İçeriğe Yönlendir

Park Sensörü Hakkında Herşey

Abdurrahman Korkmaz

Recommended Posts

Murat Yıldırım

Arkadaşlar bu arada bir kaç gün önce arabama cenmax park sensörü taktırdım ama maalesef sensör yeri görüp sürekli ötüyor.resimde belirttiğim siyah sensör açı aparatı lazım nereden bulabileceğim yada sensör taktırıpta bu parça elinde atıl olan arkadaş varmı?

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Arkadaşlar bu arada bir kaç gün önce arabama cenmax park sensörü taktırdım ama maalesef sensör yeri görüp sürekli ötüyor.resimde belirttiğim siyah sensör açı aparatı lazım nereden bulabileceğim yada sensör taktırıpta bu parça elinde atıl olan arkadaş varmı?

Saygılar...

Okyay'a da lazım oldu ve Cenmax'tan almıştı..

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan

Cenmax ekranlı takılı, 22 Cm ye kadar santim santim ölçüyor, öttüğünde ekrandan hangi sensörden sinyal geldiğini görebiliyorsun. Ben memnunum.

Saygılar...

Murat Bey, sensörler üzerindeki ok işaretleri yukarımı bakıyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Yıldırım
Cenmax ekranlı takılı, 22 Cm ye kadar santim santim ölçüyor, öttüğünde ekrandan hangi sensörden sinyal geldiğini görebiliyorsun. Ben memnunum.

Murat Bey, sensörler üzerindeki ok işaretleri yukarımı bakıyor?

Evet ok işaretleri yukarı bakıyor.bugün cenmax'ı aradım sensörün takılı olduğu beynin içerisinde hassasiyet ayarı var dendi.beyni söküp tekrar arıycam tarif edecekler inşaallah işe yarar.

Yorum bağlantısı
Murat Yıldırım

Hassasiyet ayarını biraz daha kısınca sorun düzeldi.Teşekkürler Cenmax...

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan
Hassasiyet ayarını biraz daha kısınca sorun düzeldi.Teşekkürler Cenmax...

Murat Bey bu ayar kutu içinde kolay yerdemi? Aslında benimde hassasiyeti biraz artırmam gerekiyor, kaldırımları görmüyor, görmesinide istemiyorum zaten, ama 30 cm yüksekliğindeki kaldırımıda görsün sonuçta. Cenmax yardımcı oluyorsa birde ben arıyayım.

Yorum bağlantısı
Murat Yıldırım
(düzenlendi)

Oldukça kolay bir yerde.beyni açtığınızda yıldız tornabidayla çevireceğiniz bir potans var üzerinde 104 yazıyor turuncu renkli. sola çevirince yerden yükseklik hassasiyeti azalıyor terse çevirincede hassasiyet artıyor.

tarihinde Murat Y?ld?r?m tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selçuk Özkan

DÜn Desi göstergeli park sensörü taktırdım. Montajı yapan arkadaş kuşağın altına monte edelim dedi ben de kuşakta yerleri olması lazım dedim baktı ve haklısınız dedi. Maliyet montaj dahil 120 tl.

Yorum bağlantısı
Özkan Yenigün
Ufuk Bey hoşgeldiniz.. Büyük harf ile mesaj yazmıyoruz..

Park sensörü güzel olacaktır... Uzun süredir ekransız tipten kullanıyorum.. Bence ekrana hiç gerek yok..

Peki ekransız parka sensörüne sonradan ekran dahil edilebilir mi yoksa; silbaştan yeni bir park sensörümü almak gerekir.Bilgi amaçlı sadece:)

Yorum bağlantısı
Çağdaş Funda

Otokoç (muhtemelen çin malı) ekranlı bir park sensörünü boyalı 150, boyasız 120 liraya takıyor. Benim aracım fırtına gri olduğundan boyatmaya gerek duymadım. Ürün gerçekten başarılır.. Ekranda görünen mesafe ile cetvelle ölçtüğüm mesafe gerçekten birbirini tutuyor, tavsite ederim.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Çin malı diyip geçmeyelim, çok çok kalitelileri var. Parasına göre mal var Çinde.

