İçeriğe Yönlendir

45.000 Km. Periyodik Bakım

Ahmet Küçük

Recommended Posts

Anil Berke Kavraal

nerde yaptıracağıma bir karar versem :) 700 km falan var daha... Lokman abi bir yer söylemişti birde onu arıyım ben yarın ..

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Ford cevizli servisinde 45,000 bakımı 150+kdv tutuyor triger 650 devirdaim 343 lira...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ben taaaa kocaelinden kalkıp Osman ustanın oraya gidiyorum :good1: bu bakımda da öyle yapacam :D

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Ben taaaa kocaelinden kalkıp Osman ustanın oraya gidiyorum :good1: bu bakımda da öyle yapacam :p

e beraber gidelim :D ayarlayıp olmazmı :fiuw: hem tanışmış olurum bende birde fiyat alayım ondan varmı telefonu sende?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Liderler ford

http://liderleroto.com/iletisim.php

Osman Dumanlı bizim de üyemiz :good1:

valla ben nisan sonu mayıs ilk haftası felan gidicem su sızıntısı için gitmişken genel bi kontrol yaptırıp değişmesi gereknleri değiştircem.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Liderler ford

http://liderleroto.com/iletisim.php

Osman Dumanlı bizim de üyemiz :D

valla ben nisan sonu mayıs ilk haftası felan gidicem su sızıntısı için gitmişken genel bi kontrol yaptırıp değişmesi gereknleri değiştircem.

bana uyar :good1: 30 Nisan diyelim şimdilik elimizde tarih olsun..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
:D valla parayı ne zaman ayarlarsam o zaman olacak :good1: ama mayısın ortasını geçirmemem lazım.
Yorum bağlantısı
Mevlüt Ercan

Arabanın bakımını serviste yaptırmadım, -arabada neyin ne olduğunu daha net görebilmek için-daha ucuza mal olur diye- bir arkadaş vasıtası ile Adana Tellideredeki Durmuş Ustaya götürdüm.

Yağ değişimi, yağ filtresi değişimi, rot milleri değişimi, hava filtresi değişimi, 2 adet ön balata değişimi, buradaki hava odasının yerine sabitlenmesi, el freni ayarı (arka balataların bakımı, tornada zımpara yapıldı(aslına bakarsanız tam olarak ne yapıldı-gözümle görmediğim için bilemiyorum), balata spreyi sıkıldı), bujiler kontrol edildi, sol ön teker jant düzeltme ve son olarak rot-balans ayarı yapıldı.

fiyatlar

motorcraft SAE 5w30 motor yağı 4.7Lt - 55TL

yağ filtresi - 15TL

hava filtresi - 20 TL

ön balata (2 adet) - 40 TL

rot mili (2 adet) - 50 TL

balata spreyi - 7TL

arka fren kapağı torna - 5TL

rot-balans ayarı - 30TL (başka bir ustada yaptırıldı)

el emeği - 70TL

toplam 292TL

malzemeler tellideredeki Bereketli Otomotiv'den alındı.

düzeltme: araç 39bin KM'de.

Durmuş Oto'daki ustalara teşekkürler.

iyimi-kötümü yapmışım, olumlu-olumsuz yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

dün (02/04/2011)

focusmevlutercan.jpg

motocraftmevlutercan.jpg

balatalarmevlutercan.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Güzel ve makul fiyatlı bir bakım olmuş. Yalnız bu yağ kutusu, biraz fazla geliyor, hepsi konmuş ise, yağ seviyesine bakın derim.

Yorum bağlantısı
Mevlüt Ercan
(düzenlendi)
Güzel ve makul fiyatlı bir bakım olmuş. Yalnız bu yağ kutusu, biraz fazla geliyor, hepsi konmuş ise, yağ seviyesine bakın derim.

evet üst çizginin 1mm kadar üstünde, zararı olur mu? ("zararı olmasa üst sınır koyarlar mı?" dediğinizi duyar gibiyim :p ama ne gibi bir zararı olur onu öğrenmek isterim.)

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Gerekmedik
Yorum bağlantısı
Soner Varol

fren balatalarında orjinal motorcraft parca kullanılmasını tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1mm.? 1cm değilse zararı yok. 1cm vs. geçerse ne olur? Karterde yağ köpürür, sağlıkla yağlama olmaz, aşırı yağ buharı dışarı atılırken katalitiğin ömründen bir hayli yer.

