İçeriğe Yönlendir

hTC Telefonları Genel Başlık

Zafer Ayvacı

Recommended Posts

Servet Aydın

Ben memnunum. one s, hem hafif hemde sıfır hata ile hizmet veriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

telefonsuzum ya :) bana propaganda yapın. Çin malı juayu herhalde yatacak. karar veremiyorum.

xperia sp

one mini

s4 mini

razor 910 da tek elle tüm ekrana ulaşamıyordum özellikle telefon etme tuşuna :) o nedenle 4.3 inç gibi şeyler iyi olacak sanki. pil ömrü ve çağrı kalitesi en önemlisi.

İnceledim. Kasa olarak s4 mini daha şık ama one mini daha sağlam. Ve çok akıcı bir alet. Bu fiyata alacak olsam one mini alırdım. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Eee, bu sefer adamlar yapmış diyoruz ama inandıramıyoruz, başka konularda da aynı şey oldu, bu sefer sakal bırakmak farz oldu sanırım  :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bugün Htc one x kurcaladım biraz. Üzerinde 4.0.4 kurulu olduğu halde yine yavaş geldi bana. Beklediğim performans yoktu.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bugün Htc one x kurcaladım biraz. Üzerinde 4.0.4 kurulu olduğu halde yine yavaş geldi bana. Beklediğim performans yoktu.

One x daha ne yapsın abi. Zamanın en iyi telefonuydu. Bence o da efsane. Ama aşırı stabil değil o doğru. :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

One alda, beklentilerin değişsin o zaman  :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

One alda, beklentilerin değişsin o zaman :D

Abi sen htc de çalışıyorsun da bizim haberimiz mi yok :D
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

One alda, beklentilerin değişsin o zaman  :D

Baktığımda One  X :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Baktığımda One  X :D

sade One, pilav üstü değil  :D

Sen dua et One+ daha çıkmadı, yoksa bittiydin :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Gece gece iyi güldürdün beni :D :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Zafer Ayvacı

Sen dua et One+ daha çıkmadı, yoksa bittiydin :)

Ali abi dipteyim, sondayım, depresyondayım. :D

Lütfen sadece 1 cümle ile açıklar mısın?

Neden G2 yerine hTC One almalıyım?

Diğerlerini zaten geç :D

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ali abi dipteyim, sondayım, depresyondayım. :D

Lütfen sadece 1 cümle ile açıklar mısın?

Neden G2 yerine hTC One almalıyım?

Diğerlerini zaten geç :D

Zafer abi yazık oldu sana genç yaşında. :(
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Basit, birkere hTC ve One amiral gemisi, bilirsin hTC nin amiralleri süperdir.

Neden g2 almamalısın: bir kere yeni çıkan model hemen alınmaz, 4-5 seri gelsin sonra bakılır, 2.si 16gb ram çook az, sana yetmez, kutudan çıktığında kalan hafıza 9.8 gb. gibi birşey, bende tonla şey yüklüyken kalan 10 gb. :) 3. dediğim gibi hemen alınmaz ve 32 gb. lik beklenebilir zira nette aratırsan sorunların başladığınıda görürsün, g2 de şuan için başlayan sıkıntılar şunlar, kasa gıcırdaması, cihaz değişime gitmeli, dokunmatik yüzeyde bazı bölgelerde algılama hatası, kamerada sıkıntılar, pembeleşme vs. şimdilik bunlar, g2 fena değil aslında, 32gb. geldiğinde alınabilir gibi.

G2 nin One olan üstünlükleri:

Daha hızlı işlemci (testleri geç, kullanımda fark anlaşılmıyor)

Az daha büyük ekran

Videoda full hd çekimde 60 fps

Daha uygun fiyat.

One ın G2 ye olan üstünlükleri:

Şunlar tartışmasız daha üstün.

Mazleme kalitesi

Çok çok daha iyi ses kalitesi ve çıkışı, kulaklık çıkışında g2 direk hacamat olur, en ufak şansı dahi yok

Sense arabirimi, şuan için bence en iyi arayüz

Ön ve arka kameraların nerdeyse 1.5 kat daha geniş açılı resim çekebilmesi(one da resme zoom yaparsan 4mp olduğundan g2 ye göre daha çok bozulma oluyor, ama direk çekilen resme bakarsan çok daha geniş açılı olması bence daha güzel, zaten bu aletler foto makinası değil, çokta aman aman şeyler beklememek lazım)

Doğala çok daha yakın görüntü veren ve daha yüksek ppi değerine sahip ekran, g2 samsung tarzı yapay renklere sahip ama samsunga göre daha iyi, One en iyi sonra g2 sonra S4 ekranı gelir bence.

