İçeriğe Yönlendir

Hankook Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

İnan Açıkalın

Recommended Posts

İ.Göksel Yaman

Hankook sadece Ford değil birçok firmanın fabrika çıkış lastiğidir..

Bence sizin lastiklerde bir hata vardır, gidermiyim diye düşünmeyin bile sonuçta sizi ciddiye alan birileri var eğer gitmesseniz yalancı durumuna düşerseniz..

Yorum bağlantısı
Kenan Tomris

Bir ithamda bulunmuşsunuz. Karşı taraf ta size değer verip aracınızı teste çağırmış. Acaba gitmeli miyim diye sormanız bile bence bir hata.

Sonuçta, 1 paragraf yazı karşılığında size 4 lastik kargolamalarını bekleyemezsiniz.

Sefa bey, 1 paragrafta anlatılmak istenen olgu belki size 4 lastik olarak gelebilir ama benım demek istediğim şey 32 bin tl araçta sırf ekstra özellik, ve gösteriş olsun diye hız kontrol sistemi koyup can alıcı bir noktadan kısıntı yapmasıdır yoksa 4 lastik dediğiniz en baba 800 tl ama yazımda belirttim üretimdende kaynaklansa dahi insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı Saygılarımla

+1

Düşük bir ihtimal ama lastik uygun olmayan ortamlarda saklandığı için bayatlamış olabilme ihtimali geliyor aklıma.

Ayrıca madem düştünüz arkasına bence gidin servise bakalım ne diyecekler.

Allah izin verirse tahir bey yarın gidip görüşeceğim szilerle paylaşıcağım Saygılar

Yorum bağlantısı
Kenan Tomris

Mich. Sport gibi bir modeldi , S-maxte sıfır olarak gelmişti, 7000 km sonra hali kalmamıştı, her lastik 10.000km sonra aynı davranışları sergiler derim. Hankook un hangi modeli bilmiyorum ama benim hatırladığım 2 modeli testlerde gayet iyi sonuçlar almıştı.

maalesef şehir efsanesi, hurafe odur ki: zamanında gümrükte sorun yaşmış ve 8-9 ay kadar sonra çekilmiş malları satamasın diye, yerli lastik üreticilerinin piyasaya yaydığı bir tabirdir, 2-3 sene rafta beklesin, bişeycik olmas

Çağlar bey hankok hakkında ilettiğiniz gibi ıyı marka olabılır ama bendekı versıyon ya üretim hatalı yada davranış probmlemleri var :)

Hankook sadece Ford değil birçok firmanın fabrika çıkış lastiğidir..

Bence sizin lastiklerde bir hata vardır, gidermiyim diye düşünmeyin bile sonuçta sizi ciddiye alan birileri var eğer gitmesseniz yalancı durumuna düşerseniz..

Yok tabıkı yarın gıdıp görüşeceğim sizlerlede çıkan sonucu paylaşacağım

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Hankook zamanında kullandım iyiydi yani.

Denilen gibi lastikte hata vardır kesin

Yorum bağlantısı
Kenan Tomris

Hankook zamanında kullandım iyiydi yani.

Denilen gibi lastikte hata vardır kesin

Umarım dediğiniz gibidir şimdi gıdıyorum servise

Yorum bağlantısı
Kenan Tomris

herkese iyi akşamlar, bu sabah saat 11:45 itibariyle servise lastikleri göstermek için gittim. Konuyla ilgilenen hanım nezaket çercevesinde beni karşıladı ve lastikleri test etmek amacıyla bir arkadası görevlendırıp kendısıde lastıkler hakkında bılgılerı paylaştı. Tabiki bende nezaketen soyledıklerını dinledim. Testi bitiren arkadaş yaşadıklarını kısaca şöyle paylaştı ; 4 lastik diş kalınlığı önler 6,00 mm arkalar 6,2 mm lastik üretim tarihi : 2011 5 haftası olmakla beraber hava basınçlarının normal olduğunu, yanlız test edilen zeminin kuru olmasından dolayı zemini yapılan suni ıslatma sonucunda tekrar deneyerek , fazla bir kaymaya neden olmadığının ama lastiğin üretim hatasından dolayı hatalı olabileceği göz önüne alarak beni hankok bayine yönlendirdiler. bende kendilerine gideceğim bayıden alacağım lastik hatalıdır diye imzalı bir belge karşılığında lastik değişimi olabılırmı diye sordum onlarda servis olarak kendilerinin yetkili olmadıklarını ama o belgeyı otosana yollayıp gereğinin yapılamasını talep edebilceklerini soyledıler. kısaca iş yine başa düştü şimdi bir hankok bayinde test ettirip belgeyi almaya kaldı gerçi sizede bahsetmiştim bayii ile görüştüm ve sadece lafta kaldı bakalım o bayii yetkiyi kaybetme korkusu olamdan söylediklerini kağıda dökebilcekmi yoksa Akan abinin dediği gibi çay içtiğimizle mi kalcaz :) bunu kısa zamanda sizle paylaşıcağım

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Kompşumuzun aldığı 2012 opel astranın üzerinde de hankook geldi.

