İçeriğe Yönlendir

Continental Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Tamer Topaç

Recommended Posts

Uğur Çınar

lastik olarak cok guzel ama yük lastiği düşünüyosanız hiç tavsiye etmem butun yol sesi icerde bi kutuk gibi bütün cukurları hissedersiniz

Yorum bağlantısı
Hakan Yıldız
(düzenlendi)

Merhabalar,arkadasım Mıchelın primacy hp kullanıyor cok memnun,bende yakında focus 2 min 205 55 16 lastiklerini mıchelın satın alacagım,sizin ebatta primacy varmı bilmiyorum ama bence focus 2 için en ideal lastik bu fakat Continental premium contact'la arasındaki farkı bilemiyorum focus 2 için hangisi daha iyidir yardımcı olursanız memnun olurum saygılar.

tarihinde Hakan Y?ld?z tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Biz connect,i aldığımızda altında pirelli vardı çok,ta memnun kaldım 67000km,de sol ön sibop kesince mecburen

Lastik almak zorunda kaldık arkadaşlar continental takalım memnun kalırsın diye ikna ettiler ancak

Pirellide alıştığım viraj mukavemeti yok şöyle lastik çok yumuşak kasislerde kamyonet hiç sarsılmıyor pıtır pıtır geçiyor

Virajda sanki araç altından kaçıyor gibi bir his oluşuyor pirelli,yi aramıyorum dersem yalan olur :lol2:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Alphan Hazır

5 gün önce Continental 205 55 R16 ebatında 4 lastik aldım . Fiyatı kdv dahil 580 TL ...

Aslında arabamın orjinal ebatları 205 50 R16 ... bu arabamızı sıfır aldığımızdan beri üzerinde bulunan ebattı ....

Açıkçası üzerinde michelin vardı ama 24.000 km de sağ arka lastikte balon , ön takımlardada aşınma meydana geldiği için lastiklerin değişmesi gerektiği saptandı..

Continental alıp taktığım günden itibaren arabamın yol tutuşu micheline göre çok arttı , ama yüksek süratte (180-190 km) direksiyonun tepkisi arttığı için sanki kontrolsüzleşiyor gibi hisseddiyorum .... o yüzdende yanlış mı yaptım diye düşünüyorum açıkçası , ama bunun sebebi continental yada michelin değil

205-50-R16 yerine

205-55-R16 taktım

lastik ebatlarımın bu şekilde değişmesi doğrumu ? tavsiyeniz varmı

Yorum bağlantısı

benim civicte conti vardı

25000 km sonunda eskime belirtisi yoktu

20000 de bitmesi biraz acayip bi olay

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Yok yok, her durumda contiyi savunan ben, busefer birdaha conti almayacagım. 48binde almıştım premiumcontactları araç şimdi 73binde ama, lastikler hiç 25binde gibi durmuyor. conti ciddi anlamda bozdu kendini. Ha birde şöyle bişey var; görüntü vasat gibi ama ıslaktada kurudada zamk gibi yapışıyor gavur.

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş
(düzenlendi)

Bende burdan soriyim bari;

Haftada iki kere mazot alırım. Aynı İstasyondan alırım (shell) ve her mazot aldığımdada ön lastiklere hava basmaktan bıktım. Her seferinde 32 PSI basıyorum; 10-15 gün içinde 28-29 PSI ınıyor. Ve bunu yaklasık 6 aydır yapıyor. Bunun sebebi ve çözümü ne olabilir acaba?

tarihinde Hakan Yava? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Haftada iki kere mazot alırım. Aynı İstasyondan alırım (shell) ve her mazot aldığımdada ön lastiklere hava basmaktan bıktım.

Normal değil...

Lastikçi baksın.. Kaçıran bir yer vardır...

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş
Normal değil...

Bi boş vaktimde lastikleri söktürüp bir baktırıyım. Her seferinde hava basmak yoruyo. Bide ilginç olan 28-29 Psı dan aşşağıda inmemesi.

