İçeriğe Yönlendir

Focus Mu? Astra Classic Mi? Bravo Mu?

Ersin Temel

Recommended Posts

Ali Elöver
Gece giderseniz ali abinin yanına binmeyin uzaktan izleyin mümkünse :):)

Kalbimi kırdın :) Resimlerin bende, zipleyip atayım istersen :rolleyes:

Veya en iyisi havalar güzelken alalım şu dandik Civic'i de Fotoğraf Gecesi yapalım. Sadece fotoğraf çekeriz, test yok :D

O kadar mı kötü GP, alınmaz mı diyorsun. Yol tutuş performans yaramaz mı ?

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)
Yook , seninki ON NUMARA araba. Otomatükte tek geçerim. Hele trim kalitesi.

Beyaz olması albenisini 2 kat arttırıyor. Ah birde Türk Malı, Gebze montaj olmasa, alasım var. Çakma Hızır Tuning xenon'a rağmen

Bende otomatiği iyi diye aldım zaten, yoksa ne işim var bu yaşta atmosferik benzinli ile :)

Tertemiz kar gibi hondayı :nazar: bu işin içine hiç karıştırmayalım :rolleyes:

Eyvalla...

Getirsene bu akşam bunu Göztepe Parkına, 5 araba fark koyayım 100'e kadar :D Motor yok sizin takalarda.

Belki Cuma, bayram öncesi rahatsızdım düzeldim derken tekrar üşüttük

Testte yaparız fotoda çekeriz ama ne testi yapıcaz? C sınıfı, stok, en karizma araç testi yapıcaz derseniz yapalım :p

onun dışında birşey yok, alıyon drive'a 40'a kadar gaz pedalı ile hızlandırıyorsun zaten gaz pedalı yerden çıkma hafif yasla ayağını, sonra cruise açıyorsun ara sıra fren yapıyorsun birazda kolunu sağa sola çeviriyorsun o kadar :)

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Yook , seninki ON NUMARA araba. Otomatükte tek geçerim. Hele trim kalitesi.

Beyaz olması albenisini 2 kat arttırıyor. Ah birde Türk Malı, Gebze montaj olmasa, alasım var. Çakma Hızır Tuning xenon'a rağmen

En azından uydurk çin malı konsolu yok, bak bakalım senin konsol ne malıymış, çatlayınca vah deme, üstelik garantiyede girmiyor.

Yorum bağlantısı
Kalbimi kırdın :) Resimlerin bende, zipleyip atayım istersen :rolleyes:

Veya en iyisi havalar güzelken alalım şu dandik Civic'i de Fotoğraf Gecesi yapalım. Sadece fotoğraf çekeriz, test yok :D

O kadar mı kötü GP, alınmaz mı diyorsun. Yol tutuş performans yaramaz mı ?

Abi çağırdığın arabaların hespi madara olucak tjetin yanında ben derimki bundan sonra punto ve diğerleri eğer ben senin arabayı ben araba almadan kullansaydım kesinlikle espli almıştım.Hem buzdolapları kaç snde 0 dan 100 e cıkıyor :nazar:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Özet resim BUDUR Ayhanım, hiç ticari araç resimleri ile debelenme :nazar:

Hangi MARKA ve MODEL ile dans ettiğinize dikkat edin :rolleyes:

Valla dünyada ilk kez bir Porşe ile Ford Fiesta görsel olarak bugün benzetildi.

mUhahah ve hatta pauahhaha, yani pes gp i zavallı ferrariyle bütünleştirmişsinya, yazık GP ye karizması çizildi vah vah.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
En azından uydurk çin malı konsolu yok, bak bakalım senin konsol ne malıymış, çatlayınca vah deme, üstelik garantiyede girmiyor.

Kurban olsun TÜM Fiestalar GP'nin süper konsoluna....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Hata demek Ali Cihangir demek :D Sorun değil alıştık artık. En büyük hatan da Fiesta almak.

İşte otomobiller ile ne kadar alakalı olduğun belli oldu :nazar: Daha da bişey demem sana. Pilli araba ile sanat eseri Ferrari çığlıkları bir mi ?

Ferrari458Italia_colori_04.jpg

600-tesla.jpg

Ne alaydım ? 2006 Fiesta Tdci Abs'li mi :rolleyes:

Komiksin vallahi, benim tercihim Tesla olurdu, hatta hiç düşünmezdim bile, yemişim ferroyu, geç sen bunları, teslayı zor alırsın ama ferro istanbulda dolu...

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Benim arabam 4 sene uzatılmış Fiat fabrika garantili. Daha 2 yaşında. 2 sene sonrası bene enterese etmez, zaten satmış olurum.

Bende otomatiği iyi diye aldım zaten, yoksa ne işim var bu yaşta atmosferik benzinli ile :nazar:

Afferim, Tubo iyidir.

Belki Cuma, bayram öncesi rahatsızdım düzeldim derken tekrar üşüttük

Testte yaparız fotoda çekeriz ama ne testi yapıcaz? C sınıfı, stok, en karizma araç testi yapıcaz derseniz yapalım :rolleyes:

bu hafta komple yağmur var h.sonuna kadar.

