İçeriğe Yönlendir

C-max Kaput üstü ızgara

Mehmet Mercan

Recommended Posts

Lokman Ceritlioğlu

Çağlar yıldız sanayide mutlaka bulursun. dün yanlışlıkla oaraya grdimdi :mangal: dünya kadar cümax gördüm :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Lokman abi orası hurdalık cenneti gibi :mangal: bazen en olmadık parçaları bulabiliyorsun.ama bazen öyle fiyat istiyorlar ki inanamazsın.mesela ben orda eski arabanın (1990 opel kadett) ön güneşliğin takıldıği küçücük pimi bulmuştum.ama aynı arabanın arka emniyet kemerleri için 5-6 sene önce 500 tl istemişlerdi :D bir ay sonra aynı yerden aynı kemeri 50 tl ye almıştım :D sürekli orda dolaşmak peşinde olmak lazım.

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral

Yahu arkadaşlar beni arabada kaput üstü ızgara var galiba şimdi garaja gidip inceleyemem ama yarın kesin bakarım fotolara baktım dikkatimi çekti.

İlk foto Mustafa Bey'in aracı

4da331c0.jpg

Bu fotoda benim araç, ne diyorsunuz sizcede var değil mi?

muayene4.jpg

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral
Var Metin, çok iyi kurtardın sen :D

Abi demekki ben sizin dinlediğiniz sesi hiç duymamışım, demekki aldığım arkadaşım bunu yaptırmış. Zaten adama arabayı alırken dedimki, "şimdi alacağın arabayı satarken ilk beni ara" Allah razı olsun böyle arabasına bakan adam görmedim desem yeri var.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Maşallah :D Metin bir kısım araçta bu parça orjinal takılı gelmiş bunlardan biride olabilir.

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral
Maşallah :D Metin bir kısım araçta bu parça orjinal takılı gelmiş bunlardan biride olabilir.

Olabilir tabi. :good1:

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
2006 ve sonrasında var Lokman Bey, 2009 ve sonrasında da kaputun arkasına gömülü ve kaput ile kalkıp iniyor.

doğrudur Mustafa bey. :nazar:

Yorum bağlantısı
Misafir
2006 ve sonrasında var Lokman Bey, 2009 ve sonrasında da kaputun arkasına gömülü ve kaput ile kalkıp iniyor.

üstadım iyi günlerde kullan.şekli bile değişmiş.bu eklenti ile daha yahşi olmuş. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Yahu arkadaşlar beni arabada kaput üstü ızgara var galiba şimdi garaja gidip inceleyemem ama yarın kesin bakarım fotolara baktım dikkatimi çekti.

İlk foto Mustafa Bey'in aracı

4da331c0.jpg

Bu fotoda benim araç, ne diyorsunuz sizcede var değil mi?

muayene4.jpg

Mustafa abi şanslısın parçanın üzerinde olmasına

Bu parça motor koruma kapagı ile birlikte bazi Ghialarda var fabrika çıkışı

sizin araçta motor koruma kapagı varmı?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

demekki 2006 lar ful donanım gelmiş:D benimkindede yok :good1:

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral

Lokman abi havalar biraz düzelsin de bir toplantı kaçınılmaz oldu bence, karşılaştıracak çok şey var öyle değilmi.?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Haklısın Metin, 30 unda toplanıyoruz müsait olursan bekleriz :D

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral
Haklısın Metin, 30 unda toplanıyoruz müsait olursan bekleriz ;)

Abi hiç konu açılmadı yoksa ben mi bilmiyorum otuzunda nerde bilgi versen bira yada yeni konu açılsa. Yoksa basket maçı davetimi? :unknw:

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Evet motor koruma kapağı var Yalçın.

