İçeriğe Yönlendir

45.000 Km. Periyodik Bakım

Ahmet Küçük

Recommended Posts

İbrahim Bark

12.12.2015 günü Ankara Maltepe Turoto'da 2013 Titanyum Kuga aracımı 45.000 bakımı yaptırdım. Arac 43.000 km de idi yıl dolduğundan45.000 bakımına girdi. Bakımda: Hava Filtresi, Motor Yağı(FMY 5W-20), Fren Hidroliği, Ön-Arka Fren Balataları, Motor Yağlama Sistemi Temizliği, Yağ Filtresi, Dört Mevsim cam temizleme suyu (doluydu ya neyse) değişikliği, 45.000km ford bakım (sigma) "bunun ne olduğunu pek anlamadım" , Özel Motor Yıkama sıvış vb. zikretmediğim birkaç küçük malzeme kullanımı ile indirimler dahil 9 tasitle 1.471.26 TL masrafla çıkmış olduk. Bu işler için ödenen ücretler normal midir bilemiyorum. Bakıma gidecek arkadaşlara fikir vermesi amacıyla paylaştım. TUROTO'nun çalışanlarına ve özellikle servis danışmanına (iznini almadığımdan burada zikretmedim) ilgi ve yakın alakalarından dolayı teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy

1471 TL mi [emoji54][emoji54] Eyvah bu ne yahu...O parayı veripte ilgi göstermeyen servisi yakarım ben..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Bark
(düzenlendi)

Bana da biraz yüksek gibi geldi, ama Sağlık olsun diyoruz artık.

tarihinde İbrahim BARK tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

12.12.2015 günü Ankara Maltepe Turoto'da 2013 Titanyum Kuga aracımı 45.000 bakımı yaptırdım. Arac 43.000 km de idi yıl dolduğundan45.000 bakımına girdi. Bakımda: Hava Filtresi, Motor Yağı(FMY 5W-20), Fren Hidroliği, Ön-Arka Fren Balataları, Motor Yağlama Sistemi Temizliği, Yağ Filtresi, Dört Mevsim cam temizleme suyu (doluydu ya neyse) değişikliği, 45.000km ford bakım (sigma) "bunun ne olduğunu pek anlamadım" , Özel Motor Yıkama sıvış vb. zikretmediğim birkaç küçük malzeme kullanımı ile indirimler dahil 9 tasitle 1.471.26 TL masrafla çıkmış olduk. Bu işler için ödenen ücretler normal midir bilemiyorum. Bakıma gidecek arkadaşlara fikir vermesi amacıyla paylaştım. TUROTO'nun çalışanlarına ve özellikle servis danışmanına (iznini almadığımdan burada zikretmedim) ilgi ve yakın alakalarından dolayı teşekkür ederim.

Motor yağı ecoboost motorları pahalı. Ancak fren hidroliği niye değişmiş, bilgi verildi mi? Motor yağlama sistemi temizliği niye yapılmış? Bu ekstralar için sizden onay alındı mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Bark

Sani bey, Merhaba;

Ön ve arka fren balatalarının bittiği 1-2 bin km lik ömürlerinin ancak olduğu bilgisi verildi, onayım alındı, sanırım fren hidroliği değişikliği balataların yenilenmesi nedeniyle oldu. Diğer işlemleri bana söylendi ve ben bunları extra uygulama olarak algılamadım, standart bakım olarak değerlendirdim. Liste bayağı uzun. Bujiler de değişecekti ama serviste olmadığından sonraya bırakıldı. Aracın normal kullanımında herhangi bir sıradışı arıza, silkeleme vb. problem yaşamıyordum.

Arıca 3 ay kadar önce aracıma Prins sıvı sistem (DLM)LPG taktırmıştım. Bundan da memnunum.

Yani araç bu bakımla fabrikadan taze çıkmış gibi oldu. İnşallah bu masrafa değer. Yine de 45.000 bakımı için bana da yüksek gibi geld. Ama servisin hizmette ilgi ve alakaları iyiydi.

Yorum bağlantısı
Yasin kayalar

selamlar..

aracımın 45 . 000 bakımı geldi. izmirde ikamet ediyorum.aracım 2013 c max lpg li. diğer bakımları mı arkas oto da yaptırdım. henüz görüşmedim fiyat olarak.

ortalama olarak bana ne kadar mal olur..tecribesi olan arkadaşlar fiyat verirse sevinirim..teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Murat Babur

Selamlar aranıza yeni katıldım,ilk arabam fiesta 2011 1 ay önce aldım expertiz : sağ arka amortisör %20 - ön fren diskleri zayıflamış ve motor takozu zayıflamış dedi araba 89100 de 90 000 bakımı yıllık bakımı ile bu dediklerini göstereceğim 2011 fiesta 90 000 rutin bakım fiyatları nedir ve diğer parçalar hakkında yardım edebilirmisiniz ?