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Benzinli araba düşünsem skoda fabia tsi ı da düşünürdüm 1.2 105 bg 28 000 den başlıyor, tipte hiç fena değil, 1.4 tsi motorlu golf kullandım, çok zevkli... 1.2 tsi ın yakıt tüketim ve hızlanma değerleri bayağı iyi.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Abi çağırdığın arabaların hespi madara olucak tjetin yanında ben derimki bundan sonra punto ve diğerleri eğer ben senin arabayı ben araba almadan kullansaydım kesinlikle espli almıştım.Hem buzdolapları kaç snde 0 dan 100 e cıkıyor :nazar:

:rolleyes::D

Yok be, Fiesta geçer virajda :) Esp falan da istemez :)

Buzdolapları 15-16 sn çıkıyormuş bir rivayete göre.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Evet motorun ne önemi var :D Arabayı ittirsek de olur dimi ? Tabi sen alışmışsın motorsuz arabay :) 68 Bg ha varmış ha yokmuş :p

Elektronik çift bölgeli klima, mp3 çalar Çin işimi donanım mı sayılıyor ? Allah iyiliğini versin senin.... Tabi senin traktörde yokya garip geldi bi an demi ?

Evet evet Fiesta çok iidir. Birde içine motor koysalar dimi ama ??? Birde boyaları dökülmese paçalarından :p Daha da var ama yeter.

Şikayet olmayan araba mı var ? Mercedes de var orada Volvo da BMW de. Bagajımda aydınlatmam var, o danikline modeldir :) Senin Fiestada kapı fitili yok, gidip renö servislerinden alıp uydurup monte ediyorsun :nazar::rolleyes: Orcinal Ford kapı fitili yok mu Fiesta için. Devşirme arabalı Aliiii.

Valla sırf atraksiyonum, b,şey olmaz sen merak etme. Sor bakalım Gökhan Ay kardeşime nasılmış Punto :p Anlatsın sana.

Siz Ayhan ile buluşup bu hafta sonu yapsanıza bir araba :)

Ayhan Ford parçaları alsın bagajına, nasılsa sök tak çok kolay maket araba bu Fordlar. Arka aksı monte ederken tam bağımsız Lego kullanın :)

Git Fiesta al en iyisi o :good1: Hatta 2006 olsun, pörtlek gözlü. ABS varsa ii olur.

Sen hayal aleminde yaşamaya devam et, çift bölgeli kliman elinde kalmasın sonra, dandik çin malı materyaldan yapılınca çok dayanmıyor diye biliyorum ben, sen 68 hp motor dersin anca, fitile gelince Otosanın gıcıklığı, oldum olası sevmezdim zaten, sen bin GP yalnız fazla tutmada elinde kalmasın, başına dert açmadan sat, ha bu arada aman çarpıyım deme iflah olmaz bir daha, hala fiatı savunuyorsunya çok gülüyorum sana. Gökhan kardeşe sormaya gerek yok, o motoru benim fiestaya taksam zaten seninki madara olurdu, ha bu arada direksiyona dikkat et ciddiyim bak, kontrol et arasırada tehlikeli birşey olmasın sonra.

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Ali Bey ,

Sizin arabada chip tuning mi vardı ? Sanki başka bir konuda okumuştum.

Emre Bey,

Evet öyle bir konu vardı ama kökünden silindi maalesef.

Yok bişeyi, tamamen saf Fiat gücü var :nazar:

Aaa, bakın Gökhan Ay ne yazmış o silinen konuda :rolleyes:

Komiksin vallahi, benim tercihim Tesla olurdu, hatta hiç düşünmezdim bile, yemişim ferroyu, geç sen bunları, teslayı zor alırsın ama ferro istanbulda dolu...

Bravo sana araba Gurmesi Ali Teslasever. Evet yemişiz Ferrariyi, arabamı o ? Fiat en nihayetinde... Lambo da VW :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Kurban olsun TÜM Fiestalar GP'nin süper konsoluna....

Konsola baaaak birde fiestaya bak, gözlerde sorun olmasın senin, heleki gösterge tablosuna bittim, sanayide kartondan şablon yapıp rakamları sprey boyayla atmışlar galiba, neyse motor var esp de var bunlar yeter, süper GP ne araba beee :nazar: Ha o düğmelere dikkat ette toz tutmasın, sonra basarken takılıp kalıyor, yan basınca sıkışıyor, geri çıkarman zor olur, temiz tut konsolunu.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Sen hayal aleminde yaşamaya devam et, çift bölgeli kliman elinde kalmasın sonra, dandik çin malı materyaldan yapılınca çok dayanmıyor diye biliyorum ben, sen anca 68 hp motor dersin anca, sen bin GP yalnız fazla tutmada elinde kalmasın, başına dert açmadan sat, ha bu arada aman çarpıyım deme iflah olmaz bir daha,

Valla be, hayal etmek güzel şey. Yora yora allah vere.

Çin mevzuuna nerden takıldın anlamadım :D Fiat İtalyan malı.

Elimde kalırsa kalır napiim ? Benle mi yaşayacak, garantiden yapılır icabında.

