İçeriğe Yönlendir

Yakıt sarfiyatınız ne durumda?

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Hakan Özçelik

selamlar.

310 tl lik otogaz ve 40 tl lik benzinle 1000 km yaptım

yolun %75 lik kısmı şehir içi tüketim fazla mı?

1.6. 100hp 2009 ford focus

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Nusret Kaynar

2011 focus conford otomatik vites BRC sıralı sistem takılı. tamamı şehir içi kullanım ile 0,30 tl yakıyor. sizce normal mi? bana fazla geldi. görüşlerinizi alabilirmiyim. teşekkürler. özellikle otomotik vites kullanıcılarının görüşleri nelerdir?

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

2011 focus conford otomatik vites BRC sıralı sistem takılı. tamamı şehir içi kullanım ile 0,30 tl yakıyor. sizce normal mi? bana fazla geldi. görüşlerinizi alabilirmiyim. teşekkürler. özellikle otomotik vites kullanıcılarının görüşleri nelerdir?

Nusret Bey, tork konvertörlü otomatik araç kullanıyorsunuz ve şehir içi tüketimi için 10-12 lt /100 km lpg tüketim değeri son derece normal.

Yorum bağlantısı
Tamer Akkan

Fazla mı geldi? Gayet iyi değere sahipsiniz kıymetini bilin, hesaplama da sorun yoksa harika bir değer otomatik vites için.

Yorum bağlantısı
Erkan Ambarkütük

2006 fiesta brc 20 tl gaz ile şehiriçi 100 km yapıyordum. Ne zaman gaz filtresini değiştirdim araba sapıttı. Artık 30 tl ile 100 km gidebiliyorum.(gaz 2.68)Gaz ayarı yaptırdım tekrar yine değişmedi. Acaba tüketim normal mi yoksa sistemde sıkıntı mı var. Şuan benzinde deneme yapıyorum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

TL hesabını nasıl bir yöntemle yağıyorsunuz? yolda kalınca 20 TL lik alıp tekrar yolda kalarak mı?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lpg'li aracın güzelliği, yolda bırakmamasıdır.. :D

Lpg biter benzine geçer araç.. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

2006 C-max yaklaşık 1800 km önce LPG taktırdım, henüz tam anlamıyla ölçebilmiş değilim(babam da kullandığı için arasıra gaz alıyo vs.) ama ekranda ort. hız 24-26 km/saat, ort. yakıt da 11-12 litre/100 km arası gösteriyor, yapılan km'lerin %85-90'ı şehir içi ve Balıkesir'in de trafiği iyiden iyiye başağrısı olmaya başladı iş çıkışı saatlerinde 1 ışığı 2-3 kez beklediğim oluyor bazen ve güzergahım da cadde üstü çok dörtyol var yavaş olmak durumundayım hatta durur vaziyete geliyorum çoğunlukla... Ekran bilgisine %10 eklesek LPG tüketimimi verir mi? Yani 12-13 litre olarak ve bu değerleri normal karşılamalı mıyım?

Yorum bağlantısı

Önder bey yol bilgisayarı verisi net bir bilgi vermez.LPG aldığınız da km yi sıfırlayın.(Aldığınız litre/gittiğiniz km)*100 yaparsanız 100km deki ortalama yakıtınızı ölçebilirsiniz.Bu hesabı yapmadan önce yol bilgisayarında ki ortalama tüketimi de sıfırlayıp hesapladığınız tüketimle karşılaştırarak yol bilg. verisine göre ne kadar fark olduğunu anlayabilirsiniz.

Benim Ankara içi kısa iş trafiğinde bu mevsimde kışlık lastikler ile ortalama 10.5-11.5 litre arasında değişiyor.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Önceki aracım karbüratörlü Tipo'ydu, dolu depoyu doldurarak, boş depoya 10-20 tl alıp şehiriçi şehirdışı testleri vs. çok yaptık, hatta aynı günde aynı yold farklı marka LPG'leri bile test etmişliğimiz var da, ben yol bsayarının verilerini de değerlendireyim dedim, Şu an için tam ölçüme çok az kaldı(tabi babam araya girmezse :) ) depoyu doldurmuştum yaklaşık 37 litre aldı tamamen boştu, 295 km oldu bakalım daha ne kadar gidecek? :unsure2:

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Dün Samsun-Korgan arası bir ölçüm yaptım Mondimle. Üzerinde BRC var. Araç 119binde Otomatik vites. Yol 135 km. Samsunda doldurdum ve Korgan'ın girişinde tekrar doldurdum. Mutlaka tam doğru ölçüm değildir. Neticede bildiğim kadarıyla istasyon basınçları değişiyor. (Yanlış biliyorsam düzeltin lütfen) 100 km düz yol (Samsun-Fatsa) sonrası 4 mt rakımdan 800 mt rakıma ulaşan 35 kmlik çok dik rampaları ve virajları olan bir yol. 120 nin altına hiç düşmedim ve bir ara deneme amaçlı bir kaç km 180 gördüm. 40 Tl LPG aldı. 2,96 tl lpg litre fiyatı. Sizce nasıl yakıtım? Bana iyi gibi geldi. Bu arada lastik ebatlarım 235/45/R17 hava sıcaklığı 18 derece ve kışlık lastik :)

Saygılarımla.

tarihinde Yunus Emre Çırak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...