İçeriğe Yönlendir

45.000 Km. Periyodik Bakım

Ahmet Küçük

Recommended Posts

Ali Ozan Yurtsever

Fiestam için 45.000 bakım fiyatı aldım .Hava filtresi,yağ filtresi ve yağ değişimi için 400-370 TL arasında fiyat verdiler :rtfm: .Yuhhhh dedim artık.Aracın garantisi 21 Aralık'ta bitiyor ne yapsam bilemedim.

45 bin bakımı benimde yaklaşmak üzere. Bakımda yapılan işlemler bunlar mı sadece? dpf kontrolü veya başka birşey yok mu 45.binde?

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Ali, mazot filtresi bir önceki bakımda değişmişse o da değişecek.

Değişmişse mi değişmemişse mi :) 30 binde mazot filtresi değişti. 

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Değişmişse mi değişmemişse mi :) 30 binde mazot filtresi değişti. 

Değişmemişse denmek istendi sanırım. Benim yazdıklarım Bünyamin beyin sorusuna cevaptı. Bahsi geçenler bakım dışında extra yapılması tavsiye edilenler. bakım içeriği

-Yağ

-Yağ filtresi

-Hava filtresi

-15.000 km önce değişmemişse yakıt filtresi

-İstek halinde polen filtresi ve yukarıdaki ekstra bakımlar.

Bunların dışında balata kontrolü,lastik diş derinlik kontrolü,aydınlatma ekipmanı kontrolü vb.falan da yapılıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

cepten yazınca böyle oluyor. [emoji4] değişmemişse yazmak istedim.

:)  :good1:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hasan Mercan

sevgili arkadaşlar 2013 fiesta trend 1.5 dizel i 45 bin bakımına vereceğim. Eskişehir otokoç için fiyatlar hakkında bilgisi olan var mı acaba? yada garanti kapsamından çıkarmadan götürebileceğim özel servis?

Yorum bağlantısı
Hasan Mercan
(düzenlendi)

sevgili arkadaşlar 2013 fiesta trend 1.5 dizel i 45 bin bakımına vereceğim. Eskişehir otokoç için fiyatlar hakkında bilgisi olan var mı acaba? yada garanti kapsamından çıkarmadan götürebileceğim özel servis?

sormuş olduğum soruya yine kendim cevap vereyim.

Eskişehir Otokoç'a biraz önce bıraktım aracı. 597 TL cik tuttu.

Düzeltme: Otokoç bu mesajı yazmamı beklemiş heralde. Mesajı gönderdim ardından bir dakika geçmeden telefon geldi. Fren balatalarıda bitmiş onlarda değişecek dendi ve toplamda 910 TL cik oldu. Battım resmen.

tarihinde Hasan Mercan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hasan Mercan

Paspas'da koysalardı 1.000'e balasaydın patron

:) adamlar koyacağını koydu zaten.

Şu garanti mevzusu yüzünden gittim ama gittiğimede bin pişman oldum.. Bi daha gidermiyim. Garanti bitene kadar illa gideceğim gitmeyip napayım.

Yorum bağlantısı
Kurtuluş Polat
(düzenlendi)

Merhabalar Efendim Herkese,

Forumunuza yeni katıldım. Aslına bakarsanız aylardır burayı takip ediyorum ama hiç paylaşımda bulunmamıştım. Sizlerden kendi yararıma çok şey aldım. Şimdi birazda bir şeyler verme sırası bende diye düşünüyorum.

2011  (1,6) Benzinli Otomatik Vites Ford Focus Comfort Sedan Gümüş Gri aracım var. Bu aracımı dün 45.000 KM bakımları için Ataşehir-İnönü mahallesindeki HerFord Bosch Servisine verdim. değişen ve/veya yenilenen parçaları açıklamaları ve fiyatları ile burada paylaşırım sizin için ilerki günlerde.

İlk içeri giriş intibam gayet olumlu idi. Servis ortaklarından ve Mali İşler müdürü Hüseyin Solum gayet efendi bir şekilde servise giren müşterileri ayakta karşılıyor. 

standart değişmesi gereken şeyleri bana söyledi. çıkabilecek diğer detayları için ise telefonda bilgi verecekler. bakalım artık

Kolay gelsin herkese.

1.Not: Bu servisin ekspertiz ücreti 250. TL imiş. Bilginiz olsun.

2.Not: Sadece Fordun değil hemen hemen piyasası olan tüm popüler araçların bakım-onarım-tamiratını yapıyorlarmış.

tarihinde Kurtuluş Polat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer Lütfi Şahin

merhaba arkadaşlar aracım 42.000km'de az önce Çorlu ford yetkili servisi aradım. yaklaşık 450tl civarında hesap çıkardılar tabi bu telefonda olan servise gidince ekstraları bilemiyorum. 30bin bakımında mazot filtresi değiştiği için bu bakımda değişimi yok ve dpf temizliğini gerekli görmüyorlarmış 60binlerde bakıyorlarmış. 

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

sormuş olduğum soruya yine kendim cevap vereyim.

Eskişehir Otokoç'a biraz önce bıraktım aracı. 597 TL cik tuttu.

Düzeltme: Otokoç bu mesajı yazmamı beklemiş heralde. Mesajı gönderdim ardından bir dakika geçmeden telefon geldi. Fren balatalarıda bitmiş onlarda değişecek dendi ve toplamda 910 TL cik oldu. Battım resmen.

balataları hemen değişmeseydini keşke servis yerine kendiniz alıp yarı fiyatına halledebilirdiniz
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Benimde 45 bin bakımı geldi ayın 14 ü gibi götüreceğim izkar yetkili servisi 500 tl civarı demişti telefonda. Arkasa bırakırım muhtmelen. 

