İçeriğe Yönlendir

Yakıt Seçimi - Dizel

Misafir

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Neden diye sorabilir miyim Mehmet Bey?

Yakın çevremde olan Aynı marka iki istasyondan birisinden aldığım yakıt bitene kadar beni rezil etti. Bitti. İnat ettim tekrar aynı markadan ama diğer istasyondan aldım.. Önceki yakıtla yaşadığım problemlerin hiç birini yaşamadım. 

1. istasyondaki sorun muhtemelen su sorunu idi ve soğukta filtrem donuyordu. 

İstasyon temizliği, tank temizliği çok önemlidir. Tanktaki su kontrolü çok önemlidir. 

İstasyon stoklu çalışmış ve yazdan depoladığı yakıtı kışın satıyorsa sorun yaşanma ihtimali çok yüksektir. Çünkü kışın katkılı gelir yakıtlar. 

Bunun dışında, hala ucuz mazot tabelalarını görüyoruz yollarda, motorinden başka her şeye benziyor, koksun diye bir depoya iki teneke motorin katıyoruz diyorlar. 

Güvendiğiniz, şehir içinde olan, sirkülasyonu yüksek yerlerden almaya çalışın. 

Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Yakın çevremde olan Aynı marka iki istasyondan birisinden aldığım yakıt bitene kadar beni rezil etti. Bitti. İnat ettim tekrar aynı markadan ama diğer istasyondan aldım.. Önceki yakıtla yaşadığım problemlerin hiç birini yaşamadım.

1. istasyondaki sorun muhtemelen su sorunu idi ve soğukta filtrem donuyordu.

İstasyon temizliği, tank temizliği çok önemlidir. Tanktaki su kontrolü çok önemlidir.

İstasyon stoklu çalışmış ve yazdan depoladığı yakıtı kışın satıyorsa sorun yaşanma ihtimali çok yüksektir. Çünkü kışın katkılı gelir yakıtlar.

Bunun dışında, hala ucuz mazot tabelalarını görüyoruz yollarda, motorinden başka her şeye benziyor, koksun diye bir depoya iki teneke motorin katıyoruz diyorlar.

Güvendiğiniz, şehir içinde olan, sirkülasyonu yüksek yerlerden almaya çalışın.

Tesekkur ederim Mehmet Bey sayenizde birsey daha ogrenmis oldum. Ayni firmada bile boyle fark olacagini dusunmemistim hic. Standartlari vardir diye dusunmustum, ama onlar tanktaki su kontrolu, veya temizligini denetlemiyor ise, dediginiz gibi bu is tamamen firmada degil istasyonda biter.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

3 yıllık dizel hayatımda. Markanın değil istasyonun önemli olduğunu öğrendim.

Kesinlikle Emmi,bu yüzden 7 km öteden alırım yakıtı.

Yorum bağlantısı
Fzt Mehmet Çakır

Söylediklerinizin çoğuna katılmakla birlikte bir kısmı aklıma yatmadı sadece. Bu depoların gideri üstte ise nasıl yakıt depodan dışarı alınabiliyor. Sürekli hareketli bir pompa mı var depolarda her zaman yakıtı üstten çekmek için? Zira yakıt seviyesi her zaman aynı olmayacak ki..

Evet, pompa yardımıyla çekiliyor. Deponun belli bir seviyesine kadar inen boru mevcut. Depodaki yakıt bu seviyenin altındaki yakıtı çekmez. Bu sebeple depodaki yakıtta bu seviyenin altına düşürülmez. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

İstanbuldaki  petrollerin çoğu çok aktif çalıştığından devirdaim bol oluyor. bu sebeple yukarıdaki sorunlar daha düşük ihtimalle olur diye düşünüyorum. Hep shel v nitro +  alıyorum allaha şükür hiç sıkıntı yok. sadece  İzmire gittiğimde yol üzerimde petrol ofisi var ordan da aldım 5 6 depo  istanbul dönüşü için ses çekiş menzil vs hiçbişey farketmedi. Benim araç pek seçmiyor galiba

