İçeriğe Yönlendir

hTC Telefonları Genel Başlık

Zafer Ayvacı

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

Htc One'a çok ümit bağladı. Teelfon basına sızdırıldı, piyasaya çıkışı gecikti, ilk çıkanlarda sorunlar yaşandı derken sorunsuz One'lar piyasaya çıktığında teknolojinin başmdöndüren hızı One'a son şakasını yaparak, daha yeni mimariye sahip telefonlar piyasada boy göstermeye başladı.

Lg g2'nin çok adının geçmesi Türkiye'de ilk defa bu düzeyde telefonun uzun süredir rakiplerine göre lansmanda dahi düşük fiyattan piyasaya girmesi ile alakalı. Yoksa şu anda telefon dünyasında z1 fırtınası esiyor. Note3 zaten Iphpne'dan tahtı devralmış, rüzgarı arkasına alarak siz istediğinizi konuşun ben satışımı yaparım havasında. S4 satmıyor gibi gözükse de en çok aranılan telefonların başında ki fiyatı da son zamanlarda Lg'yi zorlar vaziyette. Mesela ben Amoled ekranın keskinliğini ve siyahını başka telefonda arıyorum. Ppı değerleri kağıt üstünde ancak vivid tarzında renk skalasını sonsuz kontrastı ile sadece amoled de almak mümkün.

Bu arada Nokia 1520 için müthiş bir bekleyiş var. Uzun süreden beri ilk defa bir Nokia merakla bekleniyor ve fiyatı ne olacak diye konuşuluyor. Bu Nokia için çok önemli bir gelişme. Eskiden ucuza sattığı telefona bile burun kıvrılırken, şimdi yeniden Nokia deneyimi ya da ilk kez wm işletim sistemine geçecekler, piyasada kabul görmüş ıos ve androidin yerine yüksek fiyatltan tanınmamış bir işletim sistemini alarak enayi durumuna düşmek istemiyorlar. Ancak şu bir gerçek ki, Nokianın cihazları kalite ve teknik donanım olarak piyasadaki rakiplerinin çok üzerinde.

Akıllı telefon piyasasında bir telefonun güncelliği 1 sene, yazılımsal olarak ise dayanımı maksimum 3 sene. Bu nedenle bir cihazı savunurken hatırlanması gereken,bu üstünlüğün vaadettiği kozanın kelebeğe evrilme süreci kadar. Yakında one plus çıkar ve maalesef iKinci eli çok zayıf olan Htc, diğer rakiplerine yeni çıkaracağı ama pil süresi konusunda devrim yapamadığı telefonları ile cevap vermeye çalışır.

Saygılarımla,

Biraz önce başka bir yerde konuştuk.

Z1 Türkiye'de nasıl satacak çok merak ediyorum abi? :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

4.4 3 ay içinde geliyormuş Ali abi.

hTC çabuk cevap verdi diye şaşıyor millet :D

Hadi yaa süper :)  hTC başka bir alem, kim ne derse desin, kimin çok sattığıda umrumda değil, piyasada ne tırt arabalar ne çok satılıyor baksana, buna benziyor durum.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Donanıma pek takılma, kağıt üstüne ve tırt olan antutu gibi testlerde çıkan punalarada bakma, benim One 39000 puanlarda geziyor mesela, her sürüm artışında puanımda artıyor nasıl olyorsa :) G2 de fazladan adım sensörü gibi fazladan sensörler var ama tercihte benim için etken değil bunlar, fiyat olarak alayı kazık, bu aletleri ben sadece zevk için alıyorum, mail, facebook oyun kurcalama yalandan gps falan dışında ne yapıyoruz sanki :)

One harbi pahalı, ama 32gb G2 de pahalı, yani dediğim gibi alayı kazık bunların.

Ben neden One diyorum, elime aldığımdaki hissi yeter, Sense i ben çok sevdim, müzik dinlerim ve One bu konuda G2 de 2 gömlek daha üstün, satbil, daha kullanışlı ve daha sağlam, bunlar içinde 200-300 lira farka değer dedim aldım, zaten kazığı her şekilde yiyoruz, eğer bunlara bakmasadım Gm Discovery de aynı işi görüyor, olay tamamen zevk meselesi, yoksa G2 de One da zaten üst düzey cihazlar, 1-2 konu dışında aynı gibiler.

Donanım için ben de benzer düşünüyorum. 2 GB ram varsa, gerisi teferuuat, elbet farkları olacaktır ancak bu kullanımı ne kadar etkiler ayrı mesele. Tek çekirdek 1 ghz ile dört çekirdek 2.2 ghz cihazları karşılaştırmıyoruz sonuçta.

