İçeriğe Yönlendir

SLR Fotoğraf Makinesi tavsiyesi?

Onur Demir

Recommended Posts

Serkan Öz

Canonun 450D den önceki makinalarını sırf CF kart kullandıkları için hiç sevmiyorum, neyseki 450D'yi SD yaptılar..

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
CF konusunda haklısın. Ben de sevmiyorum. Ama kart karttır :D

Yok abi, kart SD dir, CF nedir bilmiyorum ama hacim olarak nokia piline benziyor :)

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
(düzenlendi)

Kullanıyorum zaten adaptörüyle birlikte :D

Ama extrem III SD alıcam param çok olunca, seri çekimler daha hızlı oluyor o zaman..

tarihinde Serkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hazır yeri gelmişken bende sorayım.Bu raw formatındaki fotoları hangi programla açabiliriz bilgisayarda?

Fotoğrafçıya götürsek baskı yapılabilir galiba...Detayı nedir bu işin?

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
(düzenlendi)

Ben raw çekip photoshopla açabiliyorum, fotoğrafçıya hangi formatla götürürseniz götürün baskı yapar.

Raw genellikle üzeirnde oynama yapılacak fotolarda tercih ediliyor.

tarihinde Serkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Ne gerek var be abi.. Gerçi ben fotoğraf bastırmak için gitmeyeli çok oldu ama :D

Bu arada Angara'da kaça basıyorlar fotoyu?

Ben en son 30x45'i 7 liradan bastırmıştım Şişli'de..

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Ben de yanımda gezdirmek için Casio Exilim aldım, arka cepta rahatlıkla taşınabiliyor çok ince..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Ne gerek var be abi.. Gerçi ben fotoğraf bastırmak için gitmeyeli çok oldu ama :)

Bu arada Angara'da kaça basıyorlar fotoyu?

Ben en son 30x45'i 7 liradan bastırmıştım Şişli'de..

Ben A3 ölçüyü 1,25 liraya basıyorum dükkanda.Ama fotokopi makinesi ile.Xerox dc 260 -dc 12 :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ben okuldayken projelere kesinlikle dijital izin vermiyorlardı. SLR'ler bile ben 4 sene önce aldığımda çok pahalıydı. babamın emektar canon'unu verip yine canon almıştık. bi kaç defa ödevlerim için kullandım, şimdi çantasında dinleniyor :D

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Bu akşam sinemaya girmeden önce bi kipa turu yaptım. Teknosa yoktu. bimex'e gittim Canon 450D 1700tl dediler. world kampanya %12indirim ve 9 taksit yaptılar.

Sonra ordan çıktım kipanın içindeki elektronik bölümüne girdim canon 450d yi yine gördüm üstündeki fiyat süperdi galiba 1399tl 12taksit. ama stok kalmamış :( şaka maka alıyodum az daha. 1 hafta içinde gelir dediler. kipanın kendi elektronik bölümünden almak ne kadar iyidir/kötüdür bir başka mağazaya kıyasla?

Ek olarak; hiç bakmadım bu cihazlar pillimi şarjlımı?

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Şarjlı pili var içinde cep telefonu gibi.. yıllarca dayanıyor.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Aman kalem pil olmasında :(

Canon 450D ile nikon D60 arasında gibiyim ortalama 1400TL 12taksit. İkisi arasında seçip yapcak olsam hangisini tercih edsem?

Bu arada fiyat'ı 1500TL ye çıkardım 12world taksit şartıyla :(

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

onur bende abimde bu işi baya araştırdık zamanında abimin patronu prof foto çekimleri yapıyor çok bilgili bu konuda.nıkon kullanıyor d80veya d100 galiba emin değilim.

ama benim sana tavsiyem önce ihtiyacın olan nedir onu bil.yani dslr almak demek tamamen prof çekim yapmak demek sadce makinayı almakla kalmaz o iş sonra lens te ister o makine senden buna emin ol şuan aldığın makine en iyi lense bile sahip olsa iki gün sonra seni sıkacak yüksek zoomlu olanını isteyeceksin taşıması zor olacak kısaolan lensi alacaksın falan filan.

prof resim çekmek maliyetli bir iş ve o makine her zaman yanında olamıyor bu sebeple verdiğin paraya değmiyor.eğer mesleğin bu olsa en iyisini al derim her zaman ebatları önemli olmaz o zaman.ihtiyaçtan kastım :pil ömrü uzunmu olsun,optik zoom u fazlamı olsun,istediğin lens markası varmı kafanda,ebatalrı nasıl olsun,pixel durumu nasıl olsun bence öncelikle bun zaruri olan ihtiyaçlarını belirle ona göre bak makineni derim.

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Bence Metro Foto'yu bir arayıp D80 için son fiyat al, 1500'e kesin verirler bence ama 12 taksiti bilmem..

Yorum bağlantısı
Onur Demir

2gündür kipa avm lerde 4 dönüyorum. canon 450D 1399TL +12taksit ama Sadece biryerde teşhir ürünü kalmış :( uzun zamandır yokmuş gelsede bu fiyata olacağını sanmıyoruz dediler :(

Sonuçta düşün taşın Sony A200K almaya karar verdim. 1200TL 12 taksitli fiyatı. Fiyatına göre; diğer Canon, nikon makinalarıyla aşağı yukarı aynı özelliklere sahip. Benim farkedebileceğim farklar olacağını sanmıyorum(en azından şimdilik)

Kısmetse bu akşam iş çıkışında gidip alcam. Yanında tripodmudur nedir artık(ayak), Çanta, Hafıza kartı (ne takılıyor ne önerirsiniz) alıcam. sadece bunlar başlı başına 200YTL tutuyor ve dediğim rakama ulaşıyor.

Hayırlısı olsun, hayrını göreyim, Güle güle kullanayım bari :nazar:

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Bence acele etmeyin. O noise yüzünden kafayı yiyen adamlar var. Bir de çantalı, tripodlu, kartlı kitler satılıyor. Biraz da interneti tarayın.

cahilliğimi mazur görün Hakan bey. bu noise ile ilgili daha açık yazabilirmisiniz ?

yada açıklayıcı bir foto bile olabilir. Çok merak ettim ne olduğunu :nazar:

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Bu arada E-store'da battı, satılık server, bilgisayarlar, masalar filan var :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...