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Fatih Aldemir

İki gün önce totalden aldım. Yakıttan mı bilemiyorum ama araç bir iki kere ani gaz kesmiş gibi oldu. Tekleme gibi bişey. 110 km hızla giderken oldu.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Şirket aracın diğer tüm araçlardan farklı olarak otobil , opet eco force dizel ile çalışıyor. Şirketteki en düşük tüketim ortalamasına sahibim. 5.4 l/100km

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Derviş Dursun

Abiler aracımı alalı bir ay oldu. 2009 1.6 tdci 102 binde. İlk sahibinden aldım ve sürekli Opet ten yakıt aldıklarını söylediler. Bende Opet i oldum olası sevmem. Shell e geçmek istiyorum ve dün 50 tl lik yaklaşık 9.5 lt Shell den yakıt aldım. Yakıt değişikliği bu uzun aradan sonra herhangi bir sıkıntıya etki eder mi? Bu durumu yaşayan oldu mu merak ediyorum. Shell i daha fazla tavsiye edenler var bu arada

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Işık

Abiler aracımı alalı bir ay oldu. 2009 1.6 tdci 102 binde. İlk sahibinden aldım ve sürekli Opet ten yakıt aldıklarını söylediler. Bende Opet i oldum olası sevmem. Shell e geçmek istiyorum ve dün 50 tl lik yaklaşık 9.5 lt Shell den yakıt aldım. Yakıt değişikliği bu uzun aradan sonra herhangi bir sıkıntıya etki eder mi? Bu durumu yaşayan oldu mu merak ediyorum. Shell i daha fazla tavsiye edenler var bu arada

9 sene biz de opetten mazot aldık 6 aydır shelle geçtim. V power alıyorum bi sıkıntı yaşamadım fark da hissetmedim. Sorun olacağını zannetmiyorum
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozan Toraman

Öncelikle hayırlı olsun.Opet yerli yakıt firmalarının bence en iyisidir.Aracım ford fusion 1.6tdci bende shel ve opet kullanıyorum.Yaptığım hesaplamalarda opet daha çok km yapmasına rağmen shel daha performanslı bir sürüş deneyimi yaşatıyor.Sorunuza gelince 4.dizel aracını kullanan birisi olarak şahsi kanaatim sorun yaşayacağınızdır.Iyi sürüşler..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

9 sene biz de opetten mazot aldık 6 aydır shelle geçtim. V power alıyorum bi sıkıntı yaşamadım fark da hissetmedim. Sorun olacağını zannetmiyorum
Hah birebir aynı kaderi bulmak sevindirdi, teşekkür ederim :D
Öncelikle hayırlı olsun.Opet yerli yakıt firmalarının bence en iyisidir.Aracım ford fusion 1.6tdci bende shel ve opet kullanıyorum.Yaptığım hesaplamalarda opet daha çok km yapmasına rağmen shel daha performanslı bir sürüş deneyimi yaşatıyor.Sorunuza gelince 4.dizel aracını kullanan birisi olarak şahsi kanaatim sorun yaşayacağınızdır.Iyi sürüşler..
Sorun yaşayacak mıyım anlamadım?
Yorum bağlantısı
Ozan Toraman
Sorun yaşayacak mıyım anlamadım?
Hocam içiniz rahat olsun.Sorun yaşamazsınız.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
Hocam içiniz rahat olsun.Sorun yaşamazsınız.
Tamamdır çok teşekkür ederim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Işık
Tamamdır çok teşekkür ederim

Yeni aracınız hayırlı olsun bu arada allah kaza bela vermesin :)
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Yeni aracınız hayırlı olsun bu arada allah kaza bela vermesin [emoji4]
Çok teşekkür ederim, Allah razı olsun :)
bu arada dizeli ilkkez kullanıyorum. Gaza basarken sanki sonradan gazı alıyor gibi bir his var. Benzinli kullandım hep, gaza dokununca çekişi hissederdim. Bunda sanki saniyelik farkla biraz geç alıyor gibi. Normal midir bu durum?
Yorum bağlantısı
Kemal Işık
Çok teşekkür ederim, Allah razı olsun [emoji4]
bu arada dizeli ilkkez kullanıyorum. Gaza basarken sanki sonradan gazı alıyor gibi bir his var. Benzinli kullandım hep, gaza dokununca çekişi hissederdim. Bunda sanki saniyelik farkla biraz geç alıyor gibi. Normal midir bu durum?

