İçeriğe Yönlendir

Hankook Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

İnan Açıkalın

Recommended Posts

Burak Koca

testteki ilk 8i tavsiye etmişler, yani lastikler arasında çok büyük fark yok demek. Yani, 7. diye kötü lastik sayılmaz. 

Hocam ben zaten öyle birşey söylemedim, sadece Lastiğin Test Birincisi olduğunu söyledim: Duruş mesafesi testinde de 2. gelmiş. Bende şuanda bu lastiği kullanıyorum, çok memnunum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hocam ben zaten öyle birşey söylemedim, sadece Lastiğin Test Birincisi olduğunu söyledim: Duruş mesafesi testinde de 2. gelmiş. Bende şuanda bu lastiği kullanıyorum, çok memnunum.

vesile ile güzel tespit. total test sonucuna değil, kullanıcının tercihi olan detaya bakarak almalı. mesela ben ses/ömür/tüketim değerelrini eleyerek bakarım. özelikle ilk baktığım ıslak zeminde fren testi . sonra kuru zemin sonra da slalom..

Yorum bağlantısı
Mustafa Sahin

Toyo ıslak kuru ve dayanıklıklıkta iyi sonuç veren hakikaten iyi lastik ama fiyatı biraz yüksek. Ben maddi durum nedeniyle ve uzun yok çok yapmadığım şehir içi kullandığım için hankook alacağım büyük ihtimalle.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Toyo ıslak kuru ve dayanıklıklıkta iyi sonuç veren hakikaten iyi lastik ama fiyatı biraz yüksek. Ben maddi durum nedeniyle ve uzun yok çok yapmadığım şehir içi kullandığım için hankook alacağım büyük ihtimalle.

petlastan ucuza almıştım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kaç defa çarpışma uyarısı yanıyor 100 km içinde?

Mazda da toyo var. Yol tutuşu sıfırın altında

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

6 ayda bir servise çağırıyorlar değil mi mazda da

10.000 veya 6 ay. 1 yıla çıkacak

Yorum bağlantısı
Burak Koca
(düzenlendi)

vesile ile güzel tespit. total test sonucuna değil, kullanıcının tercihi olan detaya bakarak almalı. mesela ben ses/ömür/tüketim değerelrini eleyerek bakarım. özelikle ilk baktığım ıslak zeminde fren testi . sonra kuru zemin sonra da slalom..

Kesinlikle Çağlar hocam, en önemli testlerden bence de 1.si Suda Kızaklama, 2.si ise Islak Zeminde duruş testleri. Varsın örneğin tüketim fazla olsun, sesi fazla çıksın fakat güvenli olsun.(Hankook'un bu yeni deseni K125'de (Ventus Prime 3) bu negatifliklerin hiçbiri yok orası da ayrı) Hankook'u da fiyat/performans dolayısıyla tercih ettim. Şuanda 170-180 tl civarına bulunabiliyorki, bence gayet iyi fiyat. Hankook bu desen ile Performans ve Günlük kullanım arasında çok güzel bir denge kurmuş.

Ayrıca Hankook W320 I-cept Evo2 serisi Kış Lastiği ise IF 2016 tasarım ödülünü almış, 205/55 R 16 ebatında kışlık lastik olarak da bu deseni seçtim, umarım kışlıklardan da memnun kalırız. Çoğu markada bu ebatta performans grubu lastiği  yok, Örneğin Pirelli gibi.

Biraz reklam gibi oldu ama neyse :biggrin:

Conti'ye de gelirsek; Genel anlamda ise Conti'nin performans gurubu ıslak zeminde hep en iyi performanslara imza atmıştır.

tarihinde Burak Koca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Sahin

Hankook Kinergy Eco aldım bizim buralarda yaz lastiği de kullanılıyor :) ses azaldı,  yol tutuş iyileşti, Kuru zeminde frenleme iyi, ıslak zemini tam test edemedim eminim o da tatmin edicidir.
Tanesini 125 TL ye sübap ve işçilik dahil aldım.

Zamanla lastik sertleşecek ve yıpranacak tabiki sonraki zamanlarda tekrar düşüncelerimi paylaşacağım.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Yusuf Çayır

HANKOOK Ventus Prime 3 K125  205/55R16 (91V) K125 Yaz lastiği.

Arkadaşlar Mıchelin prımacy 3 kullanıyorum.lastikler sonuna geldi artık, memnun olarak kullandım şu ana kadar.

Yukarıdaki lastiği önerdiler adac testlerinde de fena görünmüyor. Fiyat olarak 215 TL adet fiyatı veriyorlar.

Fiyat cazip, F/P lastiği gibi görünüyor.

Kullanan varmı aramızda önerirmisiniz?

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

abi bu sene yazın aldık tane 175tlden fiyatı bakımından güzel lastik

Yorum bağlantısı
Yusuf Çayır

Araştırırsak fiyatını 215 den aşağılarda bulabiliriz, siz çok hesaplı almışsınız.

Yorum bağlantısı
Mesut Nalbant

Ben kullanıyorum, öneririm. İyi bir lastik. Önceki michelin primacy hp lastiklerden farkını hissetmedim.

