İçeriğe Yönlendir

Akü (Markalar, Sorunlar, Çözümler)

Can Karacaer

Recommended Posts

Burak Mert Kaplan

bende aynı proglemi yaşadım.daha yüksek amperli aküyü orjinalliği bozmadan sığdırmak zor.zaten motor çok sıkış pıkış.ben değiştirdim mutludan aldım.garanti süresinin dolmasına 1 ay kala bozuldu akü.garantiden değiştirdim.çok memnunum.tavsiye ederim...

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
(düzenlendi)

Bizim focus 1 aydır kıpırdamıyordu annemde kullanmadı çalıştırmamıs...Bugun calıstırım dedım tık tık tık marş almadı akü bitmiş...bugun takviye kablosuyla sarj yaptım 10 dakka calıstırdım stop ettım bı daha mars attım almadı...Altarnetör sorunumudur akü mü bitmiş?

yardımm.. :D

tarihinde Sinan Akg tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

10 dakikada şarj olmaz Sinan, sen bir boğaz turu yap onunla.Hatta Ankara'ya gel yarın akşam parti var çiftlikte.Dj Cub.... :D

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Abi canım sıkıldı tık tık tık ses cıkıyor aküyü şarşa mı verim yeni akü mü alim?

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

akü petekleri şarj edilememekten bozulup karıncalaşabilir,durum böyleyse aküden hayır gelmez

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
(düzenlendi)

Aküm 3 yıllık ama çok yol yapmadım 3 senede...Abi dolaşıcaktım kanımda başka maddeler vardı ondan kıpırdatmadım arabayı.

Akü susuz mutlu akü.

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

yakında olsan benim elektrikçi akünün değerlerini ölçüp net bir şey söylerdi sana,dilerim kolay çözümlenir

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

ne biçim araba yapıyolar akülü arabamı bu :D

uzun süre hareket etmediyse olur çözüm: boğaz turu at :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bu zamane aküleri de bir garip olmaya başladı, sağlam bildik diye son aldığım Mutlu, garantisinin sonraki günü su koyvermişti. Senin akü sağlamca bile olsa, bu soğukta ve bu kadar süre çalışmamaktan dolayı başına iş açacak gibi. Kafam rahat etsin, dersen extra külfet olmayacak ise yeni akü taktır derim. Şarj ettirsen , havalarda sıcak giderse yazı çıkarabilirsin. Ama tık tık yapan akünün en az 1 saat yol yapması lazım derim.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
(düzenlendi)

Şimdi yenıden bızım paliodan sarj bastırıp 1 saat dolaşim mi ?? Bide şöle bişi daha var onuda belirtmek isterim arabada amfi ve ses sistemi var müzik dinleyemiyordum kontak kapalıyken hemen bitiyordu burda sorun nerde acaba akü tamamen bitik mi?Yeni akümü alim söktürim sarja mı koydurim yoksa 1 saat turmu atim.?

Arabada müzik sistemi olduğu için yüksek amper mi almalıyım?

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Yeni akü hacı. 105 TL ye mutlu 60A. Tavsiye edilir. Ucuz ve nispeten iyi. Praktikerde eski akünü verince 5 lira da depozito veriyolar 100 liraya geliyor. :D

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

60 a ile dinleyemezsin. Sistemi tam bilmiyorum ama bi amfi bi bas,bi takım da komp bile olsa dinletmez. En güzeli 75A+kuru akü.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Sierra 2 kanal amfi pioneer 7950 jvc 25 cm 800w bass pioneer 460w 6x9 alpine 5x7 sistem bu :D

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Cıx. Git bi kuru akü al stinger. Bi de 1 faradlık cap. Anca o zaman nispeten uzun süre dinlersin. :D

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
Cıx. Git bi kuru akü al stinger. Bi de 1 faradlık cap. Anca o zaman nispeten uzun süre dinlersin. :D

Yav canımı sıktı araba tık tık tık diyo çıldırdım...Ne güzel devir kesiciyide zorluyordum :) Sarj olmadı :D

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

OV arabada durduğun yerde 4k devirde keser zaten,neyi zorluyon? :D

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bu gün bende aracı kurcalarken zaten nazlı olan aküyü bitirdim ve araç çalışmadı takviye ile çalıştırıp biraz gezdim sonra sanayide inci aküye giitim bi alletle ölçtü valla dedi akü idare eder dedi elindeki alette 12.4 çıkıyo sonra alttet bir şeye basıyo (aletin içinde birşey kızarınca bırakıyor) 9.5 çıkıyo tam bitik olsa çok daha düşük çıkar dedi ben anlamadım şimdi bizim akü aletteki düğme neyse ona basınca sağlam bir akünün değeri nedir :)

Devir kesiciye girince alev atıyor mu? :angry:

valla göstergede ne varsa o bizde :) 6950 ye kadar yolu var hemde tüpte :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İlhan Can

Bugün akü nedeniyle bir sorun daha yaşadım. Sabah arabayı biraz kullanıp evin önüne park ettim. Aradan 2-3 saat geçtikten sonra araba çalıştıramadık. Yine akü bitti deyip bir arkadaşın aracındaki aküyü alıp takviye ettik, yine çalışmadı.Akü eski deyip başka bir arkadaşa rica ettik yine olmadı. Daha öncede muayene istasyonunda kontrollerden sonra akü bitmişti ,arabayı iterek dışarı çıkarmıştık.Takviyeden sonra çalışmıştı.Şu an hiçbir şekilde çalışmıyor. Şimdi merak ettiğim acaba akü haricinde başka bir elektriksel sorun mu var ? Ya da takviye etmeye çalışırken başka yerlere zarar mı verdik?

Yarın arabayı servise götürmeyi planlıyorum. Ama önce sizlerin fikirlerini almak istedim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Takviye yaparken beyine zarar verme olasılığı her zaman mevcuttur, ama takviye kablosu da yeterli gelmiyor olabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...