İçeriğe Yönlendir

Akü (Markalar, Sorunlar, Çözümler)

Can Karacaer

Recommended Posts

Oğuz Yıldırım

Marş basıpta araba çalışmıyorsa Enjektörlerde ve ya benzin pompasında sorun olabilir

Yorum bağlantısı
İlhan Can

Çağlar abi yaklaşık 20 gün önce aynı kablolarla sorunsuz takviye ettik.

Marş basıpta araba çalışmıyorsa Enjektörlerde ve ya benzin pompasında sorun olabilir

Marş basmıyor. Takviye sırasında çalıştırınca alternatör sadece bir tur atıyor daha sonra tırrr diye ses duyuluyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tarif ettiğinz gibi ise, endişe etmeyin, ya takviye yapılan akü zayıf, ya da kablolar market malı.

Yorum bağlantısı
Özgür Temiz

marş dinamosuyla alakası olabilirmi acaba bende bunu merak ettim

Yorum bağlantısı
Hüseyin Karadeniz

benzer bi sorun benimde başıma gelmişti akü durduk yere boşalıyordu akü eski deyip yenisini aldım fakat 1 gün içerisinde o da boşaldı meger klimanın rölesi takılı kalmiş ve aküyü bitiriyormuş sendede böyle bi sorun olabilir fakat takviye ile çalışmamasına yorum yok ;)

Yorum bağlantısı
İlhan Can

Yeni akü aldık sorun bitti.Orjinal akü tamamen ölmüş durumdaydı.Takviye sorunu da büyük ihtimal kablolardan kaynaklanıyor heralde .Yorum yapan herkese çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Barış Çelik

Arkadaşlar sabahleyin arabanın parklarını açık bırakmışım hasta yatıyordum bugun evde akü bitmiş şu anda o şekil duruyor ne yapabilirim bunun için bir yardımcı olmanızı istiyorum yeni akümü almam gerekiyor yoksa 2008 model fiesta collection 2008 yoksa şarj olurmu bir yardım lüttfen

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Akü yeni olduğu için bence sarjla hallolur..

bu arada aküde garanti kapsamına giriyor servisle bi konuşun isterseniz..

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Öncelikle geçmiş olsun...Akün daha yeni takviye ile çalıştır biraz arabayla gez...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Birşey olmaz, aküyü söküp şarja verin tamamdır, takınca teyp kodu ister ve birkaç km arabayı zorlamadan sürünki ECU gerekli ayarları tekrar yapabilsin durumu öğrensin :)

Yorum bağlantısı
Sina Güran

Sonuna kadar biten aküler malesef ömrünün büyük bölümünü harcamış oluyor, bilginiz olsun...

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

aküyü akşamdan şarja verip,sabaha kadar dolması en makulü yavaş yavaş şarj olması gerekliymiş bildiğim,olmazsa yeni akü mecburen

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Yokuşa itilir,2.viteste bi güzel vurdulur,1-1,5 saat çalışması sağlanır. :shok:

Yorum bağlantısı
Özgür Temiz
Yokuşa itilir,2.viteste bi güzel vurdulur,1-1,5 saat çalışması sağlanır. :mamba:

ben olsam öle yapardım:D:D

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu
Yokuşa itilir,2.viteste bi güzel vurdulur,1-1,5 saat çalışması sağlanır. :)

Aman haa. :mamba: Yeni akü almayı tercih ederim.

Akünüzü takviye kablosu ile başka bir araçtan şarj edip yarım saat kadar dolaşın.

Yorum bağlantısı
Barış Çelik
(düzenlendi)

takviye olarak bugun yapacam inş başka bir sorun olmaz ayrıca arabanın garantiside kaskosuda var aslında

bunun araca herhangi bir zararı yoktur dimi yani ben bizim diger arabadan baglayacam ne kadar durması gerekiyor, bununla geniş bir açıklama yaparsanız çok sevinirim.

tarihinde Bar?? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sakın vurdurmayın, takviye yapıp çalışır fakat sürerek tam şarj olması çook zor, söküp şarja bağlatın, şarj tutmaz ise yenisini almaktan başka yolu yok bunun.

Yorum bağlantısı
Barış Çelik
Sakın vurdurmayın, takviye yapıp çalışır fakat sürerek tam şarj olması çook zor, söküp şarja bağlatın, şarj tutmaz ise yenisini almaktan başka yolu yok bunun.

ara kablo aldım işte bizim diger focus'la akşam şarj edecez bakalım inş. bir sorun çıkmaz şarj ne kadar sürür ne kadar tutmam gerekecek ama onu bilmiyorum işte

Yorum bağlantısı
Onur Solmaz

peki benim bir sorum olacak akü değiştirilince aracın yol bilgisayarı cam ayarları cd çalar vb. ayarlarda sıfırlanma olur mu?

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

olmaması lazım aküyü değiştirecek usta araçtaki elektiriği kesmeden yeni akyü takıyor zaten..

Yorum bağlantısı
Uğur Yumak

Delphi 72 amper kullanıyorum gayet iyi. Lakin Delphinin şöyle bir sorunu vardır, akünüz farlarınızın açık kalması sebebi ile biterse , aracı vurdurup çalıştırdıktan sonra kendini toplamıyor.

Bunun dışında gayet iyidir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Delphi 72 amper kullanıyorum gayet iyi. Lakin Delphinin şöyle bir sorunu vardır, akünüz farlarınızın açık kalması sebebi ile biterse , aracı vurdurup çalıştırdıktan sonra kendini toplamıyor.

Bunun dışında gayet iyidir.

Akülerin tekniği aynıdır, markaya özel böyle bir sorun olması kimyasal olarak bana anlamlı gelmedi, akü artık şarj tutmuyor, bir gözü arızalı ise her markada durum aynıdır.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

peki akünün bakımı var mıdır nasıl yapılır suyu felan değişse temizlense gibi

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Timur Dizdar

2004 focusun üzerinde orjinal akü var.ne zaman bitebilir?hangi aküyü önerirsiniz?fiyat ne kadardır?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...