İçeriğe Yönlendir

Akü (Markalar, Sorunlar, Çözümler)

Can Karacaer

Recommended Posts

Sani Gerşon

deneme amaçlı kimseden akü bulamaz mısınız?

benim araçta dinamo arızalıyken bile araç çalışırken 12v veriyordu.

Yorum bağlantısı
Telat Karayel

En iyisi aküyü değiştirmem sanırım.Alacağım aküyü 4-5 yıl kullanırım sonuçta.Bu sorun için çok uğraştım,akü değişimi ile sorun çözülürse çok iyi olacak.Şimdi düşünüyorum da uzun yol yaptığım zamanlar hiç bir çalışma sorunu olmadı şimdiye kadar.Kısa mesafede sorun oluyor hep.Araç kısa çalışınca akünün gücünü alıyor heralde,daha sonra da çalışmıyor,voltajı düşüyor iyice...

Yorum bağlantısı
Telat Karayel

Birde arabamda şöyle bir şey var.Kontak anahtarını çevirdiğim zaman kilometre ve yakıt göstergesi tam doluyor ve sonra düzeliyor.Bu da akünün iyi olmadığını gösteriyordu sanırım...

Yorum bağlantısı
Telat Karayel

Teşekkürler...Ben iyi bir akü alayım,umarım kurtulurum bu sorundan...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Diesel motorda akü biraz zayıflasa bile marş basmaz, benzinli motorda hele ki 1.3 Endurada tolere edebilir, zira motor (piston) daha rahat döner.

Yorum bağlantısı
Tuna Yiğit
Teşekkürler...Ben iyi bir akü alayım,umarım kurtulurum bu sorundan...

bu hafta başında aynı şikayetlerle uğraştım.

Akü alınca geçti.bosch 60 ah 115 12 taksit

mutlu 60 ah 105 12 taksit kolay gelsin

ben bosch aldım fakat kutu alçak kaldı

çözüm üretmek zorunda kaldım

servis 128 ve kdv diyor

dışarıda ford akü 125 tl

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
:spiteful:

Kaçış yok.. akü yazmış..

kim nereye yazmış :spiteful:

Yorum bağlantısı
Tuna Yiğit
Benzer şikayetler derken biraz daha açabilir misiniz konuyu?

Araç normal kullanılıyordu .Tatil sebebiyle 3 gün yattı.Sabah basmadı.Sonra bastı. Servise gittim .Aküyü ölçtüler marş dinamosuna fazla elektrik geliyor program atmak lazım dediler .Tamam dedik attırdık.o gün tur oto tan oto ve mustafa saatçide aküye baktırdım akü kararlı volt değerleri göstermedi.bir kaç gün daha marşı zayıf aldı.değiştirdim.Ayrıca araç 2004 model benzinli focus ve 38 binde ama riske etmedim.Serviste şarja bağlayalım deneyelim dediler .5 sene pil için normal sıkıntı çıkarmasın diye uğraşmadım

Yorum bağlantısı
Telat Karayel

Teşekkürler açıklamanız için...Benim aracımda 2004 dizel fiesta...Değişim zamanı gelmiş artık.

Yorum bağlantısı
Cengiz Sert

Arkadaşlar 2004 tourneo connect var akü de hiçbir etiket yok.

Bu orjinal üzerindeki akü kaç Ah oluyor. 72Ah gibi geldi bana ama emin olamadım.

Değişme zamanı geldi tavsiye edeceğiniz memnun kaldığınız model marka varmı.?

Birde aküyü sökünce teyp kodu direk gidermi. yoksa akü değiştirme opsiyonu olarak 1dk filan idare ediyormu.?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aküyü söker sökmez, tep kodu silinir.. opsiyon yoktur...

Aküyü değişen kişi, sökmeden önce paralel başka bir akü bağlayarak enerji kesilmesini önleyebilir..

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Ben ucuz almak zorunda kaldığım zaman Kocabay marka almıştım yaklaşık 1 sene olacak herhangi bir sorun ile karşılaşmadım.60Amper saatlik ti benimki

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
Arkadaşlar 2004 tourneo connect var akü de hiçbir etiket yok.

Bu orjinal üzerindeki akü kaç Ah oluyor. 72Ah gibi geldi bana ama emin olamadım.

Değişme zamanı geldi tavsiye edeceğiniz memnun kaldığınız model marka varmı.?

Birde aküyü sökünce teyp kodu direk gidermi. yoksa akü değiştirme opsiyonu olarak 1dk filan idare ediyormu.?

connect aküsü 60 amper

Yorum bağlantısı
Cengiz Sert
Aküyü söker sökmez, tep kodu silinir.. opsiyon yoktur...

Aküyü değişen kişi, sökmeden önce paralel başka bir akü bağlayarak enerji kesilmesini önleyebilir..

O kötüymüş fiat doblo da aküyü söküp taktım teyp gitmemişti bende kodsuz sandım aküyü şarj için uzun söre söküp takınca baktımki teyp CODE yazdı 2 hafta CODE de kalmıştı. Bizim Connecte de opsiyon olsa ii olucaktı kod yok çünkü

60Ah demek gözüme büyük gelmiş.

Göstergesi kırmızı yanıyor en iyisi mutlu sanırım bi bakayım fiyatlarına

yolda kalmadan değiştrmek gerek teşekkür ederim

Araç kodlarını Ford türkiye den araç şasi numarası ile ögrenebilirmiyim peki..?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Araç kodlarını Ford türkiye den araç şasi numarası ile ögrenebilirmiyim peki..?

Kasdettiğiniz, teyp kodu ise, şasi numarası ile değil, teybin seri numarası ile bulmak mümkündür..

Yorum bağlantısı
Murat Dere

teyp sökülecek, yan taraftaki seri no, kod programına girilecek ve teybin kodu öğrenilecek.

Yorum bağlantısı
Cengiz Sert
teyp sökülecek, yan taraftaki seri no, kod programına girilecek ve teybin kodu öğrenilecek.

Onu biliyorum programda var.

Ama teybin anahtarı yok. sökmekle ugraşmak istemiyorum.

Aracı satan bayi aracın kodlarını satış dosyasında saklıyor olması gerekir.

1 telefon teybi sökmekten daha kolaydır.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Timur Dizdar

2004 focusun üzerinde orjinal akü var.ebat bakımından delphi aküyü önerdiler.fiyat 120 tl.siz ne önerirsiniz?

Yorum bağlantısı
Yılmaz Tuğluk

mutlu aku. yanlız 45 amper bildiğim kadarıyla. ben 60 amper aldım üst kapak kapanmıyor. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Son aldığım Mutlu Akü 2 yılda bozuldu, garantiyede almadılar. Delphi iyi bir aküdür, Amerika da iyi satar, Explorer larda standart tı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...