İçeriğe Yönlendir

C-Max'lere aksesuarlar

Ergin Şendağ

Recommended Posts

Ergin Şendağ
Merhaba Ergin Bey

Benim cmax da cms c6 jant var oldukçada hoş duruyor bence. Tavan çıtası için bir arkadaşım yaptırmış bağlantı yerleri uymayanından siyah silikon yada o tarz bir madde ile yapıştırılmış yakından baktığınızda kötü duruyor birde yerinden çıkacakmış hissi veriyor. silikonun tutması için yayılmış bence bağlantı yeri uyan tavan çıtası bulursanız taktırın bence

tesekkürler Murat bey,

evet cantlar hos duruyor, bugün de CMS de baktım zaten geçerken 600 YTL dediler.

Tavan çıtası kango ve caddy'ye yapan imalatçıta uğradım samandırada onlarda çok hesaplı sadece 75 YTL fakat kısa kalıyor, hoşuma gitmedi. Orjinali voyager ve baran marka olarak var 220 YTL den başlıyor.

Bakacaz bakalım.

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
(düzenlendi)

tavan çıtası ön arka tampon koruma aksesuarı bende bir c maxta gördün yakışmıştı bende düşünüyorum ama pahalı geliyor,birde orginal ghia 7 kollu jant aldım ikinci el 650 ytl ye mal ettim.Yakıştı mı derseniz bence cuk oturdu ama birde siz yorumlayın.

42436875pz2.jpg

w320.png

tarihinde Fatih tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Özkul

Ergin bey aldığınız fiyat çok iyi bence. Ben ekim ayında 720 ytl 'ye almıştım 16'' jantları

Fatih bey yeni jantlarınızla aracınızı güle güle kullanın. Fiyatıda uygun

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
tavan çıtası ön arka tampon koruma aksesuarı bende bir c maxta gördün yakışmıştı bende düşünüyorum ama pahalı geliyor,birde orginal ghia 7 kollu jant aldım ikinci el 650 ytl ye mal ettim.Yakıştı mı derseniz bence cuk oturdu ama birde siz yorumlayın.

42436875pz2.jpg

w320.png

bence hoş durmuş..

c-max lerin 15 jant dimi orjinali ve 4 bijon ???

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

5x108 Bijon aralığı orginali 16 jant

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ergin Şendağ

1) Arkadaşlar kızıma bayramlık aldım, kendime aldım.

Bir kaç gündür c-maxime de bayramlık jant bakıyorum ama 5 bijon 108 çok az bulunan bi çeşit ve depolarda yok.

Kartal sanayide orjinal ghia jant buldum, 500 dedi ama berbat haldeydi ve göbekleri yoktu.

CMS de çeşit kalmamış, TFT de metalik renk yoktu vs.....derken yok yok yok...

Yani bi kaç yere daha bakıp C-max 'e bayramlık alacaz ama bulamıyoruz.

2) Piyasada satılan kol dayamalar uzakdoğu ve hemen dağılacak gibi (30 ytl), kartal sanayide ısmarlama yapan usta 70 YTL ye yapıyor

3) Sanayiye gitmişken bagajın amörtisörlerini değiştirdim. Servis 100 + kdv demişti, sanayide 45 ytl'ye halloldu ( 1 yıl garantili)

parçacıda ise ispanyadan ithal sıfır fiyatı 35 YTL.

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

merhaba arkadaşlar C-max'e de bayramlık aldık bugün, bayrama boynu bükük girmesin istedik.

markası Hitkosei /550 Ytl yarışı peşin yarısı taksitle oldu.

taktık denedim, balans yapılmasına rağmen 100 km hız yapınca direksiyon acayip titredi, aradım getir abi balans yeniden yapalım dedi, balans yaparken kurşunlar düşmüştür dedi (!)

tekrar gidecem Kaynarca'da HİTLAS, malum e-lastikçi.com

nasıl yakışmış mı bari?