Sonuç olarak tercihte tek etken bence fiyat diyeyim, eğer ikiside aynı fiyat olsaydı ben yine One alırdım, bu alet süper.

Pek bir cümle ile olmadı ama  :D

Tek cümleyle, neden One: bir kere o bir hTC, Sense 5.5 ve 6 geliyor, daha karizmatik daha kaliteli ve farklı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Niye la :p

Htc One abi bu nasil g2 gibi bir telefonla ayni cümle içinde kullanirsin? :p Ali abi alalim bu abiyide. :p

Oooo Ali abi cok dakiksin valla :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Htc One abi bu nasil g2 gibi bir telefonla ayni cümle içinde kullanirsin? :p Ali abi alalim bu abiyide. :p

Hehhe, affetmem anında gelirim  :D

Neyse, G2 güzel cihaz, ama alacaksan bence 32 gb. lik olanı al, hem daha az hata ihtimalide olur, One pahalı ama başka bir alem, şuan beni cezbeden başka bir model yok ne yazıkki, One hala number One.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Kafamdaki esas sorun pil. 3000 mAh batarya çok çekici geliyor. Fiyat konusu da dahil geri kalanları göz ardı edebilirim. Zira 32GB G2 ile One 'ın fiyatı aynı.

Yok senin gibi düşünmüyorum o konuda. :)

Ali abinin yanındayım ben. Aynı şeyleri düşünüyoruz ama o daha sık dile getiriyor.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

One bencede güzel cihaz ve halen güncel. Eline alan herkese vaaay dedirtebiliyor. Ama g2nin de asagi kalir yani yok. G2 fiyatina one olsa 1 dakika dusunmezdim ama lg olunca bi duraklama geliyor. :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

One bencede güzel cihaz ve halen güncel. Eline alan herkese vaaay dedirtebiliyor. Ama g2nin de asagi kalir yani yok. G2 fiyatina one olsa 1 dakika dusunmezdim ama lg olunca bi duraklama geliyor. :)

İşte burası. Ali abi de bunu söylüyor genel baktığın zaman.

Mesela, şartları biraz daha zorlaştıralım.

Şimdiki piyasada, 32GB One 'ın fiyatı hepsiburada'da 1850 görünüyor. Aynı sitede 32 GB'lık G2'nin fiyatı daha yeni olması da gözetilerek 1999 TL'den satışa çıksa, LG bu sükseyi yapamazdı. Tavuk kafalı kamerası da olsa.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

One ile G2 nin kamera farkını şöyle açayım,  

1x1 ebadında bir resim düşün, bu resim yüksek çözünürlüklü ve zoom yapınca detay kaybı %50 zoom dan sonra başlıyor, bu G2 nin kamerası olsun

2x2 ebadında bir resim düşün, bu resim daha düşük çözünürlükte ve zoom yapınca detay kaybı %30 zoom dan sonra başlıyor, bu da One ın kamerası, ayrıca One gece daha iyi resim çekiyor, bariz net bu olay.

Sonuç olarak 1x1 ebatlı zooma elverişli resim çeken G2, 2x2 ebadında daha az zoom kaldıran bir resim çeken One

sen küçük fakat zoomda detay kaybı daha az olan kameramı istersin, yoksa çektimi geniş açılı dev gibi resim çeken ama zoomda detay kaybı daha fazla olan bir kameramı istersin?

Benim zoom la işim olmaz, ben çektiğim resmin daha büyük bir alanı kapsamasını ve o haliyle yeterli detaya sahip olmasını tercih ederim, One böyle geniş açı lense sahip, g2 ise daha az bir alanı kapsayan resim çekiyor ama zoomda One a göre daha iyi, yalnız her iki cihazda zoom yapılmadan baktığında aynı kalitede resimler çekiyor, One la çekilen 2x2, g2 ile çekilen 1x1 ebadında gibi düşün, bu resimler aynı kalitede gözüküyor, fark sadece zoom yapınca ortaya çıkıyor, tercih ederken buna dikkat et.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

32 gb. G2 yi beklerken, One ın sense 5.5 alacağını, andro 4.3 e bir hafta içinde geçeceğini, sense 6 nın yolda olduğunu, 9 ay sonra 4.4 kitkat alacağınıda unutma, Lg hala rüştünü ispatlamadı, eğer G2 de bunu yapamazsa işi sakat, zira seceresi çok kötü.