Yorum bağlantısı
Özkan Yenigün

Peki ekransız park sensörüne sonradan ekran dahil edilebilir mi yoksa; silbaştan yeni bir park sensörümü almak gerekir?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Bu park sensörüne ne kadar güvenelim. Bende taktırdım, ve devamlı rahat bir şekilde arkadaki arabaya 1 karış kadar yaklaşıyordum. 1 karıştan sonra düz ses olarak ötmeye başlıyor. Gecen gece park sensörüne güvenerek geri geri gelirken düz ses gelmedi ve arkadaki arabanın plakalığını kırdım. Ondan sonra neden böyle oldu diye arkaya birine baktırıp 5 kere denedim ve normal çalışıyordu.

Park sensörü cenmax(sadece sesli)

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Harun Çalışkan
(düzenlendi)

İçten görünüş

Arkadaşlar Cenmax lcd park sensörü aldım ama lcd ekranı nereye takacam konusunda kararsızım aslında aklımda iki yer var dikiz aynasının üst tarafına yada şöför tarafında sol aynanın yanına torpidonun üstüne koyacağım sizlerin fikri nedir..

ikincisi park sensörünün sensörlerini nereye taktırayım arka tampondaki siyah kuşağın altna mı yoksa kuşağın üzerine mi taktırayım ...

tarihinde Harun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Harun Çalışkan

forumda kımse kalmadı heralde benden başka :)

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Bu konuda tecrübeli bir kişi olarak yardım edeyim.

Şimdiye kadar focus2, chevrolet kalos, clio hb, megane2 olmak üzere 4 araca park sensörü taktım. Yarın da Corolla Hb e takacağım...

Arka tamponda fotoda görülen siyah şeritte park sensörü takılacak yerler hazırdır. Önce tamponu sökeceksin. Sökünce zaten sensör yerleri hazır. Hiç ölçmeye gerek kalmadan direkt delmek gerekiyor. Sonra, sensörler sırayla takılıp kabloları yürütülecek. Kabloları aracın içine almak için ben sol arka çamurluk altındaki lastik tapaları deliyorum. Delik çok küçük olmalı. Kablolar tek tek geçirilmeli. 4 kablo geçirilince lastik zaten kabloları sıkıyor ama ben yine de silikonluyorum. Kesinlikle aracın kaportasını deldirmeyin...

Ekran, kendi aracım focusta torpidonun tam ortasında. Diğer araçlarda ise arkadaşlar genellikle torpidonun sol tarafını camın köşesini tercih ediyorlar. Bu senin tercihine kalmış. Aynanın üstü de düşünülebilir ama kablonun yürütülmesi ve tavandan aynaya kadar açıkta kalması görüntü açısından rahatsızlık verebilir...

Başka sormak istediğin bişey varsa yardımcı olabilirim...

İçten görünüş

Arkadaşlar Cenmax lcd park sensörü aldım ama lcd ekranı nereye takacam konusunda kararsızım aslında aklımda iki yer var dikiz aynasının üst tarafına yada şöför tarafında sol aynanın yanına torpidonun üstüne koyacağım sizlerin fikri nedir..

ikincisi park sensörünün sensörlerini nereye taktırayım arka tampondaki siyah kuşağın altna mı yoksa kuşağın üzerine mi taktırayım ...

Yorum bağlantısı
Murat Yıldırım

genelde dikiz aynasının üstüne takarlar....

