İçeriğe Yönlendir

Yakıt sarfiyatınız ne durumda?

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

İ.Göksel Yaman

Havaların ısınmasıyla birlikte TDCI gene kendini buldu, Kışın soğuklarda Ortalama 6.5lt.yi görüyordum. Şimdi 5.5lt ile havasını yakaladı... Bende havamı yakaladım dolasıyla :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Açıkcası o tasarruf cihazını taktığım için sakin kullanıyorum ondanmı az yakıyorum diyorum bu aklıma geldikçede basıyorum fakat yinede sonuç aynı önümüzdeki hafta il dışı uzun bir yolculuğum bakalım ordada işe yarayacakmı. Keşke işe yaramasaydıda içini açıp baksaydım dediğiniz gibi bi tek bu lambamı var

Bence açın, biz bir tanesi açtık ve içinden bu çıktı.. Sizin tasarruf cihazını da görelim..

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Hafta sonu Ankara'ya gittim geldim. Arabada 3 kişi ve eşya vardı. Bagaj ve koltuklar tamamen doluydu. Dönüşte iki kişi geldik. Lastikler kışlık lastik, hava 34 psi.

Toplam 180 lira vererek 73,6 litre gaz aldım.

Ankara gidip gelme ve biraz da Ankara şehir içi toplam 725 km yol yaptım, yol bilgisayarı 7,1 litre gösteriyordu.

Sonra burada tamamı şehir içi biraz daha kullandım ve toplamda 900 km olunca tekrar lpg aldım. Önceki tam bitmemişti, tahminen 30 km daha götürmesi gerekirdi. 900 km sonunda yol bilgisayarı 7,4 litre gösteriyordu.

73,6 litre/900 km yaklaşık 8,1 litre yapar. Yol bilgisayarı 7,4 gösteriyordu, 8,1/ 7,4= yaklaşık %10 fark demektir.

Ankaradan dönüşte yol bilgisayarı 7,1 gösteriyordu. 7,1*1,1=7,8 litre

Bence güzel değerler. :nazar: :nazar:

Hızım 110-120 arasıydı.

Yorum bağlantısı
Erhan Karaman

90TL'ye 32,72 lt lpg ile 314 km gitti dün itibariyle. araç otomatik

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Emmi araba satılırsa söz açarım son yakıt sarfiyatımıda söyleyeyim. 20TL'lik lpg ile lt fiyatı 2.77 81.3km yaptım şehir içi. Araba lpg'ye geçmeden 1 metre bile gitmedim.

Şehir içiymiş.. iyiymiş.. ama yinede açın bakalım. :D

Yorum bağlantısı
Erhan Karaman

Afyonda lpg amma pahalıymış...2,80 krş :shok:

litresi 2,49 kuruştan Shell den 75 liraya 30 litre lpg ile 430 km gittim.Yağ ve filtre değişiminden 1 hafta önceydi. Dün yağ filtre bakımından sonra 30 litre daha aldım.Bakalım bu yağ değişimi ne kadar etkiliyor... :unsure2:

lpg litre fiyatı düne kadar 2,75 TL idi,dün itibariyle 2,61'e düşürülmüş.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Özaltun

38 lt lpg ile şehir içi 330 km yapabildim aracımı fazla trafiğin olmadığı saatlerde kullanmaya çalıştım sizce tüketim normal mi

Yorum bağlantısı
Tamer Akkan

38 lt lpg ile şehir içi 330 km yapabildim aracımı fazla trafiğin olmadığı saatlerde kullanmaya çalıştım sizce tüketim normal mi

1.6 motor araca göre normal, biraz daha aşağı çekilebilir ama tüketim değerinizde anormallik yok.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

İstanbul için normal de trafiğin rahat olduğu zamanlar yazınca iş değişiyor.