Ben sadece sense için bile hTC diyebilirim, çok iyi vallahi. One harbi acaip bir şey, elimden bırakasım gelmiyor :)

32 gb. G2 alacaksan tek artısının daha güncel olduğunu unutma, bence aman aman bir fark yok, pazarlama taktiği gibi, ayrıca düşürmemende lazım, zira çerçeve nerdeyse yok, hassas yani, One çok daha dayanıklı.

Yorum bağlantısı

Htc One'a çok ümit bağladı. Teelfon basına sızdırıldı, piyasaya çıkışı gecikti, ilk çıkanlarda sorunlar yaşandı derken sorunsuz One'lar piyasaya çıktığında teknolojinin başmdöndüren hızı One'a son şakasını yaparak, daha yeni mimariye sahip telefonlar piyasada boy göstermeye başladı.

Lg g2'nin çok adının geçmesi Türkiye'de ilk defa bu düzeyde telefonun uzun süredir rakiplerine göre lansmanda dahi düşük fiyattan piyasaya girmesi ile alakalı. Yoksa şu anda telefon dünyasında z1 fırtınası esiyor. Note3 zaten Iphpne'dan tahtı devralmış, rüzgarı arkasına alarak siz istediğinizi konuşun ben satışımı yaparım havasında. S4 satmıyor gibi gözükse de en çok aranılan telefonların başında ki fiyatı da son zamanlarda Lg'yi zorlar vaziyette. Mesela ben Amoled ekranın keskinliğini ve siyahını başka telefonda arıyorum. Ppı değerleri kağıt üstünde ancak vivid tarzında renk skalasını sonsuz kontrastı ile sadece amoled de almak mümkün.

Bu arada Nokia 1520 için müthiş bir bekleyiş var. Uzun süreden beri ilk defa bir Nokia merakla bekleniyor ve fiyatı ne olacak diye konuşuluyor. Bu Nokia için çok önemli bir gelişme. Eskiden ucuza sattığı telefona bile burun kıvrılırken, şimdi yeniden Nokia deneyimi ya da ilk kez wm işletim sistemine geçecekler, piyasada kabul görmüş ıos ve androidin yerine yüksek fiyatltan tanınmamış bir işletim sistemini alarak enayi durumuna düşmek istemiyorlar. Ancak şu bir gerçek ki, Nokianın cihazları kalite ve teknik donanım olarak piyasadaki rakiplerinin çok üzerinde.

Akıllı telefon piyasasında bir telefonun güncelliği 1 sene, yazılımsal olarak ise dayanımı maksimum 3 sene. Bu nedenle bir cihazı savunurken hatırlanması gereken,bu üstünlüğün vaadettiği kozanın kelebeğe evrilme süreci kadar. Yakında one plus çıkar ve maalesef iKinci eli çok zayıf olan Htc, diğer rakiplerine yeni çıkaracağı ama pil süresi konusunda devrim yapamadığı telefonları ile cevap vermeye çalışır.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

4.4 3 ay içinde geliyormuş Ali abi.

hTC çabuk cevap verdi diye şaşıyor millet :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Htc one kullanmis, incelemis ve G2 kullanan birisi olarak yorum yapmak istiyorum. Donanim olarak G2 üzerinden atlar. Ancak malzeme kalitesi, marka imaji ve destek htc kadar iyi degil. F/P olarak bakarsak G2 suan sampiyon. One parasini o donanima gore haketmiyor.

Donanıma pek takılma, kağıt üstüne ve tırt olan antutu gibi testlerde çıkan punalarada bakma, benim One 39000 puanlarda geziyor mesela, her sürüm artışında puanımda artıyor nasıl olyorsa :) G2 de fazladan adım sensörü gibi fazladan sensörler var ama tercihte benim için etken değil bunlar, fiyat olarak alayı kazık, bu aletleri ben sadece zevk için alıyorum, mail, facebook oyun kurcalama yalandan gps falan dışında ne yapıyoruz sanki :)

One harbi pahalı, ama 32gb G2 de pahalı, yani dediğim gibi alayı kazık bunların.

Ben neden One diyorum, elime aldığımdaki hissi yeter, Sense i ben çok sevdim, müzik dinlerim ve One bu konuda G2 den 2 gömlek daha üstün, stabil, daha kullanışlı ve daha sağlam, bunlar içinde 200-300 lira farka değer dedim aldım, zaten kazığı her şekilde yiyoruz, eğer bunlara bakmasaydım Gm Discovery de aynı işi görüyor, olay tamamen zevk meselesi, yoksa G2 de One da zaten üst düzey cihazlar, 1-2 konu dışında aynı gibiler.

Not: G2 32Gb. nin fiyatı ile One (32gb.) ın fiyatı aynı gibi, yani G2 32 gb. da F/P olayı pekte yok, ikiside yeterince kazık :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...