İçeriğe Yönlendir

Park Sensörü Hakkında Herşey

Abdurrahman Korkmaz

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Yine hepsiburada da ikilisi var cenmax mı bakamadım olmadı ikili alırım 35 liraydı.

Sizinki geriye takınca önce bir startup "beep" yapıyor mu?

şu marka var ama 0.3 - 1.8 metre yazmış

http://www.hepsiburada.com/liste/btcar-2li-park-sensoru-sesli-siyah-841007/productDetails.aspx?productId=otbtc00139&categoryId=20024957&SKU=OTBTC00139

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sizinki geriye takınca önce bir startup "beep" yapıyor mu?

Benimki yapar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Benimki yapar..

Tamam anlaşıldı. Ondan alınacak. bu cyclone ile cenmax aynı ürün görünüyor bahsettiğimiz linkteki.

cenmax kendi sitesini yapmış ordan satıyor 7 kademeli bişey var:

http://www.cenmaxsatis.com/1505,PR-161.html

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben ikisini de kullandım.. ikisi de güzeldi.. demeki aynılarmış...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

hepsi 1 defa bipler geriye takınca?

benim 2006 da fusion a bayinin "hediye" taktığı geri takar takmaz test için ötmüyor. 20 cm felanda da "no no no" diyordu bir kadın.

bu cenmax sitesindeki 7 kademe devasa fiyatlı şey ne ola ki?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bunun en büyük özelliği duracağın yerin ayarını yapabilmen olmalı...

Bir de bizimkiler 4 farklı ses çıkarıyorsa bu 7 farklı mesafede sesi değişiyor anladığım kadarıyla...

Pahalıymış.. gerek görmem şahsen.. sonuçta bir kez vurup alışırız :) yada vurmadan test ederiz..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Olcay Eyüboğlu

Benim park sensörlerimden sol taraftaki sensör çalışmıyordu. Bir elektrikçide baktırdım sensörün arızalı olduğunu söyledi. Ben de arızalı olanı ortadakiyle yer değiştirttim. Şuan böyle kullanıyorum. Acaba aynı sensörden bulma ihtimalim nedir? Sensörün markası cenmax idi. Sanırım ilk alındığında servis tarafından takılmış. Sadece sesli olanlardan. Buna sensör uydurabilir miyiz ki?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Metin Çilo

Arkadaşlar bu konuda fikirlerinizi bekliyorum ve ortak bir hareket oluşturma düşüncesindeyim.

Özellikle ticari araçlarda geri görüş konusunda sıkıntı yaşanmaktave buna bağlı birçok kazalar hatta ölümler olmakta. Hele şu dorseli araçlara, yüksek olmaları da var kesinlikle geri ve ileri park sensörü takılmalı birçok insan şöförün dikkatsizliği ve görüş açısının az olması nedeniyle ölmüş bulunmakta.

Fikrim şu bundan sonraki sürecte ticari araçların uzunluklarına göre geri park sensörü ve ön park sensörü zorunlu olması konusunda ulaştırma bakanlığına mail atacağım gerekirse bu araçlarda sensör olmadığı zaman muayeneden geçirilmeyecek.

fiikrlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...

Ben bu olayı yapacaktım ama bı türlü fırsat olmadı bağlantısını şu şekilde yapacam focuslarda bagaj açma tuşu yaklaşık 5-10 km hıza ulaşınca devre dışı kalıyor ters bir devreyle oraya bağlıntı yapılırsa ve de sensorun içi açılıp mesafesi 50cm ve altına alınırsa bu iş çözülür gibi.

Ben de emniyet kemeriyle ilgili ters bir bağlantı olabilir diye düşünüyorum. Kemer ikazı 7 km.nin üzerindeki hızlarda devreye giriyor.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Arkadaşlar mevcut park sensörüne akustik uyarı nasıl yapabiliriz...Golflerde gibi daha hoş bi ses ile :)

bilgisayar bilgin var sa çıkarta ses engerseni değiştir değişir:p

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

o ses şeyisini bagajda buldumda neyi neyle değiştircez uğur :D

kanary sesi olabilir mesela :D

Yorum bağlantısı
Övgü Gürşen

ön-arka 8'li parkmatic benimki ve cenmax asıl markası bildiğim kadarıyla. alırken çok araştırmıştım. önceliğim radarların en kısa mesafeye kadar ölçebilmesiydi. benimki önlerde 15cm, arkalarda ise 20cm 'den aşağısına dur diyor. araca aldığım en iyi 3 aksesuardan biridir bence. o devirde 350 liraya filan almıştım sanırım. boyasıydı işçiliğiydi derken 500'ü bulmuştur. yine alsam yine yaparım. hatta almayı düşündüğüm araçta bu opsiyona sanıyorum 4-5bin lira fark istiyorlar. olsun varsın veririm. en küçük yere bile santimle girmeye birebir. sürtmek/ dokunmak söz konusu değil. hı millet öküz, onlar sürtüyor ama diyecek şey çok ama yapacak bir şey yok o ayrı. (aslında sopayla bele bele vuracam ya denk gelemedim.)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Övgü Gürşen

Trafikte bi yakalasam seni tamponuna dokunduracağım :D Özledim yahu ne zamandır görüşemiyoruz :(

sen pert et canın sağolsun umut'um. çok haklısın valla ne sebeple bu kadar ara verdiysek Allah cezasını vermesin. en kısa zamanda görüşelim.

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu
(düzenlendi)
Benim park sensörlerimden sol taraftaki sensör çalışmıyordu. Bir elektrikçide baktırdım sensörün arızalı olduğunu söyledi. Ben de arızalı olanı ortadakiyle yer değiştirttim. Şuan böyle kullanıyorum. Acaba aynı sensörden bulma ihtimalim nedir? Sensörün markası cenmax idi. Sanırım ilk alındığında servis tarafından takılmış. Sadece sesli olanlardan. Buna sensör uydurabilir miyiz ki?
IMG_4819.jpg

Bu linkteki sensör benim aracıma uyar mı ki?

http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productid=10029248

tarihinde Olcay Eyüboğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Genelde gözler uyuyor,Fakat netten değilde,Yerinden almak daha mantıklı.

Çünkü soketli olduğu için,soketlerin birbirine oturması lazım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...