İçeriğe Yönlendir

Yakıt Seçimi - Dizel

Misafir

Recommended Posts

Erdem Bozkurt

uzun zaman sonra aracıma alıdığım yakıtımı tedadüfende olsa kokteyl yaptım;) ay basında 100 tl shell'den aldığım mazotun üstüne hediye gelen 50 tl bp+50 tl opet yakıtını koydum şuan yarım depo yakıtım var,pek bişey hissetmedim ne daha hızlı gitti ne yavaş,ne çok daha çok yaktı nede az ;)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

uzun zaman sonra aracıma alıdığım yakıtımı tedadüfende olsa kokteyl yaptım;) ay basında 100 tl shell'den aldığım mazotun üstüne hediye gelen 50 tl bp+50 tl opet yakıtını koydum şuan yarım depo yakıtım var,pek bişey hissetmedim ne daha hızlı gitti ne yavaş,ne çok daha çok yaktı nede az ;)

Little little in to the middle olmuş :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

Shell nitro kullanıyordum sürekli sanki çok yakıyor gibi geldi Son depomu bp Ultimate ile doldurdum sanki menzil artacak gibi performans olarak ta ciddi bir kaybım yok . Şu an 390 km de tam yarım depo (fotosunu ileleyen saatlerde atarım ) Yb değeri 6.2 ortalama hız 33

Yorum bağlantısı
Mete şaroğlu

istasyonda müdürlük yapan bir arkadaşım var katkılı euro alacagına normal euro al diyordu benim connecte normal alıyorum bir fark yok bundan sonrada katkısız olanı almayı düşünüyorum .

tp nin bu katkısız modeli nekadar cok tutuluyor ? onuda anlamıs degılım ornek mahallesindeki ıstasyonda katkısız kalmadıgını soyledı bugun pompaco cok satılıyor herhalde ?

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

istasyonda müdürlük yapan bir arkadaşım var katkılı euro alacagına normal euro al diyordu benim connecte normal alıyorum bir fark yok bundan sonrada katkısız olanı almayı düşünüyorum .

tp nin bu katkısız modeli nekadar cok tutuluyor ? onuda anlamıs degılım ornek mahallesindeki ıstasyonda katkısız kalmadıgını soyledı bugun pompaco cok satılıyor herhalde ?

Şuan, Türkiye Petrollerinin elinde kendi istasyonundan çok daha petrol Rezervi olduğundan, büyük çoğunluğunu Opet'e veriyor.

Sanırım istasyon sahibi hesabını doğru yapamadığından kaynaklanmıştır.

Bir sebepte katkısız olanları genelde otobüs, minibüs, ticari kamyon kamyonet grubuna verdiği için satış sayısı daha fazla

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Tavsiyelerle ben de TP'ye geçtim. Bu ikinci depo araçta bir performans kaybı veya zorlanma hissetmedim ama sanki Shell'e göre biraz duman atıyor gibi geldi.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Tavsiyelerle ben de TP'ye geçtim. Bu ikinci depo araçta bir performans kaybı veya zorlanma hissetmedim ama sanki Shell'e göre biraz duman atıyor gibi geldi.

Abi senin araçta DPF yok mu ?
Yorum bağlantısı
Ramazan Çetin

Ben shell nitro dan deneme amaçlı total e geçtim motor sesi biraz azaldı gibi

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Ben shell nitro dan deneme amaçlı total e geçtim motor sesi biraz azaldı gibi

totolde ses daha az doğru tespit

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Geçenlerde şu meşhur tp'den denemelik 100 tl mazot aldım , aracım zaten duman atmıyordu ve sessizdi değişen bir şey olmadı görsel olarak . Ancak menzilinden memnun kalmadım . Shell e göre daha az menzil yaptı . Sınıfta kaldı benim gözümde ... 

Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

PO W-Max kullanıyorum çok memnunum gecen bi Opet aldım düşman başına

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Bende ilk fırsatta Totali denemeyi düşünüyorum birde BP. Arabayı alalı yaklaşık 2,5 ay oldu Shell nitro harici yakıt almadım henüz.

Yorum bağlantısı

Geçen hafta aldığım 100 liralık Shell nitro ile havanın da eksi derecelerde olmasına rağmen 420 km yol yaptım...İstanbul gibi bir yerde bu ortalama çok iyi + yakıtın kalitesi tartışılmaz..

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Geçen hafta aldığım 100 liralık Shell nitro ile havanın da eksi derecelerde olmasına rağmen 420 km yol yaptım...İstanbul gibi bir yerde bu ortalama çok iyi + yakıtın kalitesi tartışılmaz..

Aynen abi nitro ilk başlarda çok yakar gibi gelmişti bana ama , istasyon ile alakalıymış değiştirince nitro nun farkını gördüm . Geçenlerde Süha Maslak bp yi söylüyordu ortalamam düştü diyordu , bir deniycem bakalım o nasılmış :)

Yorum bağlantısı

Aynen abi nitro ilk başlarda çok yakar gibi gelmişti bana ama , istasyon ile alakalıymış değiştirince nitro nun farkını gördüm . Geçenlerde Süha Maslak bp yi söylüyordu ortalamam düştü diyordu , bir deniycem bakalım o nasılmış :)

İstasyon kesinlikle önemli Ali,benim evin hemen yanında da Shell var mesela,ama hayatta oradan yakıt almam.Benim istasyonum 9 km ilerde.. :)

Yorum bağlantısı
Fatih Güneş

Arkadaşlar merhaba.

Forumda ve internette uzun süredir araştırmama rağmen net bilgiye basit ve kolay bir şekilde ulaşamadım. 

