İçeriğe Yönlendir

Akü (Markalar, Sorunlar, Çözümler)

Can Karacaer

Recommended Posts

Sani Gerşon

KA'mda mutlu vardı, garantinin 1 hafta sonrasında akü bitti :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hasan Ekici

Bodur akü alacaksınız. Boyu 175 mm aşmasın yoksa sığmaz. En iyi akü markası sırayla ac delco,varta,delphi.Yerlilerden inci mutludan bir adım önde...Kişisel yorumumdur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

KA'mda mutlu vardı, garantinin 1 hafta sonrasında akü bitti :D

Aaaa ne tesadüf, ben bundan iki sefer yaşadoım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Semih Saner

7 ay önce mutlu akü aldım ( kırmızı) 135 TL ; 60A 12V, öncekide mutluydu, 5 sene dayandı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Yiğit aldım, akıllılardan. İyi ya, bakalım n'olcak. ;)

Abi bu aküyü dergilerde vs görüyorum ama sistemi nasıl çalışıyor bilgi verirmisin?

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Abi bu aküyü dergilerde vs görüyorum ama sistemi nasıl çalışıyor bilgi verirmisin?

Akünün üstünde renkli ledler bulunan bir parça (modül) var. Motor çalışırken ve durmuşken, akü ve şarj sistemiyle ilgili farklı renklerde yanarak, yanıp sönerek bilgi veriyor. Hangi durumda ne yaptığı şimdi aklımda değil ama işte, şarj akımı yeterli değilse bir türlü yanıp sönerken fazlaysa başka türlü yanıyor filan. Kullanım kılavuzunda ve akünün üstünde renklerin ve yanma düzeninin resimli bilgileri var. Faydalı bir eser. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Akünün üstünde renkli ledler bulunan bir parça (modül) var. Motor çalışırken ve durmuşken, akü ve şarj sistemiyle ilgili farklı renklerde yanarak, yanıp sönerek bilgi veriyor. Hangi durumda ne yaptığı şimdi aklımda değil ama işte, şarj akımı yeterli değilse bir türlü yanıp sönerken fazlaysa başka türlü yanıyor filan. Kullanım kılavuzunda ve akünün üstünde renklerin ve yanma düzeninin resimli bilgileri var. Faydalı bir eser. ;)

Murat abi akünün linki var mı ? Bir de sana zahmet kaça almıştın abi.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

İnci akü de akıllı akü diye aranınca bulunamıyormuş :D Buldum abi inceledim.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Abi, senin akü kaç amper ? 60 amper olanın yüksekliği uymuyor gibi görünüyor.

Uysa da kodum uymasa da Tahir. :seytan:

Yorum bağlantısı
Aytaç Dursun

Merhaba arkadaşlar aküm bitiyor artık sanırım test medünde 12 v falan yazıyor öncede 14,4 falandı klima açıkken gazı bıraktım mı yavaşlıyo üfleme bastımmı artıyo camları açtımmı yada kapadımmı yavaş kapanıyor ve açılıyor sizlere sorum 1.si bunların hepsi aküden dolayımı yoksa başka parlardan olabilirmi 2. de yakında ses sistemi taktırcam 72 amperlik akü benim aracıma olurmu olursa herhangi bi zararı olurmu Şimdiden herkese teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

72 amp gereksiz olur boşuna şarj dinamosunu yorarsınız.60-55 amp ideal olur diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
72 amp gereksiz olur boşuna şarj dinamosunu yorarsınız.60-55 amp ideal olur diye düşünüyorum.

yanlış. yuvasına uyan en buyugu alın.

aku dışından oluyor ise aküyü doldurmuyor vB olabilir ama zor ihtimal.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araç çalışırken 12 volt görüyorsanız biten akü değil şarj dinamosudur derim..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın
(düzenlendi)

şarj dinamosnun diyotlarına ve konjektörüne baktırın

tarihinde Tufan Günaydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Anlattığınız olay ; gaza basınca 14.4 bıraktığınızda 12 volt ise , şarj dinamosunu kontrol ettirin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Abdurrahman Cam

aracın orjinali 43Ah ise daha yüksek amperler takmak elektrik tesisatına veya bazı parçalara zarar verebilirmi acaba?

Yorum bağlantısı
Yılmaz İnal

aynı sorun bendede vardı 19 ayda 11000 km yaptım sürekli akü düşük el kitapçıgına bakın uyarısı veriyordu aynı zamanda tavan lambası kısa devre olurmuş gibi kendiliğinden yanıyordu tekrar kapattığımda yeni den açılıyordu birkaçkez deneme sonucu tavan lambasının düğmesine basılı tutuyoırdum 2-3 saniye basılı tutunca resetlergibi sönüyordu normal sürüş esnasında rolantide ışıklarda beklemede istop etmeye başladı dayanamayıp servise götürdüğümde servis bana az km yaptığımı söyledi devir ayarı ile oynadılar program yüklediklerini söylediler akü normale döndü lakin aracım fazla yakıt tüketmeye başladı bilginize saygılarımla akü yetersiz kendimce 55 amper

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

aracın orjinali 43Ah ise daha yüksek amperler takmak elektrik tesisatına veya bazı parçalara zarar verebilirmi acaba?

55 amper üstü akünün konduğu bölüme büyük gelebiliyor.Tek sıkıntısı bu diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...