İçeriğe Yönlendir

SLR Fotoğraf Makinesi tavsiyesi?

Onur Demir

Recommended Posts

Yusuf Esin

bir arkadaşım yurtdışında profesyonel bir makina getirtmişti. Türkiyede 4,5 bin TL olan makinayı o 2 bine halletti. İmkanınız varsa yurtdışından getirmenin yollarını araştırın.

Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)
200mm nin yeterli gelmeyeceğini bir süre sonra keşfedeceksiniz sanırım. ben söylemiş olmayayım :)

18-55mm objektif ile yetinirken, Bir anda gözüme çarpan 80-200mm objektif 100TL ise, en kral 70-300den iyi ve yeterlidir dedim ve aldım :)

Bu arada Bu işten anlayan 1-2 kişiye aldığım objektifle 70-300mm tamronu kıyaslamalarını rica ettim. Bana söyledikleri, bu objektifle yakalayacağın derinliği 70-300le yakalayamazsın dediler. Bilmiyorum nekadar doğru, 200mm şimdilik yeterli geliyor. Sırada 10-20mm var :D

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Süha Demirtaş

Konuyu bir hortlayayım dedim

Canon EOS 1000D diye bir SLR makina beğendim ve piyasdan sıfır olarak 850 TL gibi bir rakama 18-55 lens ile beraber alabiliyorum. Bu Bedel için uygunmudur ne dersiniz ?

Cihaz işinden anlamam fakat çektiğim resimlerin artık kaliteli olmasını istiyorum ve almışken bir kere alayım kafam rahat olsun istiyorum

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Mediamarktta 999 lira demişler aynı modele. Makine parasına göre güzel gibi,kurcaladım biraz. :shok:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
MEdiamrkt ta nikon d3000 +18-55 lens 999 TL

hangisi daha iyidir ?

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Canon döver. Nikon yerine compact bi makine alırdım ben olsam. :)

+Canon :D

nikon un malzeme kalitesini ve ayna sesini hiç sevmiyorum...

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Bugün gaza geldik (yine her zamanki gibi elektronik cihazlara zafım var) canon 450D + 18-55mm kit lens + 70-300mm canon lens + 4 gb 20 mb yazma hızlı sd card + çantası ile beraber kampanyadan yararlanarak 1600 TL ye aldım. Eee hadi hayrını göreyim :) ayrıca yorum yapan çok değerli üyelerimizede teker teker teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)
Bugün gaza geldik (yine her zamanki gibi elektronik cihazlara zafım var) canon 450D + 18-55mm kit lens + 70-300mm canon lens + 4 gb 20 mb yazma hızlı sd card + çantası ile beraber kampanyadan yararlanarak 1600 TL ye aldım. Eee hadi hayrını göreyim :) ayrıca yorum yapan çok değerli üyelerimizede teker teker teşekkür ederim.

Hayırlı olsun Süha, Canon dünyasına hoş geldin :) zoomu çıkarırsak (500TL yaklaşık) 18-55lensle beraber sana 1100Tl gibi bir rakama geldi makine, iyi fiyat yani ;) Güle güle kullan.

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Kaldı mı bu kampanya, nerdeydi?

Fulya Media Markt'ta devam ediyor.

süha bey nerden aldınız.taksit yaptılar mı?

Fulya Media Markt'ta devam ediyor. Normalde 6 taksit fakat bende bonus vardı + 3 taksitte oradan ilave geldi

Hayırlı olsun Süha, Canon dünyasına hoş geldin :p zoomu çıkarırsak (500TL yaklaşık) 18-55lensle beraber sana 1100Tl gibi bir rakama geldi makine, iyi fiyat yani :shok: Güle güle kullan.

Teşekkür ederim artık takıldığım konu olur ise yardımını talep ederim :rofl:

Bu arada makinanın "Full Auto" modu var ve canavar gibi tüm detayları kendi ayarlıyor, benim gibi yeni başlayanlar için çok ideal :rofl:

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Çekim teknikleri ve benzer sorularda bir probleminiz olursa sorabilirsiniz naçizane az buz bilgimle yardımcı olmaya çalışırım.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Kendimden biliyorum, çok fazla otomatik modda çekime alıştırmayın kendinizi. Manuel moda yani "M" e alın, ortamın ışıgına göre enstantene ve diaframı mıncıklayarak, en güzel ayarı kendiniz bulmaya çalışın daha çabuk öğrenirsiniz. kursa gidin ve en önemlisi iyi fotograf çeken ve canon makinesi olan biriyle takılın tiyolar alın.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Makine hayırlı olsun, www.canonturk.com forumunu tavsiye ederim:)

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Hayırlı olsun makinen Süha. Canon dünyasına hoşgeldin. www.ford-canon-club.com.tr diye alt site açalım, bayağı canon sahibi var forumda...:seytan:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Necati Dur
(düzenlendi)

Bende de SLR fotoğraf makinası alma isteği depreşti.

Bi yardım

Sony A33 düşünüyorum.

Slr konusunda pek bir bilgim de yok

tarihinde Necati Dur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Şu aralar en çok beğendiğim makine (fiyat/performans açısından) canon 500d ile nikon d5000. Hele de d5000'in bu kadar iyi olmasını beklemiyordum.

+1

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Hakan Abi ve Cenk abi,

K-x bu iki makineyi de daha uygun fiyata geçebilecek kapasitede :blush: K-r ise 3 aya aynı fiyata düşer ve hem imaj kalitesi hemde IQ 'su çok yüksek bir makine aklınızda bulunsun. Ayrıca k5 çıktı Pentax yine segmentte seviye yükseltti K10D'de olduğu gibi :shok:

Bu arada k-x'den vazgeçtim ben alacaktım. K10D!den vazgeçemedim daha doğrusu ccd'den )

Bende de SLR fotoğraf makinası alma isteği depreşti.

Bi yardım

Sony A33 düşünüyorum.

Slr konusunda pek bir bilgim de yok

Pentax K-x öneririm.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

canon 500d, harika, sen beceremesen de makine çekiyor :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Necati Dur

Yorumlarınız için teşekkürler.

Canon 1000 Slr'ye giriş galiba

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)
Aaah ah fotokritik'te bitti burda türedi pentaxçılar :) Ulen fiatçılar bitti bunlar başladı :)

Abi biz pentaxianlar "www.pentaxturkey.com" fotokritikten zerre haz etmeyiz :)

Hem ayrıca sezarın hakkı sezara, nasıl ki 5dmII olsun D700 d300s olsun iyi diyorsak k-x te giriş seviyesinde bir numaradır.

K-x in üst versiyonu çıktı şimdi eksikleri giderilmiş halde k-r bir üst sınıfa kafa tutuyor. K5 geliyor iso başarısı teamülleri yeniden yazdıracak seviyede, nette örnek fotolar gırla incele. Tekel markalara takılmak iyi birşey değil hemde daha ucuza aynı başarımda yada daha üst başarımda bir marka model varken çabam bu yani :)

Ama fiat çılara diyecek birşey yok onlar maaşlı eleman :fiuw: Bizde ki gönül bağı

Gönül bağının yanında da şunu ekleyim, sen hiç yağmurlu havada ıslanarak fotoğraf çektin mi :unknw:

http://www.youtube.com/watch?v=-zooPXbWJis

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...