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Barış Göktürk

Merhabalar;

Benim aracın lastiklerinin değişmesi gerekiyor artık. Lastik ölçüleri 225/55 R17 olunca fiyatlar haliyle epey yüksek. Özellikle iyi marka lastiklerin tane başı fiyatı 650 TL'leri bulmakta. Hal böyle olunca, bu işi kaliteden ödün vermeden daha ekonomik bir şekilde çözümleyebilir miyiz diye Adıyaman piyasasındaki lastikçilerle görüştüm. Bir tanesi bana Hankook Ventus Prime 2 (2017 Üretim) için lastik başına 450 TL  fiyat verdi. 

Siz forum kullanıcılarından görüş almak istedim. Ne dersiniz bu lastikler alınır mı? Yoksa başka alternatiflere mi yönelmeli? Daha önce Hankook marka lastik kullanmadım ama bir Güney Kore'li olarak sıradan bir lastik üreticisi olmadığını biliyorum. Michelin'den sonra beklentilerime ne kadar yakınsayabilirim; burasını merak ediyorum. 

Lastiğin Tam Ölçüleri: Hankook Ventus Prime2 225/55 R17 101Y MO*
(*) MO ibaresi lastiğin "Mercedes Original Equipment" olduğunun ifadesiymiş. İnternette yaptığım kısa bir araştırma neticesinde Mercedes Vito ve Viano modellerinde fabrika çıkış tercih edilen lastik olduğu bilgisi var. Lastiklerin EU Etiket Değeri: B/B/71 dB olarak görünüyor. Avrupa sayfalardan bakınca bu lastiğin aynı zamanda XL (Extra Load) olduğu de yer alıyor ama ben bunu lastikçiden teyit edemedim:/ 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

2 sene önce kış lastiğini kullandım. ilk sezon yeterli performansı göstermesine rağmen ikinci sene oldukça sertleşmişti. Frenlemede sürekli abs devreye girme eğilimindeydi. Yaz lastiğini bilemiyorum.

bence yerli veya Ülkemizde üretilen bir lastik tercih edin. Paramız ülkemizde kalsın.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Ventus prime 3 kullanıyorum memnunum, ama 2 için iyi yorumlar yok internette.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mustafa Yanar

Fiyat kalite yönünden iyidir. Ben kullanıyorum, ıslak performansı da iyi kuru performansı da. 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Prime 3 le 2000 km ye yaklaştım. Yaz sıcağında ve ıslak kış koşullarında kullandım. En ufak tedirginlik yaşatmadı. Ses, sarsıntı vs de oldukça iyi. Ben tavsiye ederim 

Yorum bağlantısı
Yücel Metin

Megane 3 aracıma taktırdım, Ventus Prime3 1 ay oldu. yağışlı hava performansı memnun etti beni uygun fiyata satılıyor. 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mustafa Yanar

Hankook ventus prime3 yaz lastiğinin  4'ünün de tabanı 2 yıl olmadan bozulmuş. 110 120 arası direksiyon titremesinin üzerine gitmem sonucu yaklaşık 1000tl ye yakın balans parası ödememle en son İzmir de gittiğim Selahattin Usta Rot Balans ve Şen Oto Rot Balans servisleri lastiklerin tabanının çok bozuk olduğunu söylediler, Selahattin Usta Rot Balansa hem ahlaki hem de müşteriyi düşünen davranışından dolayı çok teşekkür ederim, doğrudan lastiklerin çok kötü olduğunu balans yapsa da düzelmeyeceğini söyledi, Şen oto rot balans da hankook bayisi olduğu için lastiklerle çok uğraştı ve titremeyi minimum seviyeye düşürdü, gerçekten işinin ehli ustalar.

Gelelim Antalya maceramıza, Antalya Hankook bayisi Karayol lastik Euromaster servis Eski sanayi servsinde Hunter balans makinesi ile lastiklere yeniden balans yaptı usta ama nafile balans çok daha kötü oldu. Ustanın deyimiyle lastiklerden 3'ü çok kötü, mantar olmuş. Biri de kötünün iyisi. Şimdi gidip rapor tutturacağım. 8 Aralıkta 2 yıl doluyor, o kadar harcadığım balans parasına mı yanayım, harcanan zamana mı yanayım, Bu lastikleri de İzmir merkezli KolayOto'nun internet sitesinden almıştım. Kolay oto hiç sahip çıkmadı sattığı mala ve doğrudan bayiye yönlendirdi. Siz siz olun internetten lastik almayın. Şimdi çıkma 225 50 17 ebat 98 yük endeksli 2. el lastik alacağım artık, kesinlikle Hankook bir daha almam, aslında balans dışında şikayetim yok ama bu balans sorunu beni hem maddi hem de manevi olarak yordu. Sonucu buraya yazarım artık.Çıkma lastik konusunda İstanbul ve Kocaelide favoriye aldığım ilanlar var, yardımcı olabilecek arkadaşlar olursa sevinirim, yanakta yama olmasın bir de taban sağlam olsun yeter. Tavsiyelerinize de açığım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...