İçeriğe Yönlendir

Focus Mk1 - Direksiyon ile İlgili Sıkıntılar...

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Cihan Yetişken2
(düzenlendi)
Ses normal ama bu sesi fazla çıkarttırmamaya bakın..

Şimdi direksiyonu çevirirken çıkan sesin çıkmaması için, direksiyonu çevirmemek lazım :lol2:

tarihinde Cihan Yeti?ken tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Şimdi direksiyonu çevirirken çıkan sesin çıkmaması için, direksiyonu çevirmemek lazım :)

Ayhan'ın kasdettiği sona dayanınca duyulan sestir.. :p

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Ayhan'ın kasdettiği sona dayanınca duyulan sestir.. :)

+1 Gereksiz yere tam tur çevirmeler pompaya zarar veriyor.Deneme amaçlı bile yapmamak lazım.

Yorum bağlantısı
Özay Uçar

yorumlar için teşekürler..... ayhan beyin yorumunu okuyunca nasıl yani hiç mi çevirmeyeceğim yahu ben bu direksiyonu demiştim ki, açıklama yapılmış....

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2
yorumlar için teşekürler..... ayhan beyin yorumunu okuyunca nasıl yani hiç mi çevirmeyeceğim yahu ben bu direksiyonu demiştim ki, açıklama yapılmış....

Birden ben de öyle anladım ama yanlış anlamışız :lol2: Ayhan'ın dediği ses farklı. Hidrolik pompasından gelen ses. Benim düşündüğüm ses de çevirirken sanki keçeye sürtünme gibi çıkan enteresan bir ses. Onun çözümü yok gibi.

Yorum bağlantısı
Özay Uçar

evet aynı sesten bahsediyoruz. normal sağa sola çevirdiğimde hışşşş gibi bir ses geliyor... kapı açık olduğunda oldukça net duyuyorum bu sesi... yani tam tur yapıp, sonunda zorlama ile gelen ses değil....

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cengiz Aratemur

mrb arkadaşlar dün sabah arabamın lastiklerini değiştirmek için yola çıktım araçta herhangibi bi sorun yoktu ne olduysa hafif bi virajdan dönerken direksiyonun sertleştiğini hissettim yoluma 200 metre kadar devam ettim dahada sertleşti heralde lastik patladı diye düşündüm aracı sağa çektim lastiklere baktım bişe yok kaputu açtım direksiyon yağ haznesinde damla yağ kalmamış hortumları kontrol ettim bişe yok ilk aklıma gelen keçe'den olduğu lastikleri değişip tamirçime gittim bakar bakmaz cengiz geçmiş olsun dedi oda benim düşündüğüm gibi söyledi keçeden'dir dedi hemen kutuyu söküp bu işin ehli olan bi ustaya gönderdi oda komple direksiyon kutusunu dağıtıp yeni keçeleri takıp kurdu 120 tl aldı hazır araç tamire girmişken ön balatalarda değişti 35 tl ye ön balataları aldım otosan'ın ustayada 100 tl işçilik verdim 1 yılda garanti verildi sizce fiyatlar nasıl makulmu tşkr.

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

Fiyat bence normal. Ben geçen yıl servisde direksiyon yağ basınç sensörünü 140 liraya değiştirmiştim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

şimdi direksiyon revizyon mu oldu öyleyse harika fiyat. yok yapılani şlem revizyondan farklı ise makul

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur
şimdi direksiyon revizyon mu oldu öyleyse harika fiyat. yok yapılani şlem revizyondan farklı ise makul

evet mustafa'bey dediğiniz gibi direksiyon revizyon oldu eskisinden çok daha rahat oldu birazda lastiklerin değişmesindende kaynaklanyor tabiki .

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Dokcan

Benım araba damlatma yerine direk boşaltma yolunu seçti :unsure2: Aynı gün içinde ses başladı direksiyon turlarında ve bi süre sonra sertleşti yağ alıp ekledim ama ne fayda çok gitmeden boşaltıyordu servise gittim direksiyon basınç borusu rekordan kırılmış eger rekordan kırmasaymış tamiri mumkunmus bu yuzden o boru ve rekor 430tl ye yenisi takıldı.