Yorum bağlantısı
Mevlüt Ercan
(düzenlendi)
1mm.? 1cm değilse zararı yok. 1cm vs. geçerse ne olur? Karterde yağ köpürür, sağlıkla yağlama olmaz, aşırı yağ buharı dışarı atılırken katalitiğin ömründen bir hayli yer.

Değerli bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkürler.

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Gerekmedik
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Anil Berke Kavraal
:police: valla parayı ne zaman ayarlarsam o zaman olacak :unsure2: ama mayısın ortasını geçirmemem lazım.

Mustafa gidicekmiyiz bakıma beraber yoksa ben planımı ayrı yapıyımmı? 45,000 gelmek üzere :shok:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
:police: müdür babamı bekliyorum o da pek oralı değl bu aralar :unsure2:
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Murat Ayçiçek

Merhaba Aracımı 40.500 km almıştım aldığım kişi 35.000 de standart bakımı yaptırmış ve servis formunuda bana vermişdi.Bende 45.000 km ye kadar sorunsuz binerim diyordum.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Hayırlı olsun problemsiz sürüşler keşke diskleri tornalatmak yerine değiştirseydiniz çünkü yakında hem balataları hem diskleri değiştirmek zorunda kalacaksınız genelde torna işleminde bu sıkıntı çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Murat Ayçiçek
Hayırlı olsun problemsiz sürüşler keşke diskleri tornalatmak yerine değiştirseydiniz çünkü yakında hem balataları hem diskleri değiştirmek zorunda kalacaksınız genelde torna işleminde bu sıkıntı çıkıyor.

Teşekkürler aynısını bende ustaya söyledim. Usta bir sorun olmayacağını sonraki bakıma geldiğimde durumuna göre değiştirebileceğimizi

ayrıca yeni disk takılsa bile kullanıma göre onunda eğilebileceğini aşınabileceğini izah etdikten sonra son kararın bana ait olduğu söyledi.

bende bir sonraki bakıma bıraktım. inşallah bir sorun çıkarmaz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Diskler torna yapılmış, bir süre sonra aynı titreme yeniden başlar ise, yeniden balata+disk değişmesi gerekir aklınızda olsun. Her bakım sonrası motor sesi azalır doğrudur.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Akan Belen

Bir süredir forumda aktif değildim.Babamın yurtdışından döndüğü gün gelişen sağlık sorunları yüzünden ve ameliyat olmasından dolayı oldukça yoğun iki hafta geçirdim.Şükür ki sıkıntımız bitti sayılır ve dinlenme devresine babamda bende geçtik sayılır.

Bu süre zarfında aracımın 45000 bakımı gelmek üzereydi derken bu yoğun trafikte sürekli uzun yol yapmam sebebiyle aracım bir anda 47000 km vurdu ve biran ince bakımı yaptırabilmek için biraz acelede olsa özel srviste bakımı yapıldı.

motor yağı 80 tl

yağ filtresi 20 tl

hava filtresi 25 tl

yapılan kontrolde ön balataların bitmiş olduğu tesbir edildi 80 tl

işçilik 20 tl

toplamda 225 tl ödendi

bu konuda çok deneyimli olmadığım için yapılması gereken başka işlerde varmı acaba bujiler kontrol edildi usta değişime gerek yok dedi arka balatalar birsonraki bakımda değişecek.Fiyat olarak yorumuz nedir ve yapılması gereken başka neler var yada varmı.Silecekleride değiştirmek istemiştim ama 45 tl dedi fiyatına.Şimdilik değiştirmedim fiyat sanki bana pahalı geldi.sizce durum nedir

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Öncelikle babanız için geçmiş olsun Akan Bey. Araç lpg'li olduğundan garanti iptal olduğu için mi özel serviste yaptırdınız bakımı?

Yorum bağlantısı
Akan Belen
Öncelikle babanız için geçmiş olsun Akan Bey. Araç lpg'li olduğundan garanti iptal olduğu için mi özel serviste yaptırdınız bakımı?

Teşekkürler Ali Bey.Evet aracımın garantisi bitmişti zaten servise sordum 300 tl civarı dediler balatalar hariç.Aslında çok gitgel yaşadım nerde yaptırayım diye ama işçilik anlamında çok fazla yapılan birşey olmadığı için özel servisi tercih ettim bu sefer.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...