İçeriğe Yönlendir

SLR Fotoğraf Makinesi tavsiyesi?

Onur Demir

Recommended Posts

Serkan Öz

Böyle bir makina için Lowepro marka çantalar en az 60-70 lira bilginiz olsun.. Loweproyu tavsiye ederim ama.

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
40-50 liraya hb'de var.

benim alet büyük sığmıyor o çantalara..

70-300 zaten makina+18-135 ten daha uzun..

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Arkadaşlar bu akşam Carrefour'a gittik Muhlis abiyle. Tam Sonycenter'e giricektikki Teknosaya girdik. bütün slr makinaları koymuşlar bi masaya millet denesin diye. incelerken Canon 400D dikkatimizi çekti fiyatıyla 1199TL. Hemen hesap-kitap 13x108TL ye aldım. E hayırlısı olsun güle güle kullanayım :lol2:

Hakan Abi tavsiyelerinin çok etkisi oldu. Muhlis abinin yanında sanada ayrıca teşekkür ederim. Ama en Büyük teşekkür Muhlis Öztürk'e

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
E o da sığmasın zaten. Ben de 35-135 var üstünde. Çok rahat sığıyor. Öyle lens alabilsem, çanta da alırdım :lol2:

Mertol abi Singapurdan aldı bana..

Arkadaşlar bu akşam Carrefour'a gittik Muhlis abiyle. Tam Sonycenter'e giricektikki Teknosaya girdik. bütün slr makinaları koymuşlar bi masaya millet denesin diye. incelerken Canon 400D dikkatimizi çekti fiyatıyla 1199TL. Hemen hesap-kitap 13x108TL ye aldım. E hayırlısı olsun güle güle kullanayım :)

Hayırlı olsun, güle güle kullan..

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen
Arkadaşlar bu akşam Carrefour'a gittik Muhlis abiyle. Tam Sonycenter'e giricektikki Teknosaya girdik. bütün slr makinaları koymuşlar bi masaya millet denesin diye. incelerken Canon 400D dikkatimizi çekti fiyatıyla 1199TL. Hemen hesap-kitap 13x108TL ye aldım. E hayırlısı olsun güle güle kullanayım :lol2:

Hakan Abi tavsiyelerinin çok etkisi oldu. Muhlis abinin yanında sanada ayrıca teşekkür ederim. Ama en Büyük teşekkür Muhlis Öztürk'e

Onur güle güle kullan.Muradına erdin sonunda :)

Yorum bağlantısı
Onur Demir

44976257ew0.jpg

w800.png

gl2uz9.jpg

w800.png

çok ta net gözükmüyor burda ama baya net. Beğendim makineyi iyiki almışım

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

hayırlı olsun onur, e benim röveşata gollerimi uzaktan ancak bu cihazla yakalarsın

emre, nerelerdesin? bu avatar da ne?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kötü ya baksanıza güller solmuş gibi çıkıyor :nazar: , hayırlı olsun. Artık daha estetik fusion fotoğrafları bekleriz.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Benda tam onu önerecektim tesadüf :p Kuzenim yurt dışından almıştı gerçekten 10 numara bi alet kendi foto makinamdan soğuttu beni :tap2:

Canon yada Nikon gerisi yalann :tap2:

Yorum bağlantısı
Misafir

Hayırlı olsun Onur Bey.

Siz almışsınız makinenizi ancak dikkatimi çeken hep canon ve nikon üzerinde durulmuş, olympustan bahsedilmemiş. DSLR almak isteyen arkadaşlar olyumpusu da unutmasınlar. Özellikle e-420, e-510(eski model) ve e-520 muhakkak incelenmeli. Ben e-410 almıştım electroworld'den geçen temmuzda. Standart 18-35mm lens ve 2gb kart ile 720 civarı bir fiyata. Özellikle fotoğraf makinesi incelemelirinde güvenilir ve referans bir site olan dpreview'den mükemmel notu alan nadir makinelerdendi. Canlı çekim, yani çoğu dslr'de yeni yeni kullanılmaya başlayan LCD ekrandan görerek çekim özelliği dahil var. Modelin eksik sayılabileceği özellikleri, gövdede titreşim önleyici yok(e-5xx serilerinde var), aynı anda sadece 3 noktaya odak yapabilmesi (canon ve nikonlarda en az 8 nokta galiba). Yanına bir tane de zoom objektif aldım Ankarada İzmir cad. 'den. Şimdi gayet keyifle kullanıyorum. Karanlık ortamlarda noise'suz (kumsuz) görüntüleri gördükçe acayip keyif alıyorum.

Saygılarımla.

5180610ank6gs5.jpg

p4250207evsp4.jpg

p5030389bss0.jpg

Yorum bağlantısı
Cem Boneval

Sevgili Hakan, sessizce izler iken sen beni deşifre edince bir-iki satır yazma ihtiyacı hissettim.

Makinalarda marka ve model savaşları bitmez.

Her markanın fetişistleri vardır.

Bazı özel durumlar dışında makinanın fotoğraf kalitesi üzerine etkisi sanıldığı kadar çok değildir.

Aslolan fotoğraf tekniği bilgisi ve bunun doğru kullanımıdır.

İmrenilecek olansa sanatçı göz ve yaratıcılığına sahip olmaktır ki o da bir Tanrı vergisidir.

