İçeriğe Yönlendir

Continental Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Tamer Topaç

Recommended Posts

Alptekin Doğan

Arkadaşlar merhabalar. bende aranızna yeni katıldım 2008 c-max titanum aldım.benim sorum lastik fiyatı ile ilgli ebadı 205*50*17 performans lastiği. conti csc2 93w.önler yeni takılmış. arkadakilerin olukları süper yanakları yenmiş vaziyette. aynı lastiği 280 Tl ye buldum sizce fiyat uygun mu? Birde aynı contiyi satan eleman GT diye bi lastikten söz etti. amerikan malıymış 3 yıl garantili onada 200 tl dedi. nette 150-160 tl arası ama ben kararsız kaldım sizce hangisini almalıyım birde fiyatları uygun mu?

Yorum bağlantısı
Alptekin Doğan
Aynı desen-marka takılacak, lastikte kumar olmaz, GT ne ?? :s

valla bende yeni duydum lastikçi allaya pullaya anlattı :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Övgü Gürşen
Arkadaşlar merhabalar. bende aranızna yeni katıldım 2008 c-max titanum aldım.benim sorum lastik fiyatı ile ilgli ebadı 205*50*17 performans lastiği. conti csc2 93w.önler yeni takılmış. arkadakilerin olukları süper yanakları yenmiş vaziyette. aynı lastiği 280 Tl ye buldum sizce fiyat uygun mu? Birde aynı contiyi satan eleman GT diye bi lastikten söz etti. amerikan malıymış 3 yıl garantili onada 200 tl dedi. nette 150-160 tl arası ama ben kararsız kaldım sizce hangisini almalıyım birde fiyatları uygun mu?

alptekin hoşgeldin aramıza öncelikle. csc2 derken sport contact 2 sanırım bahsettiğin lastik. 225/40/18 sc3 vardı bende. çok gürültülü ve kısa sürede sertleşen bir lastik izlenimine sahibim. michelin pilot sport 2 ile değiştirene kadar sadece şehir dışı yollarda beni mutlu etti. ps2 alınca "budur" dedim. çok daha konforlu, sessiz ve iyi yol tutuşa sahip bir lastik. 40 profil senin 50'den çok daha rahatsız olduğu için konfor düzeyi çok etkiliyor. diş ve oluk derinliğine aldanma bir lastikte. 40-50 binde dişleri mis gibi ama taştan beter lastikler mevcut. 2-3 yaşında bir lastik asla ilk zamanlardaki kıvamında olmuyor sonuçta. lastikte garanti hikayedir, forumda herkes bilir. GT diye bir lastik duymadım. güvenlik riske atılacak bir şey değildir ve unutma ki yol ile temasın bu 4 tane avuçiçinden ibaret.

şimdi aklıma geldi. sport contact değil ama premium contact 2 lerden kullanan çok forumda ve genel olarak memnunlar. onları deneyebilirsin. ben ecocontact'leri ve bu sc3 leri beğenemedim.

Yorum bağlantısı
Alptekin Doğan
alptekin hoşgeldin aramıza öncelikle. csc2 derken sport contact 2 sanırım bahsettiğin lastik. 225/40/18 sc3 vardı bende. çok gürültülü ve kısa sürede sertleşen bir lastik izlenimine sahibim. michelin pilot sport 2 ile değiştirene kadar sadece şehir dışı yollarda beni mutlu etti. ps2 alınca "budur" dedim. çok daha konforlu, sessiz ve iyi yol tutuşa sahip bir lastik. 40 profil senin 50'den çok daha rahatsız olduğu için konfor düzeyi çok etkiliyor. diş ve oluk derinliğine aldanma bir lastikte. 40-50 binde dişleri mis gibi ama taştan beter lastikler mevcut. 2-3 yaşında bir lastik asla ilk zamanlardaki kıvamında olmuyor sonuçta. lastikte garanti hikayedir, forumda herkes bilir. GT diye bir lastik duymadım. güvenlik riske atılacak bir şey değildir ve unutma ki yol ile temasın bu 4 tane avuçiçinden ibaret.

