İçeriğe Yönlendir

Continental Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Tamer Topaç

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
antalyada yağmurlu günlerde bol oluyor 0onun için dedim bu lastik yaz lastigi deyilmi yinede kullanabilirim dimi sorun çıkartmaz sanırsam..

Sen yazlık al... Senenin 10 ayı yaz olan yerde dört mevsim lastik alınmaz.. Yazlık lastiğin ıslakta da performansı iyi merak etme..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tşkler bir aksilik olmazsa yarın alıyorum

195x60x15 alıyorum ContiPremiumContact™ 2

Doğru seçim..

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
Erkan hocam, sizin dükkanda rot ayarı da var mı ? Bazı lastik mağazalarında sadece balans yapıyorlar onun için soruyorum... :)

Şaka mahiyetinde espri değilse ben cevap vereyim: Erkan'ın dükkanda balans var sadece. Yan komşusu rot-balansçı, bu Pazartesi durum böyleydi.

Yorum bağlantısı
Erkan Baydemir
(düzenlendi)

Evet,bende rot yok,rot başka bişey :)

Ama yan tarafımızda var,aslında bu durumda var gibide düşünebilirsiniz :rolleyes:

tarihinde Erkan Baydemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ne dediğin belli değil. Çıkarın kağıtları sözlü yapacam ;)

Adam, elinde olmayan imkanlara rağmen yardımcı olayım diye kıvranıyor işte, bu müşterilere de yaranılmaz ki.....

Yorum bağlantısı
Yok diye girip vara bağlıyor. Kafasında ne kilitler dolaşıyordur onun şimdi.

üstad sen napcan burdaki rot ayarcısını falan.gidecegin yerde ara mtk ile haberleş tarif etsin sana. :blink::blink:

Yorum bağlantısı
Erkan Baydemir
(düzenlendi)
Ne dediğin belli değil. Çıkarın kağıtları sözlü yapacam :good1:

Canımın içi,bire bir benim değil.Fakat hemen yanımız olduğu için bu gibi durumlarda milleti oraya buraya yollamıyoruz,hemen burda yapılıyor :f1:

Adam, elinde olmayan imkanlara rağmen yardımcı olayım diye kıvranıyor işte, bu müşterilere de yaranılmaz ki.....

:) Hiç sorma :)

Yok diye girip vara bağlıyor. Kafasında ne kilitler dolaşıyordur onun şimdi.

:p Yok dolaşmıyo,dün şifreyi aldıktan sonra rahatladım,şimdi iyiyim :D:good1:

tarihinde Erkan Baydemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Özdoğan

Erkanım ne güzel lastikci bitmiş diyor sevinsene 4 tane daha kilitleyecen ne biçim esnafsın sen :spiteful:

Mehmet abinin dediği gibi lastiklerin performansında düşme yok sadece lastikci öyle dedi banada eskimişgibi geldi çekeyim fotoğraflarını istersen.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
(düzenlendi)

1 hafta önce aldığım Continental PremiumContact2 205/55/16 lastiklerin uzun yol değerlendirmesi;

• Goodyear Excellence'e göre ses seviyesinde bir iyileşme göremedim, hatta içeri giren lastik sesi biraz arttı diyebilirim.
  • Ancak fren mesafesinde hayat kurtarıyor; 2-3 kez ani fren yaptım; çok şükür kaza yapmadan durabildim.
  • Yol tutuşunda ebat genişliğinde 215'ten 205'e inmeme rağmen belirgin bir eksiklik hissetmedim. Direksiyonun hafiflemesi ve şanzumanın rahatlaması da işin cabası oldu. (Not: otomatik vitesli araçlarda lastik çapını büyütmenin, şanzumanı yorduğuna ve sürüş konforunu azalttığına bizzat tanıklık etmiş oldum)
  • Yer yer yağmurlu havada sürüş yaptım, ıslak zemindeki yol tutuşu test verilerini doğruluyor.
  • Sonuç olarak; 17'' jant almayı planlıyorum bunda da 215/50/17 sportcontact3 lastikleri denemek isterim. Birisi ellerini ovuşturuyordur şimdi.

tarihinde Ayhan S?rt?kara tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Efficeintgrip, ıslak zeminde biraz dikkat ister o kadar, yuvarlanma direnci düşüktür, orta sıranın üst seviyesi bir lastiktir.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
Mondinin frenleri kötü.