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
Valla lastikçi çırağına giydiği pek yakışmamış. C-max'e gelince ne giydiğini göremedik.

yükledim hakan bey

Güzel olmuş güle güle kullanın...

sagolasın Galipcim

Şimdi gördüm. Açıkçası pek beğenmedim. Biraz küçük olmuş.

resim cepten ve uzaktan diye küçük duruyor olabilir mi?...zaten zor buldum...dur bi ya.. :angry:

15 jant

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
(düzenlendi)
15 olduğundan küçük durmuş. Bu araçta 16 normal 17 ve üstü güzel duruyor.

lastik yeni sayılırdı..değiştirmek ve ekstra masraf yapmak istemedim...olduğu kadar idare ederim artık..zaten büyük lastik ve jant sevmiyorum

tarihinde Ergin ?en tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
(düzenlendi)

sırada tavan çıtası var aklımda ama aksesuarcılardaki hep kısa, peugot yetkili servisine geçtim bugün. Meşhur 407 SW in üstündeki o harika çıtaları sordum, 800 ytl orjinal fransadan ithalmış...tabiki almadım

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

arkadaşlar boşuna gittim balans yaptırmaya...200-300 km kullandıktan sonra lastikler oturunca balansa gitsem daha iyi olacakmış....

hitlas daki eyüp bey bana balans yaptırmam için kart verdi, istediğim zaman yaptırabilcekmişim...

forum üyelerine e-lastikçi.comdan (HİTLAS kaynarca yanyol) indirim olacakmış artık..sadece forumdan geldiğinizi söyleyin yeter,

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

407 sw tavan çıtası gerçekten çok güzel,parası dahada güzelmiş

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

servisdekiler bana peugot 407 SW tavan çıtasını aksesuarcılarda bulabileceğimi söylediler ama hiç bi yerde şimdilik rastlamadım, var mı rastlayan?

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

sw çıtası gerçekten çok güzel ama pahalı, acaba aksesuarcılarda bulunur mu?

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

aksesuarcılarda 100 bilemedin 150 lira ama..

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
Jantlarınızı güle güle kullanın...

sagolasın Gökhancım

aksaraya bakmak lazım orada olabilir

evet iyi fikir..bi ara Erdeme'de uğramayı düşünüyordum zaten Aksaray'da.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ergin Şendağ

yağmurlar başladı mı ben yazı özlerim..

C-max ve tatil... :wub:

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
(düzenlendi)

işte c-max in orjinal aksesuarları...

tavan çıtası peugot 307 SW ninkiyle karşılaştırıldığında çok "tırt" duruyor dimi? hem çok kısa hem çok ince...!

arama motorlarında "roof bar" diye arayınca port bagajlar ve çıtaları çıkıyor genelde..peki bu tip estetik amaçlı çıtalara ne diyorlar otomotiv literatüründe (ing yada Almanca)...yurt dışında yaşayan arkadaşlar benim için bi sorabilirler mi acaba?

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

bu da GALAXY'nin tavan çıtası ve daha şık duruyor galiba..

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
(düzenlendi)

benzer modellerdeki çıtalar da uzun...sadece c-max orjinal çıta kısa..

işte c-max in rakipleri

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

arama motorlarında "roof bar" diye arayınca port bagajlar ve çıtaları çıkıyor genelde..peki bu tip estetik amaçlı çıtalara ne diyorlar otomotiv literatüründe (ing yada Almanca)...yurt dışında yaşayan arkadaşlar benim için bi sorabilirler mi acaba?

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
(düzenlendi)

tavan çıtası düşünenler için seat marka araç gördüm bugün altea olsa gerek yada leon tavan çıtası orginal galiba çok estetik durmuştu,incelemekte fayda var

seatalteaxlresimlerinp0.jpg

w640.png

jedesignseatalteaxlgy5.jpg

w520.png

tarihinde Fatih tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...