İçeriğe Yönlendir

Carbon Clean

Nuri Başer

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Benim gördüğüm

Düşük devirde tork artışı

Genel memnuniyetler

Düşük devirde tork artışı

Rolantide düzelme

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

peki çekiş olarak CC bakımı arabada hissedilir derecede çekişi güçlendiriyor..

yakıt olarak tasarrufda sağlıyormu.?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben yakıt tasarrufu gözlemedim...

Arabamda sorun ileri boyutta olsa gözlerdim belkide...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Arkadaşlar az önce CC yaptırdım ve geldim.Ev ve işyerimin çok yakınında bir yerde yaptırdım.Ahmet beyinde yaptırmış olduğu yerde CC işini hallettim.İlk izlenimlerim şöyle; Aracın motor sesi kesinlikle azaldı.Rolantisi düzgündü ama daha bir kararlı hale geldi.Çekişi zaten söylemeye gerek yok bariz fark var.Öncesinde ve sonrasında kompresyon ölçümüde yaptırdım.Daha sonra size daha geniş bilgi veririm.Fotograflarıda ekliycem.CC yaptırmak isteyenler burada yaptırabilirler.Yapan kişi bilgili ve tecrübeli.Bana bir sürü şey anlattı..

-100 bin üzeri araçlara CC yapılır dedi (ancak motorda sorun varsa bunu ortaya çıkartır dedi.Saklanmış sorunlar saptanır ve gereken yapılır dedi)

-40 binde 1 defa yapılmasını önerdi(hususi araçlar için)

-Daha başka markalarıda denediğini en iyi sonucun motorvac ürünlerinin ve carbon clear makinesinin verdiğini söyledi.

-LPG olan araç sahipleri endişe etmesin bende de LPG vardı sağı solu sökecek diye korktum ama sadece LPG nin sigortasını söktü ve devre dışı bıraktı.LPG ile işimiz yok dedi motorun benzin giriş ve çıkışı bize yetiyor dedi.

Yaptırmak isteyenlere yardımcı olurum.Merak ettiğiniz şeyler olursada sorarsınız..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

kompresyon ölçüm değerleri nasıl çıktı :p öncesi ve sonrası

Yorum bağlantısı
Süleyman Akdoğan

cc öncesi ve sonrası kompresyon ölçüm değerleri nedir?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Arkadaşlar CC öncesi değerleri ölçen usta aracında sorun yok çıkan oranlar aracınızın yaşına ve km sine göre çok normal sadece 2 numaralı silindir bir miktar düşük dedi.Normal oranları 13-14 falan olması lazım dedi.CC sonrasındaki ölçümde 2. silindir diğerlerini bir miktar geçti.Hemen hemen hepsi eşit duruma geldiler.Genel olarak öncesine göre 2. silindir hariç(o daha çok arttı) diğerleri az miktarda artış gösterdi.

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

hayırlı olsun ayhan .. iş yaptırdığın yerden memnunsan tavsiye edelim o zaman

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Barkın 60 TL verdim. Yer Reşit Galip caddesi 6 numara gaziosmanpaşa.... Eski recep Usta vardı onun tam karşısında.Bp nin yanından girişi var..Burası el değiştirmiş internette adı RS garaj diye geçiyor.Şimdiki adı EVO grup..

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar
Barkın 60 TL verdim. Yer Reşit Galip caddesi 6 numara gaziosmanpaşa.... Eski recep Usta vardı onun tam karşısında.Bp nin yanından girişi var..Burası el değiştirmiş internette adı RS garaj diye geçiyor.Şimdiki adı EVO grup..

el değiştirdiyse iyi olmuş..önceden iş yaptırmıştık iki arkadaş memnun kalmamıştık..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
el değiştirdiyse iyi olmuş..önceden iş yaptırmıştık iki arkadaş memnun kalmamıştık..

Evet 3 ay falan olmuş bunlar alalı.İlgi alaka güzel..

