İçeriğe Yönlendir

SLR Fotoğraf Makinesi tavsiyesi?

Onur Demir

Recommended Posts

Anil Berke Kavraal
Telesi kısadır. Çok değildir.

Amaaaa

1-Diyaframı daha iyi. Yani gece çekimleri daha iyi.

2-Odaklanma süresi daha kısa. Yani hareketli fotoğraflarda daha iyi çekim sağlar.

3-Odaklanma mesafesi iyidir. Yani makroları daha iyi çekersin.

4-Lens kalitesi daha iyi. Keskinliği fotolarda görürsün.

Tele için 80-200 gibi ucuz bir tele alırsın. O sana yeter.

kesinlikle katılıyorum.

arkadaşıma cin deyken 18-200 aldık 17-85 m daha iyi bence ... 17-85 yanına da sırf iş görsün diye 100-300 yada 75-300 basit bir canon lens daha kullanışlı olur bence...

ama ne olursa olsun birde herhangi bir 50mm (f1,4) (f1,8) olsun setde ...

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

ikinci el lens almak delikanlıya ters dediğim için ;) bula bula şu aşağıda linkini verdiğim ürünü buldum. Değerli yorumlarınızı esirgemeyiniz lütfen :)

tamron

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Tam tersine, bakılırsa, çiziksizse en rahat alınacak şey lenstir. Ne olacak cam ;)

Lens olayında 1 olaya şahit oldumda bu sebepten çekimserim.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
ikinci el lens almak delikanlıya ters dediğim için :) bula bula şu aşağıda linkini verdiğim ürünü buldum. Değerli yorumlarınızı esirgemeyiniz lütfen :)

tamron

Tamron güzel, şu anda 18-200 var elimde, ödünç olarak kullanıyorum fena değil.

Telesi kısadır. Çok değildir.

Amaaaa

1-Diyaframı daha iyi. Yani gece çekimleri daha iyi.

2-Odaklanma süresi daha kısa. Yani hareketli fotoğraflarda daha iyi çekim sağlar.

3-Odaklanma mesafesi iyidir. Yani makroları daha iyi çekersin.

4-Lens kalitesi daha iyi. Keskinliği fotolarda görürsün.

Tele için 80-200 gibi ucuz bir tele alırsın. O sana yeter.

17-85 alacağım elim müsait olunca, 80-200 de olabilir, güzel. Senin Onur'dan aldığın lens nasıldı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Benim optik 15 zumlu hd video çeken fujimin komple fiyatı bile lenslerinizden ucuz :):rolleyes::blink:

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
(düzenlendi)

yanlıs linke bakıp yanlıs cevap atmısım hehe :nazar: f1,8 de de sonuclar guzel oluyor.. eminonunden ben 470 e f1,4 almıştım 2 sene kadar once ... ebay de f1,8 ler shipping dahil 100 doları gecmiyordu diye hatırlıyorum ...

tarihinde Anil Berke Kavraal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
O.Doğuş Bahçekapılı
(düzenlendi)

Arkadaşlar bende slr çılgınlığına giriş yapıyorum. 1 hafta sonra Canon d500 veya Nikon D5000 arasında kararımı verip alıyorum. Bu iki makineyi kullanıp yorum yapacak arkadaşlar , neden Canon ? neden Nikon?

Sirkeci tarafında 1200 tl ve 1400 tl ararı bu makinaların fiyatı , 15-55 lens ile beraber. Bakmamı önereceğiniz bir yer varmı??

tarihinde O.Do?u? Bah tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Bende kısa bir fotoğrafçılık eğitimi ardından arayışa başladım. Amerika'dan aldırabileleceğim gibi gözüküyor. Aşağıda yer alan set için ne düşünürsünüz?

Canon 550D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Türkiye de 2 yıl garantisi olmayanı almazdım.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Türkiye de 2 yıl garantisi olmayanı almazdım.

aynen katılıyorum Çağlar abi ye.

Elimde 5 ay kullanılmış 19 ay garantili Canon 450D var düşünürseniz. Tertemiz :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
aynen katılıyorum Çağlar abi ye.

Elimde 5 ay kullanılmış 19 ay garantili Canon 450D var düşünürseniz. Tertemiz :)

KArtingte kullandığın makina mı? yarın işin var mı :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
KArtingte kullandığın makina mı? yarın işin var mı :)

Evet abi o makina işim yok özgürüm heleki sana ayıracak zamanım her zaman var Çağlar abi,hemde 130hp arabam ile :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yarın bir konuşalım :) , karting ile üstünden geçmiştik te bir şey olmamıştı hani, sonra çeşmede yıkamıştık di mi? 130 hem de sıfır orjinal tepriyajlı...

