İçeriğe Yönlendir

Carbon Clean

Nuri Başer

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Bunu CemBo üstad da derdi.. Bende derdim ama..

Çok kurum biriktiriyoruz arabaya, Galiba artık yetmiyor bu...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Önceden de kurum temizliği vardı, Wynns - Carbon clean en eski 2 markadır (bildiğim kadarı ile), eskiden subap yaptırmak daha kolay ve ucuzdu o ayrı konu.

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez

Carbon clean işlemini uzun yola çıkmadan 150-200 km. önce yaptıracağım. Uzun yolda da sökülenler boşalsın.

Eski Corsa aracımda arıza lambam yanıyordu. Carbon Clean sonrası uzun yol sayesinde 1 sene lamba yanmadan gezmiştim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Genel: Uzun yol öncesi herhangi bir işlemi, en az 10 gün öncesinden yaptırmakta büyük fayda vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Önceden de kurum temizliği vardı, Wynns - Carbon clean en eski 2 markadır (bildiğim kadarı ile), eskiden subap yaptırmak daha kolay ve ucuzdu o ayrı konu.

bu wynns ide gördüm bir ustada onda makinaya benizn koymuyorlarmış çağlar abi wynns mi carbon clean mı peki fiyatları aynı

Yorum bağlantısı
Cem Boneval

Biraz alakasız ama Antalya'da da Ford'lara bu işlemi güvenle yaptırabileceğiniz yer Devrin Oto Özel Volvo Servisi, Akdeniz Sanayi sitesinde.

İsteklilere detay bilgi geçebilirim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Küçük

bugun ivedik organize sanayisinde act tuning'i ararken bosch servisi gördüm.cc varmı diye sordum .yeni açılmıştı.fiyatı 60 ytl dedi.

ama kompresyon testi veya ölçümü yapmıyorlarmış.pazarlık filanda yapmadan 60 dediler:))

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bugün niyetlendim CC yaptırmaya.Sabah 9 dan beri Yeni Özgür Otoyu arıyorum telefonları kesik gibi düşmüyor.Acil Cep numaraları var orayı aradım orasıda kapalı.Randevu almak için birtürlü ulaşamadım :rolleyes: Ben bu işten birşey anlamadım anlayan olursa banada anlatsın :rolleyes: Ayrıca birde ulaşan olursa haber verinde bende randevu alayım.Pek umudum kalmadı ama aramaya devam ediyorum..Nereye el atsam böyle oluyor..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ankarada ucuz yollu CC yi yapacak+kompresyon değerlerimizide ölçecek bi yer bulan olursa söylesin.İstanbulda olmak vardı şimdi.Koca Ankarada güvenilir güzel bir yer bulamadık.Çağlar abi bi el atsan sen yine bu işe.. olmaz mı? :rolleyes: Yeni Özgür Oto sukoyuverdi :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Salman
Ben yaptırdım arkadaşlar. Kompresyonları daha önce ölctürdügüm icin ayrıca sormadım ama yıldırımlar sn sitesi yüksel ford ta yüksel usta yapıyor.Bilgisayarlı tespit cihazı var ama dedim ya sormadım. İşlem 1 saat sürüyor. Aracın çekişi arttı, motor sessizleşti.Etkilerini uzun vadede görücez.

başkent sanayi sitesinden carrefoura doğru giderken sağ taraftaki yüksel oto klinik mi bahsettiğiniz yer..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yüksel ford tamam iyi de fiyat bana pahalı geldi. :nazar: Orda demek birde kompresyonları ölçtürsek çıkamayız.Ben biraz keyfi yaptıracağım için uygun fiyatlı bir yer olmasını istiyorum.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Salman

Ceyhun beye sorduktan sonra Yüksel Ustayı aradım o senmisin diye,O benim dedi. ben iki senedir Yüksel Ustaya giderim bakım için.cc olduğunu bilmiyordum .