Yorum bağlantısı

benim araçta v kayışı kopması sonucu aracı mecburen kullandıgım için sanırım basınçtan dolayı çok az yag eksilmiş ekledim.bu hafta içi kontrol ettiricem.ilk kalkışta ve sonrası dreksiyon çevirmelerinde boşta ikende tuk tuk ses yapıyor dreksiyon milinin masal tarafında yapıyor gibi yada başka yerden bakımda çıkıcak bakalım.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Sedat Can

Ankara'da yağ kaçağı olan direksiyon kutusunu garantili tamir edecek işin ehli usta bilen var mı?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
(düzenlendi)

pazar günü aracı kirkoyla kaldırp altını kontrol ettim incelerken ucu boşta duran ince boru gördüm ve takip ettim dreksiyon çevirme deyim tekere baglanan uç taraflarında körükler var bu körükler saglı sollu iki taraftada var bu borunun ucu bu körüge takılmış sag taraftaki öyleydi.sol taraf ucu boşta duruyordu ucu temizleyip taktım.bu borunun çıkık olması neyi etkiler?yag kaçagı falan yaparmı ve işlevi nedir? yardımcı olursanız sevinirim.dreksiyonum normalden sertti birazcık yumuşadı gibi ama emin degilim.çok az yag eksiltmiş.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
pazar günü aracı kirkoyla kaldırp altını kontrol ettim incelerken ucu boşta duran ince boru gördüm ve takip ettim dreksiyon çevirme deyim tekere baglanan uç taraflarında körükler var bu körükler saglı sollu iki taraftada var bu borunun ucu bu körüge takılmış sag taraftaki öyleydi.sol taraf ucu boşta duruyordu ucu temizleyip taktım.bu borunun çıkık olması neyi etkiler?yag kaçagı falan yaparmı ve işlevi nedir? yardımcı olursanız sevinirim.dreksiyonum normalden sertti birazcık yumuşadı gibi ama emin degilim.çok az yag eksiltmiş.

direksiyon çevirirken körügün içindeki havayı diger körüge aktarmak o borunun görevi, çıkmış olması körügün içine toz, toprak ve su girmesine sebep olur. buda direksiyon kutusunun ömrünü azaltır.

Yorum bağlantısı
direksiyon çevirirken körügün içindeki havayı diger körüge aktarmak o borunun görevi, çıkmış olması körügün içine toz, toprak ve su girmesine sebep olur. buda direksiyon kutusunun ömrünü azaltır.

tşk.anladım yaşar usta.usta tatilden gelince sökülcek zaten.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Kadir Bora

İyi akşamalar.

Daha öncede konu açmıtım direksiyonum kendini toplamıyor diye.

Bugün bir ustaya gittim direksiyonun sert olduğu için toplamıyor dedi. Hidrolik pompasının orada bir vida varmıs o vidayı gevsetince direksiyon yumusuyormus fakat ses yapabilir dedi.

Böyle birşey duyan arkadaslar varmı acaba. O vidayı gevşetmelimiyim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Kurcalatmayın. banada bir ses ile alakalı bir vida var sıkıyoruz ses gidiyor dediler. Kutuyu kurcalıyorlar, iki gün sonrada senin kutun dağılmış diyip 300+150 revizyon parası isterler :) Ben hiç kurcalatmadım. Tavsiyede etmem

Vida pomapda değil kutunun üstünde burçların orda demiştiler.

Yorum bağlantısı
Kadir Bora
Kurcalatmayın. banada bir ses ile alakalı bir vida var sıkıyoruz ses gidiyor dediler. Kutuyu kurcalıyorlar, iki gün sonrada senin kutun dağılmış diyip 300+150 revizyon parası isterler :) Ben hiç kurcalatmadım. Tavsiyede etmem

Vida pomapda değil kutunun üstünde burçların orda demiştiler.

Teşekkürler Mustafa bey. Ben en iyisi bu direksiyonun toplamamasına yavaş yavaş alışmalıyım :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bir vida kendi kendine sıkılaşmaz. Hadi gevşese tamam derim.

Yorum bağlantısı
Kadir Bora
Ön süspansiyonları kontrol ettirdiniz mi?

evet kontrol ettirdim. Sol aks bilyası biraz boşluk yapmış dedi usta. Ama direksiyonla alakası yok dedi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Rot ayarı yaptırın, direksiyon sistemini kurcalatmayın, bugün sadece toplamaz, yarın dönmez olur!

Yorum bağlantısı
Kadir Bora
Rot ayarı yaptırın, direksiyon sistemini kurcalatmayın, bugün sadece toplamaz, yarın dönmez olur!

Çağlar bey rot balans tur ayarı hepsi yapıldı ama socuç sıfır.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Kadir Bora
Ön süspansiyonlar patladığında da aynı şeyi yapıyor, onun için sormuştum.

Evet Ahmet bey sol önden tak diye bir ses geliyor cukura düşünce yada kasisden sert geçince ondan olabilimi acaba. o tak sesini neyden yapar acaba.

iyi akaşamlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...