İçeriğe Yönlendir

Park Sensörü Hakkında Herşey

Abdurrahman Korkmaz

Recommended Posts

• 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek
Emmi bende sensör getirteceğim cyclone cenmax kadar kalitelimidir? sen bilirsin

Bir karşılaştırma okumadım ama iş görür taktıktan sonra markasını unutursunuz diye tahmin ediyorum...

Yorum bağlantısı
Onur Solmaz
(düzenlendi)
Bir karşılaştırma okumadım ama iş görür taktıktan sonra markasını unutursunuz diye tahmin ediyorum...

Aslında kendinden gri olanlar işime gelmiyor değil de carub monza falan cenmax ı tutar mı?

Düzenleme sebebi iime değil işime olcaktı :ireful1:

tarihinde Onur Solmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Bence ses yetmez...

Çok sıkışık bir yere, sıralı park yaparken (2 araç arasına) mesafe 40 cm ye düşünce sesli ikaz kesintisiz çalmaya başlıyor. Oysa ekranlı sensörlerde 40 dan sonra 30 ve 00 görüyorsunuz. 00 ilk göründüğü anda tam olarak 25 cm kalıyor. Sonrasında tahminen 10 cm kalıncaya kadar yanaşıp, manevra yapılabiliyor...

Sensör Bir şey görünce zaten duruyorsunuz.. Hangi yönde olduğunu anlamanın bir anlamı kalmıyor.. Dolayısı ile tesisat çekmenin sağı solu delmenin ve ekran kalabalığının bence gereği yok..

Ses yetiyor..

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Söylediğin gibi alçak montaj veya montaj sırasında sensörün yönüne dikkat edilmemesi bu tarz sıkıntı oluşturabilir. Algılamaması gereken yerleri de algılayabilir...

Montaj konusunda iyice ustalaştım sayılır. Şu ana kadar 6 araç oldu montaj yaptığım. Önümüzdeki hafta bi tane fiestaya takacağım...

Yorum bağlantısı
Onur Solmaz

Turgay abi bana ne önerirsin cenmaxın ekransızı ile cyclone ekranlı aynı fiyat ne yapıyım cyclone için arada sapıtıyor deniyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bence ses yetmez...

Çok sıkışık bir yere, sıralı park yaparken (2 araç arasına) mesafe 40 cm ye düşünce sesli ikaz kesintisiz çalmaya başlıyor. Oysa ekranlı sensörlerde 40 dan sonra 30 ve 00 görüyorsunuz. 00 ilk göründüğü anda tam olarak 25 cm kalıyor. Sonrasında tahminen 10 cm kalıncaya kadar yanaşıp, manevra yapılabiliyor...

40 değil abi.. kaliteli kitler 30 santime kadar götürür.. Benimki 30 santim kala sürekli öter..

Göstergeli de, 30 santimden sonra zaten ölçmez...

Bence gösterge gereksiz... Kısa sürede alışıyor insan...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emmi sen daha önce focus iç akımını ölçüp 15 v bulmuştun cyclone yanmasın sonra :D

cyclone

Cenmax (tıklayın)

Bunlardan hangisi alınır yorumlarınız benim için çok önemli

Yok canım, 15 değildir.. 14.3 veya 14.6 diye hatırlıyorum...

Tabiki Cenmax

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hakan Kılınç
Güzel alet ama çok konuşuyor :nazar:

Arkasında bir düğmesi var, istenilirse o düğmeden sesi kapatıp sadece '' bip '' sinyal seside verebiliyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Uygun fiyatlılar içinde cylone'un kalitesi güzel tavsiye ederim. Cenmax'ta çok güzel fakay fiyatları yüksek..

Edit: Cyclone

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Uygun fiyatlılar içinde cyclone'un kalitesi güzel tavsiye ederim. Cenmax'ta çok güzel fakay fiyatları yüksek..

+1

Bu ikisinden şaşma...

Bipbiplesin yeter...

Açısı iyi ayarlansın, yeri görmesin.. Yeri görürse telafisi yok...