Tıpkı aracın sürücüsünün sürdüğü kadar gidebileceği gibi fotoğraf makinası da sahibinin çekebildiği kadar güzel görüntüler sağlar.

Her kullanıcı kendi makinası ile dost olsun ve eğer fotoğraflarını beğenmiyor ise kusuru makinadan önce kendinde arasın.

Hangi makina diye tartışmak için harcanacak zamanı nasıl daha iyi fotoğraf çekilir bilgisini edinmeye kullanmalı derim.

Görüntü "avcılığı" son derece keyifli bir iştir, zevkine varın...

Fotoğraf üzerine gelişmeye yardımcı bir site "fotokritik"tir. Birkaç kişisel mütevazi örneği belki kışkırtıcı olur diye buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Barış Çelik

Kesinlikle nikon öneririm türkiyede yerel olarak nikon %80 ni kaplamış bulunmaktadır. Bende Nİkon d100 vardı onu satıp d200 aldım sonra ilave canonu çok tavsiye ettiler bir fotoğrafçı olarak canon d350 aldım ve canon ile nikonun özelliklerini kıyaslarsak nikon birazdaha geriden gelir. Ama ki canonun body'si ne bakarak nikonunkiler daha ele avuca gelir, Şu anda d200 satmıştım nikon d300 almak için ugraşıyorum nikonda canon'da satılmakta bizde ama her zaman şunu dikket edin her türlü ortamda olsun nikon daha agır basıyor en basitinden girin bir karanlık ortama bir yerde nikon bir yerde canon hangisi daha iyi netlik yapıyor sony slr makinelerde kıyaslama bile yapmıyorum sony dünya devi olablir bizim fikrimizce ama asla profosyonel fotoğraf makinelerinde iş görmüyor.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

bende anca üye olabildim o siteye. henüz 1 fotom var beğeninize sunuyorum :kutlama:

TIKLA

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serkan Öz
bende anca üye olabildim o siteye. henüz 1 fotom var beğeninize sunuyorum :p

TIKLA

Söylesen + verirdik, kolay üye olurdun :p

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Arabayı aldığımdan beridir uğraşamıyorum ama birkaçtane daha ekledim. Yaz gelsin biraz daha foto çekerim...

Yorum bağlantısı
İnan Açıkalın
Arkadaşlar eskiden kalma bi merakım vardı bu SLR fotoğraf makinalarına. Muhlis Öztürk Abimlede bugün birkaç kere görüştüm onda Sony A200K var tavsiye etti. Ama hala kararsızım. Çok soruşturdum kafam karıştı biri der canon, nikon sonra Sony. Biri der Sony'nin nezaman neyi Diğerlerinden eksik yaptığını gördün diyenler var.

Kısacası en fazla 1250YTL kadar bir bütçe ayırabilirim. (taksitle tabiki Worldkartım var )

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Not: Kalem pilden nefret ederim şarjlı bile olsa. Şarjlı, bataryalı vs. tercihimdir.

Canondan şaşma EOS 400D

17,85 objektifle dediğin rakkamı bulur ama çok memnun kalırsın

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Onur Demir

Hort :D

Arkadaşlar Canon 400D makineme Objektif aldım; Canon Zoom Lens EF 80-200mm 1:4.5-5.6 II

Aslında aklımda 70-300 almak vardı ama, Uygun fiayata 2.el denk getirince kısmet bunaymış :dil:

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
Hort :D

Arkadaşlar Canon 400D makineme Objektif aldım; Canon Zoom Lens EF 80-200mm 1:4.5-5.6 II

Aslında aklımda 70-300 almak vardı ama, Uygun fiayata 2.el denk getirince kısmet bunaymış :dil:

Hayırlı olsun, ne kadara aldınız bu objektifi, bende 1 adet 70-300 objektif var, satarsam kaça satayım? Ne kadar eder?

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Hayırlı olsun, ne kadara aldınız bu objektifi, bende 1 adet 70-300 objektif var, satarsam kaça satayım? Ne kadar eder?

Benimkinin fiyatını söylemeyim hiç, Hele hele benimkini aldığım fiyata göre değerlendirme yaparsanız üzülürsünüz :dil:

Şaka bir yana 70-300 ne marka, ve hangi modele uygun?

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
(düzenlendi)
Benimkinin fiyatını söylemeyim hiç, Hele hele benimkini aldığım fiyata göre değerlendirme yaparsanız üzülürsünüz :dil:

Şaka bir yana 70-300 ne marka, ve hangi modele uygun?

Amcam Almanyadan getirmişti, markası EXAKTA, objektif üzerinde yazanları yazayım,

75-300 1:4-5.6 MC MACRO

canonun dijital slrleri için uygunmuş..

tarihinde Erkan K?yak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Hımm bu markayı gerçekten bilmiyorum. Ama Piyasada muadil ürünlerden en çok tercih edilen markalar Tamron ve Sigmadır, 70-300 olanlarının sıfır fiyatları 400TL civarında :dil:

Yorum bağlantısı
İdris Arıcı

200mm nin yeterli gelmeyeceğini bir süre sonra keşfedeceksiniz sanırım. ben söylemiş olmayayım :dil:

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak

En iyisi dursun kenarda, ilerde SLRye terfi edersek kullanırız..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...