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

el değiştirdiği güzel olmuş işte...işim olursa bana 5 dakkalık yol reşit galipteki servis

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Evet görmüştüm orayı. Bosch servisi tabelası dikkatimi çekmişti. Uygun bir zamanda biz de uğrayalım o zaman. Belki ilişkileri ilerletip forumumuza da katkı sağlarız.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)

bugün osman usta'nın yanındaydım, herkesin tavsiyesi üstüne ben de yaptırdım carbon clean'i.

temizlik öncesi 125, 130, 140, 130 olan basınç değerleri temizlik sonrası 165, 160, 160 ve 160 a çıktı.

ilk tecrübem, vites düşürmeden ani gaza tepki verebiliyor olması aracın.

buradan kendisine tekrardan çok teşekkür ederim.

bu arada süha arkadaşımızla tanışmış olduk, her gittiğimde biriyle tanışıyorum, elim boş dönmüyor :)

tarihinde Sani Ger?on tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

sizin deyiminizle kaçan üç beş beygirde evine geri döndü çağlar bey :)

bu araçların fabrika çıkışı silindir basınç değerini bilir misiniz acaba?

normalde 150 değil midir?

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt
(düzenlendi)

Sabah saatlerinde bende Osman Usta'daydım. Carbon Clean yaptırdım. Benim aracımın ilk ölçümlerinde verileri zaten iyi çıktı. 113 bin km'de olan aracımın verileri: ilk ölçüldüğünde 140-150-150-150 değerlerini gösterirken, çalışma sonrasında 165-170-170-175 verilerini verdi. Osman Usta'dan öğrendiğim kadarıyla temizlik sonrası 155-160 değerlerini görmek gerekiyormuş. :D İlk gözlemim; ara hızlanmalarda iyileşme olduğu yönünde. Bugün bütün gün benzin tüketimi ile kullandığım aracımda yarın tam gaz denemeleri yaparak LPG'ye döneceğim.

tarihinde Hasan Aks tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)

bugün uzun kullanımdan sonra, klima sırasında kesinlikle aracın performansı eskisine nazaran çok daha az düşüyor, ayrıca son hızım bayır aşağı dip gazda 160 oldu. 155'i geçmezdi...

rölantideki ufak oynamaların durması, vites değişirken devirin gereğinden çok düşmesinin geçmesi falan işin cabası :)

tarihinde Sani Ger?on tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Bence de etkisi çok belirgin olmuş. Araba, tamgaz yaptığımda çok daha rahat devirleniyor ve vites büyüterek hızlanıyor. Ayrıca, LPG'de de fark yarattı. Uygulamayı depoda sınırlı benzin varken, ilacı depoya katarak bizde yapabiliriz. Cihazın elde ettiği yoğunluğa ulaşmak için, ışık yanmadan önce 2 şişe ilaç ve 80 km'lik bir tura eşit gibi geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Onur Çiftçi

Arkadaşlar bende bugun arkadaşlarında tavsiyle eski recep usatanın karşısındaki evo grup bosh servisinde cc yaptırdım arabam 67000 de 32000 den beri lpg kullanıyorum ve bütün bakımlarını zamında yaptırır elimden geldiği kadar üzmeden binerim arabama benimde gözlemlerin alt devirlerde daha iyi topluyor araba rolanti düzeldi ,altta kompresyon degerlerinin fotografını koyuyorum ellerinde benzin kagıdı olmadıgı için dizel kagıdıyla yaptık ölçümü ilk 4 ccden öncesi ikinci 4'lü cc den sonrası ilk degerler ustanın degine göre 12.8 13 civarı sonrasında usta 13.5 civarı dedi ama kagıda göre oranlarsan 15 civarına çıkmış gözüküyor ayrıca ilgi alaka gayet güzeldi ben memnun kaldım servisten bizim forumdan da haberleri var :p cc 60ytl oncesi ve sonrasında kompresör ölçümü 20 ytl toplam 80 ytlye mal oldu...

kompresor11.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...