İçeriğe Yönlendir

2009 Yeni Fiesta'nın şaşırtan eksiklikleri

Ömer Akdeniz

Recommended Posts

Engin Oynak
Mrb ilk önce kartel muhafaza aracınızda var mı yokmu baktırın ama yok garanti vereyim çünkü

daha türkiyeye gelmedi , depoyu dizel pompası açıyor derkende ortada manyetik bir mekanizma yok sadece pompanın ucundaki metalin çapıyla alakalı deponun klepesinin açılması , o araçta duymuş olduğunuz rahatsız edici ses de araç otomatik klimalı olduğu için 6 adet havalandırma kapaklarını içerden dışarıya kapatma motoru var onlardan biri zorlayınca o ses cıkıyor ama bu motoru değiştirirken dikkatli olmaları gerekişr kapak contalarını yerine tam oturtmak gerekir bu işlemi ford servisnde yaptırırsan iyi olur ben servisten memnunum iyi insanlar .

Doğru araka fiskiyesi özellikle

Merhaba ;

Kartel muhafazası dediğiniz alt korumada denen parça değilmi? Eğer o ise benim aracımda var plastik bi parça...Bunun olma sebebi ise aracı alırken alt koruma boya koruma motor koruma yaptırmıştım paket halinde bu paketin içinde olabilir diye düşünüyorum...

Fan açması motor koruma değilde, radyatördeki suyu soğutma amaçlıdır.Fan açıldı diye hararet aşırı yükseldi gibi bir anlam yüklediniz galiba yada ben yanlış anladım..

Sürekli sızıyorsa silecek deposunun altında siboplar vardır, belki arka silecek için olanda .alışmasını engelleyecek birşey denk gelmiştir.Ayrıca ne kadar kururlarsanız kurulayın plastik aksamın içinde kalan suyu alamayabilirsiniz.Benim arabada da plakanın arkasında kalıyor örneğin....

Valla o kadar titizim ki imkansız gibi birşey ve gün içinde olmuyor zaten akşam eve gidiyorum gidene kadar hiçbirşey yok sabah kalktığımda farkediyorum bunu ve sadece kendi aracımda değil hemen hemen bütün yeni fiestalarda gördüm,ayrıca bunun arızalı olduğunu düşünerek değiştirttim birde :lol2:

selam, orta ekranın üzerinde ki sert plastik kısma bastırın elinizle,benim arabanın ses sorunu oradan.tekrar servise götüreceğim:)sonucu yazarım..

Benim aracımda da geliyor o ses ona pek takmıyorum o kadar fakat bazı durumlarda aracı hareket ettirdiğim zaman sağ önden torpidonun olduğu bölümden tık tık sesler geliyor bu ses içinde bi araştırma yaparsanız çok memnun olurum sizde de geliyormu farkettiniz mi bilmiyorum ama bu sesi bi dinlemenizi öneriyorum aracınızı hareket ettirin ve ağır ağır hızlanmadan biraz mesafe gidin 50-100 m kadar bakalım bu sesi duyacakmısınız ama bunu 3-4 gün deneyin bakalım ne çıkıcak sonuç bana burdan bildirirseniz sevinirim...

Yorum bağlantısı
Ömer Akdeniz
Merhaba ;

Kartel muhafazası dediğiniz alt korumada denen parça değilmi? Eğer o ise benim aracımda var plastik bi parça...Bunun olma sebebi ise aracı alırken alt koruma boya koruma motor koruma yaptırmıştım paket halinde bu paketin içinde olabilir diye düşünüyorum...

O parça kartel muhafaza değil bütün araçların üzerinde standart geliyo extra değil plastik basit bir parça ,Kartel muhafaza dediğimiz kalın sacdan imal edilir aracın altını vurduğunuzda cartelin delinip motorunuzun yatak sarmamasını sağlar cidden önemli bir parçadır aslında.

(Not : Bazı Arkadaşlar aracın arazide falan kullanıldığında iş göreceğini söylüyorlar ama şunu kestiremiyorlar şehir içindeki refujlara , kaldırımlara falan çıkılıp ALLAH korusun kaza yapıldığında cidden aracın altını karteri koruyor.

Yorum bağlantısı
Engin Oynak
O parça kartel muhafaza değil bütün araçların üzerinde standart geliyo extra değil plastik basit bir parça ,Kartel muhafaza dediğimiz kalın sacdan imal edilir aracın altını vurduğunuzda cartelin delinip motorunuzun yatak sarmamasını sağlar cidden önemli bir parçadır aslında.

