İçeriğe Yönlendir

Focus Mk1 - Direksiyon ile İlgili Sıkıntılar...

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Kemal VİCDAN

Merabalar bu konuyu başlatmıştım ama uzun zaman oldu cevap yazılmadı yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

300 400tl ne yapıyorlarmış direksiyy pompasının yan sanayisi 400 lt pompanız saglamsa sadece keçesi degişecek okadar tutmaması lazım siz sanırım tamirciye sormuşunuz birde gidip hidirolikçi yani bu işi yapandan fiyat alın.

300 400tl ne yapıyorlarmış direksiyy pompasının yan sanayisi 400 lt pompanız saglamsa sadece keçesi degişecek okadar tutmaması lazım siz sanırım tamirciye sormuşunuz birde gidip hidirolikçi yani bu işi yapandan fiyat alın.

birde ankaralısınız çok rahat çıkmasını bulabilirsiniz
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet GÖKKAYA

teşekkürler uzun zamandır giremiyordum foruma birde öyle yapayım

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Ciddi bir şey değildir. Yeter ki ustasını bulun.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Önder Zengin

Herkese merhaba. Benim direksiyonum arac dururken veya cok yavas hizlarda bana cok sert geliyor. Tek elle cevrilemeyecek seviyede. Ama arac hizlaninca tüy gibi. Tum focuslarda durumboylemi? Octavia dan sonra alismada gucluk cekiyorum.

Yorum bağlantısı
Kemal VİCDAN

Herkese merhaba. Benim direksiyonum arac dururken veya cok yavas hizlarda bana cok sert geliyor. Tek elle cevrilemeyecek seviyede. Ama arac hizlaninca tüy gibi. Tum focuslarda durumboylemi? Octavia dan sonra alismada gucluk cekiyorum.

Araç üzerindeki lastikler orjinalmi yoksa geniş tabam lastikmi
Yorum bağlantısı
Kemal VİCDAN

Lastikler orjinal boyutta.

Direksiyon popanızın hidirolik basıncını ölçtürün derim.
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Behlül Baş

Güzel focusumuzun direksiyonu artık eskisi kadar güven vermiyor yüksek hızlarda... Sertleşmiyor o yola oturma tutma hissi vermiyor. Ve sanki çok küçük de bir boşluk var.

Rot ve balans ayarları tamamiyle düzgün. Başka böyle bir şeye açabilecek hangi sebepler olabilir? 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa Çiçek

Frene basıp sağa veya sola dönerken ya da kalkış sırasında sağa sola dönerken direksiyon takılıyor ve kesinlikle dönmüyor. Freni bıraktığımda (ya da gazı) takıldığı yerden kurtulup dönüyor. Sıkışma gibi değil.

Direksiyon mafsalını salladığımda hafif bir tıkırtı geliyor.(aracın altından). Gösterdiğim ustalar bulamadı sorunu. Daha doğrusu onlar sürdüğünde denk gelmiyor. 

Bu konudaki fikir ve önerilerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hasan Dikili

Herkese merhaba direksiyonumda boşluk var kutudan olduğunu düşünüyorum. Şöyle ki düz yolda saga sola hafifçe oynattigimda tepki yok ve kontagi cikarip direksiyonu kilitledigimde bariz şekilde saga sola oynatabiliyorum bir miktar. Her hangi bir fikri olan var mı? teşekkürler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kontak kaaplı iken test yok. motor çalışırken direkisoyunu az oynatırken lastiği izleyin tek test o olur. yoldaki his de yanıltır

Yorum bağlantısı
Hasan Dikili

kontak kaaplı iken test yok. motor çalışırken direkisoyunu az oynatırken lastiği izleyin tek test o olur. yoldaki his de yanıltır

Ama araba normal seyrinde iken de direksiyonun en ufak hareketine tepki vermesi ya da kullanımda sertlik olması gerekmez mi?

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Murat Küpeli

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım benim focus 1 in direksiyonu çok sert hirolik yağı full özel servisdeki usta direksiyon kolonundan olabileceğini söyledi direksiyonu kendime doğru çekince birkaç mm geliyor ve rahatlıyor. ama bıraktığımda yine sertleşiyor. başına gelen varmı böyle bir durum. birde çıkmacıya sordum direksiyon kutusuyla kolonu karıştırıyor :)  

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Focus 1 lerin kronik sorunu olduğu söyleniyor.Direksiyon pompası değişirse biraz yumuşama olabilir.500 TL civarı masrafı var.Benim aracın direksiyonuda sert.99 ford focus var bende de.Ankarada Tuncay ustadan öğrendim.Ama benim araçta değişmesine gerek görmedi...

Yorum bağlantısı
Murat Küpeli

bu direksiyon pompası direksiyonu kendime çekince mi yağ pompalıyor acaba ustaya söyliyeyim bakalım.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

bu direksiyon pompası direksiyonu kendime çekince mi yağ pompalıyor acaba ustaya söyliyeyim bakalım.

Kasnagi vardır çevirin veya çevirmeyin sürekli yağ dolaşımı olur.
Yorum bağlantısı
Murat Küpeli

Kasnagi vardır çevirin veya çevirmeyin sürekli yağ dolaşımı olur.

kasnak pompada mı acaba bilmediğimden soruyorum en başta yazmıştım sorunu ben neyi değiştirirsem sorun çözülür. formda usta falan varmı bilmeden tamirciye gidip kucaklanmak istemem  :biggrin:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İsmail Özler

arkadaşlar bugün bir servise gittim antifiriz kaçağı için aracı lipe kaldırdı usta aracın altındaki bazı kaçakları söyledi bana devir daim pompasının kaçırdığını söledi bu pompa ne işe yarar kaçırdığı sıvı yağmı yoksa sumu eğer yağ ise bizim normal bildiğimiz motor yağına koyduğumuz yağmıdır.yani motorun yağı eksiltmesinin sebebi devir daim pompasından kaçan yağ ile alakalımıdır eğer motor yağı düzenli kontrol edilirse devir daim pompasını değiştirmeye gerek varmıdır?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Coşkun

Araç çalışır vaziyette iken direksiyonu sağa sola hafif salladığımda aracın altından tıkır tıkır ses geliyor, rot balanscıya gösterdim direksiyon kutusundan veya tekerleğe bağlanan bi yamuk bi boru gibi parça var ondan ses geliyor dedi.(rot başları düzgünmüş boşluk yokmuş)  Direksiyonda herhangi bi bozukluk yok, işlevini düzgün yapıyor sadece bu ses gelmeye başladı,  ne yapmalıyım ? Gevşemiş yerler olabilirmi nerelere baktırayım? Yoksa usta direk kutuya dalarsa baya bi masraflı olucak ki ustalara da güvenim kalmadı para kazanmak için sağlam şeyleri tamir edip değiştirirtmeye çalışıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Coşkun

Ona bakılmadı ama amörtisörler değişirken incelemiştik sağlamdı ama ben bi kontrol ettireyim,sürücünün yanındaki koltuğa oturup paspasa ayağını basınca ses geldiği anda sanki alttan bişey vuruyor gibi hissediliyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet Sarıca

direksiyonu sağa ve sola çevirirken şoför tarafından tak tak diye ses gelmeye başladı.ufak dönüşlerde olmadı .sorun ve çözümü nedir.aksları 1-1,5 sene önce değiştirmiştim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...