Ali abi söylediklerini ben de düşünmesem zaten şu anda One'ın ismini dahi anmazdım, ya gider Discovery, ya da gider G2 alırdım. Hatta biraz daha bekler G Pro bile düşünebilirdim. Ancak işte o hTC hissi, kalitesi ve geçmişi hep "yav hele bi dur" diyor bana.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Z1 çok estetik ve sağlam donanımda bir model Zafercim. Ancak sony kullanıcısının ilgiyle beklediği Z modelinin hüsran yaratması genel olarak bir bekle gör politikasını berberinde getirdi. Tabi bunda 2200tl'lik fiyatta etkili oldu. Yine de Türkiye'de alıp kullanmaya başlayanlar ilk heyecanları geçmesine rağmen telefondan menunlar ve şiddetle öneriyorlar. Genel eleştiri telefonun ekranının büyük tutulmamasına rağmen çerçeve ebatlarının gereksiz yere büyük tutulması. Bir de Z ultra modeli var phablet sınıfında. O nun kullanıcısı daha az ancak bazı modeller kült olur. Z1 ve ultra da bu hava var sanki.

Htc one konusunda bu modelin hakkının yenmemesi gereken konu ise telefonun ses özellikleri. Şimdilik stereo bile çıkış veren bir akıllı telefon modeli olmadığı için, bu konuda hem donanımsal hem de yazılımsal olarak büyük fark yaratn htc'ye hakkını teslim edelim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Hadi yaa süper :)  hTC başka bir alem, kim ne derse desin, kimin çok sattığıda umrumda değil, piyasada ne tırt arabalar ne çok satılyor baksana, buna benziyor durum.

Çok satışı ben de önemsemiyorum. hTC'nin zarar etmesi de beni ilgilendirmiyor esasında. Ortağı değilim neticede :D

Bu zarar durumunu, "marka ve telefonları dandik, bu yüzden kimse almıyor, bu yüzden zarar ediyor" şekline bağlamak zaten komple hata. Satamadığı için zarar ettiği kesin ancak hTC şimdiye kadar hiç bir zaman bir Samsung gibi satış yapmadı, Samsung gibi piyasada kendini reklam etmedi. Son zamanlarda çıkan bu haberlerin -eğer doğruysa- yöneticilerinin beceriksizliğine bağlıyorum ben.

Satışların düştüğü de eğer gerçekse bunun sebebi de One öncesindeki One serisinde (One V, One S, One X) fiyatlandırmadaki tutum olarak görüyorum. Zira One X halen 1700-1800 TL fiyatlarda, 16 GB One S daha yeni 1000 TL altına düştü, One V nerelerde Allah bilir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Htc One'a çok ümit bağladı. Teelfon basına sızdırıldı, piyasaya çıkışı gecikti, ilk çıkanlarda sorunlar yaşandı derken sorunsuz One'lar piyasaya çıktığında teknolojinin başmdöndüren hızı One'a son şakasını yaparak, daha yeni mimariye sahip telefonlar piyasada boy göstermeye başladı.

Lg g2'nin çok adının geçmesi Türkiye'de ilk defa bu düzeyde telefonun uzun süredir rakiplerine göre lansmanda dahi düşük fiyattan piyasaya girmesi ile alakalı. Yoksa şu anda telefon dünyasında z1 fırtınası esiyor. Note3 zaten Iphpne'dan tahtı devralmış, rüzgarı arkasına alarak siz istediğinizi konuşun ben satışımı yaparım havasında. S4 satmıyor gibi gözükse de en çok aranılan telefonların başında ki fiyatı da son zamanlarda Lg'yi zorlar vaziyette. Mesela ben Amoled ekranın keskinliğini ve siyahını başka telefonda arıyorum. Ppı değerleri kağıt üstünde ancak vivid tarzında renk skalasını sonsuz kontrastı ile sadece amoled de almak mümkün.

Bu arada Nokia 1520 için müthiş bir bekleyiş var. Uzun süreden beri ilk defa bir Nokia merakla bekleniyor ve fiyatı ne olacak diye konuşuluyor. Bu Nokia için çok önemli bir gelişme. Eskiden ucuza sattığı telefona bile burun kıvrılırken, şimdi yeniden Nokia deneyimi ya da ilk kez wm işletim sistemine geçecekler, piyasada kabul görmüş ıos ve androidin yerine yüksek fiyatltan tanınmamış bir işletim sistemini alarak enayi durumuna düşmek istemiyorlar. Ancak şu bir gerçek ki, Nokianın cihazları kalite ve teknik donanım olarak piyasadaki rakiplerinin çok üzerinde.