(Not : Bazı Arkadaşlar aracın arazide falan kullanıldığında iş göreceğini söylüyorlar ama şunu kestiremiyorlar şehir içindeki refujlara , kaldırımlara falan çıkılıp ALLAH korusun kaza yapıldığında cidden aracın altını karteri koruyor.

Bildiğim kadarıyla bu parça o görevi görüyor sert bir darbede zaten bu parçada iş görmez gerçi ama yine de bu parça bile olması açısından iyi hiç koymayıp çıplak bi şekilde kalabilirlerdi ki; Dedikleriniz son derece doğru ülkemizde ki yollar göz önüne alınırsa son derece doğru ama sac olması da sıkıntı yaratmaz mı o zaman ALLAH göstermesin bi kaza durumunda motoru kucağımız da buluruz...

Yorum bağlantısı
Ömer Akdeniz
Merhaba ;

Valla o kadar titizim ki imkansız gibi birşey ve gün içinde olmuyor zaten akşam eve gidiyorum gidene kadar hiçbirşey yok sabah kalktığımda farkediyorum bunu ve sadece kendi aracımda değil hemen hemen bütün yeni fiestalarda gördüm,ayrıca bunun arızalı olduğunu düşünerek değiştirttim birde :lol2:

Benim aracımda da geliyor o ses ona pek takmıyorum o kadar fakat bazı durumlarda aracı hareket ettirdiğim zaman sağ önden torpidonun olduğu bölümden tık tık sesler geliyor bu ses içinde bi araştırma yaparsanız çok memnun olurum sizde de geliyormu farkettiniz mi bilmiyorum ama bu sesi bi dinlemenizi öneriyorum aracınızı hareket ettirin ve ağır ağır hızlanmadan biraz mesafe gidin 50-100 m kadar bakalım bu sesi duyacakmısınız ama bunu 3-4 gün deneyin bakalım ne çıkıcak sonuç bana burdan bildirirseniz sevinirim...

Merhaba şimdi olay şu aslında bu araçlar yeni üretim yani hataları yeni yeni bulunuyor tespit ediliyor.Tabi bu hatalar zamanla şikayet giderek düzeltilecek bizde bunun peşindeyiz zaten bazı arkadaşlar zannediyorki fiestayı biz aldık karalıyoruz sadece :)

Çok şükür benim araçta bir mekanik ses problemi yok ama benim arabam %90 kapalı güneş görmeyen kapalı otoparkta duruyor.aracınız sürekli güneş altındamı ?

Bildiğim kadarıyla bu parça o görevi görüyor sert bir darbede zaten bu parçada iş görmez gerçi ama yine de bu parça bile olması açısından iyi hiç koymayıp çıplak bi şekilde kalabilirlerdi ki; Dedikleriniz son derece doğru ülkemizde ki yollar göz önüne alınırsa son derece doğru ama sac olması da sıkıntı yaratmaz mı o zaman ALLAH göstermesin bi kaza durumunda motoru kucağımız da buluruz...

Doğru motorun alta düşmesini engelliyor ama biz genelde bu aracı şehir içi kullandığımız için sac olması iyi olur.Birde o plastiği hiç inceledinizmi dokundumuzmu bilmiyorum ama saçla koruma açısından mukayese edilmez basit bir bakalit Hayırlısı

Yorum bağlantısı
Engin Oynak
Merhaba şimdi olay şu aslında bu araçlar yeni üretim yani hataları yeni yeni bulunuyor tespit ediliyor.Tabi bu hatalar zamanla şikayet giderek düzeltilecek bizde bunun peşindeyiz zaten bazı arkadaşlar zannediyorki fiestayı biz aldık karalıyoruz sadece :lol2:

Çok şükür benim araçta bir mekanik ses problemi yok ama benim arabam %90 kapalı güneş görmeyen kapalı otoparkta duruyor.aracınız sürekli güneş altındamı ?

Evet kapalı garajım yok güneş görüyor genellikle gölgede tutmaya çalışsamda olmuyor...

Doğru motorun alta düşmesini engelliyor ama biz genelde bu aracı şehir içi kullandığımız için sac olması iyi olur.Birde o plastiği hiç inceledinizmi dokundumuzmu bilmiyorum ama saçla koruma açısından mukayese edilmez basit bir bakalit Hayırlısı

Ellememe gerek yok zaten görünüşünden belli ediyor...

