İçeriğe Yönlendir

C-max Kaput üstü ızgara

Mehmet Mercan

Recommended Posts

Mehmet Mercan
(düzenlendi)

Yok unutmadım Lokman Abi. Misafir vardı ancak rahat rahat bilgisayarın başına geçtim. İlgili parçayı şiddetle tavsiye ederim. Ben sonradan sipariş vererek taktırmıştım. Dikkat edilmesi gereken tek nokta karşılık gelen yerlere klipslerin gireceği yuvaların açılması. Basit bir iş ama uğraşmak lazım. İşin ehli biri kolaylıkla yapabilir. Parça klips yardımı ile yerine oturuyor. Parça siparişi sırasında ilave olarak klips siparişise verilmeli. Parça ile birlikte gelmiyor Bahsi geçen parça CMAX'lerde rüzgar sesini oldukça kırıyor. Ön sileceklerin üzerine monte ediliyor. Aşağıda resmini görebilirsiniz. Görüntü olarakta daha spor bir hava katıyor.

dscn3096u.jpg

Parç Uygulanmadan önceki hali

dscn1446d.jpg

dscn1438z.jpg

tarihinde Mustafa T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Teşekkürler Mercan :D

bu parçayı nerden bulucaz, isim olarak ne geçiyor abim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
Teşekkürler Mercan :nazar:

bu parçayı nerden bulucaz, isim olarak ne geçiyor abim.

Parça nosunu bulursam gönderirim sana. Ama servisden CMAX ön cam rüzgarlık denince buluyorlar. Yada CUB kardeş bir bakabilirse bu konuda daha iyi yardımcı olabilir.

Takımımız, bana rağmen galip geldi ya ona sevinirim. Rüzgar sesi kesen ne parçasıymış bu :s Ayrı konu başlığını hak ediyor.

Lokman Abi'nin elinden öper.. Parçayı bulursak takacak mecburen zehiri verdik :)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

hiç sorma :nazar:

Can burayı görürse yardımcı olur yoksam pm atarım artık.

takınca konu açaız artık. :)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Teşekkürler Can ;)

bu arada maça sayımız yetmez diyen arkadaşlar, 2 takım daha çıkardı :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
Her iki takımada tebrikler :)

Mesaj alındı ;

İlgili parçayı yarın öğreniyorum tamamdır :good1:

Can biraz emri vaki oldu ama sen bizdensiz nitekim ;) Lokman Abiye bul şu parçayıda zehiri aldı o şimdi. Yoksa dert olacak banada :) Faydalı bir parça olmasa üstelememde. Lokman abi de bizim gibi arabaya ilgili olduğu için onun ilgisi dahilinde bir konuda olunca ortalık zehirlendi. İlacı sende :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
(düzenlendi)

Can sağolasın.

Evet bende bu fyat aralığında almıştım. Sileceklerin üst kısmını takılıyor.Klima havalandırma deliklerinin tam üstüne geliyor.

cmaxruzgarlik.png

tarihinde Mehmet Mercan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Can çok teşekkürler :D bu parçayı istediğimiz zaman bulabilirmiyiz? servistenmi alacaz? alacak olursam sen kredi kartıyla ödemeyle yolluyabilirmisin? bide yanlış anlaşılma olmasında bu parça eski havalandırmanın üzerine takılacak extra bir parça doğrumu? yoksa şimdiki takılı olanda bir sorun yok.

Mercan bu parça kaputamı montaj oluyor yoksa eski havalandırmanın olduğu parçayamı? ilk resimde sanki sadece ortadaki havalandırmanın üstünü kapatmış gibi görünüyor eğer takılıysa. :p

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

çok teşekkürler abim birazdan kardeşler yetkili servisine gidiyorum hemen ben bişey duymadım görmedim :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
Can çok teşekkürler :) bu parçayı istediğimiz zaman bulabilirmiyiz? servistenmi alacaz? alacak olursam sen kredi kartıyla ödemeyle yolluyabilirmisin? bide yanlış anlaşılma olmasında bu parça eski havalandırmanın üzerine takılacak extra bir parça doğrumu? yoksa şimdiki takılı olanda bir sorun yok.

Mercan bu parça kaputamı montaj oluyor yoksa eski havalandırmanın olduğu parçayamı? ilk resimde sanki sadece ortadaki havalandırmanın üstünü kapatmış gibi görünüyor eğer takılıysa. :)

Yok kaput açılınca klima havalandırma bakalitinin üstüne monte ediliyor. Sileceğinde o büyük hareketli kısmını kapatıyor. Böylece rüzgar kırılmış oluyor. Adamlar bunu 2006 GHIA'larla birlikte geliştirdi. Ben taktıktan sonra rüzgar sesi oldukça kesilmişti. Vuruntulu olan rüzgar sesi normal cama gelen aero dinamik şeklw dönüştü. Pişman olmazsın Lokman abi. Ancak dediğim gibi bu paröçayı tutan klipsleride alman lazım. Adetini bilmiyorum ama 8 filan olması lazım.