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş
Sübaplar çürümüştür, viraj dönerken ve süratliyken kaçırıyordur...

Yaklasık 8-9 ay önce lastikleri değiştirdiğimde onlarda yenilenmişti ama sonuçta bir sorun olduğunu ve bu sorunuda lastikçide çözeceğimi anladım.

Yorum bağlantısı

ısı farkından bile o kadar fark eder bence

ki tubeless lastiklere 15 günde bir kontrol yerindedir .

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz

Benim araç üzerinde Continental Sport Contact ile geldi.

45.000 km'yi aştım, artık lastikler son demlerinde, ama yol tutuşta frenlemede hiç bir sorun yok, diğer marka lastikler gibi gittikçe sertleşmiyorlar.

O kadar dağ taş orman yollarına da girdim, lastiklerde hiç bir sorun yok.

Bugün alsam düşünmeden alırım.

Bridgestone, Michelin de kullandım. Özellikle Bridgestone dişlerini yitirmese de fren tutmaz hale geliyor, e bu halde iken lastiğin "bitmemiş" olmasının anlamı yok ki. Varsın bitsin lastik...

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş
(düzenlendi)
Normal değil...

Dün boştum gittim lastikçiye.

Ön iki lastğide söktük baktık; ikisindede mikron seviyesinde desem yeridir , hava kaçırma vardı. Lastikçi nasıl gördü o delikleri bende anlamadım valla. İki lastikteki birer delikte tabanda olduğundan tamir edildi. Bu arada lastikçinin kulladığı yamada raptiye şeklinde silikon bir malzeme. Uç tarafında bır metalle lastiğe içten sokup diğer taraftan asılıyo. İlk defa gördüğüm bişey. 1 haftaya anlarız artık lastikler oldumu olmadımı diye.

38-583752.JPG

Resimdeki mavi olandan

tarihinde Hakan Yava? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
Bu arada lastikçinin kulladığı yamada raptiye şeklinde silikon bir malzeme. Uç tarafında bır metalle lastiğe içten sokup diğer taraftan asılıyo. İlk defa gördüğüm bişey. 1 haftaya anlarız artık lastikler oldumu olmadımı diye.

38-583752.JPG

Resimdeki mavi olandan

Bahsettiğiniz fitil adı verilen bir yama çeşidi, benim araçta da kullanılmıştı, gayet sağlam bir yama çeşididir.

Lastiğimin ömrü dolduğunda fitil adı verilen yamayı pense ile bile sökememiştim, içiniz rahat olsun...

Yorum bağlantısı
Alphan Hazır

Ben 15 gün önce Continental 205-55-R16 aldım....tanesi 140 TL

sizin fiyatlarda uygun gibi ama daha uygunada bulunabilir diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Nuri Atasever

yaklaşık 1.5 ay önce continental 82T 175/65/14 lastiğini aldım 90 tl tanesi önceden kumho ve bridgestone kullanmışlığım var dikkatimi çeken ilk şey fren e biraz sert basınca öten lastikler diğer continental marka lastiklere de baktım aynı ses onlardan geliyor sanırım yola iyi yapıştığı için öyle bir ses geliyor *

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Tüfekçi
Ben 15 gün önce Continental 205-55-R16 aldım....tanesi 140 TL

sizin fiyatlarda uygun gibi ama daha uygunada bulunabilir diye düşünüyorum

Modeli neydi sport contact 2 mi premium contact 2 mi. bizde arakdaşın mondeosuna aldık 160 lira 6 taksit ikisinede ayın fiyatı verdiler.

bu arda 195 60 15 için 150 lira dedi nasıl bu fiyat

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
(düzenlendi)

Babam Aydın'a giderken Denizli civarında sağ ön lastiği patlatmış.Lastikler zaten ömrünü tamamlamıştı, fakat önümüzdeki yaza kadar idare eder diyorduk. Bayramdan önceki haftasonu 4 adet conti premium contact 2 195/60/15-88H lastiği nakit 130x4=520 TL'ye aldım.

tarihinde Evren Bar?? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...