şimdi aklıma geldi. sport contact değil ama premium contact 2 lerden kullanan çok forumda ve genel olarak memnunlar. onları deneyebilirsin. ben ecocontact'leri ve bu sc3 leri beğenemedim.

teşekkürler bir de ona bakayım..

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Ümit Kocabaş
(düzenlendi)

İyi akşamlar, uzun süredir aklımda olan lastikleri değiştirdim. Continental premium contak 2 aldım. Daha önceki lastiklerimde conti idi memnun olduğum için devam edeyim dedim. 195-60-15 88H 4 lastik + siboplar + balans + nitrojen toplam 640 kredi kartınada 8 taksit yaptırdım. Her yeni lastikte olduğu gibi benimde ilk izlenimlerim direksiyonum yumuşadı arabanın gidişi düzeldi ama en çokta insanın psikolojisi düzeliyor. Eski lastiklerim bitikti ama ne yol tutuşunda nede viraj hakimiyetinde ve frenlemede hiçbir kaybını görmedim. Eski bir conti kullanıcısı olarak tavsiye ederim.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

bridstone er300 turanza, kumho, yokohama, goodyear gt2-gt3(adını anmak istemiyorum bunların), ve conti enerji T sınıfı lastik kullandım. şuan Conti kullanıyorum 10bin oldu çok memnunum özellikle ıslak zeminde ama yan kuvvetlerde lastiğin uç tutunama noktalarına gelebiliyorum. Fren mesafesi çok iyi.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Furkan Avcı

Herkese merhaba;

Daha önce kullandığım araç (Cerato)da 205/50 R16 lastikler vardı ve pek bulunuyor diye pahalıydı satarken bunun için sevinmiştim ki, yeni aldığım aracın (407) lastikleride

ara ebat ;) 215/55 R17.

Aracın üstündeki lastikler Michelin Pliot Exalto ve dişleri iyi sayılır fakat 36/2006 üretim, daha önce lastiklerin iyi olmaması yüzünden (benim fikrim) kaza yaptığım için, bu kez işi riske atmak istemiyorum. Değiştireyim diyorum, lakin iyi markaların lastiklerinin fiyatlarını görünce uykum kaçtı :good1: tek lastik 500 TL civarı

Continental'in ContiPremiumContact 2 94W lastiğini Bursa'da tanesi 395 TL'ye buldum lastik+balans+sibop+nitrojen hepsi dahil 1580 TL ve 10 taksit yapıyorlar.

Sizin tanıdıklarınız varsa fiyatı değerlendirebilir misiniz? Daha uyguna bulabilirmiyiz?

Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
W hız endeksi gereksiz. ve premiumcontact2 eski bir model artık.

W yi ben seçmedim zaten, ama lastikler 2011 üretim.

Sizce hangi modellere bakmalıyım birde tabi bütçe meselesi de var bu fiyatlarda yeni model bulunur mu?

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Lassa ve bridgestone'nu brisa da çalışan arkadaşım peugeot için önermedi şunun için sert lastik olduğu için içeri sesi fazla alabilir dedi, ama performans ve kalite dersen o zaman tamam dedi.

Dunlop nasıldır?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Arkadanışınız Lassa ve Bridgestone arasında kalite farkı konusunda ne dedi, merak ediyorum, Lassa da aynı hamurla mı üretiliyor? Testlerde geri kalıyor genelde.

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak
(düzenlendi)
Lassa ve bridgestone'nu brisa da çalışan arkadaşım peugeot için önermedi şunun için sert lastik olduğu için içeri sesi fazla alabilir dedi, ama performans ve kalite dersen o zaman tamam dedi.

Dunlop nasıldır?