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Necat Samuk
- Motor sesi otomatik klimalılarda havayı çeken motorun sesiymiş (teşekkürler Mehmet Özyürek). Bende çok düşük ve rahatsız etmeyecek seviyede. Bence değiştirtin onu.

Bu konu için servisler normal diyorlar ama beni de çok rahatsız ediyor. Servise söylediğim takdirde bu motoru değiştirirlerse problem çözülmüş olur mu? Yani takacakları farklı alternatif nedir biliyor musunuz?

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
Gidin aynı sınıftaki 206'nın içine binin. Bu arabadan sonra bindiğiniz gibi inmeniz bir olur.

Gerci aynı sınıf kağıt üzerinde ama alakaları olmayan 2 araba.

Allah aşkına Ayhan 98 model arabayla 2009 model arabayı karşılaştırıyorsun. 207 ile karşılaştır. 206 çıktığında Ford bunu satıyordu.

1998-Tertemiz-Ford-Fiesta-Flair__18730163_0.jpg

206 hala müşteri bulabiliyor kendine, bunu üret bakalım Allahın kulu tarafına bakar mı?

Yorum bağlantısı
C.İlker Özsaraç
(düzenlendi)

Aracı alalı tam 13 ay oldu (30,000 km ) :nazar: değmesin hiç bir sorunu yok. Yolculuğumu rahatsız edecek hiç bir sorun yaşamadım. Hararet göstergesi opel lerde de koymuyorlar diye biliyorum, çok da gerekli değil bence uyarı verdiği kitapçıkta da yazıyor. Masrafı düşünüp koymamazlık yaptıklarını düşünmüyorum. Tutacaklar ise ön tarafta kapının üzerinde güzel bir detayla çözüldüğü belli hem kapıyı kapamak için hem de tutacak , destek amaçlı. Sesler tabikide geliyor fakat asfalt düz bir yola çıktımı zaten çok gelmeyen ses iyice gelmiyor. Mıcır yolda ister istemez bir yerden bir ses geliyor ( o seslerede iyice duyacam diye odaklanıp dikkati yoldan ayırmakta olmaz). Biraz da lastiklerde geniş taban - ince yanak olduğu için (195 45 16) çoğu sesi de alması normaldir. 14 jant lısını kullandım yoldan dolayı gelen sesler daha da az. Depo kapağı da ödül almış bir tasarım artı çift kademeli güvenli bir sistem. Endişe yapılacak bir durum değil. Sorunlar aradıkça çıkar ama yeterki güvenliğe etkilemesin bence. Bir örnek , arka stoplarla kaportanın oturuşuna bakın, iki stop arasındaki farkı göreceksiniz boşlukları , bagaj kapağının simetrik olmadığını. Ben 7-8 araçta gördüm bu hatayı benimkide dahil. Bir senedir böle ama bi zararı oldu mu ? olmadı. Araçtan yakındıklarım,şikayetim mi desem :) 2010 fiestalara sunulan katlanır yan aynaların olmaması ve 15 inç jantlar.

tarihinde Can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Allah aşkına Ayhan 98 model arabayla 2009 model arabayı karşılaştırıyorsun. 207 ile karşılaştır. 206 çıktığında Ford bunu satıyordu.

1998-Tertemiz-Ford-Fiesta-Flair__18730163_0.jpg

206 hala müşteri bulabiliyor kendine, bunu üret bakalım Allahın kulu tarafına bakar mı?

Ben bugünü kastederek kıyaslamıştım. 206 ilk çıktığında ford böyleydi tamam ama şimdi yeni fiesta çıktığında 206 nasıl?Demekki ford merdivenleri daha hızlı çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Tuna Aksu
Merhaba 2009 Ford Yeni Fiesta 1.4 Tdci Titanyum Lansman Paketli yani full olan bir araca sahibim. Araçlarda en çok dikkat ettiğim şey hararet göstergesidir ama yeni fiestada yok

Ömer Bey demekki bu arabayı alırken dikkatinizden kaçmış! helal olsun ford a

Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya

Depo kapağı artık yok ford kolay yakıt sistemi diyorlar birtek uygun pompa (dizelse dizel veya benzinli) tabancasını görünce açılıyor yoksa acılmıyor.

