İçeriğe Yönlendir

Continental Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Tamer Topaç

Recommended Posts

Evren Barış Özbek
hımm. tanıdık indirimi vs var mı? :(

Sürekli müşterisi olduğum lastikçim :D

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz

Conti Sport Contact ile Premium Contact arasındaki farkı bilen var mı? Fiyatları neredeyse aynı...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sadık müşteri indiirimi var yani :) yine micheline mi kazıklansak ne yapsak. Bilemiyorum ki. şu aşındık.a yeni dişi çıkan goodyerdan alayım diyordum bizim teker ebadında yok. conitlerde çabuk bitiyor deniliyor. Michelinden bir memnuniyetsizliğiz yok. kışa doğru yada kış çıkışı 50 bin km olacak üzerindekiler. Ufaktan bir şeyler araştırayım.

Conti Sport Contact ile Premium Contact arasındaki farkı bilen var mı? Fiyatları neredeyse aynı...

Bize aynı fiyat dediler işte. Sadece desen farkı var diyor satan bayan :flowers:

preminium da sessizlik ibaresi vardı katalogta.

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Sport Contact adından da anlaşılacağı gibi, spor kullanım tarzına daha yatkın ve güvenlik rezervi daha üstte olan bir lastik. Premium Contact ise daha çok "city" diye tabir edilen, şehiriçi kullanıma uygun, aile araçları için bire bir olan modeldir.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erkan Baydemir
Gittikçe davranışlarımız da benzemeye başladı :selo:

1-İstanbul'dan araç alırız.

2-Erkan'a kitleniriz :)

Zuahahah senin kaderin bu hakan :p

Şaka bi yana özlemişim yahu :(

Bu sefer sadece çayını içebilirim.. Malum 8 tane lastik varmış arabaya ait :)

Benim yazlıklar bitti, ama conti almakta çok ciddi kararsızım... Çünkü 20 bin km'de bitti.. İlk defa bir lastiğimin bittiğini görüyorum.. Genelde, iz bitmeden zaafiyetleri başlar, ben değiştirirdim... Bu sefer tersi oldu... Lastik bitti ama bittiğine dair ölçüm sonuçları dışında hiç bir belirti yok...

Ah ah,bi bakma şansım olmadı :p

Yorum bağlantısı
Erkan Baydemir
4 mm'nin altıdır...

Bir ay önce eksper istedik, geldi ölçtü 3,6 mm dedi..

İfadenize göre normal dedil dedi..

Ben de normal olmadığı için sizi çağırdık dedim..

Firmaya bilgi vermiş, firma size % 40 indirim ile yeni lastik verelim dedi.. Ben de bunu liste fiyatından yapacaksanız kabul etmiyorum dedim.. Zaten % 40 indirimle lastiği buluyorum ben dedim.. Bayiye benim adıma % 40 indirim ile lastiği gönderin alayım. aksi takdirde bir şey istemiyorum dedim..

Bir daha cevpa gelmedi..

Alla allaaa,öyle değil,öyle olmıyacak,bi dur :(

Conti'lerin en büyük sorunu budur zaten. Erken biterler.

Yok Hakan,aşınmanın biçok farklı sebebi var bunun markaylada pek ilgisi yok,erken bitti denilen lastikleri görme şansım olmadığından net bişey söylemek doğru olmaz.

Eğer şunu söylersen anlarım ama. Lastik markaları arasında %5 ila %10 ki buda max 5.000 km dir ki bununda muhakkak + yada - yansımaları vardır.Bu olabilir.

Ama öyle büyük markalarda biri 50.000 km diğeri 20.000 km de bitti dersen bu yanlış,muhakkak farklı bişey vardır. :)

Genel bir continental kusuru olduğunu sanmıyorum...

Muhtemelen benim lastiğin üretildiği partide oluşan bir sorundur bu...

Bu kadar erken bitmesi için yarış lastiği falan olması lazım Hakan...

Hesaplamalarıma göre maksimum 20 bin km kullanmışımdır...

20 bin de yoktur...

Arabayı alalı 33 bin km olmuş..

2 kış, kış lastiği kullanmışım...

Belli bir partide olası hata durumu olsaydı,teknik bültende muhakkak belirtilir ve gereği yapılırdı :good1:

Dedim ya,keşke lastiği görme fırsatım olsaydı yaa :)

Abi benim lastiklerdede (Conti) aynı problem var. Diş var ama lastikci bitmiş bunlar diyor.