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Yarın bir konuşalım :) , karting ile üstünden geçmiştik te bir şey olmamıştı hani, sonra çeşmede yıkamıştık di mi? 130 hem de sıfır orjinal tepriyajlı...

Aynen abi o işlemleri denediğimiz makina hatta ben geçen gün helikopterden diğer helikoptere atlarken istabul boğaz manzarası çekeyim dedim ama o sıraada elimden düşmüştüde yinede bir şey olmamıştı :)

bu arada debriyaj felan her şey iyi de bugün trafikte deli gibi giden şu arabalardan biri ( artık hangisi ise :) = hep benle kafa kafaye geldi anlıyamadım, acaba bobini değiştirmekte mi gerekli :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bobin iyi gibi gözüküyor son işlemlerdensonra, titreme var mı?

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Arkadaşlar bende slr çılgınlığına giriş yapıyorum. 1 hafta sonra Canon d500 veya Nikon D5000 arasında kararımı verip alıyorum. Bu iki makineyi kullanıp yorum yapacak arkadaşlar , neden Canon ? neden Nikon?

Sirkeci tarafında 1200 tl ve 1400 tl ararı bu makinaların fiyatı , 15-55 lens ile beraber. Bakmamı önereceğiniz bir yer varmı??

Canon EOS 500D kullanıyorum, gayet memnunum. Nikon 5000D de güzel bir makine ancak, Canon'un kullanımı daha kolay ve pratik. Nikon ilk etapta kullanımı zor gelen ve sert bir makine. Bundan dolayı Canon'u öneririm, ama tercih sizin. Bu arada Makinemi yurt dışından almıştım ben de. Garanti olayı sadece Avrupa'da geçerli. Burada yok ama şans işi. Bir de ikinci el alacaksanız çektiği kare sayısına(bir nevi araba km'si gibidir bu) ve makinanın aşınma durumuna bakın, selamlar.

Yorum bağlantısı
O.Doğuş Bahçekapılı
(düzenlendi)
Canon EOS 500D kullanıyorum, gayet memnunum. Nikon 5000D de güzel bir makine ancak, Canon'un kullanımı daha kolay ve pratik. Nikon ilk etapta kullanımı zor gelen ve sert bir makine. Bundan dolayı Canon'u öneririm, ama tercih sizin. Bu arada Makinemi yurt dışından almıştım ben de. Garanti olayı sadece Avrupa'da geçerli. Burada yok ama şans işi. Bir de ikinci el alacaksanız çektiği kare sayısına(bir nevi araba km'si gibidir bu) ve makinanın aşınma durumuna bakın, selamlar.

Araştırmalarım sonucu kararımı Nikon D60 18-55 Vr kitten yana kullanmaya karar verdim. Teknosa da 1100 TL ye satılıyor.

Teknosada satılan D500 Canon ve D5000 Nikon dan yaklaşık 500 TL ucuz.

Bir süre bununla pişerim:)

tarihinde O.Do?u? Bah tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)
Araştırmalarım sonucu kararımı Nikon D60 18-55 Vr kitten yana kullanmaya karar verdim. Teknosa da 1100 TL ye satılıyor.

Teknosada satılan D500 Canon ve D5000 Nikon dan yaklaşık 500 TL ucuz.

Bir süre bununla pişerim:)

eğer canon 500D almak isterseniz sizi yönlendirebilirim,kullandığım için diğerleri ile farkının çok net olduğunu söyleyebilirim..

nikon d60 dan memnun kalmayacaksınız çünkü..(video çekmiyor,10.2mp vs. vs.) diğer yandan canon hd video 15mp hdmi vs vs :)

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
O.Doğuş Bahçekapılı

Bugün Teknosa'nın çağrı merkezi ve iki mağazasıyla kavga ederek vazgeçtim. :)

D500 için yönlendirme alabilirim hatta D5000 ve D60 içinde :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hasan Aksüt

Sonunda Canon 600d'de karar kıldım. Amerika'dan hafta içinde gelecek. Detaylar aşağıda yer aldığı gibi. Aslında tek lens ve 18-200mm için hedeflenmiştim ama son dakika 600d body stoklarda eridiği için aşağıdaki gibi aldım.

Canon EOS DIGI REBEL T3I w/EF-S/18-55 IS II

Canon 55-250mm f/4-5.6 IS EF-S LENS

Yorum bağlantısı
Guest Erc

olympus almayında ne alırsanız alın arıza cabası birde nakina servise giderse allah hak getire yapacakları yerde iyice bozup gönderiyorlar şu anda tüketici haklarında bekleyen bir dosyamız var sonuç olumsuz olursa mahkemeyede vereceğiz satış sonrası hizmet sıfır malesef

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...