17'de ebat 205/50/17'dir. Taban artmaz, yanak azcık azalır. Görüntü hariç pek bi işlevi yoktur.

Frenlere doğrudan kötü demek biraz haksızlık neticede 1.5 tonluk bir araba. Ebatta takdim tehir olmuş. :D

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Conti süper lastiktir, bende Premium Contact 2 aldım geçen ay. Çıkardıklarım da Conti idi, Focus da Conti ile gelmişti.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Yatan araba için Conti iyi değil bence. Çabuk çatlama yapıyor, hatta hava kaçıracak kadar.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Yatan araba için Conti iyi değil bence. Çabuk çatlama yapıyor, hatta hava kaçıracak kadar.

Yok artık, yarıklar mı açılıyor :good1:

O çatkalar yolda pört diye ayrılır ama ya.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Yok artık, yarıklar mı açılıyor :good1:

O çatkalar yolda pört diye ayrılır ama ya.

Başıma geldi, eski focusun lastikleri 4. senesinde hava kaçırmaya başladı. daha 40bin km anca yapmışlardı. Ben patlak sandım, iş lastiği suya sokunca ortaya çıktı. Ama 6 ay askerliğim süresinde fazlaca yatmıştı araç.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Başıma geldi, eski focusun lastikleri 4. senesinde hava kaçırmaya başladı. daha 40bin km anca yapmışlardı. Ben patlak sandım, iş lastiği suya sokunca ortaya çıktı. Ama 6 ay askerliğim süresinde fazlaca yatmıştı araç.

daha yeni Conti aldım bi dünya paraya, denilir mi bu bana :)

Fogus Titanyonlarında ön göğüs gri kaplamaları dökülüyor sıcaktan, 1 seneye kalmadan siyah plastik çıkıyor altından, ayrıca kapıları gacırdıyor tıkırtısız gün geçmiyor, yakıt deposu loklok lok su sesi yapıyor + turbosu cortluyor.

Ohh kustum kinimi :D

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Mondi frenleri için kötü fikrine hiç kapılmamıştım. Gerçi fren mesafesi f1 37 m, mk3 mondeo 39 m olsa da aksine çok memnunum. f1'in 37 m çok iyi bir değerdir zaten.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Mondi frenleri için kötü fikrine hiç kapılmamıştım. Gerçi fren mesafesi f1 37 m, mk3 mondeo 39 m olsa da aksine çok memnunum. f1'in 37 m çok iyi bir değerdir zaten.

Test 39 mt der, siz 37m yi nasıl ölçtünüz ? Bu araça hava karlı ve soğuk diye sert lastikler yüzünden kaymış olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Ölçmedim. Çok eski bir f1 kullanıcısıyım. Bilgilerim zayıflamış olabilir ama böyle hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Erkan Baydemir
Erkanım ne güzel lastikci bitmiş diyor sevinsene 4 tane daha kilitleyecen ne biçim esnafsın sen :rolleyes:

Mehmet abinin dediği gibi lastiklerin performansında düşme yok sadece lastikci öyle dedi banada eskimişgibi geldi çekeyim fotoğraflarını istersen.

Ya İbrahim,bilirsin,benim tarzım değil,bittiyse bitti devamsa devam.Bi çok kulanıcıyı "... gidin 10000 sonra gelin,2-3 ay sonra gelin..." diye yolladım ben.

Ne farkeder,ha şimdi ha 3 ay sonra.Ben sabırlı adamımdır,beklerim :D

1 hafta önce aldığım Continental PremiumContact2 205/55/16 lastiklerin uzun yol değerlendirmesi;

• ...
  • Sonuç olarak; 17'' jant almayı planlıyorum bunda da 215/50/17 sportcontact3 lastikleri denemek isterim. Birisi ellerini ovuşturuyordur şimdi.

Hiç şüphen olmasın :s

Bunun sebebi lastikle ilgili değil :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Övgü Gürşen

erkan baydemir neden ankarada bir conti bayisi tavsiye etmez? 195/55/15 ebatta herkes 91 lastik verirken goodyear 95 endeks verir, bunu açıklamaz? :seytan: :seytan: :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...