İbrahim selam.Allaşkına o kimse artık,lastikçi,şucu bucu "bitmiş" demek en kolayı.Peki noolmuşta bitmiş,diş varmış ama bitmiş,zamanla ilgili bi aşımmı sözkonusu ?

Yani bitmiş derken,neye dayanarak bitmiş diyor,çok merak ettim :p

Aynı sorun bendede var 15.000 yaptım daha diş var ama parçalandı lastik resmen süreki asvaltta kullanıldı değiştirmee zamanı geldide geçiyor bile..

O parçalanmasının sebebi önemli,marka ne olursa olsun,kullanımla ilgili bi aksilik olmuşsa o "parçalanma" denilen istenmiyen durum kaçınılmazdır.

Keşke resmini felan bi görme şansım olsa

Demekki continental 15-20 binde tamamen bitiyor...

İşte şimdi sağlam salladın :p:selo:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yok Hakan,aşınmanın biçok farklı sebebi var bunun markaylada pek ilgisi yok,erken bitti denilen lastikleri görme şansım olmadığından net bişey söylemek doğru olmaz.

Eksperin gördü işte Erkan :D

Sen görünce napacan bide. Okuyacan mı, dirilecek mi :p

Şaka bir yana..

Ben de az çok bilinçli bir kullanıcıyım...

Lastiklerin dördüde eşit seviyede olduğu gibi bir lastiğin iç dış orta her kısmı eşit seviyede.. Bu günlerde köşelerde çatlamalar kopmalar görmeye başlıyorum..

Ancak Erkan;

Continental harbi lastikmiş.. İzi 3 mm'ye düştü ama hala hiç bir zaafiyet yok.. Sadece yüksek hızlarda korkuyorum, hepsi bu...

İşte şimdi sağlam salladın :lol: :stop:

E bittiii.. :D

Adam gibi de kullandım...

Yorum bağlantısı
Erkan Baydemir
Anladığım: lastiklerimiz ile hatıra fotoğrafı çektirmeliyiz.

:lol:

Şaka bi yana,bilirsin kullanıcıya,üreticiye,üretilene,işime ve kendime olan saygımdan dolayı;

Olası yalan yanlış beyanlara,yanlış yönlendirmelere,şehir efsanelerine,üç kaatçı satıcı yönledirmelerine,işini bilmeyen ustalara,yanlış-yanlı kullanıcı(kötü niyetliside var,gerçekten bilmiyor adam ve bi şekilde sağdan soldan okuduklarıyla bu kanıya kapılanda... ) yorumlarına bakarak bir lastiğin yorumlanması bana göre değil.

Şuna emin olun,hepsi için konuşmam doğru olmaz ama;

Üretimle ilgili bir hata sonucu oluşan bir lastik varsa ortada,kesinlikle değişilir.

Üretim dışı faktörler söz konusu ise,yapıcak bişey yok :D

Yorum bağlantısı
Erkan Baydemir
Eksperin gördü işte Erkan :D

Sen görünce napacan bide. Okuyacan mı, dirilecek mi :p

Şaka bir yana..

Ben de az çok bilinçli bir kullanıcıyım...

Lastiklerin dördüde eşit seviyede olduğu gibi bir lastiğin iç dış orta her kısmı eşit seviyede.. Bu günlerde köşelerde çatlamalar kopmalar görmeye başlıyorum..

Ancak Erkan;

Continental harbi lastikmiş.. İzi 3 mm'ye düştü ama hala hiç bir zaafiyet yok.. Sadece yüksek hızlarda korkuyorum, hepsi bu...

E bittiii.. :stop:

Adam gibi de kullandım...

Ya şimdi eksper meksper konuşturma beni.Beni başkasının gördüğü değil benim gördüğüm ilgilendiriyor,neyse konuşturma şimdi beni yaa :lol:

Bilirsin benim nefesim kuvvetlidir zuahahaha

Tekrar ediyorum,senin lastiklere tam olarak ne olduğunu söylemem görmeden yanlış oluuuurrrrrr :good1:

Eğer köşelerde çatlamalar ve lokal kopmalar sözkonusu ise,

a) Havaları yükselt.

b)Zeminde bi sıkıntı var demektir.

c) Ön düzende azda olsa bi ayarsızlık olabilir.