Aslında kapak var yani hemde çift kademeli.Araçla verilen hunide yakıt bittiğinde bidonla koymak için Çünkü birtek onu görünce açılıyor kapak.Bence çok uygun ve güzel bir sistem

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Ya bildiğim kadarıyla elinizi kolunuzu gözünüzü bağlamıyorlar acentelerde. Tamamen insiyatifinize kalmış bi şekilde mal bu,alacaksan al diyor adamlar. :rolleyes: Benim o kadar param olsa da 0 km araç alacak olsam,gidip golfün en boşuna(ki zaten sadece boşunu getiriyorlar) sıvamam.

Yorum bağlantısı
Ömer Akdeniz

Evet dikkatimden kaçmış da neden helalik alıp veriyorsunuz yolculuk mu var :good1:) ????

Yorum bağlantısı
Ömer Akdeniz
Ya bildiğim kadarıyla elinizi kolunuzu gözünüzü bağlamıyorlar acentelerde. Tamamen insiyatifinize kalmış bi şekilde mal bu,alacaksan al diyor adamlar. :good1: Benim o kadar param olsa da 0 km araç alacak olsam,gidip golfün en boşuna(ki zaten sadece boşunu getiriyorlar) sıvamam.

Şimdi doğru söylüyosun desem yanlış olacak benim saydığım eksiklikleri hangi acenta izah ediyor acaba adres alayım ???? . Aracın eksikliklerini aldıktan sonra farkedip izah istedik yetkili arkadaşlardan , bu benim ilk 0 aracım değil 2009 içinde 2. sıfır aldığım araçtır bu ama beni ciddi anlamda şaşırttı , tercihler konusun dada kişilere göre araçlar farklılık gösterebilirler.

Depo kapağı artık yok ford kolay yakıt sistemi diyorlar birtek uygun pompa (dizelse dizel veya benzinli) tabancasını görünce açılıyor yoksa acılmıyor.

Aslında kapak var yani hemde çift kademeli.Araçla verilen hunide yakıt bittiğinde bidonla koymak için Çünkü birtek onu görünce açılıyor kapak.Bence çok uygun ve güzel bir sistem

sizin aracınızda varmı kullandınız mı bu sistemi yoksa kılavuzdan okuyup yazdınız öyle pompa görünce bir açılan sistem göremedim pompa ittiriyor kapagı motorlu bir sistem yok nasıl oluyor ???

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Depoda sistem falan yok ne sistemiymiş, depo ağzı pompaya uyacak şekilde yapılmış ve içerde klape gibi yaylı kapak var o kadar, e bu sistem benim arabadada aynı, depo kapağını çıkar içi aynı nerdeyse, neyse arkadaşlar boşa üzülmeyin arabalarımız gayet güzel, tıkırtı pıtırtı falan normal, neden çok şey bekliyosunuz siz ya fiat arabalılar ne yapsın :good1:, 30-40 bin lira aralığındaki arabalar hep böyledir, hatta 50 ve üstü fiyatlardaki arabalarda bile sorun var, vw gene bakın mesela o daha pahalı olduğu halde, donanım boş geliyor uçuk pahalı ve iç boyaları soyuluyor pencere otomatiği sorunlu vs. ayrıca tıkırtıda oluyor, yani hepsi aynı halt sayılır, ayrıca bu arabalar avrupa otobanlarına göre yapılmış bizde yolda gitmek için panzer lazım e tabi tıkırtıda olur patırdıda, son derece nazik arabalar bunlar, bu iş üreticinin işine geliyor tabii, yollar ne kadar güzelleşirse adamlar arabadan o kadar çalıyorlar, bakınız alman otobanlarına, adamların otoban bakım masrafı bizim ülke bütçesi gibi, neyse uzatmadan bu kadar paraya bu kadar araba olur, daha iyisi için para bol olmalı, sessiz az sorunlu falan olacak diyorsanız fransız italyan ayrıca ford vw opel bunlardan uzak duracaksınız, alacağınız arabalar volvo, audi (A4 ve üstü) bmw, mersedes (bunlarda bile sorun var ama çok daha az) yani money talk arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya
Şimdi doğru söylüyosun desem yanlış olacak benim saydığım eksiklikleri hangi acenta izah ediyor acaba adres alayım ???? . Aracın eksikliklerini aldıktan sonra farkedip izah istedik yetkili arkadaşlardan , bu benim ilk 0 aracım değil 2009 içinde 2. sıfır aldığım araçtır bu ama beni ciddi anlamda şaşırttı , tercihler konusun dada kişilere göre araçlar farklılık gösterebilirler.

sizin aracınızda varmı kullandınız mı bu sistemi yoksa kılavuzdan okuyup yazdınız öyle pompa görünce bir açılan sistem göremedim pompa ittiriyor kapagı motorlu bir sistem yok nasıl oluyor ???

