İçeriğe Yönlendir

45.000 Km. Periyodik Bakım

Ahmet Küçük

Recommended Posts

Gökhan Şen

Arkadaşlar 2008 ford mondeo aracım var şu anda 36000 km de bakıma kaç km gitmem lazım ve gidince nelere bakılacak yardımcı olursanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar 2008 ford mondeo aracım var şu anda 36000 km de bakıma kaç km gitmem lazım ve gidince nelere bakılacak yardımcı olursanız sevinirim

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Emrah Akdoğan
(düzenlendi)

bugün polen ve hava filtresini kendim değiştirdim leş gibi olmuş... Mazot filtresini gözüm yemedi açıkçası...ge8u6a6a.jpg5agy3use.jpg

tarihinde Emrah Akdoğan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Melih Gülbahar

Aracım 45.000 de garantinin bitmesine yaklaşık 7 ay var.Şimdi ben arabayı servise bırakıp 600.00 tl ödeyeyim mi ? Yoksa dışarıda mı yaptırayım kararsız kaldım önerilerinizi bekliyorum. 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Hakan Bekar

2011 fiesta bakımlarımı dışarıda 45000 bakımlarımı yaptırdım , 

yağ-yağ filtresi, hava filtresi, antifriz yarım litre, polen filtresi, motorun mazotla temizliği, bide ön takım balatalar için malzeme 200 tl tuttu

50 tl ustaya 20 tl de polen fitresini takana verdim(çok zor bi yerde baya uğraştı) toplam 270 tl  tuttu , bu arada balatalar kale marka , yağ mobil marka 

Yorum bağlantısı
Kutay Sekme

Arkadaşlar merhaba. Aracımı 45000 bakımına sokacağım ancak servise girmek istemiyorum. Zonguldak/Ereğli Ford Servisi'nden hiç memnun değilim. Kendi ustama götürüp yaptıracağım. Piyasadan ürünleri toplamam gerekiyor fakat bir sürü çeşit ürün var. Bilgili arkadaşların yardımını bekliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Can Çeralp

Merhaba,

Aracımın 30000 bakımını Ford servisinde 660Tl'ye yaptıktan ve üzerine 4 fren balatası için 600 küsür lira daha istemelerinin akabinde dışarıda aynı marka ürünü yarı fiyatına taktırmamdan sonra (yardımı olan herkese ayrıca teşekkürler); 45000 bakımını da aracı garantiden çıkarmayacak ama Ford olmayan bir servise yaptırmaya karar verdim. Ancak bir sürü sorum var;

1) 45000 bakımı neleri içerir? Nelerin yapılması ve değişmesi gerekir? Örneğin DPF değişecek mi? Kullanım kılavuzunda kendi kendini temizler yazıyor, emin olamadım. 

2) Klimaya takılan telefon tutacaklarından almıştım, arkasındaki ufak tırnaklardan ikisi klimanın içine düştü. Bir süredir de klimanın dönüş hızı 2'nin üzerindeyken çok sesli ve uğultulu çalışıyor. Sorun içeri düşenlerden olabilir mi? Öyleyse zararlı mıdır? Nasıl alabiliriz?

3) Üstteki soruyla alakalı olabilir ama emin değilim. Klima açıkken tüketim +1 lt kadar artıyor. En azından uzun yolda bu kadar çok değildi eskiden. Sorun içeri düşenler olabilir mi yoksa klimanın polen filtresi ile mi alakalı? 

4) Aracımın gidişinde, duruşunda hiç bir problem yok. Sadece ve sadece ilk iki vitesteyken torkun çok yüksel olduğu devirlerde (1500-2500 arası) gaza fazlaca basarsam; başka bir deyişle motora çok tork üretmesini söylersem direksiyona varacak kadar ciddi (sürüşü vs. etkilemiyor ancak kesinlikle hissediliyor) bir titreme oluyor. Daha önce de aynı sorundan (kullanılamayacak kadar kötü halini düşünün) servise gitmiştim ve garantiden motor kulak + takozlarını değiştirmişlerdi, üzerine de özel bir çelik yapıştırıcısı kullanmışlardı. Alınan önlemlere rağmen aynı sorunun ortaya çıkması normal midir? 

