İçeriğe Yönlendir

Antivirüs - Spyware Seçimi, Öneriler, Sorunlar

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Gündüz Can Yılmaz

Windows XP kullanıyorsanız antivirüs programları dahi sizi zor korur. Deep Freeze vs. hak getire. Windows 7 kullanıyorsanız, çok sıkıntı çekmezsiniz ama web sitelerinden virüs yiyorsanız avast iyidir. Ücretsiz versiyonda da o özelliği kısılıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Antivirüs programınız ne olursa olsun, belirlediğiniz aralıklarla bilgisayarınızı malware bytes ile kontrol etmenizi tavsiye ederim. Tam versiyonunu denemedim ama ücretsiz hali ile yalnızca tarama yapıyorum çok kez kaspersky, ikarus, norton gibi güçlü programların görmediği virüsleri görüp temizledi. Ücretsiz hali için http://download.cnet.com/Malwarebytes-Anti-Malware/3000-8022_4-10804572.html?part=dl-10804572&subj=dl&tag=button linkini kullanabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Bu windows 8 çok hızlı açılacak falan demişlerdi windows 7 den daha geç açılıyor , bilgisayarım 4 çekirdek 4 gb ram var. yani özellikleri yeterli. Ama neden çabuk açılıyor dedikleri Windos 8 niye bende 7 den daha geç açılıyor fikri olan varmı.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Zafer Ayvacı

Fiyat farkı deyince aklıma geldi. Geçen gün LPG alırken, benzinlikte gördüm. Şu fm transmitter denen zımbırtılardan vardı rafta. Üstündeki fiyat: 45 TL.

DX.com 'da zebil gibi. 4-5 $. Aynı ürün, aynı mal.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet abi, sorunuzu kaydettim

Bence sorunun muhatabı sensin... Çünkü burada sipariş veren hiç kimse arkadaşınızı tanımıyor ve onunla konuşmuyor...

Ben sana soruyorum emre..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Fiyat farkı deyince aklıma geldi. Geçen gün LPG alırken, benzinlikte gördüm. Şu fm transmitter denen zımbırtılardan vardı rafta. Üstündeki fiyat: 45 TL.

DX.com 'da zebil gibi. 4-5 $. Aynı ürün, aynı mal.

Bir fark daha. 2001 yılında 3310, 1.85 dolerosa, Türkiye'ye giriş yapıp, 120 tl civarında bedel ile satılıyordu. Yurt dışındaki rakamlar ve karşılığnda sunulanlar bizi şaşırtabilir.

Bekleyip nasıl bir cihaz ile tanışacağız, hep birlikte göreceğiz

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Arkadaşımın babası tv reklamlarında görüp almış bir tane tablet..

Aldım kullandım hızında, nette yada android'te bir sıkıntı yok, ama gel gelelim kalibrasyon sıkıntısı adamı deli ediyor.. Kalibrasyonu sıkıntısız olsa on numara cihaz, tabi 3-5 ay dayanır, dayanmaz o yapan çinli kızların marifetine kalmış :D

Fiyat kargo dahil 229 TL..(Kredi kartına6 taksit)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçen yıl Çin'den ONDA çift çekirdekli 9.7 inç tablet aldım.Fiyatı da bana 425 TL ye maloldu.ONDA markası orijinalse sorun çıkartmaz.Mesela ben aldığımda çok daha uygun fiyatlara aldığım tablet vardı ama güvenli satıcı değillerdi.Abuk subuk fiyatlar yazmışlardı.Türkiye ye içinde taş,demir olan kutular bile gelebiliyor.Kullandığımız zaman zarfında hiç bir sıkıntı yaşamadık.

200 TL lik fiyatta bir anormallik var.200 $ deseler tamam mantıklı olabilir.Gümrüğe takılmama olayı da çok zor.Öyle 15-20 tane adetli alımda mutlaka sıkıntı çıkar.Bahsedilen ürün büyük ihtimalle SIFIRLAMA denilen yöntemle tekrar toplanmış ürünler olabilir.Mesela arızalı 3 üründen sağlam 1 ürün ortaya çıkartıyorlar.

Bahsi geçen ürün araştırmadım ama bildiğim kadarıyla 400-500 tl arasında bir rakamlara satılıyor.Çok adetli alımlarda bile satıcılar 15-20 dolar kadar bir indirim yapıyorlar.Doğrudan Çin'den alım yapılacak olsa 200 TL lik rakama inanabilirim ancak buradan sipariş verilecekse pek mümkün gibi durmuyor.Olursa da ya taklit bir ürün yada elden geçmiş bir ürün olacağını düşünüyorum.

Ticaret. Çin'den getirme, ofis kirası, telefon faturası, risk analizi, iadeler, değişimler vs. Dediğim gibi Onda markasını ilk defa duydum, ama diğerlerinden çok farklı olacağını sanmıyorum. Cidden retina ekran, 2 gb ram vs. varsa hadi olsun 120 usd olsun. İthalatçının alış fiyatları bunlar. Ama standart orta seviye tabletlerde dediğim gibi 50-60 dolarlık modeller çok.