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

O lastikleri geri verip başka lastik almanız imkansız.Aracı teslim almadan önce olsaydı belki.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Keleş

2010 focus comfort hb var bende de.12bin km oldu uzerindeki lastikler hankok ama sikayetci degilim bence arkadaslarin dedigi gibi sizin lastiklerde normal olmayan bir sorun olabilir bence

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hasan Kerik

Selamlar arkadaşlar ,

Benim focus için Hankook K425 Kinergy Eco 91V lastik almayı düşünüyorum, 175 TL kdv dahil ve 6 taksit. Bu lastigi kullanan varsa yorumlarını alabilirmiyim. Yada fiyat farkı çok fazla olmadan önerebileceğiniz başka lastik var mıdır ?

Yorumlayabilen arkadaşlar için aşağıdaki karşılaştırmalı test sonucu var , ben pek birşey anlamadım..

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2012-ACE-Touring-Summer-Tyre-Test.htm

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

hankook ucuz sınıfta bence en iyi. Alınır.

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tüketici sonucunda verilen puanlar, çok güven olmaz, mesela daha çok puan verilen bir lasitğe baktım, daha az puan verilene göre, ıslak zeminde 4 mt. sonra duraibliyor, 1 araba boyu daha sonra ! ama puanda önde gözüküyor :s

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Kerik

Tüketici sonucunda verilen puanlar, çok güven olmaz, mesela daha çok puan verilen bir lasitğe baktım, daha az puan verilene göre, ıslak zeminde 4 mt. sonra duraibliyor, 1 araba boyu daha sonra ! ama puanda önde gözüküyor :s

Çok açık olmadı Çağlar abi, alayım mı almayayım mı ? :)

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Övgü Gürşen

P7 cinturato da iyidir

valla testleri pek öyle demiyor abi. hele bizim araçlarda gelen ROF'lar bence 5 kuruş etmez.

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Emre Erdoğmuş

205  55  16 lastik almayı düşünüyorum. Hankook Ventus Evo kullanan var mı? Bildiğim kadarıyla sessiz ve michelin ayarında bir lastik. Tavsiye ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. İyi günler...

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mehmet Pınar

Bugün aracımın sol ön lastiği patlamış.Stepneyi taktım.İşe öyle geldim.Nöbetçi olduğumdan dolayı şu an herhangibir işlem yaptıramadım.

Üzerindeki Lastikler 2009 model sanırım.Artık ömrünü tamamlamış.Bir arkadaşımda linkteki lastiğin 2013 üretimlisi var.Makul bir fiyata veririm dedi.Bu arada aracın orjinal lastik ölçüsü 195/60/15  bahsettiğim lastik 185/60/15.  Bu ebat lastiğin aracı çok yormadığını ve yakıt olarak daha az yakabileceğini okudum.

4 adet sıfır lastik yaklaşık 800 tl.Bahsettiğim arkadaşım 300 tl gibi bir rakama veririm dedi.

Siz ne dersiniz? 

Link:http://www.n11.com/hankook-k415-18560r15-84h-282014-uretim-P46069055?cid=604001&gclid=CNmMvOfL3cUCFW3LtAodREIAEg

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal
(düzenlendi)

Bugün aracımın sol ön lastiği patlamış.Stepneyi taktım.İşe öyle geldim.Nöbetçi olduğumdan dolayı şu an herhangibir işlem yaptıramadım.

Üzerindeki Lastikler 2009 model sanırım.Artık ömrünü tamamlamış.Bir arkadaşımda linkteki lastiğin 2013 üretimlisi var.Makul bir fiyata veririm dedi.Bu arada aracın orjinal lastik ölçüsü 195/60/15  bahsettiğim lastik 185/60/15.  Bu ebat lastiğin aracı çok yormadığını ve yakıt olarak daha az yakabileceğini okudum.

4 adet sıfır lastik yaklaşık 800 tl.Bahsettiğim arkadaşım 300 tl gibi bir rakama veririm dedi.

Siz ne dersiniz? 

Link:http://www.n11.com/hankook-k415-18560r15-84h-282014-uretim-P46069055?cid=604001&gclid=CNmMvOfL3cUCFW3LtAodREIAEg

abi ben mondeom da 4 yıl ventus prime 2 kullandım gayet güzel lastikti sadece son zamanlarda ıslakta kayıyordu ama onun dışında parasına göre tam f/p ürünüydü.

bu linktekini bilmiyorum ama ventus prime 2 den çok daha iyi olacağı kesin

tarihinde Gökhan Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Linktekinin aynısını taktırdım.Diğer lastiklerim  sertleştiği için fazla ses yapıyordu.Şimdilik en büyük farkı bu oldu.Gerçekten sessiz bir lastik.

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
Evren Erakçora

testteki ilk 8i tavsiye etmişler, yani lastikler arasında çok büyük fark yok demek. Yani, 7. diye kötü lastik sayılmaz. 

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Mustafa Sahin

Hankook K425 175/65R14 82T , ılıman iklimler için kış kullanımına uygunmudur ? Mersin'de kışın don olmaz en fazla yağmur yağar ve ısı en çok 10 dereceye düşer.

Bu bahsettiğim yaz lastiğini Hankook K425 175/65R14 82T ılıman bölgelerde kışın da kullanmanın bir sorunu olurmu ?

Kullanan varsa nasıl bir lastiktir ? yol tutuşu frenleme ve yıpranma hakkında bilgi verebilen olabilirmi ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...