Benim aracımda da aynı sistem var.Arka arkaya ik adet yaylı kapak var 1. kapak uygun yakıt pompasını görünce açılıyor

elinizi veya başka bir cismi veya uygun olmayan yakıt tabancasını (mesela benzinli ise dizel tabancasını) sokmaya çalışın açılmayacaktır.Denenmiştir tecrübeyle sabittir.

Yorum bağlantısı
Ömer Akdeniz
Benim aracımda da aynı sistem var.Arka arkaya ik adet yaylı kapak var 1. kapak uygun yakıt pompasını görünce açılıyor

elinizi veya başka bir cismi veya uygun olmayan yakıt tabancasını (mesela benzinli ise dizel tabancasını) sokmaya çalışın açılmayacaktır.Denenmiştir tecrübeyle sabittir.

Benim aracımda mazot depo kapağı pompa borusu ile ittirilerek açılıyor pompayı görünce otomatik uzaktan açılmıyor , bir yanlışlık var denemesi ve uygulanması tarafımdan tecrübeyle sabittir.

Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya
Benim aracımda mazot depo kapağı pompa borusu ile ittirilerek açılıyor pompayı görünce otomatik uzaktan açılmıyor , bir yanlışlık var denemesi ve uygulanması tarafımdan tecrübeyle sabittir.

Uzaktan açılmıyor zaten tabanca itince yaylı olarak içeri itiliyor.Benim dediğim uygun yakıt tabancasının dışında ne iterse itsin açılmıyor yani uygun tabanca dışında sürekli kilitli diyebiliriz.

Yorum bağlantısı
Ömer Akdeniz
Uzaktan açılmıyor zaten tabanca itince yaylı olarak içeri itiliyor.Benim dediğim uygun yakıt tabancasının dışında ne iterse itsin açılmıyor yani uygun tabanca dışında sürekli kilitli diyebiliriz.

Doğru tabanca itilince açılıyor . İlk aracı aldığımda mazot alırken pompa ucu uymadığı için başka bir istasyondan almak zorunda kaldım ama demek istediğim şu pompa ucunun ölçüsüyle alakalı bir durum söz konusu , birbirine senkronize sinyalle çalışan elektronik bir sistem yok sadece pompa metalinin çapı etkili rol oynayan demek istediğim bu , ama bu aracı veya ford'u kötülemek adına değil aracımdan memnunum şu an için problem yok .

İyi Günler Dilerim

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Yakıt güvence sistemi manuel bir sistem. Gözle görülen ilk kapağın üstünde yer alan plastik çerçeve üstünde V şeklinde duran ikili kilit mekanizması var. Benzin tabancaları ince uçlu, bu nedenle yanlışlıkla dizel araçlara benzin doldurulmaya çalışılınca bezin tabancası bu ikili kilit mekanizmasına tam basamıyor, kilit serbest kalmıyor. Dolayısıyla da metal kapak açılmıyor, tabanca depoya ulaşamıyor. Parmağınızla bu kilitlere basarak ilk metal kapağı açabiliriz. Ancak içerisinde ikinci bir kapak sistemi var mıdır, onunda üzerinde kilit mekanizması var mıdır bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya
Doğru tabanca itilince açılıyor . İlk aracı aldığımda mazot alırken pompa ucu uymadığı için başka bir istasyondan almak zorunda kaldım ama demek istediğim şu pompa ucunun ölçüsüyle alakalı bir durum söz konusu , birbirine senkronize sinyalle çalışan elektronik bir sistem yok sadece pompa metalinin çapı etkili rol oynayan demek istediğim bu , ama bu aracı veya ford'u kötülemek adına değil aracımdan memnunum şu an için problem yok .