Yorum bağlantısı
Özcan Verimli
(düzenlendi)

Aracı almadan bayi, markasını bilmediğim bir park sensörü hediye etmiş ve ben aracı almadan monte etmişlerdi, aracı teslim aldıktan sonra ilk geri vitese taktığımda bir bip sesi duydum sonra gözler bir ekran bir ışık hüzmesi aramaya başladı ama nafile. Dedim acemisiyim bu olayın benim kestiremediğim bir yerdedir çıkar yakında 3 ay olacak nerdeyse daha çıkmadı, 1. ayın sonunda ekranımın olmadığına kanaat getirdim önce, sonrasında içten içe bir sitem ettim yazıklar olsun ya insan bu kadar basit ve ucuz birşeyin maliyeti için sakınırmı diye. Kızdım alındım ama nafile çektim sineye. Yanlız şimdi durum değişti :) Araca ve sensöre alıştım, ekran gerçekten çıkmadı ama kesik bip sesi sabitlendikten sonra bir karış (25cm) mesafem kaldı olayını çözdüğümden beri ekranın araçta fazlalık olabildiğine inanmaya başladım, ışıklıda olsa, mesafeyide görsen, konuşsada son düzlüğü anlatıyor hepsi gerisi uzun ömür. Bu arada aracın vergi makbuzunu gönderdiklerinde içinden park sensörlerinin faturasıda çıktı, öyle ucuzda bişey takmadıklarını, ekransız olmasının ucuz olmasına sebep olamayacağını şimdi (konuşulan fiyatlara bakınca) anladım:)) Aracı aldığım bayiye, hem satış öncesinde hemde satış sonrasındaki tüm destekleri için vesileyle teşekkür ederim. Özetle, park sensörünün ekranlı olması avantajlı olmayabilir, ekranına bakılması durumu dezavantaj bile sayılabilecektir, yanlız ya arkadaş senin ekranın yok diye böyle diyorsun deyip ekran düşünenler için araç içinde en iyi yer arka camın üst kısmıdır(Camın bitimindeki tavan). Daha iyi bir yer bence bulunmaz hatta aranmamalıda:))

Düzenleme sebebi: Arka camın üst kısmıyla ne kastediliyor.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
Bu aralar bayağı konu hortlattım ;)

Arkadaşlar yarın nasip olursa park sensörü taktırmayı düşünüyorum.Marka olarak tavsiyeniz var mı? 100 tl civarı birşey bakıyorum.Montajı elektrikçiye yaptıracağım, montaj sırasında dikkat etmem gereken birşey var mı?Double din teyvim var, geri görüş kamerası destekli, ilerde kamera takmayı düşünüyorum.Bu yüzden göstergesiz ve sadece bip bip öten bir şey taktırmaya niyetliyim.Şimdiden teşekkür ederim :D

Adnan 4 sensörün ara boşlukları aynı olsun...

Ve takılan sensörler yere tam paralel olsun,hafif aşağı doğru olursa ota .oka öter sonra...aynı şekilde yukarı doğru olursa da bazı nesneleri algılayamayabilir... :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Park sensörü çok büyük kolaylık. Hele benim gibi sık sık şehiriçinde park eden biri için olmazsa olmaz. Geçen gün tek seferde dar bir yere aracı park ettim. Araçtan indim karşı dükkandan arkadaşım bağırıyor ''yarım saattir oraya girmeye çalışıyorum giremedim, sen koca arabayı nasıl soktun''

Ekranın bulunması bence avantajlı, mesafeyi görmek güzel oluyor. İnsan yeri geldiğinde trafiği aksattığında yada herhangi bir sebepten acele etmesi gerektiğinde ekrana bakıp mereyi gördüğünden rahat ve hızlı hareket edebiliyor. Ama sadee sesli uyarı olsa bu şekilde rahat olamaz diye düşünüyorum.

Edit: Bendeki cihaz cenmax;

DnVwQ.jpg

2,5 senedir kullanıyorum. İlk günü gibi hala, hiç sorun yaşamadım.

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ekran olmayınca, seslerin ne demek istediğini anlıyorsun... Bu sayede bir şeye bakmak zorunda değilsin.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Bunların, gel abi gel abi gel gel gel diyenleri daha çıkmadı mı? :lol2:

Telif hakkını al abi bence :D senden duyup yaparlar :lol2:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
Ekran olmayınca, seslerin ne demek istediğini anlıyorsun... Bu sayede bir şeye bakmak zorunda değilsin.

Abi sen profesyonelce bakıyorsun işe. Biz daha yeniyiz amatörüz. :lol2:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...