :good1:

Uzun zamandır bir türlü yapmaya fırsat bulamadığım koltuk yükseklik ayar dişlisini nihayet yaptım. Serkanın yardımlarıyla getirtiğim dişliyi işyerimde bulunan torna bölümündeki arkadaşlar 20 dakidada hallediverdi. Umarım yaptırmak isteyen arkadaşlara resimler yardımcı olur.

Serkana bir kez daha teşekkrüler... :)

Abi, resimli anlatım süper olmuş, bende ilk defa gördüm parçanın çalıştığı yeri... :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Olay budur abicim.. eline sağlık... ben de böyle yapmıştım.... Ama resim çekememiştim...

Bu resimleri kullanmama izin verirmisin.. ?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
serkan bey adres geldimi acaba

Geldi Vedat bey, dün akşam bakamadım foruma, ancak bugün ilgili yere ileteceğim birazdan...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
serkan bey adres geldimi acaba

Vedat bey, adres bilginizi ilettim. MNG kargo ile bugün yola çıkacak dişli, telefonunuz olmadığı için kargoya yazamadım. Yarın elinizde olur sanırım..Sorun olursa yazarsınız... :nazar:

Yorum bağlantısı
Guest Murat

Serkan bey ben de koltuk dişlisini aldım. Bugün koltuk dişlisini takacağım. Çok teşekkür ederim.

Şimdiden hepinizin bayramını tebrik ederim.

Yorum bağlantısı
Burçin Kabasakal
(düzenlendi)
Uzun zamandır bir türlü yapmaya fırsat bulamadığım koltuk yükseklik ayar dişlisini nihayet yaptım. Serkanın yardımlarıyla getirtiğim dişliyi işyerimde bulunan torna bölümündeki arkadaşlar 20 dakidada hallediverdi. Umarım yaptırmak isteyen arkadaşlara resimler yardımcı olur.

Serkana bir kez daha teşekkrüler... :flowers:

p1010942t.jpg

p1010943v.jpg

Özelikle yaylı pim kullanmanızı tavsiye ederim.Zaman içinde oluşan aşınmalarda boşluk yapmaz.

p1010950r.jpg

Buda toplandıktan sonraki resmi.

p1010951.jpg

Herkesin Kurban bayramını kutlarım. Erdoğan Bey, bendeniz tornacıya sakalsız gitmiştim. Sanırım adam soyadımı da görmezden geldi :) :)

Sonunda dişliyi çatlattı. Serkan Bey, sağ olsun onca işi gücü arasında ilgilendi. Bazı sıkıntılar var, onları halledince Serkan Bey ile irtibata geçeceğiz inşallah. Kendisine sabrından dolayı teşekkür ediyorum. :flowers: Saygılarımla.

tarihinde Bur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Alagöz

aslında bu kadar sık rastlanan durum üretim hatasıdır FORD marka itibarı olarak bu parçaları ücretsiz değişmeli aslında.

'Mandrake' mi yıllardır bozuk koltukla kullanırım.yıllar önce benim koltugumada servisteki ustalar 'kırık disli' teşhisi koymuslardı.servis bide malum fahiş fiyatlardan bahsedince öyle yola devam etmeye karar verdim.çokta eksikliğini hissetmedim alıştım heralde yukseklik ayarı olmamasına. o zamanlar sanayide de servis kadar olmasada yüksek fiyatlar istendi ayrıca sorunun yinelene bileceği söylendi, garanti verilmedi.bende mandrakemle böyle yaşamaya alıştım.foruma yeni üyeyim burda bahsedilen fiyatlar oldukca makul geldi artık yaptırmaya karar verdim. ankarada bu işi hangi adreslerde yaptırabilirim?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
aslında bu kadar sık rastlanan durum üretim hatasıdır FORD marka itibarı olarak bu parçaları ücretsiz değişmeli aslında.

'Mandrake' mi yıllardır bozuk koltukla kullanırım.yıllar önce benim koltugumada servisteki ustalar 'kırık disli' teşhisi koymuslardı.servis bide malum fahiş fiyatlardan bahsedince öyle yola devam etmeye karar verdim.çokta eksikliğini hissetmedim alıştım heralde yukseklik ayarı olmamasına. o zamanlar sanayide de servis kadar olmasada yüksek fiyatlar istendi ayrıca sorunun yinelene bileceği söylendi, garanti verilmedi.bende mandrakemle böyle yaşamaya alıştım.foruma yeni üyeyim burda bahsedilen fiyatlar oldukca makul geldi artık yaptırmaya karar verdim. ankarada bu işi hangi adreslerde yaptırabilirim?