Akıllı telefon piyasasında bir telefonun güncelliği 1 sene, yazılımsal olarak ise dayanımı maksimum 3 sene. Bu nedenle bir cihazı savunurken hatırlanması gereken,bu üstünlüğün vaadettiği kozanın kelebeğe evrilme süreci kadar. Yakında one plus çıkar ve maalesef iKinci eli çok zayıf olan Htc, diğer rakiplerine yeni çıkaracağı ama pil süresi konusunda devrim yapamadığı telefonları ile cevap vermeye çalışır.

Saygılarımla,

Haklısın genel olarak, yalnız Z1 e baktım, o tiple o iki saatte açılmayan ve beklenenin aksine farklı bir şey vermeyen kamerasıyla bence anca meltem estirir :)

Nokia 1520 ilginç, Wm yi dikkatle izliyorum, iyice oturunca geçmemek için sebeb yok, yalnız diğerleride boş durmuyor, Microsoftun bu işin piri ve ilk başlatanı olan hTC ye teklifinide unutmamak lazım, hTC ye gel WM telefon yap demişti geçenlerde. ilk ipucuda hTC M8 mesela, sadece kamera avantajlı Nokia ile bu işin yürümeyeceğini kendileride biliyor zaten, yani bu konu daha çoook uzar  :)

hTC nin 2. elini benim için önemsiz, ben aldığım aleti, alet ölene dek kullanırım, One ı satmam, hanıma veririm, ondan da bizim ufaklığa geçer oyuncak olur (tabii en az 2 sene sonra) , şuan Wildifre S yerlerde, oyuncak kutularında CyanogenMod 10 yüklü stabil şekilde geziyor mesela  :) bunlar lüks tüketim ve gereksiz lükse giren cihazlar aslında, bir heves alıyoruz, herkes için böyle değil elbette ama genelde durum bu.

windows_phone_htc_m8_by_sharkurban-d5vtq

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Z1 çok estetik ve sağlam donanımda bir model Zafercim. Ancak sony kullanıcısının ilgiyle beklediği Z modelinin hüsran yaratması genel olarak bir bekle gör politikasını berberinde getirdi. Tabi bunda 2200tl'lik fiyatta etkili oldu. Yine de Türkiye'de alıp kullanmaya başlayanlar ilk heyecanları geçmesine rağmen telefondan menunlar ve şiddetle öneriyorlar. Genel eleştiri telefonun ekranının büyük tutulmamasına rağmen çerçeve ebatlarının gereksiz yere büyük tutulması. Bir de Z ultra modeli var phablet sınıfında. O nun kullanıcısı daha az ancak bazı modeller kült olur. Z1 ve ultra da bu hava var sanki.

Htc one konusunda bu modelin hakkının yenmemesi gereken konu ise telefonun ses özellikleri. Şimdilik stereo bile çıkış veren bir akıllı telefon modeli olmadığı için, bu konuda hem donanımsal hem de yazılımsal olarak büyük fark yaratn htc'ye hakkını teslim edelim.

Saygılarımla.

One 'ı ses yönünden diğer telefonlarla kıyaslamak, diğer telefonlara haksızlık olur zaten. O konuyu dışarda tutarak değerlendirmek lazım. Hem dış ses, hem kulaklık sesi konusunda.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

One güzel alet, şuan için sadece One ve G2 var bence, diğerlerini geç, note3 falan bana gelmez, o ebatta tablete geçeceksem harbi işime yarayana bakarım,

mesela şunlar işimi görür, yerim tabletlerin alayını :)

ASUS Transformer AiO P1801

http://www.asus.com/tr/AllinOne_PCs/ASUS_Transformer_AiO_P1801/

İ5-i7 işlemci, Windows 8 ve tek tuşla direk Androide geçebilme, 18.4" FullHD IPS ekran, GT730 ekran kartı  vs....

Asus-Transformer-P1801-AiO.jpg

Remote_Desktop.jpg

P_500.jpg

One 'ı ses yönünden diğer telefonlarla kıyaslamak, diğer telefonlara haksızlık olur zaten. O konuyu dışarda tutarak değerlendirmek lazım. Hem dış ses, hem kulaklık sesi konusunda.