Yorum bağlantısı
Çağlar Küçükbaş
İçten görünüş

Merhaba Harun bey

lcd ekranı sağa dikiz aynası tarafında torpido üzerine koyduğunuzda kullanım daha kolay ve ekrana çok daha rahat bakılıyor.o tarafa koymanızıtavsiye ederim.

sensörler tampondaki siyah kuşağa daha uygun olur alta takarsınız gözler çok sırıtıcaktacaktır. :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Jeyan
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar.. Park sensörü taktırmaya karar verdim, ufak bir kaza sonrası bunun şart olduğu kanaatine vardım. Şimdi sizden öğrenmek istediğim ne marka almalıyım? Toyota servisinde markasız bir park sensörüne 94 TL istediler, montajı biz yapmayız dediler.Montaja 40 TL istedi elektrikçi. Seçenekleri araştırayım biraz sonra karar veririm diye vazgeçtim. Sonra KGN diye bir marka vardı elektrikçide montaj dahil 100 TL istedi. Ürünü biraz kurcaladım ama beni tatmin etmedi. Ne malı olduğu, garantisi vs vs.. Montajını kendim yapmak istiyorum o yüzden fiyat ne kadar düşük olursa benim için o kadar iyi.. Araştırmalarım sonucu son olarak şunu almaya niyetlendim.http://www.hepsiburada.com/Liste/cyclone-konusandijital-metrajli-4-lu-park-sensoru-341169/ProductDetails.aspx?productId=otm341169&categoryId=20024957 . Fikirlerinizi alabilir miyim?

tarihinde Onur Berkta? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Aşağıdaki linkteki ürünü 2,5 sene önce serviste 100 liraya taktırmıştım. Fiyatı daha yüksekti ancak baştan bakmadan 100 lira diyince fiyatı değiştirememişlerdi. Cenmax kaliteli bir marka bilenler bilir, bende oldukça memnunum. Çalışmasında ilk günden hiçbir farkı yok.

http://urun.gittigidiyor.com/CENMAX-PM4105...0QQidZZ41539563

Ben aşağıda gördüğünüz gibi aynanın üstüne taktırdım. Hem aynaya hem sensöre aynı anda bakabiliyorum.

fhGsS.jpg

Edit: Engel 4 sensörden hangisine yakında yada hangi sensörün önünde ise o sensörü simgeleyen işaret yanıp sönüyor. Böyle olması çok güzel.

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Jeyan
Ben aracıma,adını hiç duymadığım halde bir arkadaşım vasıtasıyla MFK ekranlı park sensörü taktırdım (90 tl) şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadım ve çok memnunum...Cyclone'da güzel markadır,fiyatıda fazla değilmiş,bence alınabilir.

Teşekkürler görüşleriniz için..

Aşağıdaki linkteki ürünü 2,5 sene önce serviste 100 liraya taktırmıştım. Fiyatı daha yüksekti ancak baştan bakmadan 100 lira diyince fiyatı değiştirememişlerdi. Cenmax kaliteli bir marka bilenler bilir, bende oldukça memnunum. Çalışmasında ilk günden hiçbir farkı yok.

http://urun.gittigidiyor.com/CENMAX-PM4105...0QQidZZ41539563

Ben aşağıda gördüğünüz gibi aynanın üstüne taktırdım. Hem aynaya hem sensöre aynı anda bakabiliyorum.

fhGsS.jpg

Edit: Engel 4 sensörden hangisine yakında yada hangi sensörün önünde ise o sensörü simgeleyen işaret yanıp sönüyor. Böyle olması çok güzel.

Fiyat olarak biraz fazla geldi. Bende sizin servisten bulsam inan hemen taktırırdım :flowers: Teşekkürler fikirleriniz için.. Birde KGN markası hakkında bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sensör Bir şey görünce zaten duruyorsunuz.. Hangi yönde olduğunu anlamanın bir anlamı kalmıyor.. Dolayısı ile tesisat çekmenin sağı solu delmenin ve ekran kalabalığının bence gereği yok..

Ses yetiyor..

Yorum bağlantısı
Mehmet Jeyan
Sensör Bir şey görünce zaten duruyorsunuz.. Hangi yönde olduğunu anlamanın bir anlamı kalmıyor.. Dolayısı ile tesisat çekmenin sağı solu delmenin ve ekran kalabalığının bence gereği yok..

Ses yetiyor..

Ekransız ve sesli uyarım modelini mi alalım Mehmet abi? Marka-model? Söz sana takman için çeşitli kanallardan (bknz: Enişte olmanın dayanılmaz hafifliği) baskı yapmayacağım :flowers:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...