İçeriğe Yönlendir

Carbon Clean

Nuri Başer

Recommended Posts

Aytaç Akyel

bugün 50 km daha yol yaptım daha 40.000 km deki araba bu kadar farkettiyse özellikle yokuş çıkarken yüksek kilometreli araçlarda daha fazla farketmesi lazım keşke daha ucuz birşey olsaydıda (ben 80 ytl ye yaptırdım)herbakımda yaptırabilmiş olsaydık

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Ayhan abi orda mısın??...Abi ben bugün çalışıyorum...sen kaçta gideceksin...öğleden sonra kaçabilirim duruma göre....Başka gelen var mı arkadaşlar?????

Akif hiç sorma oraya dün bir arkadaş gitmiş.Yarım saat uğraşmışlar kabloları falan sökmüşler daha sonra CC makinesinin arızalı olduğunu haftaya gelmesini söylemişler.Bende az önce haberini aldım.Demekki orası bana göre makinenin arızalı olduğunu yeni fark ettilerse ayda yılda bir kullanıyolar herhalde.Başka yermi bulsak acaba yoksa beklesek mi? :D

Yorum bağlantısı
Akif Tanık
Akif hiç sorma oraya dün bir arkadaş gitmiş.Yarım saat uğraşmışlar kabloları falan sökmüşler daha sonra CC makinesinin arızalı olduğunu haftaya gelmesini söylemişler.Bende az önce haberini aldım.Demekki orası bana göre makinenin arızalı olduğunu yeni fark ettilerse ayda yılda bir kullanıyolar herhalde.Başka yermi bulsak acaba yoksa beklesek mi? :D

Benim için farketmez abi...iyi yer olsun da neresi olursa olsun...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Akif hiç sorma oraya dün bir arkadaş gitmiş.Yarım saat uğraşmışlar kabloları falan sökmüşler daha sonra CC makinesinin arızalı olduğunu haftaya gelmesini söylemişler.Bende az önce haberini aldım.Demekki orası bana göre makinenin arızalı olduğunu yeni fark ettilerse ayda yılda bir kullanıyolar herhalde.Başka yermi bulsak acaba yoksa beklesek mi? :unsure2:

bunu başaran hangi bosch servis???

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Çağlar abi hiç sorma ya Yeni Özgür Oto da olmuş bu yaşananlar.Tam bir hayal kırıklığı yaşadık :unsure2:

Yorum bağlantısı
Akif Tanık
(düzenlendi)

Bizde dedik ki araçtaki kurumları boşaltalım, bi baktık adamların CC leri kurum bağlamış :unsure2:

tarihinde Akif Tan?k tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süleyman Akdoğan
bunu başaran hangi bosch servis???

benim başıma geldi Çağlar abi. Fiyatını 80TL dediler ayrıca, Fatih Dizdar ın tavsiyesiyle geldim deyince "neyse 60 TL olsun" diye bir cevap aldım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Konuyu va yaşanı Distribütöre aktardım, bun tip durumları duydukça :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Aytaç bey Wurth kullandıysanız bu durumda 80 ytl vermenize gerek yok, Wurth un kullandığı ürün zaten hem depoya atılarak hemde makinayla kullanılıyor wurth ün sitesinden alıp kullanabilirsin, her 5000 km de bir dolu depoya ekle yeter, alsana temizlik, hemde 27 tl gibi bişeydi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Akif hiç sorma oraya dün bir arkadaş gitmiş.Yarım saat uğraşmışlar kabloları falan sökmüşler daha sonra CC makinesinin arızalı olduğunu haftaya gelmesini söylemişler.Bende az önce haberini aldım.Demekki orası bana göre makinenin arızalı olduğunu yeni fark ettilerse ayda yılda bir kullanıyolar herhalde.Başka yermi bulsak acaba yoksa beklesek mi? :unsure2:

Konuyu araştırdım, söz konusu bosch serviste eski bir CC makinası varmış, önümüzdeki haftalarda yenisi gelecek, ayrıca yeni bir şube açıyorlar vs. eski makinenin de sigortası atmış ancak daha önce hiç değişmediklerinden sigortanın yerini bulamamışlar, yani biraz talihsizlik olmuş, zira söz konusu yer, Ankaradaki bosch servisleri içinde tavsiye edilen ilk yer ve Mayıs ayı içinde Ankaradaki bosch servislerinde CC konusunda yeni bir yapılanma olacakmış vs.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ozaman bizede biraz daha beklemek düşüyor..Madem ki en iyi yer orası başka çare yok.

Yorum bağlantısı
Onur Çiftçi

Bende bu hafta gitmeyi planlamıştım biraz daha bekleyelim o zaman...

Yorum bağlantısı
Yılmaz Tuğluk

Araçlarda belli bir zaman sonrasında veya performans düşüşü, yakıt tüketiminin artması gibi durumlarsa. Motorda kurum temizliği zamanı gelmiştir demektir. Çözüm carbon clean. Forumdaki bilgi sahibi arkadaşların ve yapılan etkinliklerde anlatılan (Oktaykan Kardeşlerde) carbon clean işleminin gerekliliğinden bahsedilir. Yalnız bu işlem bildiğim kadarıyla heryerde yapılmaması gerekli bir işlem. İstanbulda bu işlemi yaptırmayı düşünenler varsa düzgün bir yerle anlaşıp. (Kalite ve fiyat açısından) toplu bir şekilde yaptıralım.

Carbon clean yaptırmak isteyen İstanbulda kaç kişi var?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Önce-sonra kompresyon testini unutmayın, çok zevkli oluyor.

Tamamdır aklımda Osman ustadan rica edecem bu testi daha bir çok şey yapılacak zaten tüm gün ordayım sanırım :D

Yorum bağlantısı
Yılmaz Tuğluk
Bu hafta sonu Osman Usta'da yaptıracam.

madem bir osman ustamız var. bizimlede paylaşın Suha bey.

Önce-sonra kompresyon testini unutmayın, çok zevkli oluyor.

Çağlar bey sizin tavsiyelerinizede açığız. Yer ve fiyat konusunda fikire ihtiyacımız var. :s

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

karbon cleandan sonra yağın değişmesi şart mı carbon clean öncesi 4 bin km yapmış yağ yağ değişimini gerektirri mi

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

yok yaptırdım carbon clean ama yağı daha yemi sayılırdı sonra bi yerde yazıyodu aklıma geldi 103 binde 105 bin bakımını yaptırdım 2-3 bin sonraydı sanırım cc yaptırdım şimdi 113 binde yağ değişimi diyor geçen 1 litre yağ eksikti onu tamamladık yağ değişiminden evvel bir cc daha yaptıralım diyoruz eğer ilkinde hatamız varsa bari bunu tam anlamıyla yapalım

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)

dolapdere, liderler otomativ, vatan bilgisayar a gelmeden önceki sağdan sapıyorsunuz (elmadağ'dan taksim yönüne doğru) yokuşun ortasında.

osman usta :elisopali:

gerçekten usta diyebileceğiniz biri

tarihinde Sani Ger?on tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Karadeniz

Bende düşünebilirim. Ama Yılmaz abinin demek istediği topluca yaptıralım, hem ufak bir buluşma olmuş olur, hemde bilenler bilmeyenlere anlatır mevzuyu :elisopali:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Topluca bir anda bu işlem olurmu bilmiyorum. Eğerki makine 1 adet ise ve zamanı uzun ise sıkıntı olabilir.Osman Ustamız formumuzun üyesi bu konuda yardımcı olur illaki.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Acaba ne oldu ki CC makinesi sorunu çözüldü mü acaba?Biraz daha mı beklesek.. :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...