Abicim benden duymuş olma ama servislerde kampanya var mayıs sonuna kadar aracının yaşının 5 katı kadar indirimin var seninki yüksek ihtimalle %25 olacaktır :good1:

Bir küçük bilgi daha paylaşayım aslında söylemek yasak olabilir ama Otosanda 2 tane mevcut o kadar , bilgin olsun abicim :D

Evet bende uymuştum otosanda iki merkez mevcutmuş :) Biri Gebzede biride Gölcükte :D

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

arkadaşlar Kardeşler yetkli servisine gittim sağolsunlar baya ilgilendiler. parça ellerinde yok sipariş verdik eğe acil istersek parçayı yarın gelir dediler ama ozamanda indirim olmuyormuş bende acelesi yok dedim şimdi parçanın gelmesini bekliyoruz. Mercan kötü zehirledin beni :flowers:

Yönetici arkadaşlar bu parçayla ilgili kısımları yeni başlık altına alabilirlerse bence daha uygun olacak gibi konu değişti çünkü :nazar:

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Evet bir tane kaldı :rolleyes: İsteyen acele etsin.

Lokman Abi servisdeki arkadaşlar tanıdık diye umuyorum. Yoksa klipslerin geçeceği yeri açmazlar :) Normalde bu parçanın takılı geldiği CMAX'lerde kaput altında kalan bakalitin üstünde hazır yerleri mevcuttu. O bakalitte değişmiş. Ama dediğim gibi klipslerin gireceği yerler işaretlendikten sonra gerekli boyutta delikleri açmışlardı. Yani istenince yapılıyor. Doğan Oto bu konuda bana yardımcı olmuştu. Yoksa alt bakalitide sipariş vermek lazım değmez.

Birde Lokman Abi bu parça takılırken alt bakalitin uçları kalkıyor demiştin onuda siyah silikon ile tutturmayı unutma hatırlatayım dedim. Sonrasındaki resimler artık sana ait Abi :)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Kendileri takacak zaten o şekilde konuştum :p slikon işinide bu parça takılırken yaptırırım artık. :D

Yorum bağlantısı

Böyle bir parçayı astra g coupe de görmüşmütüm, gerçekten çok faydalı bir ürüne benziyor. Lokman abi şimden hayırlı olsun. Güle güle kullan.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Teşekkürler Can bugün 3. gün ben bir arıyayım ne oldu bakalım.

Yorum bağlantısı
Muhsin İpek

Arkadaşlar geçen gün gördüm cam rüzgarlığını ve çok dikkatimi çekti Bu gün ( c.tesi ) sipariş verdim. ellerinde olmadığını, p.tesi gelecekmis :nazar:

mehmet beye bir sorum olacak c-max mercekli farları nerden temin ettiniz.. Çok zamandır arıyorum hatta bu gün servise sordum yok dediler.. nerden temin edebileceğimizi söylerseniz Sevinirim

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Muhsin Bey öncelikler hoşgeldiniz.

mercekli farı ikitellideki hurdacıları sık sık kontrol ederek bulabilisiniz. ben ordan almıştım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Bende Ankara'lı bir arkadaştan almıştım. Oto yedek parçaları ile uğraşan. Rüzgarlık içinse Otosanda iki adet kalmıştı. Birini Lokman Abi birini Muhsin bey almış oldu :)

Otosan bu işte bir iş var diyecektir :crazy:

Yorum bağlantısı
Muhsin İpek
(düzenlendi)
Muhsin Bey öncelikler hoşgeldiniz.

mercekli farı ikitellideki hurdacıları sık sık kontrol ederek bulabilisiniz. ben ordan almıştım.

Çok teşekkür ederim Lokman bey. Aldığınız yerin telefon numarasını biliyorsanız verirseniz sevinirim. Ataşehir de oturuyorum . malüm çok uzak en azından sık sık arar öğrenme şansım olabilir..

Pazartesi günü de servise geliyor silecek için rüzgarlık. Takınca fotograflarını koymayı düşünüyorum. :crazy:

tarihinde Muhsin ?pek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Bende Ankara'lı bir arkadaştan almıştım. Oto yedek parçaları ile uğraşan. Rüzgarlık içinse Otosanda iki adet kalmıştı. Birini Lokman Abi birini Muhsin bey almış oldu :)

Otosan bu işte bir iş var diyecektir :nazar:

:)

Çok teşekkür ederim Lokman bey. Aldığınız yerin telefon numarasını biliyorsanız verirseniz sevinirim. Ataşehir de oturuyorum . malüm çok uzak en azından sık sık arar öğrenme şansım olabilir..

Pazartesi günü de servise geliyor silecek için rüzgarlık. Takınca fotograflarını koymayı düşünüyorum. :good1:

Telefon numarsını bulamadım heralde kart arabada, yarın bulunca pm atarım.

Yorum bağlantısı
Muhsin İpek
:nazar:

Telefon numarsını bulamadım heralde kart arabada, yarın bulunca pm atarım.

teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

Muhsin bey burayada sorun dağdelen oto

Dağdelen : TELEFON : 0212 486 13 11- 12 (MERKEZ) 0212 486 07 24 - 25 (ŞUBE)

sonunda buldum :nazar:

Uzman oto: Tel : 0(212) 485 42 56- 485 42 57

burda deniz diye biri var onla irtibata geçin derim.

tarihinde Lokman Ceritlio?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...