Bunların hepside olabilir,biride bikaçıda :D

Farkıl bikaç sebebide olabilir ama bi bakmak lazım diyicerm olmıyacak,en iyisi ben burdan bi okıyıp üfliyim ahahaha

Kuru havada korkma bi kaybın yok,ıslak zeminde dikkatli ol,sudaki disiplinlerde kayıp olucaktır dikkatli ol :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Erkan ile görüştük... Lastikleri sökünce göndereceğim..

Gerekeni yapacak...

Öpüldünüz Erkan'cım...

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Erkan ile görüştük... Lastikleri sökünce göndereceğim..

Geçen benim eski lastikleri sattığımda öğrendim, kargosu 100 liradan az tutmuyor söyleyeyim :lol:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Geçen benim eski lastikleri sattığımda öğrendim, kargosu 100 liradan az tutmuyor söyleyeyim :lol:

Ben görüşmüştüm.. Anlaşmalı olduğum kargo şirketi tanesini 3,5 liraya götürrüm demişti..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Lan Maltepe sapığı :lol: Bana 4 adet kışlık lazım. 185-65-15. Var mı elinde?

Hepimiz bir gün düşeceğiz bunun kucağına derdikde...

Sende harbi alışkanlık yapmış be :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Sende harbi alışkanlık yapmış be :lol:

Dün, ben de Erkan Baydemir ile bizzat tanıştım: bir takım Conti PremiumContact2 lastik aldım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Dün, ben de Erkan Baydemir ile bizzat tanıştım: bir takım Conti PremiumContact2 lastik aldım.

Geçmiş olsun :lol:

Yorum bağlantısı
Erkan Baydemir

Sende harbi alışkanlık yapmış be :lol:

Ya diyorum baba,"... her fani bigün tadıcak ..." zuahaha

Ayhan,tanıştığımıza memnun oldum tekrar ve hayırlı olsun,kazasız belasız kullanman dileğiyle :stop:

Geçmiş olsun :D

Aahahaha yine başladık

yahu,sizin yüzünüzden mesleği bırakıcam :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1-Sadece 4 ama :D

2-Sen çok mu farklısın :D

1- Bir'i geçtimi bitmiştir kardeşim... Yapacak yok...

2- Çıkma conti denk geldi.. Hah dedim sevindim, Erkan'dan kilitlenmeyeceğiz dedim.. Araştırdım, lastikler Erkan'dan alınmış :D

Yorum bağlantısı
Erkan Baydemir
Sadece 4 ama :D

...

Sana ulaşmaya çalışıyorum.

Ara beni :good1:

1- Bir'i geçtimi bitmiştir kardeşim... Yapacak yok...

2- Çıkma conti denk geldi.. Hah dedim sevindim, Erkan'dan kilitlenmeyeceğiz dedim.. Araştırdım, lastikler Erkan'dan alınmış :D

Zuahaha benden kurtuluş yok baba :ohooh:

Hade len :D

Sen şunu açıkla :D

domalankoy.jpg

Yok ben kendimi garantiye alıyorum :D 4 deriz 12 gönderir bu manyak :D

Ulan hala ısıtıp ısıtıp koyuyosun şunu beee.

yavrucum o ben değilim,hiç gitmedimki o taraflara :D

Hoş ne taraf olduğunu bile bilmiyorum ya neyse :)

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Alınır alınmasına da . 65 yanak biraz yüksek. Yol tutuş ve ataklıktan çalar diye düşünüyorum.

+99

Lanet olsun o 65 yanağa. Balon üstünde araba sürmek ne tatsız bir şeymiş,ne çabuk unutmuşum o günleri de ne çabuk alışmışım 8 cm lik yanaklara. :bomb:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
son olarak bişe dicem :)

CONTINENTAL 195/65 R15 91H ContiPremiumContact 2 alınırmı alınmazmı? bazı arkadaşlar memlun kalmış bazılarıda 20binde lastikler bitti yazmış .

CONTINENTAL 195/65 R15 91H ContiPremiumContact 2 160 tl uygunmu sizce alınırmı alınmazmı 4 mevsim antalya ili için?

20 binde bitti diyen bi ben varım ama.. çok memnunum.. o da ayrı konu. Yine alırım muhtemelen..

195/65 yanlış olur..

Antalya'da dört mavsim lastiği ne yapacaksın.. ?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Erkan hocam, sizin dükkanda rot ayarı da var mı ? Bazı lastik mağazalarında sadece balans yapıyorlar onun için soruyorum... :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...