Bridgestone'daki yol sesi olayını herkes söylüyor ama yaklaşık 2 hafta önce bridgestone turanza er 300 aldım, daha önce ise conti premium contact 2 vardı, belki yeni lastik olmasıyla ilgili yol sesi hissedilir oranda düştü, focuslar normalde gürültülü olmasına rağmen şu an Ankarada FSM bulvarına atılan yeni asfaltta nerdeyse sıfır yol sesi var, stabilize yolda da öncekine oranla uğultunun çok çok azaldığını söyleyebilirim.

tarihinde R.Bahad?r Irmak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Aynı banttan çıkıyor ama aradaki fiyat farkı kadar fark olmadığını söylüyor,

Yani kalitesi yakın çünkü aynı teknoloji ile üretiliyor diyor.

Bridgestone unda lastikleri arasında fiyat farkı var onun gibi düşün yani.

Ama bana 407 için önermedi. Yinede alırsan Lassa Revo al dedi.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

bütün lastikçiler 215/55 17 ara ebat olduğu için 225/50 17 tak diyorlar ölçüm hesabında toplam %1.7 lik bir küçülme oluyor, zaten alçak olan bir araba için 0.5 cm daha bir küçülme negatif olmaz mı, fiyat olarak çok daha uyguna geliyor ama? Ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)
Aynı banttan çıkıyor ama aradaki fiyat farkı kadar fark olmadığını söylüyor,

Yani kalitesi yakın çünkü aynı teknoloji ile üretiliyor diyor.

Bridgestone unda lastikleri arasında fiyat farkı var onun gibi düşün yani.

Ama bana 407 için önermedi. Yinede alırsan Lassa Revo al dedi.

Teşekkürler, ben lassa dan çok memnun kalmıştım. Ancak ADAC testlerinde Bridgestone önlerdeyken lassa testlerde son sıralardaydı.

tarihinde Evren Erak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Şu ADAC testlerine nerden bakıyorsunuz ben Almanca bilmiyorum ve İngilizce'sini de bulamadım.

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi
(düzenlendi)

Performans yaz lastikleri testinde Continental Sport Contact 3 birinci olmuş ve ben de Mondeo marka aracıma bu lastiklerden taktırdım. Lastik ölçüsü 235/45/17 W serisi. Biraz pazarlıktan sonra 4 tanesini toplam 1250 TL'ye taktırdım ve lastikler 2011 19. hafta üretimli. Yaklaşık 5 bin km yaptım ve çok memnunum. Hem ses hem tutunma kusursuz. Önceki aracımda da 205-55-16 91V serisi Conti SP2 vardı, bir yıldan az zamanda 60.bin km kullanıldı ve sattığımda muayeneden geçecek durumdaydı. Bilginize...

tarihinde Serhat S tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

215/55 yerine 225/50 konusunda yazdığım mesaja yorum gelmedi.

Aslında niyetim Continental ama;

Pirelli Cinturato P7 en iyi lastik seçilmiş ADAC'ta fiyat olarakta daha uygun, 225/50 R17 alırsam pirelliyi ciddi ciddi düşüneyim mi?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Pirelli'nin fabrikasında çalışan arkadaşım hiç unutmuyorum, lastik hatalı - hatasız farketmiyor hepsini paketliyoruz demişti.

Yorum bağlantısı
Berk Karatan
Bridgestone'daki yol sesi olayını herkes söylüyor ama yaklaşık 2 hafta önce bridgestone turanza er 300 aldım, daha önce ise conti premium contact 2 vardı, belki yeni lastik olmasıyla ilgili yol sesi hissedilir oranda düştü, focuslar normalde gürültülü olmasına rağmen şu an Ankarada FSM bulvarına atılan yeni asfaltta nerdeyse sıfır yol sesi var, stabilize yolda da öncekine oranla uğultunun çok çok azaldığını söyleyebilirim.

Ankaraya nano teknolojik sessiz asfalt dokuldugu duymustum yol sesi ondan azalmasın

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...