İçeriğe Yönlendir

Akü (Markalar, Sorunlar, Çözümler)

Can Karacaer

Recommended Posts

Guest Sinan Akg

5 sene olmuş orjinal aküsü ise değiştirmenizde yarar var....

Mutlu veya inci akü 60A uygundur...Fiyatlarıda 100-130tl arası...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bizimde gidik ama halen orjinal ile devam eidyoruz suyu felan değişse bir şey değişir mi kışıda çıkardı sonbahra kadar devam edelim :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere
bizimde gidik ama halen orjinal ile devam eidyoruz suyu felan değişse bir şey değişir mi kışıda çıkardı sonbahra kadar devam edelim :D

:) Mustafa, ya gerçekten öğrencisin ya da fena cimrisin. gerçi ikisi de aynı şey ama... :p

delphi iyidir. varta da iyidir. mutludan ve boschdan memnun olmayan çok gördüm. ama belki de şans işidir. ancak bu iş şansa bırakılır mı o da ayrı konu. :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

para cebimden çıkmıyor ki babama da şimdi akü değiş desem yine mi masraf diyecek daha dün 350 lira masraf ettik :D kışın biraz zor marş alıyordu havalar iyi gitmeye başlayınca düzeldi işin ilginci akünün nazı bana babam basınca hiç acımıyor ben basınca bozuk atıyor aküyü ölçtürdüm 9 ve altı :p çıkıyo

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Son aldığım Mutlu akü beni hayal kırıklığına uğrattı, 2 yılı doldurup 2 gün geçince bir gözü bozuldu, Mutulu garantiyi kabul etmedi, ben de artık Mutluyu kabul etmiyorum.

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

delphi markalı akü yanlış hatırlamıyorsam aküsüne en çok güvenen akü çünkü en çok garantiyi delphi veriyor...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Delphi iyidir ama son 3-4 yıldır akülerin de kalitesi yerlerde sürünüyor. Şahsen artık en ucuzunu alıp, daha sık periyotta yenileyeceğim.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

ACDelco. Zaten diğerleri yükseklikleri yüzünden sıkıntı yaşatıyor.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Bakkal
(düzenlendi)

Benim akü de orijinal. 2001 model.

Ne zaman bitebilir, bilmiyorum.

tarihinde R?dvan Bakkal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihan Aktas

Ben akümü değiştirmeyi düşünüyorum fakat piyasadaki aküler orjinal aküye göre farkli boyutlarda ve akü kapağı orjinal olmayan akülere uygun değil bildiğim kadarıyla. Orjinal boyutlarda aküyü nasıl bulabiliriz, yada satılan markalar focusa uygun boyutlarda akü de üretiyorlarmi?

Yorum bağlantısı
Ümit Aydın

Bende 60a delphi var canavar gini maşşallah. Yerinede tam oturuyor

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Özel ford servislerinde de bulabilirsiniz orijinal ford aküsünü.

Yorum bağlantısı
Aydın Bengü

Aracı lpg li olupta lpg nin beyni akü kabında olanlara soruyorum:

Akü değiştirdinizmi? hangi markanın kaç Ah lik aküsü sığdı o daracık yere?

Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş
Aracı lpg li olupta lpg nin beyni akü kabında olanlara soruyorum:

Akü değiştirdinizmi? hangi markanın kaç Ah lik aküsü sığdı o daracık yere?

Ben aracımı 2 ay önce aldım. Aracın aküsü de ocak 2009'da değişmiş. Mutlunun 60 amperlik aküsü var bende, yanında da Lpg'nin beyni.. kapak, akü ve beynin üzerine tam oturmuyor doğal olarak ama yolda seyir halindeyken oynama falanda yapmıyor. Ancak bu durumdan rahatsız olursanız telle vs. kapağı delerek sabitleyebilirsiniz.

Bu arada gauge testinde batarya(akü) voltajı 12.2 volt gösterdi (b12.2 olarak). Normal değerlerdemi sizce?

Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş
5 sene olmuş orjinal aküsü ise değiştirmenizde yarar var....

Mutlu veya inci akü 60A uygundur...Fiyatlarıda 100-130tl arası...

mutlu 60 Amper uygundur. Şu anki aracımda var; daha önceki araçlarımda da kullandım ( hyundai accent ve renault 19 ) gayet memnun kaldım. tavsiye ederim. fiyatı da 105-110 tl civarında.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Bosch kullanan yok mu hiç arkadaşlar. 120 130 lira gibi bir fiyat onlarda.

Yorum bağlantısı
Telat Karayel

Arkadaşlar benim arabamda şöyle bir sorun vardı ve yazmıştım buraya.Araba bazen çalışmıyor.Yani ilk seferde çalışıyor genelde ve biraz yol gidip arabayı 1-2 saat bekletince araba tık diye bir ses veriyor ve çalışmıyor.Tekrar denediğim zaman 2. ya da 3. seferde alıyor.MArş motoruna baktırdım sağlam çıktı.Ustanın biri aküyü ölçtü,çalıştığı zaman aküm 12 volt,araba çalıştırılırken 9 volt oluyor.Usta akünün voltunun düşük olduğunu söyledi.Akü 5 yıllık.Birde uzun süre kullanınca mesela 2 saat gibi, o gün içerisinde bu sorunu yapmıyor.Akü iyi şarj oluyor diyebilir miyiz bu durumda.Yorumlarınızı bekliyorum...Sorun akü mü acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şarj dinamon sağlam ama akün ölü anlamı çıkıyor bu yazılanlardan...

Yorum bağlantısı
Telat Karayel

Akü zaten 5 yıllık.Sorunun düzelecğini bilsem aküyü değiştirmeye razıyım zaten.Bir araba çalışırken akü voltu kaç olmalıdır en az?

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

çalıştırılmadığında minimum 13 v olması gerekir çalışırken 14-15 v arasında olmalıdır kontağa basarken 12.5 v un altına inmemelidir bence

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...