Yorum bağlantısı
Kurtuluş Polat

Merhabalar Efendim Herkese,

Forumunuza yeni katıldım. Aslına bakarsanız aylardır burayı takip ediyorum ama hiç paylaşımda bulunmamıştım. Sizlerden kendi yararıma çok şey aldım. Şimdi birazda bir şeyler verme sırası bende diye düşünüyorum.

2011  (1,6) Benzinli Otomatik Vites Ford Focus Comfort Sedan Gümüş Gri aracım var. Bu aracımı dün 45.000 KM bakımları için Ataşehir-İnönü mahallesindeki HerFord Bosch Servisine verdim. değişen ve/veya yenilenen parçaları açıklamaları ve fiyatları ile burada paylaşırım sizin için ilerki günlerde.

İlk içeri giriş intibam gayet olumlu idi. Servis ortaklarından ve Mali İşler müdürü Hüseyin Solum gayet efendi bir şekilde servise giren müşterileri ayakta karşılıyor. 

standart değişmesi gereken şeyleri bana söyledi. çıkabilecek diğer detayları için ise telefonda bilgi verecekler. bakalım artık

Kolay gelsin herkese.

1.Not: Bu servisin ekspertiz ücreti 250. TL imiş. Bilginiz olsun.

2.Not: Sadece Fordun değil hemen hemen piyasası olan tüm popüler araçların bakım-onarım-tamiratını yapıyorlarmış.

Hava Filtresi, Yağ Filtresi, Polen Filtresi, Şanzuman Filtresi, Ön Fren Balatası,Arka Fren Balatası, Sıvı Conta-1, Sıvı Conta-2, Sprey, Cam Silecek Suyu,

Şanzuman Otomatik Yağı Koruyucu , Motor Yağı, Boya-Malzemeli, Park Sensörü, İşçilik.===> 1.150 TL

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Tunahan DEMİR

Arkadaşlar, yakın zamanda dizel aracına 45.000 bakımını yaptıran oldu mu? Nerede ve kadar ücret ödedi acaba? Benim de km dolmadı ancak 1 sene dolmak üzere. İstanbul'da nerede yaptırsam bilemiyorum. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar, yakın zamanda dizel aracına 45.000 bakımını yaptıran oldu mu? Nerede ve kadar ücret ödedi acaba? Benim de km dolmadı ancak 1 sene dolmak üzere. İstanbul'da nerede yaptırsam bilemiyorum. 

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Bekir  Bilge
(düzenlendi)

Yetkili serviste periyodik bakım da ( yağ yağ filitresi ve hava filitresi, diyer kontroller) 310 ₺ tuttu tabi bir çok indirim de dahil ettiler..her servisten fiyat almak gerek.. tarihinde Bekir Bilge tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Necati Sirin

Aracım şuan 42 bin km'de. Yakın bir zamanda 45 bin bakıma gireceğim fakat hangi marka ve kaç numara yağ kullanacağımı bilmiyorum. Konu hakkında bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim. şimdiden ilginize teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Aracım şuan 42 bin km'de. Yakın bir zamanda 45 bin bakıma gireceğim fakat hangi marka ve kaç numara yağ kullanacağımı bilmiyorum. Konu hakkında bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim. şimdiden ilginize teşekkür ederim.

castrol veya mobil 5-30 yağ 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Necati Sirin

yapacak olan ustanız ne diyor ?

Aracımı birkaç ay önce aldığım için ustamda henüz yeni  benim amacım burada uzun süredir dizel fiesta kullananların yorumları o yüzden ustama değil kendi istedğim marka yağı kullanmayı tercih ediyorum bilmiyorum ama ben öyle düşünüyorum.

castrol veya mobil 5-30 yağ 

İnternette araştırmalarıma göre genel çoğunluk Castrol Magnatec 5w-30' A1'i tercih etmiş sanırım bende onu kullanacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
(düzenlendi)

2012 fiesta 1.4tdci aldim, bakim gecmisi olmadigi icin bakim yaptirmak istiyorum bugun yag konusunu baya arastirdim ancak net sonuclar bulamadim

1.mobil 1 formula fe 5-30 fiyati filan cok guzel ancak sanirim "Ford WSS-M2C913-C" onayi yok ve dpfli araclar icin uygun degil

2.castrol magnetec a1,Ford WSS-M2C913-C onayi var ancak dpfli araclar uygun degil

Son olarak mobil 1 esp ve castrol edge 5-30 serilerine bakiyorum onlarinda onayi yok ancak dpf icin uygunlar

Sizce ne almaliyim?

aracınız dpfli ise castrol magnatec a5 fordun onayı var

2012 ford tourneo connect 45000 bakım fiyatı ford başerde 550tl otokoçda 700tl fiyatlar nasıl ama  :)

tarihinde Furkan TANRIVEREN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tunahan DEMİR

Ben de bugün Fiesta 2012 dizel aracım için Aydoğanlar Zeytinburnu'ndan fiyat aldım yaklaşık 525TL tutuyor dediler. Çarşamba gününe randevu aldım balatalar bitmediyse daha fazla ödemem herhalde...

Yorum bağlantısı
Sinan Akdaş
(düzenlendi)
2 hafta önce 2010 fiesta aldım. Aracımı yıl sonu kampanyası ile bakıma sokmak istiyorum. Servis 480-500 tl dedi. Aracın %15-20 indirimi ile 400 civarına mal olur dedi. Araç 41200 km de.

En son bakım tarihi 22/08/2014. Yağın değiştirildiği km 32970.

İlk aracım olduğu için konu ile ilgili pek bilgim yok. Önerileriniz var mı?

tarihinde Sinan Akdaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...