5) Lüleburgaz'da bildiğiniz ucuz, aracı garantiden çıkarmayacak ve güvenilir bir servis var mıdır :)

Şimdiden çok teşekkürler.. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hikmet Demirtaş

Skodası olan ve bakım zamanı gelmiş veya yakın olan arkadaşlar,

kampanyalı % 20 bakım indirimi 12  Temmuz 2014 günü sona er,iyor o nedenle randevu alarak,, gün veriliyor. Ben haftay perşembe günü 10  temmuz a gün aldım. Acele edin  

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İbrahim Akasoy

merhabalar 45 bin bakım sırası bana geldi, burada okuduklarımdan sonra servisi arayıp benim getirdiğim orjinal parçaları takıp takmayacaklarını soracağım ve ona göre kendim dışardan gerekli malzemeleri alıp taktıracağım. lakin aydın'da bildiğim orjinal ford malzemesi satan yer yok, herkes malını orjinal diye satıyor, bu işin doğrusu nedir, orjinal olduğunu anlamanın bir yolu var mı? 

ayrıca yağ için hangi markayı önerirsiniz?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

yetkili servisler indirimli şimdi onu tercih edin.

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Taylan Şahin

Arkadaslar aracim 2013 fiesta 1.25 arac 40 bine geldi ama yagina baktim simsiyah olmus ve yari yariya azalmis. Yagini degistirip 45 bin bakimini sonra mi yaptiriyim kendim yag alip mi ekleyim kendim alsam servis hangi yagi kullaniyo onuda bilmiyorum ne yapmam lazim

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Yusuf Taş

Fiesta tdci 45.000 km bakım yaptıran oldu mu arkadaşlar.Fiyat alan oldu mu?

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar ,cumartesi 45.000 bakımına randevu aldım. fiyatlar:

285 tl   standart bakım.( yağ-yağ filtresi-hava filtresi-yakıt filtresi)

45 tl      polen filtresi( 30 binde bir değişiyor,isteğe bağlı)

110 tl    yağ kanal temizliği (isteğe bağlı)

85 tl      enjektör temizliği(isteğe bağlı)

70 tl      dpf sıvısı takviye(isteğe bağlı)

285 tl    ön balata+işçilik( Duruma göre değişecek)

yorumlarınızı ve yapılacak işlemlerle ilgili fikirlerinizi bekliyorum.

dpf daha önce konuşuldu. çok ucuz olduğu söylendi. dpf 1lt sıvısı 170 -200 tl arasındayken ancak linkteki gibi bir ürün olabilir diye düşünüyorum.

http://www.otoderya.com/UrunDetay.aspx?id=42&yakitid=2

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Arkadaşlar merhaba,yarın sabah servise bırakacağım. Yağ kanalı temizliği enjektör temizliği  dpf takviyesi konularında  karar veremedim. tavsiyeleriniz neler? Gereklilik konusunda yorumlarınızı alabilir miyim?

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Yusuf Taş

Fiestam için 45.000 bakım fiyatı aldım .Hava filtresi,yağ filtresi ve yağ değişimi için 400-370 TL arasında fiyat verdiler :rtfm: .Yuhhhh dedim artık.Aracın garantisi 21 Aralık'ta bitiyor ne yapsam bilemedim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yusuf Taş

Bence parçaları orjinal alıp güvendiğiniz bir usta da değiştirtin, yetkili servisdeki fiyatın yarısından biraz fazla ödemiş olursunuz

Eyvallah.Baktım olmuyor İzmir'e gittim Sabri Abimin yanına Ustaeller hallettiler sağolsunlar.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Volkan Ersozlu

Merhaba Arakdasalar.

Aracima 3. peryodik bakimini yaptirmak istiyorum. 

3. Bakimda neler yapiliyor?

Aracima LPG kiti taktirdigim icin Sanliurfa Ford servisi aracin komple garanti disi oldugunu soyledigi icin artik serviste kaziklanmayada gerek kalmadigini dusunuyorum.