Yorum bağlantısı
Sait Ertürk

arkadaşlar ben dün yeni özgür oto (bosch car service)da cc yaptırdım.. yanlız epey bi uzun sürdü yaklaşık 1,5 saat gibi. fark varmı diye sorarsanız henüz birşey hisstemedim bakalım ne zaman hissederiz. tek hissettiğğim cebimin biraz hafiflemesi idi :p

+ yağı değşimine 4500 km olduğu için yağı da değiştirmedim. sadece polen filtresini değiştirdim. klima soğutmuyordu polen filtre değişiminden sonra bir ara soğuttu sonra tekrar kesti. galiba gazı bayağı azaldı. müsit bir zamanda gazıda doldururum.. Carbon clean yaptıracaklara orayı tavsiye edermiyim bilemiyorum fiyat 60 tl idi benim çok hoşuma giden bir yer değildi. İsterseniz gidip kendiniz görün derim. Aslında birkaç da resim çekmiştim ama şu anda onları koyamıyorum müsait bir zamanda eklerim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Küçük

keçiören de oturduğum için en yakın kazımkarabekir-iskitler bosch 'a dün gitmiştim.cc cihazının arızalı olduğunu söylediler.aracım 49.000 km idi.manifold temizliği ve kompresyon testine gerek yok dediler.ivedik sanayisinde bosch dışında cok yerde var cc?

Yorum bağlantısı
Süleyman Akdoğan

cumartesi günü yolum ostime düştü, hazır gitmişken ostimdeki bosch servise gidip cc yaptırayım dedim. Daha öncesinde kompresyon basınç ölçümü yaptırmak istediğimden fiyatını sordum. 40TL cevabını alınca cc nin fiyatını bile sormadan kaçtım oradan.

Ayrıca aracım 68000 km de olduğu için kesinlikle cc ye gerek yok dediler. Ne kadar teknik bilgiye sahip olduklarınıda göstermiş oldular böylece.

Yorum bağlantısı
Ahmet Küçük

dün gaziosmanpaşa bp içindeki bosch car servisine gittim.aslan beyle tanıştım.cc'ye 100 ytl dedi.pazarlıkla zorla 60 ytl ye düştü.

dikkat:hile yapıyorlar

1-katkı maddesinin hepsini değilde 1/3 ile yapıyorlar

2-markasına dikkat edin

3-montajı sökme takmasını bilen birine yaptırın

sonuç:ben özellikle dikkat ettim.açılmamış 500 ml katkı+1000 ml dizelle karıştırdılar.1 saat uygulandı.ama oluşan karışımın yarısı halen bitmemişti.benden sonra gelen sanslı olacak

*sesi değişti

*çekişi bir miktar

*ama benim içim rahat

*80.000 e kadar bi daha cc yok

Yorum bağlantısı
Coşkun Filiz

Çağlar bey

CC nerede yaptırdınız. uygulamadan kaynaklı sorun yaşıyanlar duymuştum.

Fiyat vs ne civarda.

benim araçtada soğuk motorda zor çalışma ve rolantide titreşim var. sebep olarak bujilere su gelmesi sebebiyle düzensi yanma. başka bir konuda anlatmıştım.

benim araçta yaşadığım problemleri bu başlıkta toplamıştım.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?...mp;#entry652718

benim bulduğum çözğm belki sidede işe yarar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Wynns solvent bazlı bir ürün ve şişesinin içinde yanıcı malzemesi mevcut ama yeni şişeleri daha ufak ve benzin ilave ediliyor.

CC fiyatları 70 -80 TL civarında diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Coşkun Filiz
Wynns solvent bazlı bir ürün ve şişesinin içinde yanıcı malzemesi mevcut ama yeni şişeleri daha ufak ve benzin ilave ediliyor.

CC fiyatları 70 -80 TL civarında diye biliyorum.

uygulama için nereyi tavsiye edersiniz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Liderler Serviste, Osman. Hem sizin araçta, galeride, benzin geri dönüşte yoktur. Bağlaması da kolay.

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

yakın zamanda CC yaptıranlardan öncesi ve sonrasında ne değişiklikler oldu öğrenebilirmiyiz..?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...