İyi Günler Dilerim

Sizede iyi günler ben bu konuya aracı ilk aldığımda çok takmıştım o yüzden çok araştırdım. Pompa ucunun çapıyla ilgili olsaydı daha küçük çapta birşeyle mesela parmağınızı ittirerekte açabilmemiz lazımdı.

Herneyse Ömer Bey sonuçta pompacıya anahtar vermiyorsunuz ve depo kapağını unutma ihtimali yok

Bende memnunum hayırlı kazasız belasız sürüşler dilerim

Yorum bağlantısı
Mustafa Demirci

hararet 120 ye geldiği zaman içeride lamba yanıyor ve arac kendini korumaya alıp stop ediyor

yani araçta hararet problemi yok conta yakma riskide yok

benzin depo kapagı yakıt dolumunun içerisinde siz istesenizde başka bir cisim sokamıyosunuz

avrupada standart olacak o sistem benzin istasyonunda yanlış yakıt koyulmasın diye yapılmıştır

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
hararet 120 ye geldiği zaman içeride lamba yanıyor ve arac kendini korumaya alıp stop ediyor

yani araçta hararet problemi yok conta yakma riskide yok

benzin depo kapagı yakıt dolumunun içerisinde siz istesenizde başka bir cisim sokamıyosunuz

avrupada standart olacak o sistem benzin istasyonunda yanlış yakıt koyulmasın diye yapılmıştır

aman otobanda sol şeritte giderken stop etmesin, vay haline o zaman..

Yorum bağlantısı
Ahmet Büyüktopçu

Merhaba,

Bu paralara Yeni Fiesta çok pahalı. Titanium Yeni Fiesta fiyatı 30'u geçiyor. Bunun yerine rahatlıkla Focus alınabilir. Neden bu kadar pahalı anlamak mümkün değil. Bir ihtimal rakiplerinden önde olduğundan olabilir. Bir ihtimal de yeni kasa focus çıkacaından dolayı Yeni Fiesta'nın fiyatını yüksek tutarak insanları Focus'a yönlendirmek olabilir diye düşünüyorum. Böylece Focus stokları yeni kasa Focus III'den önce tüketilmeye çalışılıyor olabilir.

Ama yine de bir arkadaşın da belirttiği gibi fiyatlar benzinli için 24-25 civarı; titanium dizel için ise en fazla 27-28 aralığında olmalı diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Kenan Bayrak
arkadaşlar kimseden cewap gelmedi:(bitek benim arabada mı bu sorun var???orta ekranın üzerindeki plastikk kısım kabus:(fikri olan warsa lütfen yazsın,teşekkürler.

Merhaba;

Bende de 2009 fiesta titanium tdci 1.4 lansman paket bir aracım var. Araç özellikle mıcırlı yollarda ön emniyet kemerlerinin oradan olduğunu düşündüğüm bazı sesler geliyordu, beni çıldırtıcak düzeydeydi. Aynı zamanda 130 km/h'nin üzerine çıktığımda ıslık sesi geliyordu. Daha sonra ön konsoldan, ekranın oradan çıtır çıtır sesleri gelmeye başladı. Araç özellikle sabahları soğuk havalarda bu sesi duymaya başladım. 15.000 bakım geldiğinde yetkili servise bu sorunumu anlattım. Onlar ıslık sesini kesmişler, emniyet kemerlerinin oradaki plastik konsola sünger yerleştirilmiş, ön konsola da ses yapmasın diye sprey sıkılmış. Arabamı diğer gün sabah tekrar kullandığımda ne yazık ki orta konsoldaki sesin daha da arttığını farkettim ve aynı zamanda ön güneşlikte koskocaman bir yağlı parmak izi gördüm. İnsanın morali bozuluyor böyle şeylerden, bu arada kaputu açtığımda ses geçirmesini önlemek amacıyla konulmuş olan bariyerin yerinden çıkmış olduğunu farkettim, en kısa zamanda resmini koyucam, sizin araçlarınızda böyle problem var mı bilmiyorum? Sesin arttığını söylediğimde servise, getirin ön konsolu çıkarabiliriz yerinden dediler, bunu kabul etmeli miyim sizce? Yoksa bu sese katlanmak zorunda mı kalayım? Kar-zarar hesabı tam olarak yapamıyorum.

Saygı ile

Not: Eski aracım 99 model fiestaydı, 206 çıktığında bu araç vardı diye kesinlikle aşağılatmam. 206 ile 99 fiestayı sürdüğünüzde farkı görürsünüz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...