İçeriğe Yönlendir

45.000 Km. Periyodik Bakım

Ahmet Küçük

Recommended Posts

Berk Karatan

Herkese merhaba.

Marka dışı bir sorum olacak sizlere.

Bir tanıdığımız; 2009 model,Renault Clio 1.2 Yarı otomatik vitesli bir aracın 45bin kilometre bakımını yaptıracak. Ancak şöyle bir problemle karşılaşmışlar: araç 2008'den beri İstanbul'da kullanılıyor ve biliyorsunuz genelde trafikte kullanılıyor araçlarımız. Renault servisinin çektiği fiyat 1200lira olmuş..(periyodik bakım+triger seti) Açıklama olarak: araç 4 senedir trafikte kullanıldığı için triger setinin değişmesi gerekiyor demişler.

Sizce 45 bin kilometrede triger değişir mi,bu değişim için daha erken değil mi?

Genelde 90.000 km / 5 yıldır diye biliyorum ben büyük ihtimal yaşı geldiği için olabilir...

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Herkese merhaba.

Marka dışı bir sorum olacak sizlere.

Bir tanıdığımız; 2009 model,Renault Clio 1.2 Yarı otomatik vitesli bir aracın 45bin kilometre bakımını yaptıracak. Ancak şöyle bir problemle karşılaşmışlar: araç 2008'den beri İstanbul'da kullanılıyor ve biliyorsunuz genelde trafikte kullanılıyor araçlarımız. Renault servisinin çektiği fiyat 1200lira olmuş..(periyodik bakım+triger seti) Açıklama olarak: araç 4 senedir trafikte kullanıldığı için triger setinin değişmesi gerekiyor demişler.

Sizce 45 bin kilometrede triger değişir mi,bu değişim için daha erken değil mi?

Bence saçmalık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Dinçol

Genelde 90.000 km / 5 yıldır diye biliyorum ben büyük ihtimal yaşı geldiği için olabilir...

Bence saçmalık.

Teşekkür ederim öncelikle.

Ben de çok saçma buldum yani aracı 4 sene boyunca uzun yolda 45bin km kullansalardı bunu teklif etmeyecekler miydi?

738lira gibi bir rakammış triger seti bu arada. Sizce ne yapmak gerek?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yıldırım Özsevgeç

45000 bakımım dizel focus için 250 tl tuttu.

Yorum bağlantısı
Recep Güney

45000 bakımım dizel focus için 250 tl tuttu.

Yıldırım bey bende aracımı yaklaşık 2-3 ay sonra 45 bin bakımına götüreceğim o yüzden bu 250 tl ye neler dahil öğrenebilir miyim sizden?

Yorum bağlantısı
Yıldırım Özsevgeç

Hocam faturaya bakıp detaylı yazarım.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Recep Güney
(düzenlendi)

bugün eskişehir otokoçu aradım 2011 dizel focus için 45000 bakımı 450-500 tl arası dediler bana biraz fazla geldi neymiş bu 45 bin bakımı merak ettim?

tarihinde Recep Güney tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bugün eskişehir otokoçu aradım 2011 dizel focus için 45000 bakımı 450-500 tl arası  dediler bana biraz fazla geldi neymiş bu 45 bin bakımı merak ettim?

mazot filitesi de dahilse zaten sadece filitreler 250 lira felan tutuyor. 2 saatte işcilik yazsalar kıl tüy de katsalar 400 civarı normal servis için.
Yorum bağlantısı
Recep Güney

mazot filitesi de dahilse zaten sadece filitreler 250 lira felan tutuyor. 2 saatte işcilik yazsalar kıl tüy de katsalar 400 civarı normal servis için.

evet mazot filtresi de dahilmiş

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

orjinal parça ile sanayide de yakın ücret tutar. serviste tam prosedür de uygulanırsa 2. el değeri artar aracın. servis kampanyalarına bakın otosanın. bence cebinizden o rakamlar çıkmadan da serviste işinizi halledebilirsiniz. hele garantili ise araç bence 100 liradan kaçmayın.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

bugün eskişehir otokoçu aradım 2011 dizel focus için 45000 bakımı 450-500 tl arası dediler bana biraz fazla geldi neymiş bu 45 bin bakımı merak ettim?

Çok yüksek söylemişler. Daha yeni 245 TL verdim İzmir Cetaş ta. Polen değişmediler ama. Mazot da zaten 60binde değişecek.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Engin Deniz

aracım şun 38 bin km de dizel, ama yılı dolduğu için bi kaç hafta sonra bakıma götürmeyi düşünüyorum , 45 bin bakımında hava filtresi,polen filtresi,yağ vs. dışında ek neler değişiyo ,nelere dikkat etmek lazım ? tecrübeli olanlar varsa paylaşırlarsa sevinirim.

