İçeriğe Yönlendir

Akü (Markalar, Sorunlar, Çözümler)

Can Karacaer

Recommended Posts

Hasan Ayvacı

Delphi 60 amper kullanıyorum, gayet memnunum. 1 sene kadar önce 120 TL ye almıştım.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yerli malı olan ve akü boşluğuna sığacak 43ah değerine en yakın ama 43ah dan büyük olacak bir akü alın derim. Mesela bizim araçta kocabay akü var ;)

Süha Kocabay akünün sitesinde bayiler ile ilgili bir bilgilendirme göremedim.Almak istesek nasıl alacağız.Burası için konuşuyorum.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Süha Kocabay akünün sitesinde bayiler ile ilgili bir bilgilendirme göremedim.Almak istesek nasıl alacağız.Burası için konuşuyorum.

Bilemiyorum ki Tahir, yarın istersen bir sor merkeze. Eğer kargo felan yapıyorlar ise bakarız bir çaresine benim iş yerine yakın cuma günleri önünden geçiyorum ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Köse

konuya bir güncel çekeyim ilk önce , 2004 Model Focusumun Aküsü bitmiş üstünde orjinal akü vardı , motorcraft mı alayım yoksa acdelco veya delphi filan mı ? kaç amper tavsiye edersiniz araçta Lpg mevcut. ve ebatları nasıl olmalı ?

Geçen hafta başıma geldi. Aynı model aracıma 60 Amper Birmot Akü taktırdım. Araçta fabrika çıkışı orjinal Motorcraft akü vardı. Onun yerine tam uydu. Şu an için sorun yok. 110 TL'ye taktırdım. Birmot Akü, Yiğit Akü tesislerinde Koç Holding için üretiliyormuş haberiniz olsun.

Yorum bağlantısı
Buğra Gündoğan

dün varta akü aldım , bugün değişimini yaptım 1 yıldır araba işkence çekiyormuş onu anladım :) varta yı herkesede tavsiye ederim bu arada Almanya'dan ithal

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben de varta, ac delco alacağım diye yola çıktım, 72 ah'lik inci almıştım. 2 yıldır sorunsuz çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ben de varta, ac delco alacağım diye yola çıktım, 72 ah'lik inci almıştım. 2 yıldır sorunsuz çalışıyor.

Benim mutlu 5. senesinde bu kışı da atlatacak gibi yaza duruma göre bakacağım.Bu Kocabay akü kafama yattı yerli üretim olsun destek olalım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

uygun boy bulursanız marin akü alabilirsiniz. Beklemeye daha dayanıklıdır, boşalmaya da dayanıklıdır. biraz tuzludur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kalkan

7 yıl güzel bir zaman. Genellikle uzun yol yapar mısınız ?

Pek uzun yol yapmam ama , arabam her gün çalışır.

Yorum bağlantısı
Gökhan Kalyoncu

bence en guzel yanı teyp acıkken marşa bastıgınızda teyp kapanmıyor

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Saat

60 amperlik aküden, akünün ömrünü kısaltmamak için en fazla kaç amper çekilmeli ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Boşa şunu alacağım bunu alacağım demeyin.. Sonuçta elektrikçi satmak istediğini satacak :D

Yorum bağlantısı
Özden Erdem

Ben Sivas'ta yaşıyorum artık -20 ler görülmeye başladı sabah arabayı çalıştırırken bana ikinci marş şansını vermiyor ilk basmaya aldı aldı yoksa akü çevirmiyor üzerindeki akü 2008 Ford üretimli akü aküyü değiştireceğim Bende Bosh düşünüyorum ama 60 ve 72 amper arasında tereddüt halindeyim soğukta sabah performansı için 72 daha iyi olmazmı ustalarım ne derler bu konu hakkında yada orijinal 60 amper 72 amperin zararı olur mu ?Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sadece benim focusta mı 43 amper akü var :(

değişene kadar evet :D orjinal sanırım

Yorum bağlantısı
Halil Yavuz42

Ben Sivas'ta yaşıyorum artık -20 ler görülmeye başladı sabah arabayı çalıştırırken bana ikinci marş şansını vermiyor ilk basmaya aldı aldı yoksa akü çevirmiyor üzerindeki akü 2008 Ford üretimli akü aküyü değiştireceğim Bende Bosh düşünüyorum ama 60 ve 72 amper arasında tereddüt halindeyim soğukta sabah performansı için 72 daha iyi olmazmı ustalarım ne derler bu konu hakkında yada orijinal 60 amper 72 amperin zararı olur mu ?Teşekkürler

Zararı yok.Benim orjinal ford aküsü 5 yıl dayanmıştı. İnci 72 amper aldık. Sadece akü kutusuna koyarken kelepçesine biraz kalın geliyor. Bir de teyp kodunu öğrenmeniz akü değişiminden önce iyi olur. Yoksa bir de kodu çözdürmek için servise veya elektronikçiye ekstra para vermeniz gerekebilir. Eski aküyü de peşinat olarak alıyorlar bilginize...

Yorum bağlantısı
Guest Levent Akg&#246z

iki gündür zor çalışan aracıma yarıda bırakmaması için bosch akü aldım..

üzerinden delphi 75 amper akü çıktı..bende 74 amper bosch taktım..190 tl pahalı mı?

160120131661.jpg

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Hocam fiyat normal sayılır.Aküde 3,4,5 yıl garanti veren sağlam firmalar var mı onu öğrenecektim.Birde hocam lpg ecu su ters yerde kaputu kapatırken sorun olmuyor mu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Focus1 için bu kadar güçlü aküye gerek var mı ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...