Tamam Mustafa abi dedigim gibi fabrika çıkışı orjinal

Motor koruma ve kaput üstü ızgara şanslısın abi

Sadece 2006 modelde çıktı diye biliyorum bunlar bi süre

demekki 2006 lar ful donanım gelmiş:mangal: benimkindede yok ;)

Aynen öle Lokman abi 2006ların bazıları full geldi

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral

2007 si vardı bir arkadaşta oda aynı idi.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Bugun öglen sanayideydim ızgarayı montaj yaptıracaktım. ama nasıl yapacagimizi bilemedik alttaki delikleri delmek yetmiyo üstteki ayaklarında geçecegi delik açmamız lazım galiba?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Yalçın çok iyi birini bulman lazım Mustafa beye kulak ver, serviste bile takamadılar benimkini, sağolsun Mehmet Mercanın tanıdığı birine taktırdık.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

bak benim konuda resim buldum Yalçın

burdada 2-3 sayfada detaylı olması lazım.

photo0021c.jpg

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Asıl iş o zaten Yalçın, Üst delikleri markalamak, açmak ve alıştırmak, sonrasında alt delikleri delip klipslerini takmak.

Kime gittin sen bunu yaptırmaya?

El işçiliği iyi birine götür, basit ama ince iş.

Hata yaparlarsa kötü görünebilir yada alt ızgarayı yenilemen gerekebilir.

Yada gel ben takayım :)

Mustafa abi bugun bi bakayım dedim parça bagajdaydı sanayide ugradım ama usta dedi bunun işi uzun dedi ince iş dedi sabah gel yapalım dedi dedim cumartesi gelim ben. konuya baştan sona baktımda abi senin detaylı montaj resimlerini buldum ustaya gösterecem cumartesi gunu.

Turboyu yaptırdıgım mersinde ford servisine gittim özel.

Tahminim el işçiliği iyi biri diye düşünüyorum.

Evet baktım deliklerde hata olursa alt ızgara mahvoluyor abi sen çok güzel halletmişsin

alet ve ekipman olsaydı aslında ben kendimde girişebilirdim.

Mustafa abi vallahi zamanım olsaydı gelirdim :D

çalıştıgım şirkette izin alma deveye hendek atlatmaktan zor:S

Yalçın çok iyi birini bulman lazım Mustafa beye kulak ver, serviste bile takamadılar benimkini, sağolsun Mehmet Mercanın tanıdığı birine taktırdık.

Lokman abi bugun parçayı aldıgım yere g ittim benim turboyu yaptırdıgım yer o dedi yaparım ince ve uzun iş dedi ama.

abi alt ızgarayı sökmeden takılmıyormu onu sökmekmi lazım? hangisi daha rahat oluyo üstündemi takmak yoksa ızgarayı sökmekmi

Mustafa abi sanırım sökmeden taktı?

Gelsin Bursa'ya ben takayım dedim ama ses çıkmadı henüz,

halen takmaya çalışıyorlar herhalde.

Mustafa abi vallahi zamanım olsa gelirdim hiç affetmezdim :p

Yok abi takmıyorum bagajda atılı parça :)

Sinemadaydım abi eyvah eyvah 2 ye gittik yeni geldim direk foruma daldım

bak benim konuda resim buldum Yalçın

burdada 2-3 sayfada detaylı olması lazım.

photo0021c.jpg

Baktım resimlere Lokman abi muhakkak ustayada gösterecem bu resimleride takacagımız zaman.

Sizde alt ızgarayı sökmüşler Lokman Bey,

Ben hiç sökmedim.

Üzerinde, silecek kol bağlantı noktalarından eksenleyip gönyesine getirerek markaladım,

sonra üst kenet yuvalarını açtım kabaca, sonra parçayı yerine alıştırdım yuvaları teker teker büyüterek, o işlemden bittikten ve kenetler yuvalara "TIK" diye geçtikten sonra alt klips deliklerini deldik ve klipsleri takıp sabitledik.

Hepsi bu kadar. Toplam süre 35-40 dk kadar.

Evet benimde dikkatimi çekti Mustafa abi sen sökmemişsin Lokman abide sökmüşler.

Abi yorumların için teşekkür ederim hepsini ustaya okutacam ve resimleride gösterecem ona göre daha rahat yapar

Aslında mazeme felan olsa ben kendimde girişmeye niyetliyim babamla hafta sonu pazar günü

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...