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

İzmir Otokoç'ta bugün Ecoboost 182 hp Kuga 45.000 bakımını yaptırdım.

Motor yağı- hava filtresi - yağ filtresi -polen filtresi - bujiler değişti.

%10 indirim uygulandı + kış bakım seti hediye

Kdv dahil 720 TL  axess karta 9 taksit yapıyorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Bark
(düzenlendi)

İzmir Otokoç'ta bugün Ecoboost 182 hp Kuga 45.000 bakımını yaptırdım.

Motor yağı- hava filtresi - yağ filtresi -polen filtresi - bujiler değişti.

%10 indirim uygulandı + kış bakım seti hediye

Kdv dahil 720 TL  axess karta 9 taksit yapıyorlar.

Cemal bey sizin aracınızın bakımında motor yağlama sistemi temizliği, fen balata ve fren sıvısı değişikliği oldu mu? Ayrıca Bujiler ne kadar tuttu? Yukarıda belirttiğim gibi benim bakım biraz maliyetli oldu gibi. Kış bakım seti hediye tüm servislerde var galiba.

Saygılar...

tarihinde İbrahim BARK tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Cemal bey sizin aracınızın bakımında motor yağlama sistemi temizliği, fen balata ve fren sıvısı değişikliği oldu mu? Ayrıca Bujiler ne kadar tuttu? Yukarıda belirttiğim gibi benim bakım biraz maliyetli oldu gibi. Kış bakım seti hediye tüm servislerde var galiba.

Saygılar...

Merhaba İbrahim Bey.

Sizin bakım fiyatları içerisinde balata değişimi de var. Bu iş için 30 bin bakımında 1042 TL istemişlerdi. Orijinal balataları alıp dışarıda yaptırdım 585 TL tuttu.

Buji değişimi 120 TL. Fiyatları karşılaştırırsak sizinle aynı bakımı yaptırsam 1750 TL tutacaktı. Fren sıvısı değişmedi. Yağlama sistemi temizliği yapıldı.

Sanayide bu araçların tamir ve bakımını yapacak servisler olmadığı için yetkili servis fiyatlarına katlanacağız. :)

Yorum bağlantısı
İbrahim Bark

Merhaba İbrahim Bey.

Sizin bakım fiyatları içerisinde balata değişimi de var. Bu iş için 30 bin bakımında 1042 TL istemişlerdi. Orijinal balataları alıp dışarıda yaptırdım 585 TL tuttu.

Buji değişimi 120 TL. Fiyatları karşılaştırırsak sizinle aynı bakımı yaptırsam 1750 TL tutacaktı. Fren sıvısı değişmedi. Yağlama sistemi temizliği yapıldı.

Sanayide bu araçların tamir ve bakımını yapacak servisler olmadığı için yetkili servis fiyatlarına katlanacağız. :)

Teşekkür ederim Cemal bey, hayırlı sürüşler dilerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Fiesta periyodik bakım.

+bujiler

+polen filtresi

+fren hidrolik

yetkili servis 460TL

tuttu. 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
İbrahim Bark

bu fiyat nedir boyle allah askina,ben ozel serviste baski-balata,triger-devirdaim,periyodik bakim(malzemeler 200lira)+volant torna+sanzuman yag+v kayisi iscilik dahil 1300 tuttu.

Özel servis iyi görünüyor. Lakin kurusallaşmış, yaptıkları işin arkasında duran yerleri tercih etmek lazım. Zira ortada yaptığı işin inceliklerini bilmeyen, gelişmeleri takip etmeyen teknisyenim, ustayım, satıcıyım diyen insan var...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mehmet Er

Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım.Bilgi vermek amaçlı geçen hafta girdiğim 45 bin bakımda değişenleri yazdım.45000 bakıma yakıt filtresi hariç 480+kdv  (araç 4 yaşında olduğu için %20 lifekart indirimi ayrıca yapıyorlar.)Yakıt filtresi 30000 bakımında değiştiği için değişmediler.Yağ, yağ filtresi, polen filtresi, hava filtresi, fren test ve kontrolü, fren balata temizleyicisi yazılmış birde.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Alparslan Özaslan

