İçeriğe Yönlendir

Akü (Markalar, Sorunlar, Çözümler)

Can Karacaer

Recommended Posts

Guest Levent Akg&#246z

Hocam fiyat normal sayılır.Aküde 3,4,5 yıl garanti veren sağlam firmalar var mı onu öğrenecektim.Birde hocam lpg ecu su ters yerde kaputu kapatırken sorun olmuyor mu?

yok fotoda öyle gözüküyor aküden daha kısa..

Focus1 için bu kadar güçlü aküye gerek var mı ?

Valla bende 60 amper almaya gittim..60 amperi koyduk etrafı boş kaldı..üzerinden 75 amper delphi çıktı..o yüzden 74 amper aldım..zaten memleket soğuk oluyor amperi yüksek olması iyidir..inş 4-5 yıl kullanırım..mutlu aküyüde aynı fiyata satıyorlar bizim burda bende bosch olsun dedim..

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

60 amper küçük kalıyor haklısınız hocam.74 de çok olmuş galiba

hayırlısı olsun sorunsuz kullanırsınız inşallah

Yorum bağlantısı
Özden Erdem

Zararı yok.Benim orjinal ford aküsü 5 yıl dayanmıştı. İnci 72 amper aldık. Sadece akü kutusuna koyarken kelepçesine biraz kalın geliyor. Bir de teyp kodunu öğrenmeniz akü değişiminden önce iyi olur. Yoksa bir de kodu çözdürmek için servise veya elektronikçiye ekstra para vermeniz gerekebilir. Eski aküyü de peşinat olarak alıyorlar bilginize...

Teşekkürler 72 amper bosch akü taktık çok da güzel oldu.

Yorum bağlantısı
Osman Gülten

Dün araç marş basmadı.Kontağı çevirdiğimizde tik tak gibi bir ses çıkarıyordu.En sonda mecburen vurdururak çalıştırmak zorunda kaldık.Eve döndüğümde sotop edip bir kaç kere çalıştırdım.Bugün yine marş basmıyor.Merkezi kilit bile baygın baygın çalışıyor :)

Büyük ihtimal akü ömrünü tamamladı.60A akü yeterlimidir ?Mecburen sanayiiye gitmek için yine vurdurararak çalıştırmak zorundayım.Takviye yapacak araç yok maalesef.Sanırım 1-2 vurdurmadan bişey olmaz gibi....

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Elbette yeterlidir. :good1: Kampanya ile focus'uma mutlu akü 60A almıştım 2. yılı olacak gayet sağlıklı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Gülten

Koçtaşda 60A Hugel (inci akü) 100 liradan satılıyor.Mutlu,Yiğit akülerinde fiyatları aynımıdır ?

Yorum bağlantısı
Anıl Aşkan

merabalar arkadaşlar 2006 model 1.6 trend dizel focus aldım gayet memnunum her ne kadar ağır masrafları 1500 tl ye masraf çıkarsada.biraz tuzlu oldu ama motoru çok daha iyi :biggrin: bugün kontak yaptığmda arac çalışmadı akü den kaynaklı olsa gerek.hem ekonomik hemde kaliteli akülerin fiyatları nedir acaba ?şimdiden değerli ford kullanaıcılarına saygılarımla :)

Yorum bağlantısı
Anıl Aşkan

çok teşekkür ediorum yardımlarınız için abilerim :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ac delco harbi güzel akü yalnız ben acelem olduğu için Mutlu almak zorunda kalmıştım..

Yorum bağlantısı
Anıl Aşkan

çok teşekkür ediyorum önerilerinize peki eski akü herhangi bi şekilde değerlendirilebilir yada kullanıma dönüştürülebilir mi?bu mümkünse ne kadar tutar?

Yorum bağlantısı
Misafir

Fiyatlar depozito düşülerek verilir genelde, ben çok araştırdım Ankara'da en uygun yer (reklam olursa silinebilir) Mustafa Saatçi. Gayet ilgiller kredi kartına taksit olanağıda mevcut.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp
Mehmet Ozyurek

Linkteki ürünü tanımıyorum ancak.. kablo ne kadar kaliteli olursa işini o kadar iyi yapar..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

1000 amper geçirme kapasitesi olan kablolar 70 mm lik olur ve sadece kablonun metresi 40 usd civarındadır. Piyasadakiler genelede ince kabloludur. İnce olması takviye süresini anlıktan 1-2 dakikaya çıkarır.

Takviye de en sağlıklı olanı, takviye veren aracın çalışır halde iken, takviye ihtiyacı olan araca kabloları bağlı olup, 1-2 dakika aracın çalışır halde tutulması ve boş akünün kendini birazcık toplamasını sağlamak ve akabinde marşa basmaktır.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp

Anladığım kadarıyla gerçek değerde olmasa da en yüksek amper değeri olanı satın almalıyız. Doğru mu anladım

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Selamlar Arkadaşlar.

Aracımda bulunması için kaliteli bir takviye kablosu almak istiyorum. Bir yerlerde bu kabloların kalitesinin fark yarattığını hatta kablo ince gelirse takviyenin başarısız olduğunu okumuştum.

Link veya marka vererek almamız gereken kablo modelini ve asgari olması gereken özelliklerini talep ediyorum ustalarımızdan

Mesala bu ürün. 1000 amperlik olması yaralı mı olur yoksa zorlaştırır mı?

http://www.hepsibura...efview%3dlister

Hazır almak yerine yaptırılabilir. Hazır satılanların çoğunun kablo izolesi kalın bakırı ince, boyu kısa ve maşaları hamur gibi yumuşak.

Elektrik kaynak makinelerinde kullanılan kaliteli maşa ve 3-4 metre uzunluğunda 25 lik nyaf kablo alıp yapmak daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp

Haklısınız. Uğraşacak durumum olsa zevkle yaptırırım.Ama O kadar kolayıma geliyor ki şu internetten sipariş işi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...