İçeriğe Yönlendir

Park Sensörü Hakkında Herşey

Abdurrahman Korkmaz

Recommended Posts

Okyay Pay
Fransa da ön arka aracı sallayarak park etmenin normal gelenek olduğunu okumuştum. Hatta dikkat ederseniz tüm Frensız araçlarının tamponlarının önünde siyah plastik boyasız kısım vardır.

desene fransaya gitsek katil olup gelcez

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.

4 tane daha sensör alır, arka sensörün işlemcisine bağlarım diye hayal kuruyordum ama sanırım bir hayal olarak kalacak :)

Nasıl devreye girecekti bunlar... :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sefa bu beni aşar yahu...

Orjinali gibi yapmak çok zor.. Ama ikinci bir işlemci şart...

Ama fikrim şu.. :

bir kit alınır. önlere takılır..

Elektrik içn bir devre hazırlanır.. Bu devre fren lambasıyla tetiklenir, bir zaman rolesi konulur..

Frene bastıktan sonra çalışıp bir dakka veya yarım dakka sonra kapanacak şekilde ayarlanır...

Ben yapsam böyle yapardım..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İstanbul trafiğinde ki frene basma sıklığını düşünecek olursak hiç devreden çıkmaz bu bağlantı sisteminde.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tampon köşelerine fors takılan krom bayrak direklerinden taksak?

Abi çok kara düzen oldu... Ama iş görür bence :selo:

Yada fransız tipi, tampona lastik takarız... Öndeki araba sallanınca tamam demektir.. :selo:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Bence gidin yeni tostoslardan alın bitane kendi kedine park ediyomuş, sen salaksın park edemezsin babında touranda standartmış mesela

Kaldırıma,taşa,toprağa,bir aracın fiziksel olarak anca sığacağı iki araç arasına yatay olarak felan da park edebiliyorsa tamam. :selo:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Alemdar

Araca serviste hediye park sensörü taktılar. abi arabayı düz zemine koyuyorum arkası alabildiğine boş ve 4 tane alıca var sadece araba dıt dıt dıt öyüp duruyor. ne acayiptir ki araca yaklaşıyorum bu seferde belli mesafede ötmüyor. Çok mu dandik bir sensör taktılar acaba? kırk kere gittik geldik servise bi iki gün sorun yok sonra hoppalaaa bidaha sorun yaratıyor. Kimse alınmasın ama servisleri hiç sevmiyorum açıkcası

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Geriye takıp beklerseniz belli sürelerde engel algılamadan ötebilir. Bu engelin olmadığını ancak sistemin çalıştığını gösterir. Sensör üreticisinin servisine mi sordunuz yoksa Ford üreticisinin servisinemi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

Ford servisine götürdük. Yaptırdık. Hayır belli aralarda dit ediyor ama göstergede sanki bişe varmış gibi yanıp sönüyor. bi sağ bi sol yanıp sönüyor.Ne yaptığı belli değil yani

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bunların delikleri standart mıdır. Bizim fusiondakinden de memnun değiliz. hep ötüp duruyor. ötmediğinde de güvenemiyorsun. güvenip güvenemeyeceğime de deneyimle karar vermek istemiyorum. o zaman ne anlamı kaldı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

Ben standart biliyorum ama bizimkini biraz fazla açmışlar.Neymiş Tampon demirmiş kıssa devre yapıyormuş.Bant sardılar hepsine. Gene gittik bu seferde Tampon eğikmiş yeri görüyormuş efendim.Kıl oldum abi sensöre de servisede yaaa

Dandik dandik şeyler takıyorlar sonrada sıfır arabada mazeret arıyorlar.

Abi beleş mal varsa işin içinde hayatta almıyacakın.

Ben bunu anladım sonunda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

Abii servisten servise de değişiyor biraz. Demekki adam akıllı bir mal takmışlar.

Saygılaar...

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Kıvanc Sefa

Merhaba arkadaslar bende park sensörü taktırmayı düşünüyorum.Ankarada önerebileceğiniz yer mevcutmu??

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak

Bi sitede görmüştüm, park sensörleri araç park halindeyken de çalışıyorsu, şöyle ki; başka bi araç sizin aracınızın arkasından veya önünden park etmeye çalışıyo ve park eden araç belli bi mesafeye kadar yaklaşınca korna çalarak park eden aracı uyarıyordu. Bu sistem tüm park sensörlerinde var mı? Ben kendim için değil ama başka araçlar park ederken aracıma vurmasınlar diye böyle bi sistemin çok daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Böylelikle ülkemizde her iki araçtan biri bu sistemle donatılsa herkesin park sensörü olur :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Kıvanc Sefa

Öyle bi sistem tüm sistemlerde mevcut değil malesef...

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Bahtiyar Aydoğdu

hiçbir park sensörü benimki kadar dandik degildir sanırım, beleş olunca böle oldu sonuç..

dsci2186.jpg

geri vitese takar takmaz ötmeye başlıyo malesef :i-ih:

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu
hiçbir park sensörü benimki kadar dandik degildir sanırım, beleş olunca böle oldu sonuç..

dsci2186.jpg

geri vitese takar takmaz ötmeye başlıyo malesef :i-ih:

Hocam bence kaldır resmi, yoksa komik resimlerin olduğu sitelerde filan yayınlarlar maazallah :( Usta hangi kafayla bunu monte etmiş anlamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
Hocam bence kaldır resmi, yoksa komik resimlerin olduğu sitelerde filan yayınlarlar maazallah :lol2: Usta hangi kafayla bunu monte etmiş anlamadım.

yok örnek olsun baksın herkes benim gibi hataya düşmesinler.

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
ya o ustanın kafası iyiymiş, ya da oruç başına vurmuş. hangi akla hizmet oraya monte etmiş ki sensörleri?

ramazandan önce olan bi olay bu malesefki, bende anlamadıgımdan dolayı takan eleman dediki yeri görmez sorun olmaz dedi ama test ettikten sonra çok geçti malesef..

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

arkadaşlar park sensörü takılırken yerden yüksekliği en az 40-60 cm olması gerekiyormuş.küçük bir bilgi kendi takacaklar için.

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
arkadaşlar park sensörü takılırken yerden yüksekliği en az 40-60 cm olması gerekiyormuş.küçük bir bilgi kendi takacaklar için.

artık çok geç abi :-(( gerçi benimki 40 cm falan ama faydasız sanırım.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Faruk Dural

Konuyu yeniden açmak yerine burda paylaşmak istedim. Connectime taktırdığım park sensörü :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...