Bu nedenle seçenekleri daraltarak daha özel bir sorgu oluşturmak istedim. Kendi aracım üzerinde yaptığım bazı denemeleri de sizinle paylaşarak en iyi sonucu elde etmek amacım. 

2009 model 143.000 km'de focus tit x. aracım var. 
Bu zamana dek sürekli Shell kullandım. Maksimum 670km falan gidebiliyorum bir depo ile. Şehiriçi şehirdışı karışık. Komple şehirdışı test etme imkanım olmadı. 

Bir müddet Opet denemeye karar verdim. Kullanmaya başladıktan sonra motor daha hırıltılı çalışmaya başladı. Ve ivmelenmede düşüş yaşadım.

Araç daha geç hızlanıyordu. Ancak gidebildiğim menzil arttı. 

Tüm bunların yakıt kaynaklı olduğu aklıma gelmemişti. Hiç tahmin etmemiştim. Ta ki Shell'e geri dönene dek. 

Performans ve ses düzeldi. Fakat eskisinden daha fazla tüketiyor şimdi. 

Okuduğum ve yazılanlara göre sürekli yakıt değiştirmek, denemek çok doğru şeyler değil. 

Bu araçta en iyi sonucu hangi yakıtla alırız öğrenmek istedim.

En iyi menzil, en iyi performans, en iyi tüketim, en sessiz motor vs. gibi.

Elbette hepsini bir arada bulamayız. Ama içlerinden bir tanesi başı çekecektir diye düşünüyorum.

(unuttuğum markalar varsa affola, hatırlatın düzenleyelim)

Yorum bağlantısı

Arkadaşlar merhaba.

Forumda ve internette uzun süredir araştırmama rağmen net bilgiye basit ve kolay bir şekilde ulaşamadım. 

Bu nedenle seçenekleri daraltarak daha özel bir sorgu oluşturmak istedim. Kendi aracım üzerinde yaptığım bazı denemeleri de sizinle paylaşarak en iyi sonucu elde etmek amacım. 

2009 model 143.000 km'de focus tit x. aracım var. 

Bu zamana dek sürekli Shell kullandım. Maksimum 670km falan gidebiliyorum bir depo ile. Şehiriçi şehirdışı karışık. Komple şehirdışı test etme imkanım olmadı. 

Bir müddet Opet denemeye karar verdim. Kullanmaya başladıktan sonra motor daha hırıltılı çalışmaya başladı. Ve ivmelenmede düşüş yaşadım.

Araç daha geç hızlanıyordu. Ancak gidebildiğim menzil arttı. 

Tüm bunların yakıt kaynaklı olduğu aklıma gelmemişti. Hiç tahmin etmemiştim. Ta ki Shell'e geri dönene dek. 

Performans ve ses düzeldi. Fakat eskisinden daha fazla tüketiyor şimdi. 

Okuduğum ve yazılanlara göre sürekli yakıt değiştirmek, denemek çok doğru şeyler değil. 

Bu araçta en iyi sonucu hangi yakıtla alırız öğrenmek istedim.

En iyi menzil, en iyi performans, en iyi tüketim, en sessiz motor vs. gibi.

Elbette hepsini bir arada bulamayız. Ama içlerinden bir tanesi başı çekecektir diye düşünüyorum.

(unuttuğum markalar varsa affola, hatırlatın düzenleyelim)

Konunuz birleştirilmiştir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Geçenlerde şu meşhur tp'den denemelik 100 tl mazot aldım , aracım zaten duman atmıyordu ve sessizdi değişen bir şey olmadı görsel olarak . Ancak menzilinden memnun kalmadım . Shell e göre daha az menzil yaptı . Sınıfta kaldı benim gözümde ...

Hangi tpden ve hangisini aldın abi extra mi normal mi ?

Bp de iyidir bu arada. Ben tp den memnunum araçtan araca bile farkediyor sanırım bazen. Mesela po dan memnun olan da çok ama ben po ya aldığımda araba soba gibi duman atıyor. Tp yoksa bp den alıyorum evimin hemen dibinde oranın da menzili aynı

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Hangi tpden ve hangisini aldın abi extra mi normal mi ?

Bp de iyidir bu arada. Ben tp den memnunum araçtan araca bile farkediyor sanırım bazen. Mesela po dan memnun olan da çok ama ben po ya aldığımda araba soba gibi duman atıyor. Tp yoksa bp den alıyorum evimin hemen dibinde oranın da menzili aynı

Şişli'deki tp den aldım extra olandan . Nitronun karşılığı hangisi dedim onu söylediler :)

Yorum bağlantısı

Şişli'deki tp den aldım extra olandan . Nitronun karşılığı hangisi dedim onu söylediler :)

Aslında sisli tp de en eski ve bana göre de en ilgili tp lerden. Extra nin menzil normale göre ama performans olarak yine de menzili gayet iyi gelmişti bana. Ozellikle shell nitro da kullanmistim o çok çabuk bitti gibi gelmişti
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
(düzenlendi)

depoyu farklı markalarla doldursak biri birinin eksiklerini tamamlamazlamı acaba? bir nevi hdr fotoğraf çekmek gibi.biri dumanı kesse biri hız yaptırsa biride az yaktırsa gibi...bp+opet+shell+total+tp+po gibi. ;)

tarihinde Erdem Bozkurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Bununla kim uğraşır sence Erdem  :biggrin:

ben 3 farklı modelden aldım aracım daha hızlı ve az yaktı desem ;) zamanı olan yapsın denesın ne zarar çıkar??

Yorum bağlantısı

ben 3 farklı modelden aldım aracım daha hızlı ve az yaktı desem ;) zamanı olan yapsın denesın ne zarar çıkar??

Bravo o zaman  :bravo:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...