E zaten çarpmak için almıyoruz, binmek için alıyoruz. Sen galiba haftada bir çıkıyon bi yerlere, pek hassassın bu konuda.

Gökhan kardeşe sormaya gerek yok, o motoru benim fiestaya taksam zaten seninki madara olurdu, ha bu arada direksiyona dikkat et ciddiyim bak, kontrol et arasırada tehlikeli birşey olmasın sonra.

O motoru takamayız senin traktöre çünkü şasesi dayanamaz 2 ye ayrılır. Hem Fiestada öyle motor yok ki :nazar:

Direksiyon yeni kasa Opel Corsa ile aynı, yani bişey olmaz merak etme :)

Konsola baaaak birde fiestaya bak, gözlerde sorun olmasın senin,

Evet be, senin gözler yanmış dizel pompasına bakarken.

Konsola bak, pet şişeden mamul :rolleyes:

IMGP6112.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Emre Bey,

Yok bişeyi, tamamen saf Fiat gücü var :nazar:

Aaa, bakın Gökhan Ay ne yazmış o silinen konuda :rolleyes:

Bravo sana araba Gurmesi Ali Teslasever. Evet yemişiz Ferrariyi, arabamı o ? Fiat en nihayetinde... Lambo da VW :D

Allahtan garantin uzunmuş, arabada 2 yaşında ve 4 sene olmadan satacak olmanda tam isabet olacak, bu şekilde kullanmaya devam edersen saf fiat gücünün, ilaç verilmiş yarış atı gibi olduğunu anlayacaktın, alana yazık olucak vallahi, garanti bitmeden satta alana yazık olmasın bari.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Ha o düğmelere dikkat ette toz tutmasın, sonra basarken takılıp kalıyor, yan basınca sıkışıyor, geri çıkarman zor olur, temiz tut konsolunu.

Merak etme, tertemiz kullanırım ben :nazar: En azından basacak düğmeler var :rolleyes: Seninki gibi KEL değil :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Merak etme, tertemiz kullanırım ben :nazar: En azından basacak düğmeler var :rolleyes: Seninki gibi KEL değil :D

Tabi tabi öyledir, benimki kel naapalım, senin lafınla, dandik Ford düğme bile koymamış :)

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)
Bu yazı ile PUNTO övülmeye çalışılıyorsa yanlış olur. Bahsi geçen araçların birbirleriyle hiç alakası yok.

Sadece 207 S2000 ile Punto S2000 aynı sınıf.

Bu konuya bence bu tarz araçları hiç katmayın. Zira Burcu'ya beleş hangi arabayı verirseniz, onunla yarışır. Ben daha kendi aracını hazırladığını görmedim.

Yo ben birşey övmüyorum, puntoymuş fiestaymış işim olmaz :nazar:

öyle bir yazı gördüm yayımladım, kim ne çıkarırsa artık..

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Birkere puntoda otomatik klima var fiestada hanimiş

Yanlış olmasın Gökhan bey, hızlı gitti diye aldanmayın etki alanına girmeyin sakın, fiestadada var öyle klima, ama otosan yüzünden az bulunuyor, zaten ne geliyorsa başımıza onların yüzünden geliyorya neyse...

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Yanlış olmasın Gökhan bey, hızlı gitti diye aldanmayın etki alanına girmeyin sakın, fiestadada var öyle klima, ama otosan yüzünden az bulunuyor, zaten ne geliyorsa başımıza onların yüzünden geliyorya neyse...

Ben birkaç st'de gördüm doğrudur ama tek bölgeli :nazar:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Şu yeni Ford lar gelsede, şu Fiat olayı kapansa artık, neyse geyik çok uzadı hakkaten, yazmaktan yoruldum, Ford' u Fiata karşı savunuyoruz ya, boşa zaman vallahi, hiç Fiat Ford' la kıyaslanırmı, daha çok fırın ekmek yemesi lazım Fiat' ın. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emre Bey,

Yok bişeyi, tamamen saf Fiat gücü var :)

Aaa, bakın Gökhan Ay ne yazmış o silinen konuda :(

Vay uyanık, konu nasıl olsa silinir diye, kaydetmiş mesajları :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

Amaç Fiat'ı savunmak değil, amaç markalara hak ettiği değerleri vermek..

Çok sevdiğim Ford markasının first class araçlar üretmediğini aynı şekilde Fiat markasının da bazı yönlerinin Ford'dan iyi olduğunu anlatmak, bu yönler kimisi için önemlidir kimisi için önemsizdir, önemli olduğunu düşünen Fiat alır, benim için başka şeyler daha önemlidir diyen Ford alır, yada başka marka alır..

Ama Fiat markasının Türkiye'de küçümsenemeyecek kadar bir kullanıcı kitlesinin olduğunu, talebin olduğunu unutmamak gerekir..

Yani Fiat markasını böyle eleştirenler, Çinli Geely, Hintli Tata için heralde ağıza alınmayacak eleştirilerde ve söylemlerde bulunur diye düşünüyorum..

Tata kampanya yapmış hem pickup hem sedan iki aracı 47bine veriyor..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...