iyi akşamlar arkadaşlar.aracımı 45000 bakımı için yarın randevu aldım inşallah gideceğim.bir önceki  bakımı 19/12/2015 tarihinde 29000 km de yaptırdım.iki gün önce serviste kaç km gittiğimi öğrenmek istedim. 19/12/2015 tarihinde 19000 km de yapıldığı  30000 km bakıına gelmediğim belirtildi.oysa 19/12/2015 tarihinde aracım 29000 km deydi.yarın başka bir servisten randevu aldım kısaca anlattım gelin ancak hatalı ise önceki servis düzeltmesi gerekir dediler.hendimi ancak şöyle ıspatlarım.aracıma 28/3/2015 tarihinde 13600 km deyken lpg taktirdım ve düzenli olarak 10000 tbakımına gittim.22/8/2015 te 23000,7/4/2016 da 32000 ve 03/9/2016da 41000 olarak lpg servisine gittiğime ait listeyi aldım.22/8/2015 te 23000 km olan nasıl ford servisinde 19/12/2015 te 19000 km olur hala çözemedim.zorluk çıkartırlarsa nasıl bir yol izlemeliyim yardımlarınızı bekliyorum.teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Alparslan Özaslan

iyi akşamlar.yukarıda da yazmıştım.bugün 45000 bakımı için servise gittim.19000 km  sıkıntı olmadı normal olarak bakımları yapıldı.yağ, hava ve yağ filitreleri,tapa,conta işçilik ve en önemlisi ne olduğunuda pek anlamadığım 3.yıl  bakımı diye 184,00 TL olmak üzere 429 TL fatura çıktı daha önceleri ford life kartım yoktu onu çıkardılar. indirimli olarak 386,00 TL ödedim.ayrıca aracın bujilerinin değişmesi gerektiği tutarının 86.00 TL(yanlış anlamadıysam)yine ön fren balatalarınında değişmesi gerektiği ve  251.00 TL olduğu belirtildi.fazla olduğunu düşünerek daha önce ford yetkili servisi olan ve bırakan arkadaşa telefon ettim.orjinal bujilerin 4 tanesinin 40.00TL olduğu yine orijinal olmayan ancak kaliteli ve kendi aracında kullandığı fren balatasının benim için 50.00 TL ve 50.00 TL de işçili olmak üzere 140.00 yeteceğini belirtmesi üzeine buji ve balataları arkadaş değiştir.serviste ayrıca kapı camlarının arasınnda bulunan silah parlak plastiklerin sanki cam var ve altında boya sıçraması gibi beyaz noktaların (sağ sol toplam 6 parçada yer yer var)olduğunu servise belirttim.resimleri çekip garantiden değiştirilmesi için yazı yazıldı son olarak ta herkesin sorunu 4 adet bijonun kapaklarının değişmesi için servis yazısı yazdırdım hayırlısı bakalım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alparslan Özaslan
(düzenlendi)

OEpvNZ.jpgarkadaşlar üstte bijon kapaklarının düşmesi sonucu değişimi için garantiye gönderildiğini belirtmiştim.gerek kapı camlarının plastiklerindeki lekeler gerek bijon kapaklarının düşenleri için garantiden red gelmiş ford genel merkezine telefon edip dosya açtırdım.kapı kenararındaki  plastiklerdeki lekelere ait resimler aşağıda.OEpvaQ.jpg

tarihinde Alparslan Özaslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alparslan Özaslan

maalesef çağrı merkezinden tekrar arandım.yine red verildi.bijonlarda kapakların düştüğü birçok formda belirtiliyor hala garanti kapsamına almıyorlar.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ömer Ekinci

arabamın 3 yılı yarın doluyor. servis yıllık bakım için 650 lira fiyat verdi. Heralde artık yetkili serviste bakım yaptırmak zorunda değilim. ben şimdi yarın yetkili serviste bakım yaptırsam da garanti bitiyor değil mi? Yaz tatilinde bakım yaptırıp ondan sonra iki yılda bir bakıma sokmayı düşünüyorum. Kilometre sayacımda komik bir rakam var 11.000 kmde.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
arabamın 3 yılı yarın doluyor. servis yıllık bakım için 650 lira fiyat verdi. Heralde artık yetkili serviste bakım yaptırmak zorunda değilim. ben şimdi yarın yetkili serviste bakım yaptırsam da garanti bitiyor değil mi? Yaz tatilinde bakım yaptırıp ondan sonra iki yılda bir bakıma sokmayı düşünüyorum. Kilometre sayacımda komik bir rakam var 11.000 kmde.

Aracınız nadir kmde bu temizlikte servisten şaşmayın.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bakim icin km ya da yil. Hangisi once dolarsa arac bakima girmelidir. Garanti ile bi alakasi yoktur durumun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Ekinci

o zaman şöyle de yapılabilir. parçacıdan orijinal ford parçaları alıp bir de iyi bir motor yağı alıp iyi bir ustaya bakımı yaptırabilirim yılda bir. yetkili servislere verdiğim paraya acıyorum.

4 yaşından sonra ford yetkili servisi iyi bir fiyat indirimi yapıyorsa ancak öyle yetkili servise yaptırırım. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Bekir Çelik

45 bin bakımını yetkili  ya da özel serviste yaptıran oldu mu acaba? Güncel olarak yapılan işlem ve maliyeti nedir?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...