İçeriğe Yönlendir

C-max Bi-Xenon (Hella) 4300K far modifiyesi

Ahmet Özbey

Recommended Posts

Fatih Çalıkuşu
far motorunu diğer farlardan söküp bunlara monte ederek hallettim. biri 3 uçlu diğeri 4 uçlu

far motorunu soket uyumsuzluğundan dolayı aktif hale getiremedik,yardımlarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
far motorunu soket uyumsuzluğundan dolayı aktif hale getiremedik,yardımlarınızı bekliyorum

benimkiler de çalışmıyor bi ara bizim ustaya gidicem yaparlarsa sanada haber veririm abi

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
benimkiler de çalışmıyor bi ara bizim ustaya gidicem yaparlarsa sanada haber veririm abi

sağol Ali haber bekliyorum,far ayarını nasıl yaptılar

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
(düzenlendi)

eliyle düzeltmişti heralde aslında ben hepsini yaptırırdım da ogun geç kaldık adamında başka bir yerde iş vardı hiç birşey yaptıramassam benim eski farların yükseklik motorunu merceklilere taktırıyım diyorum

belki bugun giderim ama birazdan doğus oto da çalışan arkadaşım yeni golf r32 ile gelecek test sürüşüne çıkıcaz resim çekicem bol bol :yahoo:

tarihinde Ali G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
eliyle düzeltmişti heralde aslında ben hepsini yaptırırdım da ogun geç kaldık adamında başka bir yerde iş vardı hiç birşey yaptıramassam benim eski farların yükseklik motorunu merceklilere taktırıyım diyorum

belki bugun giderim ama birazdan doğus oto da çalışan arkadaşım yeni golf r32 ile gelecek test sürüşüne çıkıcaz resim çekicem bol bol :yahoo:

bugün gidersen cepten ara olmaz mı?

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
tamam abi haber veririm muhakkak haber veririm gidersem

:yahoo:

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Far yükseklik ayarı manuel olarak farın üzerinden yapılıyor. Üst kısmında 2 adet vida gibi bir parça var. Tornavida yardımıyla sağa sola çevrilerek olması gereken yükseklik veriliyor. Çok zor bir iş değil...

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
Far yükseklik ayarı manuel olarak farın üzerinden yapılıyor. Üst kısmında 2 adet vida gibi bir parça var. Tornavida yardımıyla sağa sola çevrilerek olması gereken yükseklik veriliyor. Çok zor bir iş değil...

ben bir kurcalayım bakalım nasılmış :)

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
ben bir kurcalayım bakalım nasılmış :)

Abi doğru yüksekliği bulabilmen için bir makineye ihtiyacın var. Bu makine de genellikle rot-balansçılarda bulunuyor. Hiç uğraşma, bozuk olan ayarlarını daha çok bozarsın. En güzeli ver bir 10 lira işin ehli birine yaptır...

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
Abi doğru yüksekliği bulabilmen için bir makineye ihtiyacın var. Bu makine de genellikle rot-balansçılarda bulunuyor. Hiç uğraşma, bozuk olan ayarlarını daha çok bozarsın. En güzeli ver bir 10 lira işin ehli birine yaptır...

rot balans ve far ayarı arasında bağlantı kurmak hiç aklımın ucundan geçmezdi,teşekkürler bu arada hep forumdayken sınavlara nasıl çalışıyorsun :)

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
rot balans ve far ayarı arasında bağlantı kurmak hiç aklımın ucundan geçmezdi,teşekkürler bu arada hep forumdayken sınavlara nasıl çalışıyorsun :lol2:

Bence de bir bağ yok ama far ayar makineleri genellikle rot-balansçılarda oluyor. :lol2:

Sınava çalışmıyorum ki :)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

Fatihçim benim beklediğim yere c-max için gelmemiş, oto gençlerde bulamamış diğer tarafada gelmesi 3-4 ayı bulur diyorlar, far için yardımcı olacak arkadaşlara şimden teşekkürler :)

tarihinde Lokman Ceritlio?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
Bence de bir bağ yok ama far ayar makineleri genellikle rot-balansçılarda oluyor. :lol2:

Sınava çalışmıyorum ki :)

soruları nasıl yanıtlayacaksın bakalım :lol2:

Fatihçim benim beklediğim yere c-max için gelmemiş, oto gençlerde bulamamış diğer tarafada gelmesi 3-4 ayı bulur diyorlar, far için yardımcı olacak arkadaşlara şimden teşekkürler :D

yani? :rofl:

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
mercekli far arıyorum :)

çift yok tek istersen var yoksa sormadım değil :lol2:

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

çok sağol Fatih aklınızda olsun bir çift mercekli far :)

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
çok sağol Fatih aklınızda olsun bir çift mercekli far :)

istanbulda hangi semttesin ?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

yenibosna Fatihcim

tarihinde Lokman Ceritlio?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
yenibosna Fatihcim

Abiciğim yakınmışız şöyle bir forum toplantısına katılmanı bekleriz tanışalım sohbet edelim,ikitell,deyim bende :)

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
tamam abim ne zaman olursa haberleşelim o zaman.

:)

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
yok ki sarıyer taraflarında forumdan bir arkadaş :)

dün yolda Fatih Keskin Abiyle karşılaştık ayak üzeri iki lafın belini kırdık,bizim muhitte böyle hele Bayram Abide taşınınca tam anlamıyla ,değmeyin keyfimize :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...