ONDA markası Çin piyasasın da Sony gibi birşeydir.Yani Ondaysa at sepete :) Gerçekten haklı bir üne sahiptir.Kalitesiz bir ürününe hiç rastlamadım.Bilinirliği çok yüksektir.Çin halkı da çoğunlukla bu markayı tercih etmektedir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Tutak

Bugün arkadaşımın ablasının ofisten arkadaşıyla görüştüm,

Ben :ürünün dışı onda içi toplama olmasın dedim

Arkadaş : olmaz öyle şey dedi

Ben garanti verebiliyor musun kesin onda gelcek diye dedim

Arkadaş : Kesin bir şey diyemem şu an kimse kesin bir şey söyleyemiyor dedi.

Yani şansa ne çıkarsa gibi bir durum , bende bu durum için forumdan kimseye getirmek istemiyorum , fiyat belli ürün belli ama gelcek olan hakkında kimsenin net bir fikri yok :(

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Yani şansa ne çıkarsa gibi bir durum , bende bu durum için forumdan kimseye getirmek istemiyorum , fiyat belli ürün belli ama gelcek olan hakkında kimsenin net bir fikri yok :(

İyi yapmışsın Emre. O zaman geç olsun güç olmasın olayına girmeli. Ama sana söylediğim sebeplerden bana gelmez abisi. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bu durum da sizin de başınız ağrır.Ben iyi niyetinizle konuyu açtığınızı düşünüyorum ama işin sonu kötü bitebilir.Bu yüzden iyi bir karar vermişsiniz.

Yorum bağlantısı
Emre Tutak

İyi yapmışsın Emre. O zaman geç olsun güç olmasın olayına girmeli. Ama sana söylediğim sebeplerden bana gelmez abisi. ;)

Tamam Murat abi anladım :)

Bu durum da sizin de başınız ağrır.Ben iyi niyetinizle konuyu açtığınızı düşünüyorum ama işin sonu kötü bitebilir.Bu yüzden iyi bir karar vermişsiniz.

Aslında kararı başka birisi verdi Ayhan abi , bende düşündüm söyledikleri doğru önce benim ki gelsin sonra bakarız dedim duruma göre :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tahir İlter

Beğeni yaptığın bir sayfa gönderiyordur.Beğenilerini kontrol et şüphelendiğini kaldır düzelir.

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben bu gönderilen resim adı altındaki hiç bir fotoğrafı göremiyorum. Farklı tarayıcılardan da denedim ama sonuç aynı. :(

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Beğeni veya yükleme yapılan uygulamalar yapar bunu. Facebook üstünden pc'ye direkt olarak virus bulaşmaz. Ancak bir linke tıklamanız lazım. Aynı şekilde pc'nizden de facebook'a virüs yüklenemez.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Muhtemelen pc'ye yüklediğiniz programlardan biri yükledi bunu. Yüklediğiniz browser programlarını kontrol etmenizi öneririm.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ben de evdeki bilgisayarı kızıma veriyorum oyun açıp günde 15 dk kadar. Nereye tıkladıysa, son bir haftadır sürekli reklam siteleri çıkıyor online borsa yatırımları vs şeklinde , malwarebytes vs ile taradım ama sorunu çözemedim, ad aware vs fayda vermedi. Ne yapayım şimdi ?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Abi tarayıcına toolbar yüklemiş olabilirsin.Bu listede görünmeyebilir.Tarayıcının ayarlarından devre dışı bırakman gerekir.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Program kurarken mutlaka seçeneklerini inceleyin.Bir çok program artık böyle abuk sabuk toolbarlarla birlikte yükleniyor.Kurma işlemin sırasında listeden tikini kaldırırsanız toolbar kurulmaz.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

bende de aynısı olmuştu facebookta,büyük kızım eklentidir deyip,bakmış ve anında halletmişti :)

eklenti olarak geliyorlar genelde

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Artık facede öneri adı altıda reklamlara başladı siz istemeseniz dahi reklam önünüze çıkabilir hemde sayfanızın tam ortasında kenarda falanda değil durum böyle olunca nereye tıkladık virüs mü var diye kafalar karışıyor normal yani facenin para kazanma politikası :( ama sizinki virüs gibi bişey

Face aslında milyonlarca kişi tarafından kullanılınca ve hergün binlerce kişi yeni üye olunca 2 futbol sahası büyüklüğündeki veri merkezi halen büyümekte ve her gün bir tır dolusu server eklenmekte tamam yazılar pek yer tutmuyor ama fotoğraflar ve yeni üyeler oldukça yer kaplıyor face çıkmaza girdiği için bu aralar baya bir köklü değişiklik planlanıyor.

Buda futbol sahasının ufak bir bölümü :) Yani bizim mallede çekildiğimiz fotolar şuralarda biryerde :)

1361616879_depo.jpg

Yorum bağlantısı
Misafir

Program kurarken mutlaka seçeneklerini inceleyin.Bir çok program artık böyle abuk sabuk toolbarlarla birlikte yükleniyor.Kurma işlemin sırasında listeden tikini kaldırırsanız toolbar kurulmaz.

+1 Aynen öyle...yükleme sırasında direk next,next,next finish yapmayın :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...