Sanliurfa'da tavsiye edebileceginiz bir Ford servisi var mi?

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Merhaba Arakdasalar.

Aracima 3. peryodik bakimini yaptirmak istiyorum. 

3. Bakimda neler yapiliyor?

Aracima LPG kiti taktirdigim icin Sanliurfa Ford servisi aracin komple garanti disi oldugunu soyledigi icin artik serviste kaziklanmayada gerek kalmadigini dusunuyorum.

Sanliurfa'da tavsiye edebileceginiz bir Ford servisi var mi?

Konunuzu uygun bölüme taşıdım

Ayrıca yazı karakteri boyut ve yazı rengini  değiştirmiyoruz. 

Forum Kuralları 3/4 madde

Yorum bağlantısı
Volkan Ersozlu

Konunuzu uygun bölüme taşıdım

Ayrıca yazı karakteri boyut ve yazı rengini  değiştirmiyoruz. 

Forum Kuralları 3/4 madde

Konu basligini da Ford Fiesta 3. Peryodik Bakim olarak degistirirmisiniz. Ben konuyu Fiesta basligi altinda actigim icin Ford Fiesta yazmamistim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Konu basligini da Ford Fiesta 3. Peryodik Bakim olarak degistirirmisiniz. Ben konuyu Fiesta basligi altinda actigim icin Ford Fiesta yazmamistim.

Volkan bey,

3. bakım olarak 45bin km bakımına girmeniz gerekir. Konu mevcuttu, birleştirdim. Konu içinde gereken tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Volkan Ersozlu

Volkan bey,

3. bakım olarak 45bin km bakımına girmeniz gerekir. Konu mevcuttu, birleştirdim. Konu içinde gereken tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Benim aracim henuz 26.000km de. Bayagi fark varmis aramizda. 3uncu yil bakimi demek daha dogru olacak :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bünyamin Göksu

Arkadaşlar merhaba,yarın sabah servise bırakacağım. Yağ kanalı temizliği enjektör temizliği  dpf takviyesi konularında  karar veremedim. tavsiyeleriniz neler? Gereklilik konusunda yorumlarınızı alabilir miyim?

İnan bey yağ kanalı temizliği,carbon clean,dpf takviyesi yaptırdınız mı acaba benimde bakım zamanım yaklaşıyor yaptırmayı düşünüyorum yaptırdıysanız gerekli mi sizce.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Merhaba, bahsi geçenlerden sadece yağ kanalı temizliği bakım esnasında olmak zorundaydı. (yağı boşalttıktan sonra kanal temizliği yapıldığı için) Onu biraz araştırıp karar verdiğimde 60 bin bakımında yaptırmayı düşünüyorum.Sanırım Çağlar abiydi, kimyasalla temizlik yaptıkları için tavsiye etmiyordu. Biraz araştırıp öyle yaptırayım dedim. Aracım şuan 50.000 km civarında ve bunun rahat 45 bini günlük 25 km git-25 km gel şehirlerarası yolda yapıldı. Arada sırada düşük vites yüksek devir yapıp manuel rejenerasyon yaptırdığımı düşünüyorum.o yüzden dpf işlemini çok elzem görmedim. Bir de  dpf  için servisin verdiği fiyat çok garip bir fiyat.içeriğini çözemedim. 2013 c-max ta dpf  kuru tip diye biliyorum. yapılan işlem  sıvı takviyesi olamaz o zaman. dpf yi makinaya bağlayıp rejenerasyon yapacaklarsa o da 130 tl civarı. söküp solüsyonda temizlemek yine 100 kusur tl. kısacası 70 tl ye yapacakları işlemi anlamadığım için de salladım bu işi.  cc için de yaza doğru gitmeyi düşünüyorum.

sizin bakıma gelecek olursak dpf sıvı tipse sıvı takviyesi yaptırmak iyi olur sanırım ve rejenerasyon işlemini kullanım esnasında muhtelif zamanlarda yaptığından emin değilseniz de faydalı olur. diğerleri kendi kararınız. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...