Durum normal bence bende de aynı durum var aracı aldığımızdan beri böyle. Yazılım attırırken ustaya durumu sormuştum normal demişti. Ben de üstüne düşmedim. Özellikle çok dik yokuşta iki kere pompalıyorum genelde ya da el freni kullanıyorum zorlamamak için
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Durum normal bence bende de aynı durum var aracı aldığımızdan beri böyle. Yazılım attırırken ustaya durumu sormuştum normal demişti. Ben de üstüne düşmedim. Özellikle çok dik yokuşta iki kere pompalıyorum genelde ya da el freni kullanıyorum zorlamamak için
1 2 ve 3. viteste biraz hantallık ve geç toparlama hissediyorum ama ne hikmetse 4. vitese takınca araba şahlanıyor. Alt devirlerde yada viteslerde biraz yetersiz kalıyor sanırım
Yorum bağlantısı
Kemal Işık
1 2 ve 3. viteste biraz hantallık ve geç toparlama hissediyorum ama ne hikmetse 4. vitese takınca araba şahlanıyor. Alt devirlerde yada viteslerde biraz yetersiz kalıyor sanırım

Ben birinci viteste hantallık hissediyordum ama 2. ve 3. Vites gerçekten seriydi binen arkadaşlar gayet övüyordu. 2. ve 3. viteste yığılmaması lazım bence arabanın bir sorun olabilir. Büyük abilerimiz daha net cevap verecektir bu duruma :/
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Ben birinci viteste hantallık hissediyordum ama 2. ve 3. Vites gerçekten seriydi binen arkadaşlar gayet övüyordu. 2. ve 3. viteste yığılmaması lazım bence arabanın bir sorun olabilir. Büyük abilerimiz daha net cevap verecektir bu duruma :/
Yok cansızlık değil de dediğim hafiften geç toparlama mevzusu. Yoksa gaza dokununca basıp gidiyor maşallah. O yönden sıkıntım yok
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Şimdi, Derviş Dursun yazdı:
13 dakika önce, Kemal Işık yazdı:

Yok cansızlık değil de dediğim hafiften geç toparlama mevzusu. Yoksa gaza dokununca basıp gidiyor maşallah. O yönden sıkıntım yok

Elektronik pedal var, tepkimesi telli pedallar gibi anlık olmuyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kemal Işık

Düz yolda 2000 devri görmeden vites atınca gaz tepkimesi düşük oluyordu aracın yazılımdan önce bende de durum böyleydi. Rampalarda da 3000 devire yakın vites artırıyordum sorun olmuyordu. Acaba benzinli gibi erken mi vites atıyorsunuz ondan olabilir mi ?
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Elektronik pedal benimde aklıma geldi sonradan mı alıyor diye ama teknolojinin onu düşünmüş olması gerektiği fikri o tezimi çürütmüştü ama sanırım onun da etkisi var :) yokuşlarda genelde 2500 3000 dd civarı vites değişirim. Benzinlide de aynı yapardım ama sanırım dizele alışmam biraz zaman alacak. Benzinlide toparlanma daha rahat genelde, dizeller yüksek devri seviyor anlaşılan

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
12 dakika önce, Derviş Dursun yazdı:
26 dakika önce, Kemal Işık yazdı:

geç toparla akısmetre bozuk olabılır egr doludur egr yi fordlarda sistem nasıl bılmıyorum ama arıza lambası vs yaktırmadan temızlenıyorsa bırseye zarar vermeden söktürüp temızletmenız 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...