Direk Ezer, haksızlık olmasın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Telefon alırken gaza gelmemek lazım. Ben de az kalsın Zafer' in gazına gelip HTC One alıyordum :D

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

One güzel alet, şuan için sadece One ve G2 var bence, diğerlerini geç, note3 falan bana gelmez, o ebatta tablete geçeceksem harbi işime yarayana bakarım,

mesela şunlar işimi görür, yerim tabletlerin alayını :)

ASUS Transformer AiO P1801

http://www.asus.com/tr/AllinOne_PCs/ASUS_Transformer_AiO_P1801/

İ5-i7 işlemci, Windows 8 ve tek tuşla direk Androide geçebilme, 18.4" FullHD IPS ekran, GT730 ekran kartı  vs....

abi bu nasıl tablet ?

2 kişi zor taşıyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Telefon alırken gaza gelmemek lazım. Ben de az kalsın Zafer' in gazına gelip HTC One alıyordum :D

Doğru gaza gelmemek ve yeni çikan modelide hemen almamak lazim.

Keşke acele etmeseydinde One ayricaligini yasasaydin :)

hTC One ve diğerleri :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

abi bu nasıl tablet ?

2 kişi zor taşıyor :)

Tam bana göre, İ7 işlemci var, gt750 kart var, yani oyunda var, AutoCAD-NetCAD elimin altında, ekran dev gibi, çizimleri kalemle yapabilmek arada GTA5 oynamakta cabası, yerim tabletlerin alayını ve özelliklede Tırtpedlerin hepsini, ayrıca tek tuşla direk Android oluyor, çift işletim sistemli, telefon da hTC, Laptop ta Asus= Number One  :D

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Peki Samsung s6310 Galaxy Young mı ? Yoksa Htc desire 200 mü? :)

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Doğru gaza gelmemek ve yeni çikan modelide hemen almamak lazim. Keşke acele etmeseydinde One ayricaligini yasasaydin :) hTC One ve diğerleri :)

Sen ve zafer telefondan soğuttunuz beni Ali :) daha alacağım varsa da almam HTC :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Sen ve zafer telefondan soğuttunuz beni Ali :) daha alacağım varsa da almam HTC :)
sende Ali Tirtlariover gibi Ford dan soğuma gibi HTC den soğuma :) G2 güzel alet ama One da çok guzel, soguma hTC den, gel ne olursan gel misali her zaman kapimiz acik sana :) tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
(düzenlendi)

Allah aşkına al, ne olursun al, yalvarıyorum al :p:D

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Allah aşkına al, ne olursun al, yalvarıyorum al :p:D

Allah cezanı verecek Zafer.

Senle tanıştığım güne lanet ediyorum :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Htc one sırf double dip kılıf kullanmak için bile alınır yav.  :p

Bu arada dün ilk defa uzun süre aux girişinden dandik bir kablo ile müzik dinledim.Bunda telefonun etkisi varmı ama bence fazlasıyla tatmin edici bir ses kalitesi vardı.Daha önce aux sesi bozuyor falan diye okumuştum ama.Bence hiç öyle bir durum yok.Elbette beklenti ile de alakalı bir durum ama.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Allah cezanı verecek Zafer.

Senle tanıştığım güne lanet ediyorum :p

Discovery al, iki gün sonra batarya çıkarıp restlersin :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Htc one sırf double dip kılıf kullanmak için bile alınır yav.  :p

Bu arada dün ilk defa uzun süre aux girişinden dandik bir kablo ile müzik dinledim.Bunda telefonun etkisi varmı ama bence fazlasıyla tatmin edici bir ses kalitesi vardı.Daha önce aux sesi bozuyor falan diye okumuştum ama.Bence hiç öyle bir durum yok.Elbette beklenti ile de alakalı bir durum ama.

Çook etkisi var, bu konuda geçebilen telefon yok sanırım daha. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Discovery al, iki gün sonra batarya çıkarıp restlersin

Bir günde

:biggrin:

Yaktı adamı yaktı.....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bir günde

:biggrin:

Yaktı adamı yaktı.....

Allah'tan kork... Ben One S al derken, sen alma diyordun... Discoya kim döndürdü adamı.

El insaf bre Vakkas...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Allah'tan kork... Ben One S al derken, sen alma diyordun... Discoya kim döndürdü adamı.

El insaf bre Vakkas...

ikisi arasında kalmıştı. Ekran kötüydü napacak adam

sanki diğeri daha iyi de :D bataryası bile sökülmüyor onun nasıl reset atacaktı :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...