Yorum bağlantısı
Onur Eski

tüketim değeriniz gayet normal.benimde şehir içinde trafiğin durumuna göre 27-30 kuruş arasında tüketimim oluyor
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Sizinki de tüketim mi be... :D Bedavaya arabaya biniyorsunuz :p

Sonuna kadar katılıyorum sana :biggrin: Bedavaya arabaya biniyorlar alla alla :p

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

38,6 LT gaz ile 520 Km yol yaptım. Bu yolun 400 Km'si, Ankara - Abant arası ulaşım, geri kalan kısım ise Bolu şehir içi ve Abant civarında gezinme. Bu arada 90'ı hiç geçmedim :D

tarihinde Ali Alp Gökçe tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Güzel değerler. Tek kişi ve sakin kullanım ile mümkün. Tek kişi ile şehirler arasında 7 litrenin altında yakabiliyorum.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sinan Deli

on ölçümlerim:

lpg ile 1500-2200 d/d kullanımda 80 km/h hızı neredeyse geçmemek kaydıyla;

8,5 lt lpg / 100 km şehir içi..

ama bayağı ağır kullanıyorum.. sağdan sağdan efendi efendi...

tırların kamyonların rakibiyim.. sağ şeridin hakimiyim :)

aracı böyle yavaş ağır kullanacam ahd ettim

istedikleri kadar; yok motoru boğarsın ! yok motoru bitirirsin ! yok debriyajı sıyırırsın ! desinler

bitireyim de debriyajı ,motoru..

ford foruma ibret olayım

ben de denedim böyle oldu dostlar diyeyim :)

• ( YAKITLA İLGİLİ TÜM FORUM ODALARINDA YAZIYORUM BU NOTUMU :)

yazdıklarımı beğenenleri gördükçe daha bir özgüven geliyor doğru demişim diye :)

sağolun ...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Gündüz Can Yılmaz

:)

Bugün bitti gazım, 36 litre 390km yapmışım. Tamamı şehir içi. Şu ana kadar ulaştığım en iyi değerim :) ya mobil yağın farkı, ya da bor katkısının :)

Yorum bağlantısı
Sinan Deli

bor katkı dediğimiz yakıta katılan mı motor yağına katılan mı..

yada mesela onu katmadan önce de aynı ekonomiyi yakalayabiliyor muydun hocam ?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Az bir yer açın. Tofaş geldi :p

Doluydu depo, 240,6'da stop etti, 130 km.si uzun yol sayılır. Gerisi şehiriçi. Benzine alıp gaz almaya gittim.

24 lt gaz aldı; 2,29 TL / Lt. = 55 TL.

0,229 TL/km.

10 Lt/100 km.

Ne bor katkısı, ne bilmem ne yağı, sadece ve sadece sakin kullanım. Gaz pedalının üstünde ayağa kalkmamak. :p

Yorum bağlantısı
Gündüz Can Yılmaz

Güzel yakmışsınız :)

bor katkı dediğimiz yakıta katılan mı motor yağına katılan mı..

yada mesela onu katmadan önce de aynı ekonomiyi yakalayabiliyor muydun hocam ?

Yağ içindi hocam, yağ eksiltiyor gibi bir kuruntum vardı da, o yüzden katmıştım. Ben zaten pek yakmıyorum, kışın biraz çok oluyordu ama o zaman da 34 litre 330 km yapıyordum. Şimdi iyice düştü. Bu depoyla 400ü görebilirim gibime geliyor :) bu sefer rekor için sakin kullanıyorum :D

Yorum bağlantısı
Alper Gazezoğlu
(düzenlendi)

aracımı alalı pek fazla olmadı ilk depo tüketimimi yazayım , kullanım durumu ; her zaman 3 yetişkin ve 1 çocuk bagaj hep gıda vb birşeylerle dolu , klima hep açık diyebilirim , % 65 i uzun yol - % 35 i şehir içi kullanımla 32 litre lpg ile (40 lık depo) 382 km yol yaptım benzinli seyir değerini eklememe gerek yok sıcak yerdeyim hemen lpg ye geçiyor zaten, uzun yolda ortalama hızım 100-130 km/s aralığı, bu değer focus 1 e göre iyimi kötümü henüz bilemiyorum :) tam hesap ise km de 18 krş.

tarihinde Alper Gazezoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Çankaya

Otomatik vites 2012 1.4i Fiestama BRC kit taktırdım...1500 km yol yaptım..Ölçümlerimde çok dikkat ettim.Klimayı çok sıcaklarda 20 derecede kullandım..Fazla üfürmedi..Hızım 90-110 aralığında değişti...41 litrelik depomun 32 litresi doluyo..Tamamen boşalana kadar bekledim..Her defasında yakın sonuçlar verdi.

Tamamı şehir dışı 32 litre gazla 420 km yaptı....

7.6 / 100km ŞEHİRDIŞI (Yol Bilgisayarı 6.5 gösterdi)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...