Şaşmaz da Can Can oto aksesuarın karşısındaki sokakta bizim Can Umut Baykan' ın elektrikçisi var. Sokağa girince sol kolda kalıyor. Kendi adı ile aynı adı taşıyan bir dükkanı var..Orada yapılabilir bence..

Yorum bağlantısı
Vedat Şanlı
(düzenlendi)

serkan bey dişli bayramdan önce elime geçti ama hala taktırmaya fırsat bulamadım forumada giremedim ilginiz için teşekkür ederim

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
form => forum
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Rica ederim...

Tornacı diyor ki sen bu kadar Ford kullanıcısını nereden buluyorsun ? :p :p

Yorum bağlantısı
Ümit Yıldırım
Aracı aldığımdan beri arızalı olan elektrikli yükseklik mekanizması uzun süreden beri tamir edilmeyi bekliyordu. Bugün ustamın yoğun ilgisi sayesinde sorun halloldu. Bu konuda sıkıntısı olanlar için Ankarada oldukça sağlam bir metodla problemi giderebilirler.

Öncelikle arızanın dişli sıyırmasından kaynaklandığını motoru sökünce anladık. Yanlız dişlinin plastik olması çıkma alınacak parçanın da ilerleyen zamanda aynı akibeti paylaşacağının göstergesiydi. Konuya hakim bir başka ustanın yardımı ile Ostim de plastik dişliyi metalden yapan atölye olduğunu öğrendik. Gerçekten de ince işçilikle hazırlanmış parçayı aldık. Yanlız bu parçalar siparişle üretiliyormuş, benim ki biraz şans oldu, yoksa 2-3 gün beklemek gerekiyor yapılması için. Şu anda koltuk problemsiz çalışıyor, hem de metal dişli plastiğe göre daha sağlam oldu. Problem yaşayan arkadaşlara istedikleri zaman adresi verebilirm.

Saygılarımla.

Evren bey size ve Serkan beye çok teşekkür ederim, resimli çözümlemeniz çok yaratıcı ve orjinal, izniniz olusa resimlerinizi İzmir 6. sanayi sitesinde ve 2. sanayi sitesinde baba dostu iki tornacı usta abilerime gösterip yardımcı olabileceklermi sorabilirmiyim? Esenkalın, Sağlıklı kalın, Swvdiklerinizle kalın.

Yorum bağlantısı
Burçin Kabasakal
Soyadınızı söylemişmiydiniz :D

İşyerindeki tornacı arkadaşlarım yapmıştı. 20 dakika gibi kısa sürede yaptılar.Vereceği boşluğu bilmeyen tornacıdan uzak durun.

sormayın, söylesem de sanırım duyamazdı; çünkü "bunu, buna nasıl geçirmişler, arkadaşların nasıl geçirtmişler?..." diye sayıklıyordu adamcağız :)

inşallah, bu yaz ben de çözeceğim bu işi. Buralarda adamlar günde kaç defa böyle ince iş yapıyor ki, aslında onlar da bir yerde haklı.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Yusuf Al

Herkese merahabalar.

Bende uzun süredir koltuk yükseklik dişlisini tamir etmeyi planlıyordum ve bugün motoru söküp baktığımda dişlinin dağıldığını gördüm.

Bu dişliden yaptıran arkadaşlar bana da yardımcı olabilirlermi acaba?

Serkan bey acaba yardımcı olurmusunuz?

Bursa da yaptıran varsa adres de alabilirim...

Yorum bağlantısı
Yusuf Al

Herkese iyi akşamlar..

Serkan bey bugün kargodan aldım dişliyi çok teşekkür ediyorum ilgilendiğiniz için saolun.

Fakat buda plastik galiba.Sarı olacağını sanıyordum.Ama bu bildiğimiz beyaz plastik.Yoksa benmi yanılıyorum.

İyi akşamlar herkese....

Yorum bağlantısı
Burçin Kabasakal
Herkese iyi akşamlar..

Serkan bey bugün kargodan aldım dişliyi çok teşekkür ediyorum ilgilendiğiniz için saolun.

Fakat buda plastik galiba.Sarı olacağını sanıyordum.Ama bu bildiğimiz beyaz plastik.Yoksa benmi yanılıyorum.

İyi akşamlar herkese....

Emin olun orijinalinden de sağlam.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Herkese iyi akşamlar..

İyi akşamlar herkese....

Sarıdan olsa o kadar sağlam olmaz, rahat olun... :nazar: Yalnız takarken mil üzerine delik açıp pimle sabitlemeniz gerekiyor...

Emin olun orijinalinden de sağlam.

+06

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...