Buradan devam edelim ;)

Yorum bağlantısı
Erkan Uygur

aracım şun 38 bin km de dizel, ama yılı dolduğu için bi kaç hafta sonra bakıma götürmeyi düşünüyorum , 45 bin bakımında hava filtresi,polen filtresi,yağ vs. dışında ek neler değişiyo ,nelere dikkat etmek lazım ? tecrübeli olanlar varsa paylaşırlarsa sevinirim.

Motor yağı ve bujilerde değişiyor.Hepsi 140 tl civarında aşağıdaki linkten detayını görebilirsiniz.

http://www.yedekparcaford.com/?urun-84-FOCUS-1-6-100-115PS-BENZiNLi-YAG-BAKIM-SETi-2008-2010.html

Yorum bağlantısı
Recep Güney
(düzenlendi)

bugün aracımın 45000 bakımını yaptırdım yakıt filtresi hariç tüm filtreler ve yağ değiştirildi ek olarak ön fren balataları da değiştirildi. ve 750 tl gibi bir fiyat çıkarıldı.

yakıt filtresi 30bin km de bir değiştirilmeli dediler 30bin bakımında değiştiği için gerek yok dediler.onun yerine motor içi yağ kanalları temizliği yapalım dediler( faturada ve iş emrinde de aynen böyle yazıyor)fiyatı da 100tl imiş.bu da yapıldı.210tl si de işçilik bu fiyatın.

eskişehirde yapıldı kütahyaya kadar geldim bi problem yoktu. araç performansında değişiklik de yoktu.kütahya girişte durakladık 2saat kadar sonra eve doğru yola çıktım arabanın çekişi baya zayıftı sonra bir uyarı sesi ve ekranda motor arızası uyarısı çıktı ama araç sanki turbosuz gibi yoluna devam ediyordu sıkıntısız. forumda birçok kişinin yaptığı gibi bende sağa çekip kontağı kapatıp açtım ve düzeldi. 2km daha gittim ve yüksek devirde kulladım arıza ışığı da yanmadı çekişte de problem olmadı servisi arayıp telefonla soracağım ama yarın kapalılar.bugünlük başımdan bunlar geçti:)

sagılar.

tarihinde Recep Güney tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Oğuzhan Alp

Yarın garantili son 45000 bakımı yapılacak. Sizce garanti dahilinde son kontrolü yapılabilecek neler var?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
İlker Öztürk

araba 33000km de fakat yıldan dolayı 45000km bakım yapıldı .400 tl tuttu, hava yakıt polen filtreleri ve bujiler değişti.Fiyat yüksek geldi ama yaptırdık artık.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

bujlerin fiyatlarını söyler misiniz? benim 70-80 civarı tutmuştu.

Yorum bağlantısı
Emrah Akdoğan

Arkadaşlar en baz veya titiz kullanılan 1.6 tdci fiesta için en standart 45bin bakımı neyi içerir? yağ hava polen filtreleri ve yağ değişimi haricinde ?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Özdemir 3

Bugün bende 45.000 bakımını özel serviste yaptırdım.Yağ-yağ filtresi-hava-mazot ve polen filtreleri değişti.Toplam 250 tl tuttu.Servisi aradığımda mazot filtresi hariç 450-500 arası fiyat vermişlerdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Akdoğan

yağın rengi nasıl Gönderilen Resim

Bugün bende 45.000 bakımını özel serviste yaptırdım.Yağ-yağ filtresi-hava-mazot ve polen filtreleri değişti.Toplam 250 tl tuttu.Servisi aradığımda mazot filtresi hariç 450-500 arası fiyat vermişlerdi.

nerde yaptırdınıZ? birde yedek parçalar dord mu başka marka mı?
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

yağın rengi nasıl

nerde yaptırdınıZ? birde yedek parçalar dord mu başka marka mı?

Dizel sanıyorum aracınız. Gayet normal. Eksilme için se, kaç km önce yağ değişti?

Yorum bağlantısı
Emrah Akdoğan

Dizel sanıyorum aracınız. Gayet normal. Eksilme için se, kaç km önce yağ değişti?

15 bin :) bakıma girecek evet dizek araç
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

15 bin :) bakıma girecek evet dizek araç

Eksilme de normal. 15bin dolduysa hemen bakıma :)

Yorum bağlantısı
Emrah Akdoğan

Eksilme de normal. 15bin dolduysa hemen bakıma :)

uygun yerlerden makul fiyatta parça temin etmeye çalışıyorum :)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...