İçeriğe Yönlendir

Hankook Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

İnan Açıkalın

Recommended Posts

Çağlar Bayur

https://www.tyrereviews.com/Article/2021-ADAC-Summer-Tyre-Test---205-55-R16.htm

kullancı yorumlarında 32000 km ortalamada yıpranma menzili var, diğerlerine bakınca hızlı yıpranan, yol tutuşu iyi olan bir lastik.

vesile ile aynı testte petlas 515 var, daha geç yıpranıyor ancak kuru ve ıslak ta tutuşta sonuncu sıralarda çıkmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Çağlar Bayur yazdı:

https://www.tyrereviews.com/Article/2021-ADAC-Summer-Tyre-Test---205-55-R16.htm

kullancı yorumlarında 32000 km ortalamada yıpranma menzili var, diğerlerine bakınca hızlı yıpranan, yol tutuşu iyi olan bir lastik.

vesile ile aynı testte petlas 515 var, daha geç yıpranıyor ancak kuru ve ıslak ta tutuşta sonuncu sıralarda çıkmış.

Çağlar Abi yol tutuşta sorun yok ama taban hoşaf olduğu için direksiyona aşırı titreşim veriyor ve bir türlü balans tutmuyor, Yol testi yapan Hunter makinada bakıldı ve lastiklerde bariz hata olduğu tespit edildi, usta en son balansı janta yansıttım ancak bu şekilde oldu dedi ama en son yaptırdığım balanstan çok kötü yaptı Hunter. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Lastikte garanti işi zor, 2 yıl kullanıma bağlı olarak uzun bir süre de olabilir. Sert kullanımla 1 yılda da lastik bitebilir. Bende mesela lassa va çok sağlam , aşınma çatlama az. Ama yol tutuş o kadar iyi değil. Biraz tercih meselesi bu. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Evren Erakçora yazdı:

Lastikte garanti işi zor, 2 yıl kullanıma bağlı olarak uzun bir süre de olabilir. Sert kullanımla 1 yılda da lastik bitebilir. Bende mesela lassa va çok sağlam , aşınma çatlama az. Ama yol tutuş o kadar iyi değil. Biraz tercih meselesi bu. 

Sadece uzun yolda kullandığım bir araç, yük taşımam, dikkatli kullanırım ama yepyeni bir lastik tabanı neden bozuk olur, aldım alalı balans sorunu var, akslara baktırdım rot başı rot kolu sıfır, yürüyende sorun yok, kaç defa kontrol edildi, verdiğimiz paraya yazık, bu konuda en iyi lastik hangisiyse ona bakacağım artık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Geçmiş olsun düşünürseniz 235/50 r17 jant lastik takımım var lastiklerin durumu iyi. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Metin Uzunoğlu yazdı:

Geçmiş olsun düşünürseniz 235/50 r17 jant lastik takımım var lastiklerin durumu iyi. 

Çok teşekkür ederim. 225 50 17 ebat  yük endeksi 98 olmalı, 235 taban kılavuzda yok maalesef. Toplam 8 adet orjinal galaxy jantım var, 

Jantlr da lastikler de güzelmiş. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Değerli forumdaşlar bugün balans sorunu çözüldü. Antalya Karayol Lastik de ikinci defa kontrol ve araç üstünde sadece ön tekerlere yapılan balansla iş bitti, bi daha da Hannkook markasının yanından geçmem.Şu ana kadar 1000tl balans parası verdim bu lastikleri balans tutturmak için. 

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Mustafa Yanar

Değerli forumdaşlar Hankook ventus prime lastiklerde balans sorunu tekrarlayınca, ben de dört lastiği Continental ile değiştirdim ve balans sorunundan tamamen kurtuldum, 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mustafa Yanar yazdı:

Değerli forumdaşlar Hankook ventus prime lastiklerde balans sorunu tekrarlayınca, ben de dört lastiği Continental ile değiştirdim ve balans sorunundan tamamen kurtuldum, 

Çok meşakkatli bir kurtuluş olmuş hem maddi hem de manevi. Araba da siz de bayram etmişsinizdir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Ben contiden sonra aradığımı bulamadım galiba. Arabayı da çok araştırdım ama fren sistemiyle alakalı değil galiba lastikten. Dip fren yapınca kayma eğilimi fazla o yüzden abs devreye giriyor fren mesafesi uzuyor. Sıcak asflatta arabayı sert kaldırmasam da patinaja düşüyor. Ben beğenemedim. Bu arada yol tutuşu konusunda baya iddali virajdan viraja attım bana mısın demedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Mahmut Yıldız yazdı:

Çok meşakkatli bir kurtuluş olmuş hem maddi hem de manevi. Araba da siz de bayram etmişsinizdir. 

Takıntı olmuştu artık, Hankook kötü bir anı olarak kalacak artık.Bir daha  internetten asla lastik almam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...