İçeriğe Yönlendir

Focus Mk1 - Direksiyon ile İlgili Sıkıntılar...

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Ünal Doğar

Mehmet Abi opetin mobilin ve castrolun atf3 leri var ve çoğu aracın direksiyon sistemi bunu öneriyor neden çoğu yerde bu ürünler bulunmuyor?Yalnız ben yağı değiştirdiğimde çıkan yağın balçık kıvamında olduğunu gördüm.Sonuçta pompa bu yağı pompalıyor.Kanaatim koyulan yeni yağın pompalanması daha kolay.Belki de uzun yıllar sonra araçlardaki direksiyon pompası arızalarının nedenlerinden biri budur.Birde ben yağı değiştirirken su kabını ve hidrolik kabını çıkardım.Yoksa ince hortumu çıkarmak baya zor.850 ml civarında sistem sıvı attı.Daha sonra gerekli eklemeyi yaptım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Niyazi Aslankoç

cenk bey klima açınca rolantin düşmesine anlam veremedim ben sen aracının şarj dinomosuna bakıttır

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Olabilir.. opette falan da gördüm...

Ben bunu bulamadım :s

http://www.mobiloil...._which-oil.aspx

bunu koysam nolur?

BU akşam motor yağını,hava filtresini falan değiştircemde,bunuda aradan çıkarayım diyorum...

Mobil Atf 320

tarihinde Hakan Kurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Atf 320 yani dexron 3 asıl sıvısı, rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Ayan

meraba arkadaşlar.benim araçtada.direksiyonu saga sola farketmiyo her iki yönede çevidigimde tuhaf bi ınıltı yapıyo vıy vıy diye.yardımcı olursanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Ses belki alt takımdan geliyordur. z rotlar ve rotiller garip sesler çıkarabiliyor.. sanayide iyi bir alt takımcıya gidip gösterin. Ses pompadan mı takımdanmı emin olun.. Eğer hali hazırda pompadan olduğuna eminseniz yorum yapamayacağım, pompa tamiri yapan ustalar oluyor her sanayide, sökülüp onlara gösterilebilir.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Mehmet bey ses motor çalıştığı müddetçe var mı,direksiyonu çevirken hafifte olsa azalıp artıyor mu? Eğer cevabınız evet ise muhakkak yağ seviyeniz düşmüştür.Bunun sebebini de tesbit etmelisiniz.,yağsız olarak çalışırsa direksiyon pompasına zarar verirsiniz ve maliyeti bayağı yüksek.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/241188-direksiyonun-derdi-neydi/page__fromsearch__1

Bunlar da benim başıma gelenler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ayan

Mehmet bey ses motor çalıştığı müddetçe var mı,direksiyonu çevirken hafifte olsa azalıp artıyor mu? Eğer cevabınız evet ise muhakkak yağ seviyeniz düşmüştür.Bunun sebebini de tesbit etmelisiniz.,yağsız olarak çalışırsa direksiyon pompasına zarar verirsiniz ve maliyeti bayağı yüksek.

http://www.fordclubt...__fromsearch__1

Bunlar da benim başıma gelenler.

yağ maxsimum seviyedev abi zaten çok sessiz ortamda ınıltı şeklinde derinden geliyo ses.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ayhan Onaran

Direksiyon kutusundan yağ kaçağı vardı.Birde sağa sola çevirmelerde aşırı uğultu vardı..Son 1 aydır ne yağ kaçırıyor, nede ses geliyor.Aracım kendi kendini mi tamir etti ? :p Yoksa bu sessizlik pek hayrı alamete benzemiyor :)

Bence pek hayırlı değil..

Yorum bağlantısı
Lokman Özbek

Arkadaşlar benim aracın direksiyonunda da daha önce bahsedilen sorunlara benzer bir sıkıntı mevcut.İlk kez teker , sağlam bir çukura düşünce bu sesi duymaya başladım. Ama son zamanlarda giderek artmaya başladı.Direksiyonu sağa veya sola çevirince çıt diye ses yapıyor.Zamanla ses arttı ve şimdi daha tok bir ses gelmeye başladı.Elle de direksiyondan gelen titreşim hissedilebiliyor.2 ustaya gösterdim. İkisi de önemsemedi.Direksiyon kutusunu açmadıktan sonra birşey diyemeyiz dedi ama ben tecrübeli arkadaşlardan deneyimlerini ve varsa bildikleri usta isimlerini paylaşmalarını istiyorum.Bursa dan olursa daha güzel olur. Pek dışarıya adım atamıyoruz.

Yorum bağlantısı
Tuncer Karakaya

focus 1'e hangi marka hangi özellikte ve renkte direksiyon hidrolik yağı konmalıdır.benimki biraz eksilmiş.yeşil renkte,alayım dedim satıcı direksiyon hidroliği kırmızı olur dedi kafam karıştı.yardımcı olabilir miisiniz?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

focus 1'e hangi marka hangi özellikte ve renkte direksiyon hidrolik yağı konmalıdır.benimki biraz eksilmiş.yeşil renkte,alayım dedim satıcı direksiyon hidroliği kırmızı olur dedi kafam karıştı.yardımcı olabilir miisiniz?

Tuncer bey ;

Konuyu yanlış yere açmışsınız, ilgili yere taşıdım.ATF 320 uygun olan yağ.

Yorum bağlantısı
Tuncer Karakaya

Tuncer bey ;

Konuyu yanlış yere açmışsınız, ilgili yere taşıdım.ATF 320 uygun olan yağ.

teşekkür ederim Tahir bey.rengi konusunda bilginiz varmı aceba?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

teşekkür ederim Tahir bey.rengi konusunda bilginiz varmı aceba?

ATF 320 ise kırmızıdır zaten. Vizikotise uygun, markanın önerdiği yağa yönelin renge o kadar takılmayın.Zaten doğru yağı bulduğunuzda rengi,nde uygun olduğunu göreceksiniz :) Her kırmızı renki uygun diye bir şey yok.

Yorum bağlantısı
Tuncer Karakaya

benim direksiyon hidroliği yeşil renkte o yüzden sordum rengin benim için de önemi yoktur.uygunluğunu araştırıyorum,daha önceki sahibi ne yağı koymuş alabilir.şaşırdım kaldım.

Yorum bağlantısı
Tuncer Karakaya

ATF 320 ise kırmızıdır zaten. Vizikotise uygun, markanın önerdiği yağa yönelin renge o kadar takılmayın.Zaten doğru yağı bulduğunuzda rengi,nde uygun olduğunu göreceksiniz :) Her kırmızı renki uygun diye bir şey yok.

mobil atf 320 almam gerekiyor yani.ama benim hidrolik yeşil görünüyor aceba bu yağ ne olabilir.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

mobil atf 320 almam gerekiyor yani.ama benim hidrolik yeşil görünüyor aceba bu yağ ne olabilir.

Kabın dışında mı baktınız ? Yoksa yağı direk gördünüz mü? Kabı yanıltıcı olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Tuncer Karakaya

Kabın dışında mı baktınız ? Yoksa yağı direk gördünüz mü? Kabı yanıltıcı olabiliyor.

kabın içinden de baktım dışından da kırmızı olmadığına eminim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yeşil renk olan alıp ilave edin...

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-febi-direksiyon-hidroligi-yagi-yesil-1-lt-113235508/detay/

Tahir yeşil direksiyon yağları da var..Renge takılmayın..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...